جانشین نماینده آیت الله خامنه ای در سپاه:نه مردم می توانند ولی فقیه را عزل کنند،نه مجلس خبرگان

جانشین نماینده آیت الله خامنه ای در سپاه:
نه مردم می توانند ولی فقیه را عزل کنند،نه مجلس خبرگان

مجتبی ذالنور:این حرف اشتباهی است که می‌گویند ولی فقیه باید در چارچوب قانون عمل کند!

شبکه جنبش راه سبز(جرس):مجتبی ذوالنور جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران ادعا کرد که"در نظام اسلامی، ولایت ومشروعیت ولی فقیه ازسوی خداوند ، پیامبر  و معصومین  است و اینگونه نیست که مردم به ولی فقیه مشروعیت بدهند تا هر زمان که بخواهند او را عزل کنند."

وی که پنجشنبه شب برای مبلغان"نهاد نمایندگی  رهبری در دانشگاه‌ها" در قم سخنرانی می کرد همچنین گفت"مشروعیت ولی فقیه از بالاست ومقبولیت آن از سوی مردم می‌باشد".

ذوالنور ضمن سخنانش این ادعا را نیز طرح کرد که ولی فقیه به نظام مشروعیت می دهد و گفت"سیستم حکومتی اسلام برخلاف سیستم حکومتی غرب برگرفته از شرع مقدس و دین مبین اسلام است و به همین خاطر است که ولی فقیه نیز به این نوع نظام‌ها ، مشروعیت می‌دهد."

جانشین نماینده آیت الله خامنه ای در سپاه پاسدارن عزل ولی فقیه از جانب مردم یا مجلس خبرگان رهبری را غیر ممکن دانست و گفت"مردم زمینه اجرایی شدن ولایت فقیه را فراهم می‌کنند و آنها با انتخاب فقهای مجلس خبرگان رهبری، این اقدام را انجام می‌دهند واعضای مجلس خبرگان نیز ولی فقیه را نصب نمی‌کنند بلکه ایشان را کشف می‌کنند و اینگونه نیست که آنها هر زمان که بخواهند می‌توانند ولی فقیه را عزل نمایند."

ذوالنور گفت"نه تنها اصل ولایت فقیه قابل انکار نیست بلکه مطلقه بودن آن را نیز به حکم عقل تجویز شده است ولی معنای مطلقه بودن این نیست که ولی فقیه در همه امور مردم دخالت کند بلکه به این معنا می‌باشد که ولی فقیه در همه امور دارای اختیاراتی باشد که نیازهای جامعه اسلامی را پاسخگو باشد."
وی افزود"احکام اولیه ثابت است ولی باب احکام ثانویه در دست ولی فقیه است و حتی ولی فقیه نیز می‌تواند در احکام اولیه نیز تصرف کند وولایت فقیه درچارچوب قانون اساسی نیز نمی‌گنجد."

جانشین نماینده آیت الله خامنه ای  در سپاه همچنین ادعا کرد که آیت الله خمینی"در جایگاه ولی فقیه ،فقط درچارچوب قانون عمل نمی‌کرد بلکه فراتر از قانون عمل می‌کرد به عنوان نمونه ایشان چند سال حج را تعطیل کرد واین تصرف در احکام اولیه بود."

ذوالنور گفت" ولی فقیه باید مبسوط الید باشد تا نیازهای جامعه را برطرف کند، این حرف اشتباهی است که می‌گویند ولی فقیه باید در چارچوب قانون مقید عمل کند."
وی با اشاره به تفاوت سیستم حکومتی اسلامی مورد نظرش با غرب گفت"مولفه فرهنگ غربی برپایه سکولاریسم ،آزادی بی‌قید و شرط و مشروعیت توسط مردم است ، آنها معتقدند که دین نباید در امور زندگی مردم دخالت کند و مردم نیز به حکومت مشروعیت می‌دهند ولی در سیستم حکومتی ما متفاوت است."
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران همچنین وجود شورای نگهبان را برای نظام ضروری دانست وگفت"شورای نگهبان فیلتری است که شرایط و قانون را با شرع تطبیق می‌دهد و این امری ضروری است."
وی افزود" برخی می‌گویند چه نیازی به شورای نگهبان در کشور وجود دارد ولی باید بگویم اگر همه نمایندگان مجلس ما هم مجتهد و مرجع تقلید باشند نیاز به شورای نگهبان نیز ضروری به نظر می‌رسد."
وی اظهارداشت: اگر تفاوت فتوا باشد درمسائل حکومتی فتوای ولی فقیه نافذ است واین با مسائل عبادی تفاوت دارد و تاکید کرد که"اختیارات ولایت فقیه به اندازه‌ای است که امام راحل  فرمود اگر مردم رییس جمهور را انتخاب کردند و ولی فقیه حکم او را تنفیذ نکرد حق تصرف در امور را ندارد و اگر تصرف کرد طاغوت است."
وی همچنین ادعا کرد که"دموکراسی واقعی درانتخابات خبرگان رهبری درکشورحکمفرما است" و در تشریح دموکراسی واقعی نیز گفت"نمایندگان خبرگان بدون اینکه هیچ شعاری برای وضعیت اقتصادی ویا مادی ورفاهی مردم سردهند مردم به آنها رای می دهند این در حالی است که در سایر انتخاب‌ها نمایندگان و کاندیداها با شعارهای مختلف رای مردم را جذب می‌کنند."

iranesabz - هلند - هلند
این حرف اشتباهی است که می‌گویند ولی فقیه باید در چارچوب قانون عمل کند. همین حرف این ابله یعنی نظام ولایت کشک. با همین چرندیات گفتن ملت ایران سرانجام ولایت قبیح را برکنار و سرنگون خواهند کرد.
جمعه 22 آبان 1388

farbodosterham - ایران - تهران
اول از همه باید گفت بله ما هم منظورمون همون مقبولیت هست. یعنی این آقا مقبول ما نیست. یعنی ما این آقا را قبول نداریم. دوم اینکه این بحث ها با این آقایون به جائی نمی رسه. اینا استاد بازی با کلمات هستند. از تعریف هر کلمه ای هم که خوششون نیاد، تعریفش را عوض می کنند. مرتب هم برای ما افعال عربی بلغور میکنن. بنابراین میخوای اسمش را مقبولیت بزار میخوای مشروعیت بزار یا هر اسم دیگری، مهم اینه که ما دیکتاتور نمیخوایم.
جمعه 22 آبان 1388

دیزین دیزین - دانمارک - کپنهاک
ما فکر کردیم فقط مردم رو نمیبینن بابا خبرگان رهبری هم که برگ چغندره!!!!!!!!!!!
جمعه 22 آبان 1388

ایران جاوید - ایران - تهران
مجلس خبرگان رهبری بوقههههههههههههههههههههههههه!!!!!!!!!
جمعه 22 آبان 1388

IRANEBARTAR - المان - برلن
انگلیس لعنت به تو حروم زاده اینها همه از گور تو بلند میشه
جمعه 22 آبان 1388

عاشق وطن - ایران - تهران
"اعضای مجلس خبرگان نیز ولی فقیه را نصب نمی‌کنند بلکه ایشان را کشف می‌کنند" کشف ؟!!! نه بابا اختراع میکنند! همین مونده که اسم این عجوره های مردنی بی خاصیت رو بذارن کاشف حتی تاپاله !
جمعه 22 آبان 1388

DADA-S - هلند - آمستردام
جناب شیخ پشمدین همین روزا گریه شما رو هم میبینیم مقام گرفتی‌ مجیز میگی‌ مردک ملعون.
جمعه 22 آبان 1388

bahram55 - نروژ - ریوان
...بیشرف ها بس کنید دیگه مگه چشم وگوش ندارید مگه نمی شنوید نمی بینید ایرانی نه ولایت می خواهد نه شورا نه خبرگان.حرمزاده های عرب زده بزودی همه تون در ابریز گاه های عمومی دفن خواهید شد منصفانه به صورت این پست فطرت ها نگاه کنید یک سر سوزن انسانیت در چهره هیچ کدام نیست .فقط خباثت از انها می باره.اون داغ های دستی روی پیشانی تان سیبل تیر اندازی خواهد شد .پاینده ایران بزرگ
جمعه 22 آبان 1388

روز روشن - انگلیس - لندن
مشروعیت ولی فقیه از بالاست ؟؟؟؟؟؟؟؟ تو فقط برو , حالا ما خیلی به بالا و پایینش کار نداریم
جمعه 22 آبان 1388

بابک - ایران - سبزوار
غلط کردی کره خر بی شرف
جمعه 22 آبان 1388

reza_sofi20 - یونان - آتن
درقران امده که کتاب مقدس از طرف خداست و کتابمقدس تعلیم میده که خود یهوه خدا از قوانینش سرپیچی نمیکنه وخلاف قانون خودش عمل نمیکنه تاسرمشق خوبی برای مخلوقاتش که مثل خودش اونا رو با حس عدالت افریده باشه.حالا این اقا چطور خودشو بالاتر از قانون میزاره؟نکنه خودشو بالاتر از خدا هم میدونه؟-احتمالأ-چون خدا به انسانها جون میده ولی این آقا جون انسانها رو بسادگی ازشون میگیره.تمام این آقایان متعصب اسلامی باید از خودشون سئوال کنن: آیا خدا دین رو برای بهبود زندگی بشر ساخت یا برای دشوار کردن زندگیش؟آیا دین برای انسانه یا انسان برای دین؟آیا خدارو باید پرستید یا دین رو؟ اگر این آقایون واقعأ خواست خدا رو جستجو کنن وبا دلی پاک خدا رو بطلبن واطاعت کنن از اعمالشون پشیمون باید بشن چون این اعمال از آدمای خدا پرست برنمیاد بلکه از بت پرستان که با کشتن د یکران تصور میکنن خدایان (امامان) رو خدمت میکنن.ای کاش از خواست خدای حق مطلع میشدید-اونوقت می فهمیدید که چقدر از او دور هستید.آرزوی به راه حق آمدن رو برای همۀ شما تند رو های اسلامی از خدای حق دارم .
جمعه 22 آبان 1388

sma2009 - المان - المان
قاتل برو گمشو . خاک عالم بر سر تو و ان علی گدا
جمعه 22 آبان 1388

amirpersia - ایران - تهران
باز جای شکرش باقیه نگفته یارو خداست!.
جمعه 22 آبان 1388

arash-20 - ایران - تهران
جانشین نماینده......... زیادی میخوره . ولایت مطلقه فقط از آن خداوند متعال است نه هیچ انسان دیگری.
جمعه 22 آبان 1388

poriyaye_vali - قطر - دوحه
گیر عجب جونورایی افتاده ایم..چه استدلالهایی هم دارند..مشروعیت ولایت فقیه از بالاست بابا یه باره بگید خود خداست راحتمون کنید..افسوس وصد افسوس که این سرزمین داره نابود میشه.
جمعه 22 آبان 1388

ehsanusa - امریکا - نیوجرسی
میگن به یارو گفتن نمیشه آدم با عمه اش برنامه داشته باشه!، طرف گفت ما که کردیم شد!!! حالا شده حکایت این بابا! نگران نباش مردم همچین عزلش میکنن که خدا هم خودش حال میکنه و میگه: بابا ای ولله بلکه شما یه کاری بکنین، ما که نتونستیم!!!
جمعه 22 آبان 1388

123esfand - ایران - تهران
همینکه این پشمالو بگ هم فهمیده که ولی وقیح مقبول مردم نیست گامی به جلو است واین گام بر سبز ها مبارک باد هدف بعدی 16 اذر وسالروز شهادت فروهر ها پیش به سوی ازادی اهست وگام به گام
جمعه 22 آبان 1388

kiyawashsasani - کانادا - تورنتو
مجلس خبرگان شاید نتواند عوض بکند اما اگه مردم بکنند بدجوری میکنند که نتونید قد راست کنید . 16 آذر سوراخ موش میخرین قیمت خون اجدادتون و تو یکی ازهمین روزها که دیر هم نیست ازتو سوراخ هم میکشنتون بیرون و ترتیبتونو میدن .ولی بروح پدرت بد جوری تر تیبتونو میدن .
جمعه 22 آبان 1388

alisam - ایران - تهران
دوستان چون اجازه فحش دادن به ما ندادن پس شما از طرف من چند تا فحش ابدار و صد البته چیز دار به ارواح طیبه ی ننه ی این حجت اسلام بفرستید!
جمعه 22 آبان 1388

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
پس بچرخ تا بجرخیم ببینیم کی اون ولی قبیح رو به زیر می کشه
جمعه 22 آبان 1388

sara_shiraz_iran - ایران - شیراز
سلام . بچه ها یه فیلتر شکن توروخدا
جمعه 22 آبان 1388

ukguy4u - انگلیس - لندن
جامعه ما اینها رو روزی از کشور برای همیشه بیرون میکنه .
جمعه 22 آبان 1388

BLACK OR WHITE - ایران - اصفهان
دیزین دیزین - دانمارک - کپنهاک- ما سالهاست که داریم می گیم مجلس خفتگان حالا دیدن یا ندیدن مجلسی که عملا" هیچ اراده ای نداره چه فرقی به حال مملکت می کنه ؟
جمعه 22 آبان 1388

juvel - نروژ - اسلو
صدا عر عر میاد باز !!!
جمعه 22 آبان 1388

siamakk - عربستان - لس انجلس
اگه به حرف این انتر ها باشه خداهم نمیتونه علی گدارو عوض کنه
جمعه 22 آبان 1388

sabzehGhabaa - کانادا - تورنتو
علی چلاق که هویت و مشروعیت خود را مدیون مکر و نقشه هاشمی ملعون است را چه گونه می خواهند به زور هم ردیف امامان معرفی کنند.
جمعه 22 آبان 1388

reza.az - کانادا - تورنتو
درس جدید در حوزه : مبانی کشف التاپاله
جمعه 22 آبان 1388

abiabi - انگلستان - لندن
آخه این ولی فقیه تو توالت بوده و این خبرگان رهبری از تو توالت این مردک حرامزاده را کشف کردن . خوشم میاد وقتی این حرامزاده ذوالنور میگه ...خوردم که یه همچین چیز را گفتم . بهرصورت ذوالنور و اون ولی فقیه حرامزادهش همین روزهاست که برن با سر تو توالت
جمعه 22 آبان 1388

mohsen_raja - ایران - تهران
تو ... خوردی با ولی فقیه، ..!
جمعه 22 آبان 1388

rino - ایران - قزوین
قبل از خامنه‌ای باید بنویسید آیت الشیطان نه آیت الله. این یارو هم که یه خط القابش شد ، آره راست میگه ایشالا هم تو رو و هم ولی وقیح رو خدا از زندگی عزل کنه، اون دنیا با هم محشور بشین..
جمعه 22 آبان 1388

iranian pardis - امریکا - شیکاگو
ای لعت توروح همتون قاتلای بلفطره اشهدتونوبخونید چون قراره . شماروازرهبرتون گرفته تااون بسیجیهای گداگشنتونو خداوند ازهمه مقاماتون عزل کنه امیدوارم که قطره قطره خون جوانهای دسته گلمون گریبانتونوبگیره ازدوستان عزیز معذرت میخوام اخه دلم ازشون خیلی پره.
جمعه 22 آبان 1388

massoudoslo - نروژ - اسلو
خوب حرفی نیست !! اگه در چار چوب قانون علی‌ خامنه ای نخواست عمل کوند ، پس او را در چار چوب چماق به عملش میاوریم ! و تو ای شیخ ، از ما به شما نصیحت ، زیاد دم تکان ندهید ، دمتان لایه در گیر میکند !! .
جمعه 22 آبان 1388

punisher - ایران - شیراز
هر دم از این چاه مستراح / بوی گندی به مشام میرسد.... میاد اون روزی که همتون رو سر تیر ببینیم.....
جمعه 22 آبان 1388

langagri - ایران - ساری
اگه نظر این اقا عقلی ومنطقی واسلامی باشه مرده شور ریخت اسلامی روببرن که خامنه ای نایب امام معصوم باشه نایب امامی که که صبح حجت الاسام وغروب ایت الله هست تازه مراجع هم اورا از لحاظ علمی فاقد صلاحیت علمی برای رهبری میدونن اگه این اسلامه فاتحه اش رو باید خوند اقای محترم واقعا این حرف رو ازروی اعتقاد میزنی یا ازروی حماقت ماخر نیستیم که این حرفارو باور کنیم خر اونایی هستن که حرفای شما رو باور دارن
جمعه 22 آبان 1388

memol2009 - هلند - آمستردام
farbodosterham - ایران - تهران . باهات موافقم.
جمعه 22 آبان 1388

mohammad55 - انگلیس - لیورپول
خیلی جالب خد ااین همه کشور تو دنیا روگذاشته فقط توایران نماینده انتخاب کرده شانس ما ایرانیاست
جمعه 22 آبان 1388

سیاوش ایرانی - ایران - ایران
من میدونستم که این ولی وقیح رو یک مشت ابله خبرگان از توی چاه فاضلاب کشف و استخراجش کردند. حالا هم نمیدونن باهاش چیکار کنن تا از دستش خلاص بشن. اینقده هم که این جون سگ داره و به این زودیها نمیمیره. حالا اینها بجای خودش این مردک نماینده اش یک شکر دیگه هم خورده اما چون دیدن خیلی دیگه زیاده روی هست و حالا برای این حرفها زوده سانسورش کردند. این سطل زباله گفته: حتی خدا هم نمیتونه ولی وقیح رو عزل کنه و اگر لازم باشه این ولی وقیحه که نصب و عزل خدا را در اختیار داره
جمعه 22 آبان 1388

baas - هلند - روتردام
اسلام همین است که میبینید فقط زور وادمکشی تجاوز شکنجه اعدام دروغ ریا دزدی ووووووو از روز ازل همین بوده و تا اخرش هم همین است این ره اورد محمد ارزانی اعراب باد ایرانیان عزیز اگر غیر از این فکر میکنید در اشتباهید پس به امید نابودی اسلام و ازادی ایران .
جمعه 22 آبان 1388

Invisible Kid - برزیل - پالماس
اگه خدا و پیغمبر خدا هم که نیاد این علی رفتنی نیست.
جمعه 22 آبان 1388

nina55 - انگلیس - لندن
اعضای مجلس خبرگان نیز ولی فقیه را نصب نمی‌کنند بلکه ایشان را کشف می‌کنند ببببببببععععععععللله چیزقحطیه برای کشف؟
جمعه 22 آبان 1388

Mehriran - سوپد - مالمو
این دیوانه ها به خدا هم میگن نماینده رهبر در اسمان و به محمد میگن نماینده رهبر در صدر اسلام
جمعه 22 آبان 1388

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
sara_shiraz_iran . فیلتر شکن از سایت صدای ام یکااگر خواستی بگو برات میفرستند. این احمق از اسمش پیداست که عرب هست. اینها میدانند که ایرانی ادمکش نیست به خاطر همین عربها را دور خودشون جمع میکنند. من واقعا موندم با این چرتو پرتهائی که این داره میگه تکلیف مردم را روشن . کرده. باید این ولایت فجیح از ریشه کنده شود.
جمعه 22 آبان 1388

majid63 - فرانسه - پاریس
بابا گفتم در طویله را باز نذارین! اخر کار خودش را کرد. این همه ار ار نکن.
شنبه 23 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
پدر سوخته ی . تف تو صورت تو و علی چلاق. حالا کروبی و موسوی می خواهند جمهوری اسلامی رو زنده کنند به قانون اساسی عمل کنند!!
شنبه 23 آبان 1388

vezveznazi - ایران - ایران
حالا هر حرامزاده ای عرعر می کنه
شنبه 23 آبان 1388

arvin314 - انگلیس - برادفورد
یوترو یخچال و تلویزیون و همون بلندگویی که داری باهاش عرعر میکنی و هزاران اکتشافت و اختراعات پزشکی و غیر پزشکی و غیره و غیره بکنن شما برا ما ولی فقیه کشف بکنید اون هم از نوع مطلقه اش؟خاک عالم تو سرت .خاککککککککککککک
شنبه 23 آبان 1388

armond - امریکا - گلندل
ائ شاه گور به گور شده اگر 30 سال قبل این اشغالها را میکشتی الان مردم راحت زندگی مئکردن و اشغالهائ مثل این کور بوز اینتری عر عر نمیکردن
شنبه 23 آبان 1388

a352784 - ایران - ایران
انگلیس به هدف خود رسید. انقلاب انگلیسی برای تخریت ایران و اسلام و تفرقه در منطقه . خاک بر سر مردم ساده لوحی که نمی دانند پشت سر کی راه می افتند
شنبه 23 آبان 1388

سکوت - ایران - تهران
sara_shiraz_iran - ایران - شیراز دوست گرامی. ای کاش یه ایمیل میدادی برات راحتر ارسال کنم. علل الحساب اینارو داشته باش. https://ahmadinejad.doozd.com/. https://janati.doozd.com/. https://oct01-1.ur-xp.com/. در ضمن تو روح خ.ر و ا.ن به خداوندی خدا اگه یکم یادمون بیاد هنوز شرافت و انسانیت تو رگامون هست تاریخ های بعدی مثل 16 آذر تا 22 بهمن نسل اینا رو می‌فرستیم با سیفون بره ته فاضلاب. تو رو به عدالت و عزت و انسانیت دست از سکوت و ترس برداریم دست از بیخیالی برداریم. یا حق
شنبه 23 آبان 1388

کلاب - ایران - تهران
گور بابای تو و اون ولی احمقت .
شنبه 23 آبان 1388

گویا - ایران - تهران
امیدوارم بزودی زود عزراییل عزلتون کنه . همگی بگید آمییییییییییییییییییییییییییییییییین
شنبه 23 آبان 1388

kaveh52 - ایران - تهران
تف تو شرفت . صد رحمت به سلطنت
شنبه 23 آبان 1388

nader303 - ژاپن - ژاپن
با عرض معذرت یکی به این احمق بگه ... زیادی نخور که رودل میکنی.
شنبه 23 آبان 1388

zirmizi - ایران - کاشان
,میگی مشروعیت ولایت فقیه از بالاست . تو هم از پایین می خوری. کار درست میشه دیگه . یعنی مجلس خبرگان که پول یامفت می گیرن کشکه دیگه چرا جمعش نمی کنید. یعنی اونا ولی فقیه رو کشف می کنن. مگه الکله که کشف بشه . بی شرف
شنبه 23 آبان 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
خواهیم دید..... زمانی که تو و رهبرت در بدر به دنبال سوراخ موش خواهید گشت نزدیک است
شنبه 23 آبان 1388

masih - ایران - تهران
این چرندیات هر جای دنیا گفته بشه پدر یارو رو در می آرن.طرف با تمام وقاحت خامنه ای رو وصل کرد به خدا وا.. پیغمبراشم از این حرفا نمیزدند .(1سال بعد . مجتبی ذالنور:خامنه ای خداست) قبله از مکه چرخیده وبه بیت رهبری منتهی میشود.
شنبه 23 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.