مسجد سلیمان، ۱۰۰ سال پس از اکتشاف نفت ۱ - عکس

مسجد سلیمان، 100 سال پس از اکتشاف نفت 1

اعضای خانواده یک خانه مخروبه در مسجد سلیمان که در حال ترک خانه اشان می باشند.

نشت نفت در کف یکی از خانه های مسجد سلیمان.

شعله زرد رنگ ناشی از سوخت گاز تصفیه نشده و غیر استاندارد.

پیرمردی در حال گرفتن سوراخ های لوله و جلوگیری از نشت گاز.

نشت گاز از لوله های غیر استاندارد گاز در سرتاسر شهر.

کودکان در حال بازی کردن میان انبوه لوله های غیر استاندارد در شهر

کودکان در حال بازی کردن میان انبوه لوله های غیر استاندارد در شهر

یکی از خانه های مسجد سلیمان که در اثر نشت گاز و لوله کشی غیر استاندارد منفجر شده و مادر و کودکی نیز در آن جان باختند.

کودکی در حال دویدن در قبرستان مسجد سلیمان.

زنی در حال عزاداری در کنار قبر یکی از اقوام جوان خویش که در اثر حادثه ای فوت کرده است.( تصادف و مرگ و میر بسیاری در بین جوانان مسجد سلیمانی وجود دارد.)

مردم در حال بازدید از قبرستان خارجی هایی که در زمان اکتشاف نفت به مسجد سلیمان آمده بودند و کار میکردند.

قبرستان خارجی هایی که در زمان اکتشاف نفت به مسجد سلیمان آمده بودند و مشغول به کار بودند.

azadi2000 - فرانسه - پاریس
شهر محسن(سبزوار) رضایی.امیدوار رضاییو جمشید جالنگی
جمعه 22 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
زنده باشد فلسطینی.عرب. ونزوئلائی و هر کشور اشغالی در جهان که از نفت ایران بهره می برد جز خود ایرانی...واقعا جای تاسف.
جمعه 22 آبان 1388

dannni - سوئد - استکهلم
نابود بشین با این سازنگی که برای مردم اوردین
جمعه 22 آبان 1388

wildpiony - هند - بمبیی
وای قربون اون پیرمرده تو عکس 5 برم چقدر گناه داره...راستی bluestar چند روزه نیست فکر کنم واسه 13 آبان یه تشویقی قلمبه گرفته رفته حال و حول
جمعه 22 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
بریتانیای کبیر با نفت مسجدسلیمان "انگلستان" شد و مردم مسجد سلیمان هنوز بعد از 100 سال نه تنها آب آشامیدنی ندارند؛ بلکه باید از کپسول گاز استفاده کنند چون گاز کشی ندارند!!
جمعه 22 آبان 1388

daniall - فرانسه - نانت
یکی از صمیمی ترین و بهترین دوستان زندگیم مسجد سلیمانی بود.همش میگفت ام ای اس یادش به خیر.مردمان خونگرم و خوشمشربی هستن مثل اکثر جنوبیها.دیگه خداییش ظلمی که به خوزستان میشه خیلی درد اوره.یه مشت پاپتیه عقده ای کفتار صفت چرا باید به این مردم حکومت کنن؟
جمعه 22 آبان 1388

sara-j - سوید - استگهلم
جای تاسف داره واقعا!!!!!!!!!!مسجد سلیمان منبع درامد خوب نفتی‌ برای سران سفاک رژیم اسلامی هست ولی‌ دریغ که هیچ گاه به مناطق جنوبی کشور توجه در خور لازم نشده است و هنوز که هنوز است مردمانش از کمترین امکانات محروم هستند.
جمعه 22 آبان 1388

afghan_girl - نروی - اسلو
واقعا قباحت داره.ایران با اینکه از نظرگازونفت حرف اولو میزنه :شرایتطش بایداین باشه:بس ما جئ بگیم؟لابدبایدبریم بمیریممممممممممم
جمعه 22 آبان 1388

soorenadelasero - انگلستان - هالیفکس
از ماست که بر ماست ...
جمعه 22 آبان 1388

sadaf salehi - ایران - المان
تازه همشون طرفتار رژیم هم هستن!!!!!!!! خاک بر سره بی لیاقتیه مردم.یا بهتره بگم خنگیه مردم.بابا پاشید اعتراض/راه پیمایی.
جمعه 22 آبان 1388

UniQue_persian - انگلیس - منچستر
وای باورنکردنیه لوله های گاز همینطوری وسط کوچه وخیابون:-(
جمعه 22 آبان 1388

Yase-banafsh - سوئد - گوتنبرگ
فدای سر رهبر! فلسطینی و لبنانی سلامت باد...این مهمتره!!
جمعه 22 آبان 1388

arian1 - ایران - ابادان
با نگاه به این عکسها براحتی می توان به عمق جنایات حکومت اخوندی به مردم بدبخت ایران پی برد. پولهایی که باید خرج این مردم بی گناه ومحروم می شد.کسانی که واقعا صاحب ثروتهای این کشور هستند نه اخوندها وسپاه وبسیج ویا لبنانی وفلسطینی. فرصت را از دست ندهیم باید برای ازادی کشور وخانه مان از چنگالهای کثیف اخوندی بپا خیزیم وهیچ فرصتی را در نابود کردن این نظام جهنمی از دست ندهیم. مرگ بر اخوند وبسیج وسپاه و مرگ بر جمهوری اسلامی
جمعه 22 آبان 1388

alisam - ایران - تهران
وطن کویره پیره که تو خودش اسیره - تو ای خدای هستی نزار وطن بمیره
جمعه 22 آبان 1388

tafakore irani - آمریکا - تگزاس
اون از خرمشهر و این از مسجد سلیمان؛ خیلی دردناکه. آیا روزی کشور ما آباد خواهد شد؟
جمعه 22 آبان 1388

amirpro - بلزیک - استنده
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو . عزیزم لسوتو و مبادلات پشم رو فراموش کردی.جدیدا اضافه شده
جمعه 22 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
sadaf salehi - ایران - المان مسجد سلیمان به "مسکو سلیمان" معروف بود و هست. چون اکثریت مردمش چپی هستند و کمونیست هستند. هم در زمان شاه زندانی سیاسی داشت و هم در زمان خمینی اولین شهر از لحاظ اعدامی سیاسی نسبت به جمعیتش است. فقط یه محسن رضایی توشون نخاله در اومد.
جمعه 22 آبان 1388

kiyawashsasani - کانادا - تورنتو
(2). این لاشخورها اموال مارا بیغما میبرند تا به مسلمانان شیعه در غزه و لبنان و فلسطین و هر خراب شدهء دیگر اسلامی بخورانند . مگر اینها که در مملکت خودمان در فقر و فلاکت دست و پامیزنند متآسفانه مسلمان و شیعه نیستند ؟ اینها آمده اند تا دنیارا بگند بکشند و نابود کنند که هیولای جمکران بیاید و این ق ...ها را ببرد به بهشت و برایشان حوری بیاورد . ملتی که روی دریاپی از طلای سیاه راه میرود باید اینچنین زندگی کند ؟ اینان قربانیان و طنفروشان و خاپنینی هستند که برقامت کثیفترین موجودات طبیعت لباس تقدس پوشانده و میپوشانند و مغز ملتی را در حصار تجاهل بزنجیر میکشند بی آنکه چهرههای واقعی آنانرا بتصویر کشند تا ملتی بداند که حتا خود محمد نه تنها مقدس نبود بلکه خود بنیانگذار جنایت و چپاول و غارت بود . چراکه اگر بدانند دیگر باج بشغال نمیدهند و به این فلاکت نمی افتند و نسل این بی ناموسان تاریخ را ریشه کن میکنند . و دراین راستا بزرگترین گناه و خیانت را گروهی از ارباب قلم و رسانه های خود فروخته مرتکب میشوند که ملت را در جهل مرکب نگاه میدارند و از این مفسدین نمادهای تقدس میسازند .
جمعه 22 آبان 1388

saeed1 - کانادا - تورونتو
یادم میا چند سال قبل برای یک کاری از مسجد سلیمان عبور میکردیم تابستان بود دم در یک بقالی ایستادیم که نوشابه بخوریم. دیدم کف کفشم داغ شده اول فکر کردم گرمای تابستونه! بعد که بیشتر سوخت فهمیدیم که گاز داره نشت میکنه و زیر نور آفتاب ما شعله رو نمیبینیم! . واقعا گاز زیادی هدر میره و خطرناک هم هست!
جمعه 22 آبان 1388

kili_patilaki - قطر - دوحه
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو. نوش جونشون. حالا میخوای چیکار کنی؟ این چیزیه که خودمون خواستیم و میخوایم.ما جنبش کامنت حتما موفق خواهیم شد.فقط به کامنت گذاری ادامه بدهید.ما موفق میشویم.هه هه هه.از ماست که بر ماست.راستی درود بر حزب الله.
جمعه 22 آبان 1388

btavanan - کانادا - تورنتو
خانمی بنام lt; که اینقدر به مردم توهین میکنی ایا تا به حال در مسجد سلیمان بودی . اگر خوش نشینی در المان برات فرصتی باقی گذاشت به مسجد سلیمان برو و سری هم به مزار جوانهای شهید بزن تا بفهمی که اگاه ترین جوانهای مردم در کجا هستند . و ببینی اعتراض اونها چه سرنوشتی برایشان رقم زد . .. واسلام
جمعه 22 آبان 1388

siavashoma - انگلستان - منچستر
نفت از این شهر میکشن یا شیره مردمو ؟
جمعه 22 آبان 1388

fredoparto - انگلستان - آکسفورد
به عکسهای کشور رهبر مستضعفین جهان نگاه کنید و به روح مستکبرینش لعنت بفرستید. من تصور می کنم این خانواده های بینوا جزء اولین کسانی بودند که طبق گفته رهبر فقید عزیزمان پول نفت و گاز را درِ خانه شان تحویل گرفتند!!! خُب، مهم نیست در عوض اسلام عزیز پاینده است. طفلکها سردمداران رژیم آنقدر به مردم محبت کرده و به شرایط زندگی وخیمشان اهمیت داده اند که دوست دارند سالهای سال سایه شان بر سر ملت مغموم و فریب خورده باشد. خدا عمرتان دهد.
جمعه 22 آبان 1388

angelx - انگلیس - لندن
یک خونه در اثر نفت گاز منفجر شده و مادر و کودکش کشته شدن. اونوقت تو یکی از عکس ها اون آقا با أتیش داره ثابت میکنه لوله نشت میکنه. !!!
جمعه 22 آبان 1388

VEZVEZNAZI - ایران - ایران
لعنت به خمینی و اسلام که نکبت را به کشور ما اوردند
جمعه 22 آبان 1388

بابک - ایران - سبزوار
ازاین رژیم بهتر از این نمی اید
جمعه 22 آبان 1388

sia_1983 - انگلیس - لندن
خدایا! چه بلایی سر شهر من اومده؟ تف... چو روز اندر آید به روز دراز، شود ناسزا شاه گردن فراز/ نه تخت ونه تاج و نه زرینه کفش، نه گوهر نه افسر نه بر سر درفش/ به رنج یکی دیگری بر خورد، به داد و به بخشش همی​ننگرد/ بداندیش گردد پدر بر پسر، پسر بر پدر هم چنین چاره​ گر/ شود بنده​ی بی​هنر شهریار، نژاد و بزرگی نیاید به کار/ به گیتی کسی رانماند وفا، روان و زبانها شود پر جفا/ چنان فاش گردد غم و رنج و شور، که شادی به هنگام بهرام گور/ زیان کسان از پی سود خویش، بجویند و دین اندر آرند پیش.... پاینده ایران، نابود باد اسلام
جمعه 22 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
. kili_patilaki - قطر - دوحه . . حقا که ویروس .. اسلام هستی ننگ بر تو.
جمعه 22 آبان 1388

man iraniam1 - هندوستان - بنگلور
قربون اون بوی گازی که از 5 کیلومتریت می یومد . یادش بخیر(یا شایدم نبخیر ) چقدر تو دوران نوجونی مون توی قبرستوناش وقت گذاروندیم . چقدر تو عراداری پسرعمو ها پسر خاله ها و برادرو دهها دوست و اشنای دیگه ظرف شستیم .شهر خرابه ولی قبرستونهای ابادی داره . یاد درخت های کنار قبرستون امام رضاش بخیر . (یاد بجه های باغ ملی بخیر )
جمعه 22 آبان 1388

m_z_ir - ایران - سمنان
تو عکس 5 لوله گاز نیست لوله آبه که ترکیده بابا یکم دقت کنین. تا ما دیده بودیم لوله های نفت و گاز خیلی کلفت تر از اینا بود
جمعه 22 آبان 1388

venoosi - بلژیک - ورویر
آنتی اسلام - ایران - اهواز . دقیقا .باهات موافقم
جمعه 22 آبان 1388

niyaz - انگلیس - لندن
کجاست جناب رییس جمهور محترم که اینهارو ببینه واقعا تاسف برانگیزه
جمعه 22 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
; ما در خوزستان سه کارون داریم ,کارون نفت! کارون گاز! کارون اب!! و از هر سه , بئ بهره ایم! ; (محمد بهادرئ)
جمعه 22 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
رژیم اسهالی رو عشق است!
شنبه 23 آبان 1388

kili_patilaki - قطر - دوحه
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو. ویروس خودتی. اونم هه هه هه.خانم مغز فندقی...!
شنبه 23 آبان 1388

zzzoro - کانادا - تورنتو
من رفتم مسجد سلیمان واقعا وضع مردمش افتضاحه در واقع تمام تمام مردم خانه هاشون کاملا مخروبس وروی کوه زندگی میکنن واگر داخل خونه . کسی نفت پیدا کنن با زورمیندازنشون بیرون.
شنبه 23 آبان 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
افسوس...فقط افسوس...حیف که حمار زیاد داریم بین هموطن هامون.
شنبه 23 آبان 1388

Ario - ایران - اهواز
sadaf salehi - ایران - المان . به حرفهایی که زدی دقت کن:. "تازه همشون طرفتار رژیم هم هستن!!!!"این ناراحت کننده ترین حرفی بود که در مورد مردم مسجدسلیمان شنیدم.زمان انقلاب یکی از شهر هایی بود که بیشترین کشته ها رو به خاطر مخالفت با رژیم داد و تو هر خانواده مسجد سلیمانی حداقل یک نفر هست که به خاطر سوابق چپی از نظام ضربه خورده باشه... "خاک بر سره بی لیاقتیه مردم.یا بهتره بگم خنگیه مردم". اولا که این مردم دین خودشون رو تو جنگ با دادن چند هزار شهید به ایران ادا کردند.نوبتی هم که باشه نوبت شماهاست... در مورد خنگی هم باید بهت بگم اگر یه سری به آمار بزنی بیشترین آمار باسوادهای ایران رو تا سال 69 داشت که خیلی هاشون بر اثر بیکاری به کشورهای دیگه یا شهر های بزرگتر مهاجرت کردند و الان شرکت ملی حفاری ایران که به ملی بختیاری مشهور شده پر از متخصصان و مهندسین مسجد سلیمانیه(اگر باز حوصلشو داشتی هر چند میدونم برات سخته یه سرچ بکن ) . نمره خودت رو از این کامنت که دادی چند میدی؟؟آیا صفاتی که مردم محروم ولی آزاده مسجد سلیمان رو مورد خطاب قرار دادی لایق خودت نیستند؟؟؟. آدم باید قبل از اینکه دهنش رو باز فکر کنه
شنبه 23 آبان 1388

piroz - ایران - تهران
درود بر این شهر لر بختیاری نشین
شنبه 23 آبان 1388

rika - انگلیس - منچستر
. اینجا آسمان ابریست ، آنجا را نمیدانم.. اینجا شده پائیز ، آنجا را نمیدانم.. اینجا فقط رنگ است ، آنجا را نمیدانم.. اینجا دلی تنگ است ، آنجا را نمیدانم. وقتی که بچه بودم هر شب دعا میکردم که خدا یک دوچرخه به من بدهد. بعد فهمیدم که اینطوری فایده ندارد. پس یک دوچرخه دزدیدم و دعا کردم که خدا مرا ببخش. هی با خود فکر می کنم ، چگونه است که ما ، در این سر دنیا ، عرق می ریزیم و وضع مان این است و آنها ، در آن سر دنیا ، عرق می خورند و وضع شان آن است! .. نمی دانم ، مشکل در نوع عرق است یا در نوع ریختن و خوردن . دکتر شریعتی . .
شنبه 23 آبان 1388

m.i.s - ایران - اهواز
sadaf salehi - ایران - المان. شما بهتر بجای نظر دادن برین فارسی یاد بگیرین. طرفدار نه طرفتار متاسفم که هموطنی مانند شما دارم
یکشنبه 24 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.