۵۰ دقیقه پردلهره برای نجات زنی جوان از بالای یک برج

50 دقیقه پردلهره برای نجات زنی جوان از بالای یک برج

 زن جوانی که قصد داشت از بالای یک برج به پایین بپرد و به زندگی اش پایان دهد پس از 50 دقیقه تلاش بازپرس جنایی تهران از خودکشی منصرف شد. به گزارش خبرنگار ما ساعت 19 شامگاه سه شنبه حسین اصغرزاده بازپرس ویژه قتل تهران در حال عبور از خیابان شوشتری واقع در محله آذری بود که متوجه شد تعداد زیادی از مردم، ماموران پلیس و امدادگران آتش نشانی مقابل کارخانه سیلو تجمع کرده اند. او مشاهده کرد زنی بالای برج سیلو رفته است و قصد دارد خودش را به پایین پرت کند.

با توجه به اینکه جان این زن در خطر بود، بازپرس جنایی وارد عمل شد و با بلندگوی دستی آتش نشانی شروع به صحبت کردن با آن زن کرد و ضمن معرفی خود از وی خواست با حفظ خونسردی به حرف هایش توجه کند.

زمانی که تلاش های ابتدایی بازپرس ویژه قتل برای منصرف کردن زن جوان بی نتیجه ماند، وی تصمیم گرفت به بالای برج سیلو برود و به گفت وگو با او ادامه دهد.به دنبال این تصمیم، بازپرس جنایی با آسانسور چهار طبقه را طی کرد و مابقی مسیر را در حالی که به صحبت های خود با معصومه ادامه می داد به سمت بالای برج پیاده حرکت کرد.اصغرزاده پس از 50 دقیقه، نهایتاً به بالای برج رسید اما متوجه شد محل استقرار معصومه، جایی با عرض کم است و هرگونه حرکتی که موجب ترس یا مقاومت این زن شود، می تواند او را به کام مرگ بکشاند. به این ترتیب اصغرزاده با فاصله کم از معصومه ایستاد و این در حالی بود که کم کم معصومه نیز به حرف آمد و با بازگو کردن مشکلات خودش گفت چاره یی به غیر از خودکشی ندارد اما قاضی اصغرزاده با دادن امیدواری به او، تلاش کرد وی را اندکی از لبه ارتفاع دور کند. ماموران آتش نشانی نیز به صورت همزمان وسایل نجات را آماده کردند و بالاخره بازپرس جنایی در یک لحظه موفق شد معصومه را کنترل کند و وی را به پایین برج انتقال دهد.با انتقال این زن جوان به پایین برج سیلو، اصغرزاده وی را تا اتومبیل اداره پلیس همراهی کرد و از ماموران خواست او را صبح روز چهارشنبه به دادسرای جنایی اعزام کنند.این زن که معصومه نام دارد دیروز با حضور در شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران، از تلاش های قاضی اصغرزاده سپاسگزاری کرد اما با بیان اینکه دلش می خواست هیچ وقت نجات پیدا نکند، گفت؛ من هر وقت خواستم حرف بزنم، گفتند دیوانه یی.30 سال سن دارم و مدتی قبل با مرگ همسرم مجبور شدم زندگی پسرم به نام سپهر را تامین کنم اما هیچ وقت موفق به این کار نشدم و نهایتاً پسرم را به خانواده همسرم سپردم.معصومه با بیان اینکه خانواده اش در یکی از شهرستان ها زندگی می کنند و با آنها ارتباطی ندارد، گفت؛ از زمانی که خانواده ام را ترک کردم در تهران آواره شدم و آخرین جایی که در آن ساکن بودم، خوابگاه شهرری بود. مدتی قبل از آنجا هم خارج شدم و دیگر جایی برای زندگی نداشتم.

این زن جوان در مورد سوابق کیفری اش گفت؛ بیشتر به خاطر همراه داشتن شیشه و سایر مواد مخدر و آخرین بار به خاطر اینکه ظاهر پسرانه داشتم، دستگیر شدم. وی ادامه داد؛ من خیلی صبورم و همیشه سعی می کنم زخم زبان ها را نشنیده بگیرم. حرف های زیادی از مردم شنیدم؛ انواع سرزنش ها و تحقیرها اما کم کم این حرف ها برایم عادی و تکراری شد. بعد از مدتی همان ها که مدام نصیحت می کردند یا زخم زبان می زدند پیشنهاد دادند خودم را از این زندگی رها کنم. آنها مدام می گفتند تو که نمی توانی زندگی ات را سر و سامان بدهی، بهتر است خودکشی کنی. بعد از گذشت مدتی حرف های آنها برایم تبدیل به یک باور شد و دیگر درصدد فرصتی بودم تا پیشنهادشان را عملی کنم چون خودکشی تنها چیزی بود که برایم تازگی داشت. «معصومه» در مورد اقدام به خودکشی گفت؛ مدت ها بود دلم می خواست داخل کارخانه سیلو را ببینم. سه شنبه وقتی از مقابل آن رد می شدم مخفیانه از بالای دیوار به داخل سیلو رفتم و بعد از چند دقیقه پیاده روی برج را مقابلم دیدم. به وسیله کابل هایی که دسترسی را به طبقات فوقانی برج ممکن می کرد به سمت بالا حرکت کردم و بعد از حدود نیم ساعت به بالای برج رسیدم. آن بالا ناگهان فکر خودکشی به ذهنم رسید اما کارگران سیلو متوجه حضورم شدند و پلیس و آتش نشانی سر رسید.

بازپرس اصغرزاده پس از شنیدن اظهارات این زن، دستور داد در صورت پیدا نشدن خانواده معصومه، وی را در اختیار بهزیستی قرار دهند.

quick31 - امریکا - واشنگتون
هزاران زن مثل معصومه در ایران هستند که قانون زن ستیزجمهوری اسلامی راهی به جز خود کشی برایشان باقی نمیگذارد.
جمعه 22 آبان 1388

بچه تهرون - ایران - تهران
البته نمیدونم حوری از جنس زن است یا نه ولی جالبه که بدونیم که حقوق این بنده خدا هم در اسلام عزیز رعایت نشده توجهتان به این حدیث جلب میکنم در کتاب معاد نوشته ایت اله دستغیب شیرازی ایشان از پیامبر اسلام نقل قول می کنندکه رسول حدا فرمود:هر مومن که شهید می شود در بهشت قصری انتظارش را می کشد که در ان قصر70حجره است و هر حجره دارای 70 تخت است و بر هر تختی 70 فرش گسترانده اند و بر هر فرشی 70 حوری نشسته و انتظار ان شهید کشته شده در راه اسلام را می کشد .با بررسی این سخن و با یک ضرب ساده ریاضی می توان به این نتیجه رسید که بر طبق سخنی که از رسول خدا نقل شده ،7 به توان 4 حوری یعنی رقمی معادل 24010000(حدود 24 میلیون ) حوری بهشتی فقط در انتظار یک شهید اسلامی می باشد . با فرض اینکه هر کدام از فرشها 6 متر مربع باشد مساحت کل فرش ها می شود 2058000 مترمربع با در نظر گرفتن 20% راهرو ها و راه پله و فضاهای بدون فرش، مساحت کاخ 2469600 متر مربع به دست می آید.که می شود عمارتی با زیر بنای 200 متر در 200 مترو 62 طبقه به ارتفاع 186 متر پر از حوری فقط برای یک شهید اسلامی.
جمعه 22 آبان 1388

بچه تهرون - ایران - تهران
با فرض اینکه شهید مورد نظر به هر حوری یک ساعت سرویس دهی نماید بعد از 2740 سال کار بدون وقفه نوبت به آخرین حوری می رسد. باخودم گفتم بیچاره حوری اخری هم حقش در اون دنیا خورده شده.
جمعه 22 آبان 1388

miladblack - امریکا - کلمبوس
اگه واقعا میخواست خودکشی کنه که قبل اینکه کسی بفهمه خودشو انداخته بود.
جمعه 22 آبان 1388

maloosakjuju - ایران - تهران
یعنی دوباره به فکر خودکشی نمی افته؟ بعد از این ماجرا چه تغییری تو زندگیش ایجاد شد؟ مگه نه اینه که دوباره به جای اولش برگشت؟ خدایا خودت دستاشو بگیر. خودت دستای هزاران و میلیونها آدم مثل اونو بگیر. نذار کسی سرنوشت بدی پیدا کنه. خدابا بهش جرات موندن و جنگیدن بده.
جمعه 22 آبان 1388

akbar.abdi - ایران - تهران
بیچاره مردم و دختره که فکر میکنن بازپرس اصغرزاده از سر دلسوزی مانع خودکشی دختر بیچاره شده. اما در حقیقت بازرس داستان ما همون بازرس ژاور معروفه که در نقش یک انسان خوب و وظیفه شناس ظاهر شده و بزودی میبینید که دختر نگون بخت حکم سنگسارش رو از بازرس ژاور هدیه میگیره !! Lo0o00oool
جمعه 22 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
مرگ بر این رژیم دزد و قاتل.
جمعه 22 آبان 1388

wildpiony - هند - بمبیی
وای وای موش بخوره قاضی اصغر زاده رو...بپرس شب دعوت نکرده خونش زنرو؟
جمعه 22 آبان 1388

gol222 - سوپد - هلسینگبوری
600هزارزن خیابانی تااندازه ای شرایط معصومه عزیزرا دار ند.اینها ثمره بودن رژیم اسلامی ودیکتاتور کودتاچی وادمخوار است.نظامی که زن را نصف مرد میداندوزن به اندازه بیضیه چپ مرد میباشد.قران رامردها نوشتن وتا توانستن ضد زن وبنفع مردها . درود به همه جانباختگان راه ازادی...
جمعه 22 آبان 1388

UniQue_persian - انگلیس - منچستر
بچه تهرون خیلی خیلی بامزه نوشتی.
جمعه 22 آبان 1388

dr.asali - اکراین - کی ف
ای کاش کسی وارد زندگیش بشه و اینقدر بهش امید بده تا روزی به این کارش بخنده.از ته قلبم آرزو میکنم
یکشنبه 24 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.