کودتای احمدی نژاد علیه شهرداری تهران : مدیریت مترو از دست شهرداری تهران خارج می شود

کودتای احمدی نژاد علیه شهرداری تهران :
مدیریت مترو از دست شهرداری تهران خارج می شود

رویداد نیوز : محمود احمدی نژاد در مصاحبه تلویزیونی  خود با شبکه تهران اعلام کرد که مدیریت مترو را از شهرداری خواهد گرفت و دولت ساخت مترو را بر عهده می گیرد. وی به شهرداری و شورای شهر تهران هشدار داد در این مورد موظف به همکاری و همراهی با دولت هستند.
در حال حاضر مهدی هاشمی ، فرزند آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی مدیریت مترو تهران را بر عهده دارد. وی پیش از این چند بار به علت سنگ اندازی های دولت در برابر پیشرفت پروژه مترو از سمت خود استعفا داده بود که با مخالفت قالیباف ، شهردار تهران روبرو شده بود.

به گزارش خبرنگار رویداد ، محمود احمدی نژاد در برنامه دیشب شبکه تهران همچون مناظره های تلویزیونی پیش از انتخابات نمودارهایی را نشان داد و مدعی شد : "قبل از این مجموع کمک دولت های قبلی برای ساخت مترو تا حدودی 100 میلیارد تومان بود اما در این دولت بیش از 600 میلیارد تومان به مترو کمک شده است".

یکی از مدیران مترو تهران در این مورد به خبرنگار رویداد گفت: "ارقام مورد ادعایی دولت با واقعیت همخوانی ندارد. ضمن اینکه کمک های دولت های قبلی بر اساس تورم و هزینه های اجرای کار در آن زمان باید محاسبه گردد. همچنین حجم کار صورت گرفته و هزینه هایی که در مراحل بهره برداری وجود دارد بسیار متفاوت با هزینه های مراحل آماده سازی و آغاز پروژه هاست."

وی در واکنش به این گفته احمدی نژاد که "با بولدوزر و بتن کار کرده و نحوه ساخت مترو را می فهمد" تصریح کرد: "کارگرهای مترو تهران نیز این چیزهای را متوجه می شوند اما باید ادعا کنند می توانند رئیس دولت باشند. گرچه با این شرایطی که وجود دارد ادعای گزافی هم نخواهد بود".

وی اضافه کرد: "آقای احمدی نژاد ماجرای مترو را سیاسی کرده و این به شبکه حمل و نقل تهران صدمه می زند. آیا همه امور کشور انجام شده و تنها مترو تهران مانده است که ایشان می خواهند مدیریت آن را به عهده بگیرند. بهتر است ایشان جایگاه ریاست جمهوری را رعایت کنند و در مورد همه مسائل به این میزان سطحی نظر ندهند".

این مدیر با سابقه در مورد وعده احمدی نژاد مبنی بر ثابت نگاه داشتن هزینه حمل و نقل به مدت ده سال گفت: "موضوع هزینه حمل و نقل در تهران بر عهده دولت نیست و شهرداری و شورای شهر تصمیم گیرنده اند. آقای احمدی نژاد وعده ای را می دهند که در حوزه اختیارات ایشان نیست و تعهدی را متقبل می شود که معلوم نیست حتی در 4 سال آینده هم بتوانند آنرا عملی کنند."

این کارشناس حمل و نقل در مورد اصرار احمدی نژاد برای راه اندازی منوریل در تهران نیز گفت: "منوریل در شرایطی غیر از تهران بسیار مناسب خواهد بود. بعضی از شهرهای ما که در آنها طرح اجرای مترو تصویب شده با منوریل حمل و نقل بهتری خواهند داشت اما فهم رئیس دولت در این مورد و درباره تهران ناقص است. اگر ایشان سری به جزوه های دوره کارشناسی آقای وزیر راه که اتفاقا استاد ایشان هم بوده بزنند متوجه مشکلات و غیر عملی بودن منوریل در تهران می شود."

وی افزود: "این موضوع دقیقا شبیه ماجرای احداث دور برگردان در زمان شهرداری ایشان است. در همان جزوه های آقای مهندس بهبهانی که ترجمه چند کتاب معتبر خارجی است آمده بود که دوربرگردان منسوخ و کاملا غیر علمی است اما ایشان با اصرار و فشار به کارشناسان این کار را انجام دادند".
baas - هلند - روتردام
همین روزها رهبری را هم از دست علی گدا در میاره , به قیافه کذایی اش نمیاد ولی خیلی حرومزاده است .اخه تخمش یهودی است .
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
هئ بخورین دو لوپئ..رودل نکنین یه وقتئ
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

lolita lolita - ایران - مشهد
برو اخوی، برو سر قبرستون خرماتو پخش کن! آخه گدا رو چه به کودتا؟!
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
انتری میگه چرا پسر هاشمی بحوره خودم می خورم!
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

usa-shahram - امریکا - واشنگتن
بیچاره پسر رفسنجانی. زحمات پدر جان بر باد رفت .دزد به شاه دزد زد.
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

baran_uk - انگلستان - لندن
baas - هلند - روتردام . دوست عزیز مگه یهودی ها چه هیزم تری به شما فروختن که در موردشون اینطور صحبت می کنی ، تازه به نظر من بیچاره یهودی ها که این روانی هم نژادشون شده
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
میخوای تا مقام رهبری رو هم بدیم دست خودت؟ /// معلم از دانش آموز می پرسه اسم سه تا پرنده رو نام ببر./ دانش آموز میگه : کبوتر . گنجشک. خ ر . معلم میگه آخه خ ر چطوری پرواز میکنه؟ دانش آموز هم میگه آقا خ ر ه دیگه یکهو دیدی پرواز کرد! حالا دیدی یکهو ا.ن رهبر هم شد!
جمعه 22 آبان 1388

Ali_ Gerrard - انگلستان - نیوکاسل
فقط بیچاره مردم. قیمت بلیط مترو هم چند برابر میشه
جمعه 22 آبان 1388

mehditm - ایران - تهران
بر جد و اباد انتری نژاد لعنت . و همچنین بر خامنه ای چون باباش که معلوم نیست کدوم خری بوده!!
جمعه 22 آبان 1388

keivan_k777 - ایران - تهران
این پیناموس می خواد بشه شاه. اخرش مملکتو میگیره......
جمعه 22 آبان 1388

babrmazandaran1 - ایران - مازندران
اگه انصاف بدین میبینین که متروی تهران تو این چند ساله چه قدر پیشرفت کرده. اول دو خط بود. حالا چهار خط. تقریبا همه جای تهرات رو مترو پوشش میده. حالا که احمدی میخواد اینو از دست شهرداری خارج کنه دیگه وای به حالش. من نمیدونم این چرا باید تو همه چیز این مملکت دخالت کنه؟؟!!!
جمعه 22 آبان 1388

کلاب - ایران - تهران
چه فرقی میکنه از دست این دزد به دست دزد دیگه میوفته
جمعه 22 آبان 1388

baba kurosh - ایران - قم
این حروم لقمه تخصصش کودتاس
جمعه 22 آبان 1388

punisher - ایران - شیراز
همه ی جنگ های بشر بر سر پول بوده و قدرت که زن بعنوان آیتم سوم در دل این دوتا جا داشته / خدا و پیر و پیغمبر و کتاب آسمانی / همش سرکاری بوده / هست و خواهد بود. اون خدایی که دفاع از خودش را به این جوجه بسیجی ها سپرده / بهتره که وجود نداشته باشه. اگر بخواهیم که راحت بشیم باید از خرافات های پوسیده دوری کنیم....
جمعه 22 آبان 1388

masih - ایران - تهران
کلاب - ایران - تهران: ;کاش همه دزدا حداقل به اندازه بچه رفسنجانی توانایی گردوندن متروی تهران روداشتن.بچه رفسنجانی اگه دزد هم باشه حداقل میتونه مترو رو مدیریت کنه در حالیکه اگه دست ا . ن بیفته باید قبل از ورود غسل شهادت کرد .این ا .ن نمیتونه خودش مدیریت کنه چه برسه به مترو در طول 4 سال همون داشته های ناچیزمونم از بین برد.لعنت بر کسی که این میکروب و به جون این مملکت انداخت
یکشنبه 24 آبان 1388

kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منچستر
ما که خسته شدیم از بس فحش به این کله خره میمون دادیم
یکشنبه 24 آبان 1388

abiabi - انگلستان - لندن
گور بابای احمدی نژاد ولی خوب کاری میکنه که مترو را از انحصار خانواده ی رفسنجانی میاره بیرون این خانواده از اون دزدان بی شرف هستن . باور کنید دوستان این خانواده ی رفسنجانی کشور ما را به انحصار خودشان درآوردن
یکشنبه 24 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.