قیمت‌های کنونی نان از بخشنامه جدید گرانتر است

قیمت‌های کنونی نان از بخشنامه جدید گرانتر است

در حالی که بسیاری از رسانه‌ها، از افزایش قیمت نان در روزهای گذشته خبر داده و نارضایتی مردم را از این افزایش غیرقانونی اعلام نمودند، اما مسئولان امر به ویژه استانداری تهران، به شدت آن را تکذیب می‌کردند، امروز رئیس اتحادیه نانوایان تهران، از افزایش قیمت نان‌های سنتی تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، این پافشاری رسانه‌‌ها و انکار مسئولان، در حالی است که با این دستورالعمل جدید افزایش قیمت، زمینه را برای افزایش چند برابر قیمت نان ـ با مقایسه آنچه تاکنون ابلاغ شده و آنچه عمل می‌شود ـ فراهم سازد.

نکته جالب آن که در بخشنامه اتحادیه نانوایان، قیمت‌هایی برای نان‌های آزاد و دولتی اعلام شده است که مردم از مدت‌ها پیش تاکنون نان را به قیمت بالاتر از نرخ جدید خریداری می‌کرده‌اند که این آشفته‌بازار و نبود بازرسی و برخورد جدی مسئولان و نهادهای ذیربط، زمینه‌ای را فراهم کرده که مردم همواره با افزایش بی‌رویه قیمت نان که کالایی ضروری است، روبه‌رو شده و یک مشکل و دغدغه به دیگر مشکلات و دلمشغولی‌های آنان افزوده شود.


بنا بر این گزارش، رئیس اتحادیه نانوایان، قیمت نان بربری دولتی را 120 تومان و بربری با نرخ آزاد را 150 تومان اعلام کرده است، حال آن که قاطبه نانوایان تهران، نان بربری را هم‌اکنون با قیمت دست‌کم دویست تومان تحویل مردم می‌دهند؛ ضمن آن که کنجد و خشخاش، همواره دلیلی برای گران‌فروشی نان با قیمت‌های بیشتر بوده است.

در این دستورالعمل به نان سنگک دولتی 150 تومانی و آزاد 175 تومانی نیز اشاره شده که تنها با مراجعه به چند نانوایی سنگک، می‌توان دریافت که عمده نانوایی‌های سنگک، نان را ارزانتر از دویست تومان عرضه نکرده و نان‌های سنگک هفتصد تا دوهزار تومانی هم که جای خود دارند! از سوی دیگر، قیمت نان لواش دولتی، 30 و آزاد 35 تومان اعلام شده است.

این گزارش می‌آورد، همه قیمت‌های اعلامی از سوی رئیس اتحادیه نانوایان پایتخت، در حالی است که تاکنون مردم انواع نان را دست‌کم چند درصدی بیش از همین قیمت‌های اعلامی تهیه می‌کردند و با دستورالعمل افزایش قیمت نان سنتی، انتظار آشفته بازار و افزایش دلخواه قیمت نان از سوی نانوایان می‌رود.

حال عاجزانه تقاضا می‌شود، مسئولان ذیربط مردم را که همواره خود اعلام می‌کنند، ولی‌نعمت ایشان هستند، بیش از این به سخره نگرفته و تکلیف آنان را روشن کنند و با کار رسانه‌ای و تکذیب افزایش قیمت نان و هشدار به نانوایان برای برخورد و... فرافکنی نکرده، مردم را سردرگم نکنند.

nasim irani - اتریش - وین
سلام به مسولین سایت...ببخشیدکدام مسول؟؟؟اینهاخودشان دزدهای سرگردنه هستندکه یکی ازیکی کثیفتر ودورغگوترهست.از رهبرشان که منقلی است ومغزش به تریاک بنداست گرفته تاانتری فاحشه نژاد که در شارلاتانی همتانداردو در دورغگویی چشمانش رامی بندد ودهان گنده گویش رابازمی کند وهرچه به ذهن عقب افتاده اش می رسدبرزبان می راند.اصلا فکرمی کنم این دیوانه رابخاطرهمین وقاحت دورغگویی انتخابش کردند.این مردک درمزخرف گویی همتاندارد..خدالعنت کندتمامی شماهرزه گویان بی عقل وطن فروش راکه چیزی ازایران به جانگذشتید....
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

izad - تاجیکستان - دوشنبه
سیاست گرسنه نگهدار حکومت کن...سیاستی که شاه رعایت نکرد وعاقبتش رو دید
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

ewaz_sh - دبی - دبی
بزودی ایران شبیه زامبیا خواهد شد دوستان
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

siya48 - آلمان - کلن
تو ایران دیگه گرونی شده مثل ...یو یو،....اما نمی‌دونم چرا بالا میاد ولی‌ پایین نمیره..هر چی‌ که می‌خواد گرون بشه فروشنده‌ها خودشون قانون میذارن،ولی‌ هر چی‌ که می‌خواد ارزون بشه،۴ ماه میری میایی میگن هنوز بخش نامش به ما ابلاغ نشده
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

reza5180 - ایران - تهران
به نظر من کسی که عرضه اداره کردن کاری رو نداره کنار بگیره بهتره
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

delmorde - سوپد - یوتبوری
اسلام از اول تزش غارت دروغگوئی عوام فریبی جنایت فقر پرستش موهومات خدای جنایتکار فریبکار وتجاوز به مال جان و نوامیس مردم تحمیل و تسلیم بوده و هست..نابود باد حکومتش.
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

abiabi - انگلستان - لندن
خاکبرسر احمدی نژاد و طرفدارانش . یعنی واقعا باید قیمت نان در ایران به این حد برسه . مرگ بر خامنه ای . مرگ بر رفسنجانی . مرگ بر لاریجانیها که واقعا هم جانی و وحشی هستن . مرگ بر پاسدارهای که مثل سگ پارس میکنند و جوانهای ما را میکشن . زنده باد جنبش مردمی سبر
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

armin100 - اتریش - سالزبورگ
همه چیز دروغ همه چیز کلک بابا کی این مملکت از دست اینا خلاص میشه فرهنگ مردم رو این فاشیستای اسلامی عوض کردند .جاوید ایران ازاد
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.