کاکائوی تلخ از پوست محافظت می کند

کاکائوی تلخ از پوست محافظت می کند

نتایج یک تحقیق جدید نشان داد: کاکائوی تلخ از پوست در برابر تاثیرات پیرکننده نور خورشید محافظت می ‌کند.

به گزارش ایسنا، دانشمندان در پژوهش جدیدی دریافتند: اثرات نور خورشید که می‌ تواند باعث ایجاد چین و چروک و پیری در پوست شود، با مصرف کاکائوی تلخ کاهش می یابد.

این دانشمندان تحقیقات خود را در مرکز درماتولوژی اروپایی لندن انجام داده‌اند.

این مرکز، یک کلینیک تخصصی پوست است که در این زمینه مطالعات مفیدی انجام داده است. دانشمندان این کلینیک هم چنین تاکید کردند، مصرف روزانه کاکائوی تلخ خطر ابتلا به سرطان پوست را نیز کاهش می‌ دهد.

در این گزارش تاکید شده است که تاثیرات فوق فقط مربوط به کاکائوی تلخ (نه معمولی) می شود، چون این نوع کاکائو حاوی مقادیر بسیار بالایی از فلاوانول‌ ها است.

فلاوانول‌ها آنتی اکسیدان هایی هستند که به طور طبیعی در دانه ‌های کاکائو وجود دارند.

(کاکائوی تلخ نسبت به کاکائوی معمولی دارای پودر کاکائوی بیشتری است، یعنی هر چه درصد کاکائوی موجود در شکلات بیشتر باشد، تلخ تر و تیره رنگ تر است.)

در این تحقیق، دانشمندان دریافتند: افرادی که کاکائوی غنی از فلاوانول مصرف می کنند، در برابر اشعه ی ماورا بنفش خورشید که باعث بروز چین و چروک های پوستی می‌ شود، مقاوم ترند و کمتر یا دیرتر دچار پیری پوست می‌ شوند.

محققان می ‌گویند مکانیسم اصلی این تاثیر، خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی این مواد است. البته شکلات های معمولی تاثیر مشابه را به هیچ وجه ندارند.

pokalu - آلمان - دورتموند
آفتاب دیدید سلام ما رو هم برسونید :)
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

IRAN204 - امریکا - نشویل
دوست عزیز از آلمان واقعا من اینجا بعضی وقتها در زمستان ممکنه چند روز آفتاب نباشه دیوانه میشم وغر می زنم تعجب میکنم چطور هموطنان آب وهوای مثل آلمان را تحمل کنند.من سال گذشته اواخر تابستان یک ماه آنجا بودم از سرما بیچاره شده بودم .فقط یک آرزو دارم زودتر این آخوندهای بی پدر مادر واون پاسدارهای زنا زاده رو زودتر از رو زمین برداشته بشن ایرانیها ی آواره بتونن برگردن خانه . پاینده ایران آزاد.دور باد استبداد.
جمعه 22 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.