دکتر روانشناس صدا و سیما جعلی از آب در آمد !

دکتر روانشناس صدا و سیما جعلی از آب در آمد !

شفاف : جنجال درباره مدرک های جعلی به صدا و سیما نیز کشیده شد .

در حالیکه طی دو سال گذشته و پس از وزارت کشوری علی کردان بحث مدرک های جعلی به موضوع روز رسانه ها و افکار عمومی تبدیل شد ، برخی منابع خبری از حضور برخی کارشناسان در صدا و سیما با مدرک جعلی خبر می دهند .

اما این در حالی است که به عقیده کارشناسان سیاسی همانقدر که حضور مدیران با مدراک جعلی برای کشور زیان بار است حضور کارشناسان جعلی در صدا و سیما نیز زیان بار است . چرا که رسانه مهمی مانند صدا و سیما با میلیون ها بینند تأثیر زیادی بر افکار عمومی دارد و ممکن است کارشناسان جعلی با ادعاهای غیر علمی خود جامعه را به سمتی سوق دهند که دلسوزان و کارشناسان واقعی خواستار آن نیستند .

در همین حال همزمان با افزایش اعتراضات به پخش سریال "شمس العماره"، صداوسیما روز گذشته برای توجیه محتوای این قبیل برنامه ها در اقدامی قابل تامل به بررسی روانشناختی این سریال با کارشناسان جعلی پرداخت.

به گزارش جهان، شبکه دوم سیما، نوزدهم آبانماه، در برنامه ای با عنوان " ما و شمس العماره" به تحلیل روانشناختی این سریال پرداخت و در کمال تعجب همه مهمانان برنامه را دکتر خطاب کرد.

بنابراین گزارش، در این برنامه آقای "م.ب" و خانم "ب.ب" حضور داشتند و مجری برنامه این افراد را با عناوین "دکترای ارتباطات متقابل" و "دکترای مشاوره خانواده" معرفی کرد. با پیگیری مشخص شد آقای "م.ب" دارای مدرک کارشناسی و مدیر یک شرکت بازرگانی است و خانم "ب.ب" نیز دانشجوی رشته مشاوره است.

جالب اینکه مجری برنامه نیز که از او به عنوان کارشناس اجتماعی و روانشناسی نام برده شد، دارای مدرک فوق دیپلم زبان است.

گویا پدیده حضور کارشناسان با مدارک مشکوک و غیر مرتبط همچنان گریبانگیر برنامه سازان صداوسیماست.

این پدیده که بیشتر در حوزه برنامه های روانشناسی ظاهر می شود، می تواند عواقب مخاطره آمیزی بر گروههای هدف این نوع برنامه ها از جمله خانواده ها داشته باشد و باعث بی اعتمادی رسانه ملی نزد مخاطبان فرهیخته و نخبگان جامعه شود.

برنامه " ما و شمس العماره" و استفاده از کارشناسان فاقد مدرک تحصیلی جای یک پرسش از مسئولان این سازمان را مطرح می کند که آیا در تهیه و تولید برنامه های نمایشی این سازمان نیز چنین کارشناسانی مورد مشاورت قرار می گیرند؟

گفتنی است چندی پیش یک مقام عالیرتبه نظام در دیدار با رئیس صداوسیما از مجری‌گری، بازیگری، تصاویر، نوع مکالمات، سبک مکالمات، آرایش،اختلاط زن و مرد، حیای زن در فیلم‌ها بویژه در هنگام گفت‌وگو با جنس مخالف انتقاد کرده بودند و خواستار برطرف شدن این مسائل شدند.
dkdk - دانمارک - اسلیس
در مملکتی که همه چیزش تقلبی است اصلا عجیب نیست که کارشناس تلوزیونیش هم تقلبی باشد.رئیس جمهور تقلبی.وزیر تقلبی.شیخ قهرمان تقلبی.داروی تقلبی.دکتر تقلبی و حالا روانشناس تقلبی.اگر واقعی بود عجیب بود .
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

vahid22 - آلمان - هامبورگ
dkdk - دانمارک - اسلیس . شیخ قهرمان تقلبی رو خوب اومدی!
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
هههههه ...مردیم از اینهمه دکتر . حاضریم صادر کنیم! مثله قبرس که خر صادر میکنه
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

elora - نروژ - اسلو
جریان اعتراضات به پخش سریال "شمس العماره" در چه مورد بوده؟کسی میدونه؟
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

keivan_k777 - ایران - تهران
مملکتی که اخونده شپشو اداره کنه بهتر از این نمیشه .یکسری دزد و متقلب.
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

baba kurosh - ایران - قم
این مملکت رییس جمهورشم قلابیه این که دیگه یه روانشناسه
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

bahareiran - ایران - ایران
kamia1 - المان - کلن-----------لوووووووووووووووول
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

fredoparto - انگلستان - آکسفورد
واقعاً عجب مملکتی داریم! ببینید دخالت دین در سیاست چه بلائی بر سر یک ملت می آورد. دولتی که کمترین توجهی به فرار مغزها ندارد و به یک مشت آدم بی سواد و احمق و متقلب دل می بندد و شغلهای آنچنانی به آنها واگذار می کند که مردم را بیشتر در گمراهی فرو برند و اذهان عموم را از حقایق منحرف کنند و بسوی جهالت سوق دهند. اما نکته جالب توجه این است که اینها از سوئی دانشگاهها را مهر و موم و کارشناسان را دستگیر و روانه زندان می کنند و از سوی دیگر افراد نور چشمی خود را که ارتباط فامیلی با آنها دارند بر شغلهای مهم می گمارند و القاب دکتر و مهندس و کارشناس به آنها می دهند و از این طریق بینندگان تلوزیون اشغالی خود را فریب می دهند و با آگاهی کامل باعث انحرافات فکری در طبقات گوناکون مردم می شوند. این یک از موارد بیشماری است که به انهدام سطوح فکری مردم و سقوط کشور منجر می شود و این چیزی است که این رژیم دنبال می کند. بنابراین اگر زمانی کشور عزیز ایران شرایط افغانستان را پیدا کرد تعجب نکنید.
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

TNTtnt59 - ایران - تهران
جای تعجبی نداره
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
elora - نروژ - اسلو . سریال شمس العماره یه سریال طنز هست که به مسایل روز جامعه میپردازه و فکر نمیکنم کسی به این سریال اعتراض داشته باشه ....ولی یه برنامه دیگه بود که در آن چند کارشناس آمده بودند و درباره موضوعات سریال شمس العماره بحث روانشناسی میکردند که حالا معلوم شده مدرک کارشناسهای روانشناسی دعوت شده به این برنامه جعلی بوده ...
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

mohsen_raja - ایران - تهران
اتفاقا بقول مشت رحمت حمل بر خودستایی نباشه سریال قشنگیه، حالا یک دفعه صدا وسیما ی اقای ضرغامی خواست دو دندونه (اینم بقول شکور) برنامه هاش رو طنز کنه ،اگر گذاشتن!
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
عمامه خامنه ای هم چینی و جعلیست!
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

world cup - ایران - تهران
چرا تو عکس بجای هانیه توسلی مهناز افشار هست!!!!!
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

armin100 - اتریش - سالزبورگ
همه چیز دروغ همه چیز کلک بابا کی این مملکت از دست اینا خلاص میشه فرهنگ مردم رو این فاشیستای اسلامی عوض کردند .جاوید ایران ازاد
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

baas - هلند - روتردام
برای خدمت به کاغذپاره نیازی نیست . همه دست اندر کاران رژیم روی هم دیپلم ندارند .اگه داشتند که مسلمون نبودن .
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ. فراز نروژی خیلی باحالی! نمیگی وقتی هم میگی با حال میگی!
جمعه 22 آبان 1388

atena10 - ایران - تهران
من که حرف با تراکتور هم از دهنم بیرون نمی اد. هاهاها خیلی هم سریال خوبیه
جمعه 22 آبان 1388

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
zebelkhan - آمریکا - سن خوزه . چاکریم
جمعه 22 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.