فرمانده سپاه تهران بزرگ تغییر کرد

فرمانده سپاه تهران بزرگ تغییر کرد

حسین همدانی پیشتر جانشین فرمانده نیروی مقاومت بسیج بود

سرتیپ حسین همدانی با حکم سرلشکر محمد علی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران به فرماندهی سپاه محمد رسول‌الله تهران بزرگ منصوب شد.

به گزارش سپاه نیوز، پایگاه اطلاع رسانی سپاه پاسداران، آقای همدانی که جایگزین عبدالله عراقی شده است، پیش از این مسئولیت های حساسی در سپاه چون فرماندهی لشکر 27 محمد رسول الله، معاون مرکز راهبردی، مشاور عالی فرمانده کل و جانشینی فرمانده نیروی مقاومت بسیج بر عهده داشته است.

حسین همدانی، از امضا کنندگان نامه ای است که چند تن از فرماندهان سپاه در روزهای پس از وقایع 18 تیر 1378 خطاب به محمد خاتمی، رئیس جمهوری پیشین ایران نوشتند و گفتند که "کاسه صبر"شان به پایان رسیده است و "تحمل بیش از آن را در صورت عدم رسیدگی"(کنترل نا آرامی ها) ، بر خود جایز نمی بینند و وارد عمل خواهند شد.

سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ در پی تغییر ساختار در سپاه پاسداران و تشکیل سپاه های استانی در سال 1387 از ادغام لشکر محمد رسول الله و نیروی مقاومت بسیج تهران بزرگ تشکیل شد.

محمد علی جعفری در سال 1387 گفت که با تقویت تعامل بین نیروی زمینی و نیروی مقاومت بسیج، ۳۱ سپاه استانی در ایران فعال می شود.

در کنار سپاه استان تهران موسوم به سیدالشهدا به فرماندهی علی فضلی، سپاه ویژه پایتخت با نام محمد رسوال الله تهران بزرگ تشکیل شد که از ابتدای تشکیل، فرماندهی آن برعهده سرتیپ عبدالله عراقی بود.

عبدالله عراقی تا پیش از این، فرماندهی سپاه محمد رسول الله را برعهده داشت

این سپاه در جریان اعتراض های خیایانی پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران نقش مهمی در مقابله با معترضان در تهران داشت.

شبه نظامیان بسیجی که در کنار ماموران نیروی انتظامی در مقابله با معترضان در تظاهرات تهران حضور داشتند، تحت فرماندهی سپاه محمد رسول الله بودند.

آقای عراقی در همان روزهای نخستین پس از اعلام نتیجه انتخابات گفت که بنابر مصوبه شورای عالی امنیت ملی سپاه و بسیج در روز 30 خرداد وارد عمل شدند و "مجموعه سپاه تهران بزرگ به عنوان بازوی اجرایی سپاه پاسداران در تهران به کمک نیروی انتظامی آمد."

آقای عراقی در تیر ماه اعلام کرد که سپاه محمد رسول الله که بازوی اجرایی بسیج در شهر تهران است، روز 30 خرداد با کمک نیروی انتظامی وارد عمل شده و از ساعت دو ونیم بعد از ظهر همان روز در تهران مستقر شد.

اما او ماه گذشته گفت که نیروی های بسیجی به درخواست نیروی انتظامی روز 23 خرداد ( یک روز پس از انتخابات) وارد عمل شدند "اما از 25 خرداد تمام مسئولیت بر عهده سپاه و نیروهای بسیجی گذاشته شد که تا 25 مرداد ماه ادامه داشت."

panizl - ایران - تهران
اره خب ! نوبت یکی دیگه است مردم رو بکشه و دزدی کنه ..
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
خر همون خره فقط پالونش عوض شده
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

keivan_k777 - ایران - تهران
یکیشون قیافه ادمیزاد نداراند . فکر میکنید این عوضی به کسی رحم میکنه- چشماشو ببنید به کفتار بیشتر شبیه.
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

کلاب - ایران - تهران
وا.... مگه خر با خر فرق داره . نظر دوستان چیه
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

Atheist-0 - کانادا - ونکوور
ملت میگن خ ر نمی خوایم پالونش عوض میشه. اینها فکر میکنن با عوض کردن این کله پوکها مسئله اشون حل میشه اما دیگر کار از این حرفها گذشته. شاه مرحوم هم در عرض یک سال هفت هشتا نخست وزیر عوض کرد اما مثل همین حالا نوش داروی بعد از مرگ سهراب شد.
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

invincible - آمریکا - مینستا
سلام به هموطنان عزیز:. هموطنان اینها همه بزدل و ترسو هستن،اینهمه ژست میگیرن ولیکن اگر سلاح نداشته باشن مثل موش در می‌رن،اگر باورش براتون مشکله خارج از کشورو نگاه کنید چون اینها ده به یک نمی‌تونن به کسی‌ حمله کنن از ترس فرار می‌کنن،بسیجی‌ و پاسدار یعنی‌ کودن،مزدور و خائن،مرگ بر خامنه‌ای‌احمدی‌نژاد، پیروز باشید!!
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

ADNAN ŞENSES - تورکیه - ایستانبول
سلام دوباره به همه دوستان بعد از یک ماه . لعنت به جمهوری اسلام و سپاه و ..
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

bahram-CANADA-montreal - کانادا - مونترال
اینها مقابل عزم دلیران ایران زمین پشه هم نیستن همه این بزمچه ها مثل سگ میترسن و تک تکشون بزودی به درک واصل میشن سگ کشی از زاهدان شروع شده ایول جوانان ایران پاینده باشین
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

123esfand - ایران - تهران
خبر خوشیاس که حکایت از به هم ریختگی وبی ثباتی در درون سپاه دارد . هرچه سرعت تعویض مهره ها بیشتر باشد به هم ریختگی وگسست بیشتر نمان میشود این علامت بعد از مزدوری اشکار بسیج بسیار خوش یومن است این گسست بر همه سبز ها مبارک باد // شب تاریک ملت روز گردد // که ملت عاقبت پیروز گردد.
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.