علیپور: هر مربی‌ای که تست اعتیاد ندهد بهتر است به خانه‌ا‌ش برود

علیپور: هر مربی‌ای که تست اعتیاد ندهد بهتر است به خانه‌ا‌ش برود

در حالی که مسئولان سازمان لیگ فدراسیون فوتبال و ستاد منشور اخلاقی، همچنان ارائه تست اعتیاد را یکی از شرط‌های صدور کارت مربیگری می‌دانند، برخی مخالفت‌خوانی‌ها در این خصوص مورد بی‌توجهی قرار گرفته است.

تصمیم‌های ناگهانی و یکطرفه سازمان لیگ باعث مخالفت برخی مربیان لیگ شده است. تا جایی که سرمربی استقلال به صراحت این اقدام‌ها را زیر سئوال برد و گفت: «سازمان لیگ هر تصمیمی که دلش می‌خواهد، می‌گیرد و فوتبال باشگاهی را دستخوش تغییرات ناگهانی کرده است.» مرفاوی همچنین با کنایه از اقدامات سازمان لیگ فدراسیون فوتبال سخن گفت و تاکید کرد: «هر کاری که دلشان می‌خواهد می‌کنند. اینطور فوتبال ما به جایی نمی‌رسد.»

گرفتن تست اعتیاد از مربیان فوتبال ایران واکنش‌های متفاوتی را در پی داشته و اکثر مربیان در مورد این موضوع دیدگاه منفی دارند. البته اصرار سازمان لیگ در مورد گرفتن تست اعتیاد از مربیان همچنان ادامه دارد. مسئولان ستاد منشور اخلاقی نیز با حرارت و حساسیت خاصی در این خصوص صحبت می‌کنند. با این حال، مرور برخی مخالفت‌خوانی‌ها درباره گرفتن تست اعتیاد از مربیان فوتبال ایران تا حدودی گویای این مسئله است. رئیس سازمان لیگ بارها تاکید کرده که مربیان قبل از عقد قرارداد، باید تست اعتیاد بدهند. اما در این خصوص برخی واکنش‌های سازمان لیگ، رنگ و بوی سلیقه‌ای به خود گرفته است. به عنوان مثال مدیرروستا جزو مربیانی است که با اخراج یک مربی دیگر دوباره وارد لیگ برتر شده است. مدیرروستا می‌گوید: «از من نه کپی شناسنامه خواستند و نه تست اعتیاد گرفتند ولی مشکلی از این بابت ندارم.» نکته اینجاست که حتی وقتی فرهاد کاظمی با ابومسلم به توافق رسیده برای او کارت مربیگری صادر نمی‌شود و البته برخی مسئولان، مسائل دیگری را در این خصوص مطرح می‌کنند؛ موضوعی که فرهاد کاظمی به شدت نسبت به آن واکنش نشان داده است. او معتقد است اگر مشکلی دارد مسئولان سازمان لیگ باید به طور شفاف راجع به آن صحبت کنند در غیر این صورت این اجازه را ندارند که با اشاره‌های مبهم آبروی افراد را در رسانه‌ها نشانه بگیرند. با همه این حرف‌ها، انتقاد مربیان لیگ نسبت به آنچه که تصمیمات فوری سازمان لیگ فدراسیون فوتبال نامیده می‌شود. همچنان سوژه داغ رسانه‌هاست؛ موضوعی که عادل فردوسی‌پور قصد دارد 90 هفته آینده را به آن اختصاص دهد.

حجت‌الاسلام علیپور رئیس ستاد منشور اخلاقی اما  در گفت‌وگو با خبرگزاری فوتبال ایران،در این مورد تاکید کرد: «هر مربی که نمی‌خواهد برابر قانون تمکین کند، باید به خانه‌اش برود و قید کار کردن در فوتبال ایران را بزند.»وی در توضیح این هشدار گفت: «مربیان و بازیکنان تافته جدا بافته نیستند. امروزه هر فردی که می‌خواهد در اداره‌ای استخدام شود باید تست اعتیاد و مدارک شخصی‌اش را کامل کند. ما باید در فوتبال نیز این شرایط را به وجود آوریم.»

علیپور خاطرنشان کرد: «هیچ‌یک از مربیان لیگ نسبت به مسئله گرفتن تست اعتیاد اعتراض ندارند. اگر هم اعتراضی وجود داشته باشد از نظر ما نوعی فرافکنی است. افرادی که می‌خواهند دست به فرافکنی بزنند و قانون را نادیده بگیرند، بهتر است خانه‌نشین شوند. چون گرفتن تست اعتیاد یکی از مصوبه‌های جدید فدراسیون فوتبال است که خردادماه به سازمان لیگ اعلام شده و جز شرایط عمومی مربیگری در لیگ به حساب می‌آید.»وی در پاسخ به این سئوال که آیا قبول دارید در مواردی میان برخی مربیان تبعیض قائل شده‌اید، تاکید کرد: «به هیچ‌وجه این‌طور نیست. این روزها خیلی‌ها درباره مایلی‌کهن از ما سئوال می‌پرسند. ما در این خصوص موضع خودمان را اعلام کرده‌ایم. معتقدیم که شیوه رفتاری مایلی‌کهن درست نیست. حتی به او تذکر کتبی هم داده‌ایم. برای ما فرقی ندارد که چه کسی مرتکب تخلف می‌شود.»این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که سازمان لیگ و مسئولان ستاد منشور اخلاقی در واکنش به اظهارات تند محمد مایلی‌کهن تنها به تذکر کتبی بسنده کرده‌اند؛ واکنشی که در نوع خود عجیب است.

ermia 2_de - المان - مانهایم
وای به حاله فوتبالی که اخوندایه شپشو توش نظر میدن
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

rezanl - هلند - امستردام
کاشکه میشد اخوندا رو تست دینداری یا اعتقاد به خدا کرد و در صورت رد شدن در تست اونارو که زیاد هم هستند یکجا در اتشی مثل اتش جهنم سوزاند تا سر خدا هم خلوت تر شه. منکه حاضرم بعنوان یک همکار افتخاری خدا نفت را روی خامنه ای بریزم و کبریت هم بزنم. به امید انروز
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

barbud_daneshmand - بلزیک - گنت
این مایلی لگن دستمال بدست اخونداست ...معلومه ازش دفاع میکنند جناب دوماد سرخونه ایت الشیطان حضرت.....؟!!!
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

کاوه آهنگر - ایران - تهران
حجت‌الاسلام علیپور رئیس ستاد: امروزه هر فردی که می‌خواهد در اداره‌ای استخدام شود باید تست اعتیاد و.. از رهبری ام تست اعتیاد بگیرین دیگه. رفع اتهام می شه بیچاره...
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

778899 - ایران - شیراز
در مملکت ما.......آن کس که بداند و بداند که بداند باید برود غاز به کنجی بچراند.....آن کس که بداند و نداند که بداند بهتر که رود خویش را به گوری بتپاند.....آن کس که نداند و بداند که نداند ؛ با پارتی و پولش خرک خویش براند......آن کس که نداند و نداند که نداند؛ بر پست ریاست تا ابدالدهر بماند
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
مرگ بر حکومتی که یک آخوند رئیس ستاد اخلاقی فوتبال میشه. آخوندو چه به فوتبال برو گشمو تو مسجد روضتو بخون.
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

hadish - انگلیس - کاردیف
وای................
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

DADA-S - هلند - آمستردام
جناب علی‌ پور خود شما و بالا دستی‌‌هاتون اول یه مرکز مطمئن که وابستگی به خودتون نداره تست بدین بد دیگران رو متهم کنین این جناب مایلی کهنه تا قافیش تنگ می‌شه جفتکش شروع می‌شه . ایشون همون کسی‌ بود که ۴ نفر از بهترین فوتبالیست‌های امید‌ها رو به جرم تاس ریختن از اردو بیرون کرد غافل از این که پسر خودش ۲۱ شرطی بازی میکرد تو میدون بهار شیراز تهران.حالا برا این که کسی‌ نباشه جاشو تو تیم بگیر می‌خواد این جوری به دیگران انگ اعتیاد بزنه.
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

bri407 - ایران - اصفهان
اخه این اشغال از فوتبال چی میدونه بااون قیافه کریهش؟
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

bahram366 - ایران - تهران
این علیپور حرومزاده همون کسی هستش که در زمان جام جهانی فوتبال درالمان یک خبرنگار را کتک زد شایعات زیادی هم درمورد شبگردی این اقا دراون رقابت ها وجود داشت حالا این ادم عوضی منشور اخلاقی نوشته ومیخاد به دیگران درس اخلاق هم بده
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

alireza-perspolisi - ایران - بندرعباس
خودت چی تست دادی ؟
دوشنبه 25 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.