ویدیویی از کانال دیسکاوری : آیا ارتش باستانی گمشده پیدا شده ؟

ویدیویی از کانال دیسکاوری : آیا ارتش باستانی گمشده پیدا شده ؟


جهت نمایش ویدئو در یوتوب اینجا کلیک کنید.

جهت نمایش بدون فیلتر ویدئو در ایران اینجا کلیک کنید.

جهت دانلود مستقیم و بدون فیلتر ویدئو در ایران اینجا کلیک کنید.

جهت دانلود برنامه پخش ویدئوهای دانلود شده اینجا کلیک نمایید.

تحقیقات اخیر باستان شناسان حاکی از این است که سپاهی که در 325 کیلومتری شهر الخارجه در زیر شنهای کویر یافت شده است همان سپاه ایران است که 2535 سال ناپدید شده است.
اوایل تابستان 525 پیش از میلاد یک سپاه چهل هزار نفری از سوی کمبوجیه پادشاه وقت ایران پس از از اینکه ایران مصر را تسخیر کرده و فرعون وقت آن یعنی پسامتیک سوم را مورد عفو قرار میدهند برای شناسایی و تصرف لیبی کنونی به سمت این کشور روانه میشود . هرودوت و سایر تاریخ نگاران داستان های متفاوتی از این سفر نقل میکنند ولی انچه همه بر ان اتفاق نظر دارند سرنوشت این سپاه است که بدون هیچ گونه درگیری در صحرا ناپدید میشوند و تا اواخر جنگ جهانی دوم هیچ اثری از ان به دست نیامد.
تاریخ نگاران عنوان داشته اند پس از 37 روز سفر در کویر و طی 385 کیلومتر ( به علت وضعیت گرما سپاه کند حرکت میکرد) در یک صبح ارتش گرفتار طوفان شن میگردد. همه سپاهیان ایران در این طوفان زیر خروارها شن بیابان مدفون میگردند.
داریوش بزرگ پس از سالیان که برای افتتاح ابریز دریای سرخ به رود نیل به مصر رفته بود شخصا برای یافتن و برگرداندن اجساد ایرانیان به منطقه رفت ولی دست خالی برگشت.
در برگشت از منطقه داریوش در شهر الخارجه که اکنون 60000 نفر جمعیت دارند معبدی را احداث میکند که نشان دهنده الحاق مصر به ایران است و همه ساله هزاران گردشگر را به خود جلب میکند.
در دوران جنگ جهانی دوم گروهی از تانکهای نیروهای درگیر در جنگ در منطقه ای عبور میکنند که با ریزش ماسه و نمایان شدن سپر و لوازم جنگی سپاهی بزرگ همراه بود. به علت دوران دشوار جنگ این مسله مسکوت میماند تا اینکه در دهه نود دوباره باستان شناسان برای تحقیق و کشف حقیقت به منطقه میروند. نتایج ازمایشات ژنتیک نشان از این دارد که این همان ارتش ناپدید شده ایران است 

محققان ایتالیایی با اشاره به ناپدید شدن سربازان کمبوجیه در بیابانهای بین مصر و لیبی آنرا یکی از وقایع اسرار آمیز و حل نشده باستانشناسی نامیدند. سلاح های برنز, دستبند نقره, یک گوشواره و استخوانهای بدن صدها انسان که گفته می شود به احتمال زیاد از آن این سربازان باشند به دست آمده است. به گفته هرودت 50000 سپاهیان ایران در زمان کمبوجیه در غرب مصر در یک لشکر کشی به سمت لیبی به شکل اسرارآمیزی ناپدید شدند و برای 2500 سال هیچکس نشانی از آنها نیافته است. گفته می شود که این سپاه به احتمال بسیار زیاد در اثر طوفان شن در بیابانهای غرب مصر راه خود را گم کرده, و از تشنگی جان داده اند و شن ها آنها را برای همیشه پوشانده اند. این کشف احتمالی توسط محققان ایتالیایی می تواند یک اتفاق بزرگ در باستان شناسی در چندین دهه اخیر باشد.

barbud_daneshmand - بلزیک - گنت
برام جالب بود که امروز من با دوستانم از گمشدن این ارتش میگفتم و امشب شاهد از غیب رسید!!!.
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

AKHTE BALA - آنگلستا ن - ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌داربی
استخوانها بدرد جمهوری اسلامی میخوره .میتونند استخوانها را در داخل تابوت بزارند و بیاورن داخل کوچه و خیابان وبجای شهید غالب این ملت ساده لوح بکنند.
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

mohsen- - انگلستان - لیدز
متاسفانه چون رضا شاه از کلمه پرشیا بدش میآمده آن را از منشور جهانی خارج میکند و اینجا کمتر کسی است که بداند پرشیا همان ایران است و اکثرا فکر میکنند عراق کنونی است
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

naslesookhteh - ایران - تهران
ایرانیان به فرهنگ و تمدن و عقاید دیگران احترام می گذاشتند. هیچوقت معابد و کاخها و شهرها را ویران نکردند (نمونش فتح بابل توسط کورش کبیر و مجسمه داریوش در مصر که تا سالها توسط مصریها پرستیده می شد) ولی اعراب ایران عزیزمون رو ویران کردند. (حتما به آتش کشیدن ایوان مداین و کتابخانه های ایران رو شنیدی. اون وحشی ها می گفتن هر چیز که نیاز بشر باشه در قران هست و اگر چیزی در قران نباشه پس بدرد بخور نیست و کتابهای پر ارزش ایران رو اتش زدند). ایرانیان هر جا رو که فتح می کردند به مردم آزادی اندیشه و دین می دادند (باز هم ماجرای فتح بابل توسط کورش و احترام کورش به عقاید ان مردمان) ولی اعراب به زور سرنیزه و شمشیر ایرانیان را بین مرگ و قبول اسلام قرار دادند. ایرانیان با فتح شهرها بردگان را آزاد می کردند (آزادسازی یهودیان بابل توسط کورش کبیر که هنوز هم یهودیان در روزی از اسفند ماه به سمت ایران و مقبره کورش تعظیم و ادای احترام می کنند) در حالیکه اعراب پس از کشتار فراوان در ایران جوانان زنان و دختران ایرانی را به عنوان برده به سرزمینهای عربی فرستادند.
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

naslesookhteh - ایران - تهران
aydak - سوئد - سوئد. پرسیده بودی که "- انگلستان - لندن . به نظر من اعراب یا سوسمار خورها به قول شما که تمدن ایران را با حمله ویران کردند، همان کاری را کردند که هخامنشی با تمدن مصر کرد. چرا حمله به تمدنهای دیگر از سوی ما ایرانیان افتخار محسوب میشود اما حمله های دیگران به ما وحشیگری است؟ ". من این جواب رو برای سوالت دارم: . حمله اعراب به ایران اصلا قابل مقایسه با حمله ایران به مصر یا جاهای دیگه نیست. ایرانیان سعی می کردند با کمترین تقابل فیزیکی و خونریزی جنگ رو تموم کنن. ولی اعراب با وحشیگری به ایران حمله کردند. ایرانیان برای جان انسانها ارزش قایل بودند ولی اعراب در ایران نسل کش به راه انداختند. ادامه دارد
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

farzanik - ایران - گنبدکاووس
ما که نفهمیدیم چی میگفتن !!!!!!!!!! ولی دفعه بعد با زیر نویس فارسی بذارین لطفا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

yool - انگلستان - لندن
دلم برا خودمون میسوزه تاریخ رو کالبد شکافی میکنیم تا سندی برا کاور کردن کمبودها و نداشته ها و عقب افتادگی مون پیدا کنیم. مطمئنم دوستان برا ساختن برگ افتخار حتی از یک ارتش شکست خورده هم دست به کار می شن ولی خودمون هم میدونیم اینها فقط به درد مصرف داخلی میخوره. گیـــــــرم پدر تو بود فــــــــاضل +++++++ از فضل پدر تو را چه حــــــــاصل. . باعرض معذرت به خاطر رک گوئی.موفق باشید
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

aria-aria-nl - هلند - روتردام
ارتش کوروش کبیر و فرزندانش داریوش و کامبیز ( کمبوجیه) یک . روز ایران را از دست این عربها نجات میدن دیر نیست
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

alan7 - فنلاند - تورکو
چه سرنوشت بدی !!!!
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

farshid15391 - ایران - تهران
خداهمشون رابیامرزد
شنبه 23 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.