قاتل شهید حجاب حبس ابد گرفت

قاتل شهید حجاب حبس ابد گرفت

آلکس وینز پیش از قتل مروه شربینی چند بار دیگر نیز مرتکب جرائم مرتبط با نفرت نژادپرستانه شده بود

دادگاهی در آلمان قاتل زن مسلمان باردار و محجبه مصری را به حبس ابد محکوم کرده است.

مروه شربینی در ماه ژوئیه امسال در صحن همین دادگاه در شهر درزدن با ضربات چاقوی آلکس وینز کشته شد. قتل او خشم گسترده جهان اسلام را در پی داشت.

آلکس وینز به خاطر حتاکی به خانم شربینی و "تروریست" توصیف کردن او از سوی دادگاه جریمه شده بود اما وقتی برای استناف این حکم بار دیگر به دادگاه مراجعه کرد خانم شربینی را با چاقوی آشپزخانه از پای درآورد. خانم شربینی در انتظار تولد دومین فرزند خود بود که کشته شد.

دادگاه روز چهارشنبه (11 نوامبر)، ضمن صدور حکم گفت جنایتی که آلکس وینز مرتکب شده است به اندازی وحشیانه بوده که احتمال ترخیص پیش از موعد او بسیار کم است.

آلکس وینز، 28 ساله که شهروند آلمانی زاده روسیه است، هجده بار به مروه چاقو زده بود.

مروه شربینی در حالی که به دلیل جراحات چاقو به شدت خونریزی داشته است در پیش روی شوهر و پسر سه ساله اش در گذشت.

قتل این زن مصری خشم گسترده مسلمانان را به دنبال داشت

شوهر خانم شربینی سعی کرده بود همسرش را نجات دهد اما او نیز مورد حمله آلکس وینز قرار گرفت و همچنین هدف تیراندازی یکی از ماموران امنیتی دادگاه قرار گرفت. مامور دادگاه به پای او شلیک کرده است چون فکر کرده بود مهاجمی است که به خانم شربینی حمله ور شده است.

آلکس وینز در جلسه امروز دادگاه گفت که از قبل تصمیم نداشته است به خانم شربینی حمله کند و یا او را بکشد. اما دادستان پرونده گفت که روشن است انگیزه از این قتل نفرت از مسلمانان بوده است و او سزاوار اشد مجازات در کشور آلمان است.

حکم حبس ابد برای آلکس وینز همچنین شامل حمله اش به شوهر خانم شربینی می شود.

مروه در میان مسلمانان به «شهید حجاب» معروف شده است.

هزاران سوگوار خشمگین روز دوشنبه (6 ژوئیه)، در مراسم تشیع جنازه خانم شربینی در اسکندریه، شهر زادگاهش در مصر، شرکت کرده و شعار "مرگ بر آلمان" سر دادند. در ایران نیز در ارتباط با این قتل تظاهرات اعتراضی گسترده برگزار شد.

امروز حدود دویست نفر در مقابل ساختمان دادگاه تجمع کردند و از دولت آلمان خواستند برای مقابله با نژادپرستی و اسلام ستیزی به ویژه در سایت های اینترنتی بیشتر تلاش کند. آلمان دومین کشور در غرب اروپاست که بیشترین جمعیت مسلمان را دارد.

بسیاری از معترضین، این ماجرا را نمونه ای افراطی از اسلام ستیزی در اروپا می دانند به ویژه این که واکنش ها به این جنایت در آلمان در ابتدا نامحسوس بوده است.

shayan2uk - انگلیس - هال
خب قاتل شهید به اصطلاح حجاب به سزای اعمالش رسید ٫ آیا قاتل ندا آقا سلطان شهید راه حق و آزادی مجازات خواهد شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
همین فردا عده ای کفن پوش توی خیابان ها میریزند و اعتراض میکنند که چرا قاتل خانم شربینی را محکوم به حبس کرده اند! ( دلیلش رو فقط به شماها میگم دلیلش اینه که آنها میخواهند توطئه ای بریزند و مسئولان جمهوری اسلامی را هم مجبور به این کنند که قاتل ندا را هم حبس ابد کنند! )
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

mardin8 - انگلستان - لندن
دستش درد نکنه اینارو باید نابود کرد .مصر زمانی که دین دروغین اسلام رو نداشت مرکزی بود برای علوم طب و شهرسازی .بعد از امدن محمد اینها هم مثل ما ایرانیا ضربه خوردن وحالا فقط قاری قران تولید میکنن.برای این قوم متمدن هم متاسفم.
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

omidee - انگلستان - منجستر
سگ زرد برادر شغال است. سیاست را لازم باشد ادم گشی
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

siavash ghomayshi - ایران - شیراز
mardin8 - انگلستان - لندن بهتره تو صحبتامون به اسلام یا ادیان دیگه توهین نکنیم حکومت بده دلیل نمیشه اسلام دین دروغین باشه !
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

piruzi - نروژ - فردریکستاد
mardin8 - انگلستان - لندن تو هم از اونها کمی نداری! البته از نوع بی دین!حالاحتما خیال می کنی که اون نژاد پرست از تو خوشش میاد؟
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

baas - هلند - روتردام
قاتل به حبس ابد محکوم شد حقش بود ولی بگو محجبه مسلمان در کافر بلاد چه میکرد . اگر اسلام خوبه چرا در یک کشور مسلمان زندگی نمیکنی .
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

Mehriran - سوپد - مالمو
mardin8 - انگلستان - لندن یک انسان هرگز کشتن یک انسان یگه رو اونهم به این شکل تائید نمیکنه. واقعا از خواندن کامنت شما بیشتر از خود اتفاق ناراحت شدم. وای به حال مااگر فقط 2 درصد از مردم ما مثل تو فکر کنند.
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

Nedaye Melate Mazlum Iran - آلمان - دوسلدورف
پارت 1. ...هزاران سوگوار خشمگین روز دوشنبه (6 ژوئیه)، در مراسم تشیع جنازه شربینی در اسکندریه، شهر زادگاهش در مصر، شرکت کرده و شعار "مرگ بر آلمان" سر دادند !!؟؟ شعار "مرگ بر آلمان" سر دادند ؟؟؟. عجججججب ! حکایت اینام داستان نمک خوردن و نمک دون شکستنه. از دهاتش پا شده اومده یکی از بهترین کشورای دنیا ٫ پول بیکاری میگرفته ٫ پول بچه میگرفته٫ کرایه خونشو دولت میداده ٫ از همه امکانات مملکت استفاده میکرده ٫ حقوقش برابر با حقوق هر المانی دیگه بوده ٫ بعد چون یه نژادپرست زده یارو رو کشته ٫٫ شعار "مرگ بر آلمان" سر دادند ٫٫ ؟؟؟؟!!!.
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

Nedaye Melate Mazlum Iran - آلمان - دوسلدورف
پارت 2. واقعا که بی چشم و رو و عقب افتاده هستند این قوم عرب مسلمان. اولا مگه تو کشور خودشون کسی کسی رو نمیکشه ؟ هرسال به خاطر توریست هایی که بی حجاب هستند و کنار ساحل ها لخت میگردند ٫ تو شهراشون بمب گذاری میکنند ٫ بعدشم اینجا تو المان هم قتل رخ میده . مثلا خود مرد آلمانی میزنه زن و بچه و کل خانوادشو میکشه . مثل همه کشورها از جمله مصر که خودشونم قاتل دارند. بعدشم ببین کیا از نژاد پرستی حرف میزنن. خودشون که از همه نژادپرست ترن که به ایرانی ها اجازه ء ورود به مصر و حضور سر خاک پادشاه پیشینمونو نمیدن. حالم از اسلام و دنیای مسلمونا بهم میخوره. بعد یه سوال از مسئولین محترم سایت :. چرا تو نیتر خبرهاتون مینویسید شهید حجاب و برای این خانوم کلمهء شهید رو بکار میبرید٫ اما هرگز ندیدم بنویسید ٫٫ شهید ندا آقاسلطان ٫٫ ؟؟!
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

iranesabz - هلند - هلند
mardin8 - انگلستان - لندن. معلوم میشه تو هم دست کمی از احمدی نزاد نداری. من طرفدار مسلمانان در اروپا نیسم اما عمل این نامرد وحشی هم شدیدا محکوم می کنم.
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

abadan-usa - امریکا - سندیگو
اگر مثل انسان رفتار میکرد الان زنده بود با این حال انسان ازاد است و صیغه حجاب هم از این امر مستثنئ نمیباشد ولی رعایت کنند حجاب نه یک گردان زورو درست است که گفته اند ازادی ولی نه اینکه از جامعه به جای توالت استفاده کنی من برای تمام انسانها از هر رنگ و نژادی احترام قائلم ولی باور کنید هر بار یکی از این زوروها را میبینم تا یک هفته تب و لرز میگیرم خداوندا ما را از شر تمامی ارواح و جاهلان مصون دار امین
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

baran_uk - انگلستان - لندن
shayan2uk - انگلیس - هال . دوست عزیزم نگرفتی این خانم محجبه بود ندا حجاب اسلامی نداشته تازه با استاد موسیقیش که نامحرم بوده رفته بوده تظاهرات اینها دلایل محکمی است که ثابت می کنه خون ندای بیجاره بیخود ریخته نشده .
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

hazrate_eshgh - سویس - زوریخ
ماردین. لطفان .. اب بکش.اسم حضرت محمد رو .. نیار.تو لیاقت اوردن اسم اسلام و مسلمان رو نداری
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

ADSI - چین - شانگهای
خب اقایان و خانمهایی که اسلام را دین وحش و مسلمان را وحشی میپندارند تشریف بیارن..ببینیم حالا این یارو مسلمونه ؟ یا واسه یه دین دیگه ؟ اگه این مسلمون بود و یه غیر دین خودشو کشته بود هزار تا دشمن پیدا میکرد!!!! حالا میبینم که همه باز هم نمیخوان راجع به این موضوع نظر بدن.پس نتیجه میگیریم و جناین تو همه ملتها هست حتی ملتهای متمدن که ظاهرا وحشیاشون وحشی تر هستند!! و جلوی قاضی و توی دادگاه و در حضور خانواده یه زن بی دفاع و حامله رو میکشه. به نظر من حبس ابد مسخره ترین حکیمیه که برای این وحشی جانی بریده شده . باید این اشغال ح ر و م ز ا د ه رو تیکه تیکش کنند و بریزن سگای وحشی بخوره.
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
یک انسان نمی تواند از مرگ این زن خوشحال باشد و قاتل با حبس ابد به سزای خود رسید ولی تهوع اور تبلیغات ملایان ایران و خل و چلهای مصری است که از این حادثه سوئ استفاده کرده و حجاب او را علم کرده اند..در ضمن مجازات قاتل ندا ترانه موسوی که پس از تجاوز اورا کشته و اتش زدند چیست انجا هم قاتل المانی روسی الاصل بود یا تازیزاده های اسلام .
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

dkdk - دانمارک - اسلیس
mardin8 - انگلستان - لندن فکر کنم به اندازه کافی کاربران تنفرشان را از کامنت تو که خالی از انسانیت.عاطفه.عقل و شعور بود نشان دادند.اما بدان که اگر انسانی از کشته شدن دیگران اونم به این وحشیانه ای راضی باشه معلومه که خودش فردی کینه ای.عقده ای.تنفر پذیر.کریه و تهی از هرگونه خوبی و معدن بدی و پلیدی هاست
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

armin2006 - بلژیک - بروکسل
من با قتل و ازار مردم مخالفم ولی ما یک مسئله را فراموش میکنیم و ان این است که این مسلمانها که در اروپا خواستار ازادی هستند که هر جور که دوست دارن لباس بپوشن ایا خودشان این ازادی را به مردم میدهند که انها هم هر طور که دوست دارند لباس بپوشند. ایا یک خارجی میتونه بدون حجاب وارد ایران بشه و ازادی که در کشور خودش داره داشته باشه. پس نتیجه میگیریم که مسلمانها هستند که همه جا حق را به جانب خودشون میگیرند. اگر مسئله احترام به قانون یک کشور هست پس مسلمانها هم که به کشورهای خارجی میایند لطفا به قانون ان کشور احترام بگذارند.
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

mardin8 - انگلستان - لندن
از مسلمانان عزیزی که زحمت کشیدن ونظر در وکردن سپاسکزاریم. اون دستتون که از اروپا (راست و دروغش گردن خوتون چون من مسلمون نیستم که دروغ بگم)کامنت میزارین جیره خورین وجاسوس چون ایرانی مسلمون نیست و حقیقت بین. دسته دوم دوستانی که من پیشنهاد میکنم درباره اسلام تحقیق کنید وبا خرد وعقل از یک ایدئولوژی پیروی کنید. تا از دوران تاریک قرون وسطی خارج نشویم نمیتوانیم امیدی به اینده داشته باشیم
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

mashady - انگلیس - منچستر
برای کسی بمیرید که برای شما تب بکند دولت جمهوری اسلامی نام خالد استانبلی را بر روی یکی از خیابانها گذاشت و ترور کننده سادات را شهید نامید مصری ها از این عمل ایران بشدت عصبانییند مصری ها سنی مذهبند شیعه را کافر میدانند مصر در ایران سفارت ندارد ایران هم در مصر سفارت ندارد حالا این خانم شروینی چرا باید برای ما مهم باشد من نمیدانم هیچ مصریی نمیداند ندا کی و چرا شهید شد هیچ مصریی نمیداند جریان کشته شدن ایرانیانی که در هواپیمای مسافر بری بر فراز خلیج فارس به سمت دبی میرفتند چه بود اینهمه ادم بیگناه در دنیا میمیرند ما وکیل وصی هیچکدام نیستیم جز این زن چرا ؟
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

آنتی کافر1 - ایران - شیراز
(مامور دادگاه به پای او شلیک کرده است چون فکر کرده بود مهاجمی است که به خانم شربینی حمله ور شده است.). جالبه طرف به این خانم 18 ضربه چاقو میزنه اگر هر یک ضربه در عرض 1ثانیه اتفاق بیفته جمعا میشه 18 ثانیه اونوقت مامور دادگاه اشتباها گلوله را به طرف همسر این خانم نشونه میره . واقعا که مردم را نفهم انگاشته. جالبه!
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

کلاب - ایران - تهران
تو ایران به برکت مموتی احمق داستان بر عکسه. دنبال شاهد قتل ندا میگردن تا محاکمش کنند
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

ashka - فرانسه - پاریس
آقایان و خانم های مسلمان! زیاد جوش نزنید و اینقدر اسلام اسلام نکنید. شماها خودتان اگر مسلمان بودید الان هیچ کدام نباید زنده بودید بلکه می باید جلوی حاکم ظالم در کشورتان می ایستادید (به فرمایش اسلام) و خوب پیداست که آخر و عاقبتتان چه می شد. دوم اینکه آن همه علمای اسلام که قدر عمر شماها در این دین تحقیق و مطالعه کردند ... به انسانیت و معرفت و وجدان و همه چیز گند زدند رفت حالا شما جوجه مسلمان ها وهم ورتان داشته که چه؟ اصلا هرکس حق دارد که هرآنچه که به خودش مربوط است نقد کند به شماها چه مربوط؟ اسلام برای خدمت به بشر (برای شناخت راه از چاه) آمده نه بشر برای خدمت به اسلام. پس هر انسانی در مقامی بالاتر از دین قرار دارد و در نقد آن مختار است.
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

experthoney - بحرین - بحرین
چیزی که مشخص بود این بود که قاتل این زن مجازات میشود. حالا ایران چرا این موضوع رو این قدر بزرگ میکرد؟ واقعا چرا؟ مگه آلمانها گفتن ما اون رو محاکمه نمیکنیم. خودشون میان چند تا جوون رو فقط به خاطر زهر چشم گرفتن از چند تا جوون دیگه میکشند بعد میگن چیزی نشده که. شلوغ شده چند تا هم کشته شدن چیز عجیبی نیست که. لعنت بر شما و بر سیاستتون
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

baba kurosh - ایران - قم
ARTEMIS-SW - سوئد - از نظرتون واقعا لذت بردم. دوستانیم که سنگ اسلامو به سینه میزنن برن راجع به ماهیت اسلام بدون تعصب تحقیق کنن (البته بیشترشون به دروغ میگن ما تحقیق کردیم)
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

UniQue_persian - انگلیس - منچستر
بیچاره باردار هم بوده.باید اون اشغال نژادپرست رو هم همونطوری مجازات کنن با 18 تا ضربه چاقو.
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
hazrate_eshgh - سویس - زوریخ. مگه محمد کیه؟ یک انسان ساده که بین جماعت عرب یک مقدار سیاست داشته و از عرب های دیگه بیشتر می فهمیده. نه خدا بوده نه خارق العاده. ایرانی هر چی بدبختی می کشه از تعصب بی علت است. محمد برای مسلمان ها قابل احترامه چون عرب رو از بدبختی نجات داد. ولی من تا بخوای علت هست که بتونم از محمد انتقاد کنم.دست از تعصب بردارید که عقب ماندگی ملت ما از تقدس گرایی و تعصب خشک سرچشمه می گیره. مطمئن باش اگر محمد در زمان ما زندگی می کرد خیلی بیشتر از پیروانش امروزی و دمکرات بود
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

blueberry64 - ایران - تهران
خوشحال شدم. حالا ببینیم کرم اینا از وول وول افتاد یا نه، که ندا و بقیه ایرانیا رو فراموش کرده بودن و مروه مروه میکردن.
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

masih - ایران - تهران
واقعا وای برما ... شهید حجاب .شهید .شهید حجاب.شهید حجاب آلمان نشین نوبر وا. دادگستری آلمان نشون داد نژاد پرستی در کشورش جایی نداره. و ر... تو کاسه کوزه شامپازه مردمی واطرافیانش.حالا دادگستری ملایی در مورد ندا و خیلی از کشته های دیگر . چه میکند .
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
ashka - فرانسه - پاریس** اسلام برای خدمت به بشر (برای شناخت راه از چاه) آمده نه بشر برای خدمت به اسلام. پس هر انسانی در مقامی بالاتر از دین قرار دارد و در نقد آن مختار است.** بسیار زیبا. درود.
جمعه 22 آبان 1388

pedramjan - کانادا - تورنتو
حقشه باید با خودش هم همین کارو کرد مردک عوضی فقط به خاطر حجاب این کارو کرده .
جمعه 22 آبان 1388

fall - ایران - تهران
تو روحش ! ملخ خور آشغال با اون قیافه از گور برگشته ش . مرد که مرد . هرچی از این آشغال ها کمتر بهترررررررررر!!
یکشنبه 24 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.