کلاهبرداری با جعل عنوان فرزند آقای سفیر

کلاهبرداری با جعل عنوان فرزند آقای سفیر

سرباز فراری که با جعل عنوان پسر سفیر یکی از کشورها، 2 دختر تهرانی را به بهانه ازدواج فریب داده و از آنها کلاهبرداری کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش «جام‌جم»، مرداد ماه امسال دختر جوانی به شعبه ششم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 5 تهران مراجعه و از مرد کلاهبرداری شکایت کرد.

دختر جوان در اظهاراتش به بازپرس یونسی گفت: چند ماه قبل، همراه اعضای خانواده‌ام به سفری زیارتی رفته بودیم که با مرد جوانی به نام مهران آشنا شدم. او خود را پسر سفیر یکی از کشورها معرفی و عنوان کرد؛ مادرش وکیل است و در یکی از محله‌های شمالی تهران زندگی می‌کند و او به دلیل تجارت با سرمایه مالی پدرش، دائم به شهرهای مختلف سفر می‌کند و هر از گاهی برای دیدن خانواده‌اش به تهران می‌آید.

وی افزود: پس از شنیدن حرف‌های این مرد، فریب او را خوردم و به گمان این که گفته‌های وی صحت دارد، به دوستی‌ام با وی ادامه دادم.

ازدواج دروغین میلیون‌ها تومان آب خورد

شاکی ادامه داد: پس از گذشت یک ماه از ارتباط دوستی‌امان، پسر قلابی سفیر، به من پیشنهاد ازدواج داد و بیان کرد ماجرای علاقه‌اش نسبت به مرا با خانواده‌اش در میان گذاشته و آنها رضایت خود را اعلام کرده‌اند و اگر من و خانواده‌ام راضی به این وصلت باشیم، به خواستگاری‌ام خواهد آمد و مقدمات زندگی مرا در یکی از کشورهای اروپایی فراهم می‌کند و پدرش یک خانه ویلایی و یک ‌آپارتمان به عنوان کادوی عروسی به من هدیه خواهد کرد.

شاکی اضافه کرد: یک هفته بعد، مرد مورد علاقه‌ام با من تماس گرفت و به بهانه این که خودرویش تصادف کرده است، از من خواست مبلغی به او قرض دهم تا او پس از بازگشت از یکی از شهرستان‌های غرب کشور، بدهی‌اش را بپردازد و چند روز بعد به خواستگاری‌ام بیاید. به خاطر علاقه‌ای که به وی داشتم، بیش از 4 میلیون تومان از دوستان و اعضای خانواده‌ام قرض کردم و طلاهایم را هم به ارزش یک میلیون تومان فروختم و با بقیه پول‌ها به شماره حساب بانکی وی واریز کردم، اما2 روز پس از آن، او ناپدید شد و جستجوهایم برای یافتن وی بی‌نتیجه ماند.

تصاویر رایانه‌ای راز گشود

پس از شکایت دختر جوان، پرونده‌ای تشکیل و به پلیس آگاهی تهران ارسال شد و ماموران با اطلاعاتی که از وی به دست آوردند، به چهره‌نگاری رایانه‌ای از مرد کلاهبردار پرداختند و جستجو برای یافتن وی ادامه یافت تا این که دختر دیگری به مرکز پلیس مراجعه و شکایت مشابهی ارائه کرد.

ماموران در بررسی پرونده‌های قضایی این دو شاکی متوجه شدند هر دو به یک شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند و تصاویر رایانه‌ای از مرد شیاد با هم مطابقت دارد.

کلاهبردار فراری، سرباز فراری بود

با به دست آمدن این اطلاعات، پاتوق‌های احتمالی این مرد کلاهبردار فراری زیر نظر گرفته شد تا سرانجام ماموران متوجه شدند متهم فراری هیچ‌گونه ارتباطی با سفیر کشوری که بیان می‌کرد ندارد و با خانواده‌اش در یکی از محله‌های تهران زندگی می‌کنند.

ماموران دریافتند هویت واقعی این کلاهبردار سعید است که از 2 سال قبل بدفعات از محل خدمت سربازی خود در یکی از کلانتری‌های تهران فرار کرده و به همین دلیل تحت تعقیب است. با مشخص شدن این موضوع، ماموران محل‌های تردد متهم فراری را زیر نظر گرفتند و سرانجام هفته پیش موفق به دستگیری وی شدند.با انتقال این متهم به مرکز پلیس، او مورد بازجویی قرار گرفت و به کلاهبرداری از 2 دختر جوان اعتراف کرد.

اعتراف

مرد کلاهبردار در اظهاراتش به پلیس گفت: به خاطر این که از خدمت سربازی فرار کرده و بیکار بودم، به دنبال راهی برای پولدار شدن بودم. بنابراین با خودروی پدرم و خودروهای اجاره‌ای در محله‌های مختلف تهران و یک بار هم در مشهد تردد و دختران جوان را شناسایی می‌کردم و پس از فریب آنها و ارتباط دوستی، خود را پسر سفیرهای خارجی معرفی و اعتماد آنها را جلب می‌کردم و پس از یک ماه وانمود می‌کردم که به آنها علاقه دارم و پس از ازدواج با آنها، برای ادامه زندگی به کشورهای اروپایی سفر می‌کنیم، اما پیش از اجرای این سناریوی دروغین، به بهانه این که خودرویم احتیاج به تعمیر دارد یا تصادف کرده‌ام، از آنها میلیون‌ها تومان کلاهبرداری می‌کردم و متواری می‌شدم.

بنابراین گزارش، متهم با قرار قانونی از سوی بازپرس یونسی، رئیس شعبه ششم دادسرای ناحیه 5 تهران روانه زندان شد تا تحقیقات تکمیلی از وی انجام شود.

sadaf salehi - المان - المان
حوصلم سر رفته
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

siavashoma - انگلستان - منچستر
دنیا عوض شده و مخصوصا تو ایران که بعد از انقلاب تربیت دروغ گوئی و کلاهبرداری وادمفروشی و نامردی وتجاوز وشکنجه و حسادت وچشم و هم چشمی و....... رواج فراوان پیدا کرده و از مردانگی و معرفت چیزی نمونده.پس اصلا جای تعجب نیست شنیدن اینجور کارها.
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

darius mis - انکلستان - لندن
دختر های ساده لوح احمق: به خاطر پول ومقام میخواستند ازدواج کنند .
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
هههههههه! ایول ببخشیدا چه کودنهایئ بودن اون دخترا دیگه
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

TAAT - ایران - اردبیل
وقتی آقازاده ها توانائی اقدام فراقانونی را می یابند،این قبیل جرمها تأمّل برانگیز میشوند.کاش به میثاق قانون برمیگشتیم و آحاد جامعه ایران را با یک نظر مینگریستیم.آنگاه بود که شاید پی مبردیم زندگی در محیطی صادقانه و عادلانه تا چه حد لذّت بخش است.لذّتی که برای درک آن نیاز به پرواز در خارج از مرزهای ایران نبود و طعم مطبوع آن ،به کام همگان بود
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

UniQue_persian - انگلیس - منچستر
چطور یه پسر ایرانی میتونه پسر یه سفیر خارجی باشه؟دخترها نمی فهمیدن ؟؟؟؟؟؟
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

poriyaye_vali - قطر - دوحه
دخترهایی که دنبال پول وثروت وخونه وماشین ومقام هستند حقشونه که گرفتار اینجور ادمهایی بشن....فکر کنم ما ایرانیها در زبون بازی وسرهمدیگه رو شیره مالیدن رتبه اول دنیاییم..اگه ما ملت یه خورده بیشتر هوای همدیگه رو داشتیم امروز روزگار بهتری داشتیم
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

poriyaye_vali - قطر - دوحه
دخترهایی که دنبال پول وثروت وخونه وماشین ومقام هستند حقشونه که گرفتار اینجور ادمهایی بشن....فکر کنم ما ایرانیها در زبون بازی وسرهمدیگه رو شیره مالیدن رتبه اول دنیاییم..اگه ما ملت یه خورده بیشتر هوای همدیگه رو داشتیم امروز روزگار بهتری داشتیم
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

vahid22 - آلمان - هامبورگ
UniQue_persian - انگلیس - منچستر. آی کیو!یعنی پسر سفیر ایران بوده تو یه کشور خارجی
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

UniQue_persian - انگلیس - منچستر
اقا vahid22 - آلمان - هامبورگ مرسی از راهنماییتون ولی میتونستید قشنگتر جواب بدید:-)
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.