اوباما: هیچ دینی کشتار تگزاس را توجیه نمی کند

اوباما: هیچ دینی کشتار تگزاس را توجیه نمی کند

باراک و میشل اوباما در مراسم عزاداری در فورت هود

باراک اوباما می گوید که هیچ دینی کشتار هفته گذشته در پایگاهی نظامی در تگزاس که طی آن 13 نفر به دست سرهنگ ندال مالک حسن کشته شدند را توجیه نمی کند.

او در مراسم قربانیان تیراندازی پایگاه فورت هود و پس از دیدار با بستگان کشته ها سخنرانی می کرد. فورت هود بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در جهان است.

سرگرد ندال مالک حسن، روانپزشک مسلمان و 39 ساله ارتش آمریکا که در این کشور متولد شده، روز پنجشنبه با گشودن آتش در پایگاه فورت هود 13 تن را کشته و 31 نفر را مجروح کرد. او در جریان حادثه به ضرب گلوله پلیس زخمی شد و اکنون در بیمارستان بستری است.

مقام های اطلاعاتی آمریکا می گویند که از ارتباط سرگرد حسن با یک روحانی که با القاعده همدردی نشان می داده اطلاع داشته اند، اما برکناری او از ارتش را توجیه پذیر نمی دانستند.

آقای اوباما گفت عزاداران آمده اند تا "به 13 مرد و زنی ادای احترام کنند که حتی در آسایش خانه هم نتوانستند از وحشت جنگ بگریزند."

"جنایت کارانه و بزدلانه"

شاهدان می گویند سرگرد حسن در زمان حمله فریاد "الله اکبر" سر می داد

او گفت این واقعیت که قربانیان در خاک آمریکا مردند "حادثه را حتی دردناک تر و حتی غیرقابل درک تر می کند."

رئیس جمهور آمریکا به هزاران نفری که در این مراسم حاضر شده بودند گفت که آنها "با دلی آکنده از غم" دور هم جمع شده اند.

او همچنین شجاعت کسانی را که "در دقایق هولناک حمله" به قربانیان کمک کرده بودند ستود.

آقای اوباما گفت: "ممکن است درک و فهم منطق تحریف شده ای به این فاجعه منجر شد دشوار باشد، اما این را می دانیم - اینکه هیچ دینی این اعمال جنایتکارانه و بزدلانه را توجیه نمی کند؛ هیچ خدای عادل و مهربانی نگاهی مثبت به اینها ندارد."

او افزود: "و ما می دانیم که این قاتل به خاطر کاری که انجام داده است در این جهان و در جهان آخرت به سزای اعمالش خواهد رسید."

جورج کیسی رئیس ستاد ارتش، رابرت گیتس وزیر دفاع، دریاسالار مایک مالن، رئیس ستاد مشترک، و ریک پری فرماندار تگزاس در این مراسم حضور داشتند.

سرگرد ندال مالک حسن که به ضرب گلوله زخمی شده و هم اکنون در بیمارستانی نظامی بستری است، قرار است در یک دادگاه نظامی متهم شود. او از پاسخ دادن به سوالات بازجویان خودداری کرده است.

کمیته امنیت ملی آمریکا در سنا روز دوشنبه گفت که تحقیقاتی کامل در مورد این حمله انجام خواهد داد و اولین جلسه علنی در این زمینه را هفته آینده برگزار خواهد کرد.

سناتور جوزف لیبرمن رئیس این کمیته گفت که محققان سعی خواهند کرد انگیزه های سرگرد حسن را دریابند و "اینکه آیا دولت نشانه های اخطارآمیزی که باید به اخراج او از ارتش منجر می شد را ندیده است و اینکه برای جلوگیری از حملات مشابه در آینده چه درسی می توان گرفت."

او گفت که اگر دولت "شواهد واقعی" دایر براینکه سرگرد حسن ممکن است دیدگاه های افراط گرایانه و خشن داشته را نادیده گرفته باشد، هیچ خدمتی به مسلمانانی که در ارتش آمریکا هستند نکرده است.

یک تیم تحت هدایت دایره تحقیقات فدرال (اف بی آی) که ای میل های انور اولاکی که در یمن زندگی می کند را زیر نظر داشت گفت او در 10 تا 20 مورد با سرگرد حسن تماس داشته است.

با این حال این تیم تصمیم گرفت که نیازی به تحقیقات بیشتر وجود ندارد زیرا متن پیام ها خشونت را تشویق یا اعلام نمی کرد.

رابرت مولر مدیر اف بی آی دستور بازبینی نحوه رسیدگی این سازمان به مساله سرگرد حسن را صادر کرده است.

گروه های اسلامی در آمریکا این حادثه را محکوم کرده و آن را مغایر با تعلیمات دین اسلام دانسته اند.

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
اوباما جان ماله کشی ممنوع این شخص یک اسلامی بوده و در مغز فندقی اسلامیش اینها کافر بوده اند و خونشان حلال..
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

azadi2000 - فرانسه - پاریس
احسان فتاحیان فعال سیاسی کرد اعذام شد
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

kaveh52 - ایران - تهران
اگر از احمدی نژاد بپرسید میگه به خاطر ظلم به فلسطینیها این بلا سرشون اومد اگر نگه هم مطمئن باشید ته دلش این نظر رو داره . دیوانه
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

dara20 - امریکا - واشنگتن
بر عکس نظر حسین اوباما اسلام آشکارا و بی هیچ واهمه ای بر انجام چنین جنایاتی تاکید و مهر تائید می زند. اسلام همزاد تروریسم است و حضرت آیت الله حسین باراک اوباما هم یکی از همین مخلوقات مخوف الله خدای ویرانگر و جانی مسلمین است.
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
مستر اوباما , حالا هی سخنورئ کن و اعلام کن که حاضرئ با اسلامیون دیالوگ داشته باشئ. اشئ که خودتون به مردم دنیا خوروندین! تا خودتون باشین هئ مهره تو کشورهائ اسلامئ عوض و بدل نکنین. شاه نبرین, خمینئ تحویل بدین! شاه مسعود نکشین, طالبان غالب کنین!!
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

TAAT - ایران - اردبیل
کسانیکه میگویند نباید ساحت دین را به چهره کریه سیاستبازی آلود،لابد فکر این چیزها را میکنند و از عواقب اینچنینی میترسند.میلیونها آمریکایِیِ آفریقائی و آسیائی تبار که سالهاست ساکن آمریکا هستند با اقدام یک دل آزرده روان پریش، ،حرمتشان در جامعه ای خدشه دار میشود که آنرا گرامی داشته اند.چون مردم آمریکا از رسانه ها چهره های کریه متحجرانی را میبینند که آنها را بیمناک میکند.متحجرانی که امروز وسط معرکه اندو از دین خدا ،حتی دال اوّلش را نفهمیده،پا برهنه وسط میدان شده اند و هماورد می طلبند.
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

gggfff - ایران - ایران
مسلمانه واقعی و پیرو خط محمد حیوانه درنده و ضد بشر
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
آقای اوباما چشمت را باز کنی دین اسلام برات توجیه می کنه!!
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

bmg88 - المان - هام
دین اسلام تائید میکنه .خره....
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

saeed1 - کانادا - تورونتو
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو. تو باز مطالب غیر منطقی مینویسی؟ خجالت بکش من که بهت توضیح دادم که این مسایل به دین مربوط نمیشه! اوباما درست گفته خوب! در هیچ دینی. توصیه نشده که آدم دیگران رو بیگناه بکشه! خودت هم میدونی که در اسلام خیلی توصیه شده که مسلمانها با اهل کتاب مخصوصا مسیحیها مدارا کنند. این همه قاتل سریالی مسیحی توی دنیا هست مقصر دین مسیحه؟ اون یارو. اتریشیه دختر خودش رو سالها زندانی کرده بود و باهاش سکس کرده بود چند تا بچه بدنیا آورده بود آیا مقصرش مسیحه؟ یا اتریشه؟ یا قوم آریاییه؟ یا اتحادیه اروباست؟ . برید خجالت بکشید بابا با این مغز ضعیفتون صبح تا شب دنبال عمو میت دادن و برچسب زدن و اتهام زدن به دیگران هستید!
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
اوباما. احمق اسلام و حکومت اسهالی انرا توجیه می کند
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

baas - هلند - روتردام
به غیر از اسلام که فقط از کشتار مردم زنده است .
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

f117 - هلند - المره
gggfff - ایران - ایران .......افرین به شیرپاکی که خوردی
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

Masoud271 - امریکا - لوس انجلس
اقای اوباما الان موقعی است که فکر مذاکره با جمهوری اسلامی را از سر بیرون کنید و چند مشاور اسلام ناب شناس انتخاب کنید.این وحشیهای ادم کش که مردم ایران را بیچاره کردند هر کدامشان هزار برابر بد تر و جانی تر از حسن قاتل هستند.بامید پاکسازی تمام جهان از متعصبین دینی
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
saeed1 - کانادا - تورونتو ! سعید جان شما درست میگئ- ولئ چئ در این دین نهفته است که اکثرا خون و خونریزئ و قتل و قصاص ازش برداشت میشه؟
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

Atheist-0 - کانادا - ونکوور
saeed1 - کانادا - تورونتو. اقا سعید انقدر خودت را عصبانی نکن این اولین بار نیست که یک مسلمان جان تعدادی بی گناه را میگیره. اگر به اخبار دنیا توجه کنید این اتفاق تقریبا هر روز داره میافته. تعداد بی گناهانی که بوسیله مسلمانان ناب محمدی در یکسال گذشته در اقسا نقاط دنیا به قتل رسیدند با کشته های یک جنگ تمام عیار برابری میکند. شما باید قبول کنید که یا شما اسلام را نمیشناسید و یا اینهمه مسلمانی که بجز قتل و خونریزی با نام اللاه بچیزی نمی اندیشند و تمام اعمال و افکار شیطانیشان را با ایات قران توجیه میکنند. پس بجای نشان دادن تعصب بهتر است تاریخ اسلام و قران را بخوبی مطالعه کنید تا در یابید حق با کدام طرف است.
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

world cup - ایران - تهران
هیچ دینی توجیه نمیکنه ولی شرع اسلام هر کثافت کاری و جنایتی را توجیه میکنه
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

پاینده ایران - ژاپن - اساکا
saeed1 - کانادا - تورونتو. رفیق داری اشتباه میکنی‌. این آدم برای کشتن انگیزهٔ دینی داشته (جهاد) ولی‌ قاتل سریالی و اون اتریشی به خاطر مسیحیت مرتکب جرم نشدند.
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

saeed1 - کانادا - تورونتو
kamia1 - المان - کلن. دوست عزیز این قصه ریشه های تاریخی دارد . یکی (فقط یکی) از دلایل حدود سه قرن حضور و ریاکاری انگلوساکسونها در خاورمیانه و تفرقه افکنی و خرافه سازی و به یغما بردن منابع است. هنوز هم که میبینی نمیروند بیرون!. بعنوان مثال همین بن لادن حاصل کثافت کاری خانواده سعودی با آمریکاییهاست!
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

saeed1 - کانادا - تورونتو
Atheist-0 - کانادا - ونکوور. از شما که ایرانی هستید بعیده! غربی ها خودشون میدونند که بخاطر نفت و بخاطر سلطه توی دو سه قرن گذشته چه گندی به خاور میانه زدند! برای همین هم زیاد داد و بیداد نمیکنند.!. دوست عزیز مشکلات اجتماعی و روانی ربطی به دین ندارند حتی اگر اون فرد برای ارسال خودش به بهشت و یا برای برانگیختن حس همدردی مسلمونها الله اکبر بگه!. ضمنا از یک میلیارد نفر مسلمون چند نفر تروریست هستند؟ حتی اگر یک نفرشون آدم خوبی باشه (مثلا محمد البرادعی) شما حق ندارید بگید مسلمونها تروریست هستند!
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
saeed1 - کانادا - تورونتو . ننگ بر تو که مرتب مشغول ماله کشی این دین ننگین هستی .. دامنه ی جنایت اسلام روزبروز گسترده تر می شود حال تو چشمانت کور است القاعده.طالبان انصار حزب الله و هزار گروه کثیف و قاتل اسلامی از مریخ امده اند یا طبق اسلام .با دستور مستقیم الله .. می کشند ...
جمعه 22 آبان 1388

saeed1 - کانادا - تورونتو
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو. تو هم دست کمی از مالک حسن نداری! اون بابا بخاطر عقده هاش آدم میکشه و بخاطر اینکه کم نیاره الله اکبر میگه! تو هم بخاطر عقده هات ضد اونو میگی! تا شما دو طایفه هستید سنگ رو سنگ بنا نمیشه!. در ضمن برچسب به دیگران نزن و فحش هم نده اگر تمدن داری!
شنبه 23 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.