وزیر راه : قرارگاه خاتم برنده مناقصه ۵/۲ میلیارد دلاری چابهار شد

وزیر راه : قرارگاه خاتم برنده مناقصه 5/2 میلیارد دلاری چابهار شد

وزیر راه و ترابری از برنده شدن قرارگاه خاتم الانبیا در مناقصه 5/2 میلیارد دلاری پروژه ساخت خط ریلی پس کرانه در منطقه آزاد چابهار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ها حمید بهبهانی در مراسم افتتاحیه یازدهمین همایش صنایع دریایی در کیش گفت؛ این طرح در سه فاز اجرا خواهد شد که در فاز اول آن حمل شش میلیون تن بار، فاز دوم 10 میلیون تن و نهایتاً در فاز سوم 20 میلیون تن بار را تامین خواهد کرد.

از آب ما را ترسانده اند

او با اشاره به اینکه کشورهای استعمارگر برای پیشبرد اهداف خود ایرانیان را از سواحل دور کرده اند، با انتقاد از رویکرد فعلی نسبت به مناطق ساحلی گفت؛ از آب به بدترین وضع ممکن استفاده کرده ایم که در این زمینه می توان به وضعیت فعلی برخی از جزایر کشور در جنوب اشاره کرد که به صورت متروکه رها شده اند. این در حالی است که می توان با کمی سرمایه گذاری این جزایر را به رونق زیادی رساند. او علت فرار جمعیت از سواحل را ترس عنوان کرده و گفت؛ متاسفانه از دوران کودکی ما را نسبت به آب ترسانده اند و گفته اند اگر کنار دریا بروید غرق شده و خفه می شوید، همان طور که من در منزل پدری ام حوض کوچکی داشتیم و مادرم می گفت کنار حوض نرو که غرق خواهی شد. او افزود؛ برخلاف تصور بشر که آب را مضر می داند آب نعمتی است که خداوند به مردم ایران عطا کرده و امروز با افتخار می توانیم بگوییم پنج هزار و 800 کیلومتر سواحل آبی داریم.

بهبهانی با اشاره به وجود هفت بندر مهم به خصوص بندر شهید رجایی و با انتقاد از اینکه چرا بارها و صادرات و واردات به کشور کوچکی در خلیج فارس رفته و از آنجا توزیع می شود، گفت؛ بنادر جنوب ما باید به هاب منطقه تبدیل شود که در این راستا باید گمرک، بنادر و راه آهن تسهیلاتی را فراهم کنند تا شرایط رقابت با کشورهای حاشیه خلیج فارس برای ما فراهم شود. او با اشاره به اینکه در کریدور شمال - جنوب از دو دریای خلیج فارس و سپس خزر استفاده می شود، اظهار داشت؛ ما تنها 10 درصد از کشتی ها را در دریای خزر در این مسیر در اختیار داریم که باید این میزان به 50 درصد برسد.

تکذیب خرید هواپیماهای بوئینگ از سوی ایران

بهبهانی همچنین در حاشیه همایش بهسازی ناوگان هوایی و خرید هواپیمای بوئینگ اظهار کرد؛ آنچه مسلم است این است که هواپیمای بوئینگ را نه مطرح می کنیم، نه خرید؛ چراکه این نوع هواپیما در دنیا افت کرده و خریدار کمی دارد و خرید هواپیماهای بوئینگ از سوی ایران طی مدت اخیر مطرح نبوده و تکذیب می شود. او با اشاره به اینکه سال های گذشته پنج تا شش فروند هواپیما هرساله وارد ناوگان هوایی کشور می شده است، گفت؛ در حال حاضر 180 فروند هواپیما داریم که طی 14 ماهه وزارت من با همکاری دولت و تامین اعتبار لازم 36 فروند خریداری شده است.

علت تاخیر پروازها فرسوده بودن ناوگان است

وزیر راه و ترابری درباره تاخیرات و بی نظمی ها در انجام پروازها اظهار کرد؛ در پروازهای خارجی با کشور عراق مشکل داشتیم چراکه آنها به رغم موافقت در لحظه آخر مجوز پرواز نمی دهند و پروازها را کنسل می کنند. اخیراً هم برای سوریه نیز این مشکل به وجود آمده اما علت تاخیر فرسوده بودن ناوگان است. بهبهانی تصریح کرد؛ مردم اصلاً نگرانی در مورد هواپیماهای کشور نداشته باشند و بدانند تا هواپیما مجوز ایمنی نگیرد از زمین بلند نمی شود. بهبهانی در پاسخ به اینکه هواپیمای پشتیبان چهار ساعت طول می کشد تا در چرخه پرواز قرار گیرد، تصریح کرد؛ چنین چیزی صحیح نیست و اگر یک ربع تا 20 دقیقه گذشت و مشخص شد پروازی نیازمند تعمیر است باید با هواپیمای بک آپ پرواز انجام شود تا تامین صورت گیرد و من هم به همین منظور می خواهم به فرودگاه بروم.

ام الفساد ما هستیم

وزیر راه و ترابری درباره اینکه با این طرح، مشکلات مردم مرتفع نمی شود و بروز تاخیر برنامه های مسافران را بر هم می زند و از سوی دیگر این موضوع در شهرستان ها اجرایی نیست، اظهار کرد؛ ام الفساد ما هستیم؛ همه تاخیرها از تهران شروع می شود و به صورت انعکاسی در پروازهای شهرستان ها نیز تاثیر می گذارد که در این زمینه تصمیم دارم با تشکیل این میز مدیران شرکت های هواپیمایی بیایند و وضعیت خطوط خود را ببینند. هم اکنون در دفترهایشان نشسته اند و فکر می کنند همه چیز درست است. اگر خودشان ضعف و ایراد کار را ببینند با اعمال مدیریت برطرف می کنند و هیچ چیز بهتر از مطلع شدن از وضعیت خود نیست. بهبهانی تاکید کرد؛ 50 درصد تاخیرات پروازها به مدیریت وابسته است و با حضور مدیران شرکت ها در فرودگاه ها و مشاهده مشکلات مردم با اعمال شیوه مدیریتی نیمی از این تاخیرات و مشکلات برطرف خواهد شد البته این به این معنا نیست که انتظار داشته باشیم فردا هیچ تاخیری نباشد. سال ها تاخیرات بوده و آهسته آهسته باید برطرف شود.

راه آهن اصفهان - شیراز سیاسی شد

وزیر راه و ترابری درباره ناتمام بودن راه آهن اصفهان- شیراز و کم تردد بودن قطار در این مسیر اظهار کرد؛ این موضوع همیشه گفته شده و سیاسی شده است. در همه جای دنیا مرسوم است که به منظور استفاده سریع تر از سرمایه گذاری انجام شده بهره برداری مرحله یی صورت می گیرد و حین بهره برداری تکمیل می شود. از سوی دیگر برای آب بندی شدن راه آهن و جاسازی، ریل مقاوم سازی مسیر تعداد سفرهای این مسیر کم است اما پروژه راه آهن اصفهان - شیراز امروزه زیر ذره بین رفته است. او افزود؛ علائم این راه آهن باید از خارج از کشور تامین شود که یک سال زمان می برد و باید از هزار و 300 میلیارد تومانی که در این پروژه سرمایه گذاری شده سریع تر بهره برداری کنیم لذا اگر می خواستیم این راه آهن تکمیل شود باید سه سال دیگر افتتاح می شد.

shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی
مردم ایران باید بیشتر نسبت به معاملات اقتصادی سپاه حساسیت نشون بدن. سپاه داره به تدریج بازوی اقتصادی خودش رو فربه میکنه در حالیکه دارای بازوی سیاسی و نظامی هم هست. این یعنی قدرت مطلق. سپاه در ایران داره همه کاره میشه که به هیچوجه چشم انداز جالبی برای ایران نخواهد بود. مردم ایران باید قبل از اینکه سپاه به طور رسمی حکومت رو در دست بگیره این رژیم رو از پا بندازن وگرنه خیلی دیر خواهد شد.
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

AKHOONDAK - ایران - تهران
shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی کاملا باهات موافقم . این آشغالا دارن تو همه جا نفوذ میکنن و این خیلی خطرناکه
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

AKHOONDAK - ایران - تهران
همه ى بگیر و ببندها و کشتار و سرکوبها از براى همین است که این سازمان مافیائى و جنایتکار در تمام حوزها نفوذ داشته باشد از اسکله ها و فرودگاهها جهت قاچاق کالا و مواد مخدر گرفته تا طرحهاى بزرگ عمرانى و کارخانه هاى ماشین سازى و فروش نفت و کلید بانک مرکزى همه وهمه در دست این جنایتکاران میباشد و تمام هست و نیست کشور را در دست گرفته اند و تمام مقاومتها در مقابل اراده ى ملت هم به همین دلیل میباشد٠
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

AKHOONDAK - ایران - تهران
هموطنان،ایران یاران: وطن فروشانی که سفارت خانه های ایران را در دنیا اشغال کرده اند، در هر برهه زمانی و پیوسته شناسایی گشته اند. اینان، این تازی صفتان هیچگونه جایی برای پنهان گشتن ندارند. اینان در نهایت، همگی به دست عدالت سپرده خواهند گشت. اینان اشغال گران سفارت خانه های ایران در دنیا و اشغال گر میهن مان اند. ایران یاران، بیایید از حال این جانیان را اشغالگر بنامیم. اینان وطن من و تو را اشغال کرده اند و ما را به بردگی برده اند. اینان من و تو را برده میدانند. هموطن: بییایید همت کنیم و پیش از نابودی کامل مام میهن اینان را بزیر کشیم. وقت تنگ است ایرانی.
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

AKHOONDAK - ایران - تهران
تمام این جنایتها وکشتارها برای چپاول بیشتر ایران عزیز است /حکومت فاشیست در حالی سهیلا را اعدام می کند که از 14 سالگی در خیابانها شب را به روز رسانده /ولی جنایتکاران جنگی سپاه پاسداران وروحانیت کفتار مسلک وزالو صفت سرمایه های ایران را چه مادی وچه معنوی بر باد می دهند /بیدلیل نیست که هر اعتراضی را حتی اگر خودی باشد با بیشرمانه ترین وجهی در گلو خفه می کند /اگر این حکومت عدل علی نبود /احمدی نژاد تیر خلاص زن حتی لیاقت نداشت یک بسته سیگار را در خیابان بفروشد وشب سربلند به منزل بروذ /اینان دشمنان ایران وایرانی بودند که از جنبش طاهره قرت العین در کمین کشور بودند وتوسط قدرتهای بزرگ با یک هواپیمای اختصاصی با گماشتگانشان برای نابودی ایران به کشور بر گشتند /در کجای تاریخ خوانده اید که مخالفین یک نظام آنهم در سطح بالا با هواپیما وارد فردوگاه بین المللی بشوند وخون از دماغ یکی از آنان نیاید/این سلطنت طلبها هم که سگ زبانشان را خورده وپرده از اسرار مخفی بر نمی دارند /بیدلیل نبود که فورا به سفارت آمریکا حمله کردند /وسران حکمت سابق را فورا اعدام کردند/ننگ ونفرت بر حکومت اسلامی ایران.
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
کودتا که شاخ و دم نداره! یکئ نیست بگه این قرارگاه از کجا اینقدر پول داره؟ . اینا هم مثله رفسنجانئ و رفیقدوست ارث پدرئ بهشون رسیده؟
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

sepanta_mehr - ایران - تهران
{هواپیمای بوئینگ را نه مطرح می کنیم، نه خرید؛ چراکه این نوع هواپیما در دنیا افت کرده و خریدار کمی دارد}*یعنی هواپیماهای توپولف خیلی مطرحند و پر طرفدار!! {در پروازهای خارجی با کشور عراق مشکل داشتیم چراکه آنها به رغم موافقت در لحظه آخر مجوز پرواز نمی دهند و پروازها را کنسل می کنند.}** پس چراپروازهای دیگه که از مسیر دیگری هم هستند تاخیر دارند اونا تقصیر عراقه؟ دوست من یه ما ه پیش رفت مالزی و پروازش 24 ساعت تاخیر داشت!!{در همه جای دنیا مرسوم است که به منظور استفاده سریع تر از سرمایه گذاری انجام شده بهره برداری مرحله یی صورت می گیرد و حین بهره برداری تکمیل می شود.}نه اقا ...خودتی هیچ جای دنیاجون مردم رو سر راه نجستند.یعنی وسط راه مردمو پیاده میکنند و میگند بقیه راهو با قاطر برید!!
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

azadi2000 - فرانسه - پاریس
احسان فتاحیان فعال سیاسی کرد اعذام شد
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

mashady - انگلیس - منچستر
از این وزیر راه بی سوادتر و نالایق تر نداشتیم و نداریم هیچ طرحی برای کم شدن تصادفات نداره را به را هم که هواپیما سقوط میکنه
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی . سلام شبنم خانم 6 سال پیش که نباید سپاه مملکت رو دست میگرفت ، بدست گرفت. آنموقعی که بیش از 100 فرمانده ی سپاه شدند نماینده ی مجلس فاتحه ی مملکت خوانده شد. از همان موقع برنامه ریزی کرده بودند واسه حضور سپاه در فعالیتهای سیاسی. کسی هم جلو دارش نبود. موفق باشید
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.