مرگ تلخ در راه تامین هزینه جراحی همسر

مرگ تلخ در راه تامین هزینه جراحی همسر

داستان تلخ زندگی پدری که پس از تولد دوقلوهایش برای تامین هزینه بیمارستان و ترخیص آنها مرتکب قتل شده بود، این بار به شکل دیگری تکرار شد. خان محمد مردی 37 ساله کارگر روزمزد و ساکن روستایی در حوالی ورامین بود. او دو دختر داشت که همسرش دوباره باردار شد. این بار فرزندان او دوقلو بودند و خان محمد از عهده هزینه 300 هزار تومانی زایمان همسرش برنمی آمد.

برای همین از یکی از همسایه هایش کمک خواست و هنگام قرض گرفتن پول در جریان یک کشمکش مرد همسایه را ناخواسته کشت. او از منزل مقتول 300 هزار تومان سرقت کرد، پول را به بیمارستان تحویل داد و بعد با پای خودش به کلانتری رفت. این مرد بعد از محاکمه در شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران به قصاص محکوم شد و اگر اولیای دم مقتول رضایت ندهند وی هرگز نمی تواند دوقلوهایش را در آغوش بگیرد اما پایان رسیدگی قضایی به این پرونده به منزله مختومه شدن پرونده چنین حوادث و وقایعی نبود و این بار مردی 36 ساله در راه تامین هزینه جراحی همسرش جان خود را از دست داد. سحرگاه پنجم مهرماه امسال راننده یک پژو 405 مردی مصدوم را به بیمارستان فیاض بخش رساند و به محض اینکه او را به مسوولان اورژانس تحویل داد، متواری شد. بیمار اصغر نام داشت و در کما فرو رفته بود. هر چند پزشکان تلاش زیادی انجام دادند، بازگرداندن وی به زندگی مقدور نبود و مرد 36 ساله پس از هفت روز کما سرانجام تسلیم مرگ شد. پس از آن بود که پرونده یی روی میز حسین اصغرزاده بازپرس ویژه قتل تهران گشوده شد و او درصدد برآمد علت فوت اصغر را فاش کند. ابتدا همسر متوفی شناسایی شد و تحت بازجویی قرار گرفت. او درباره آخرین ملاقات با شوهرش گفت؛ شب قبل از حادثه من عمل جراحی داشتم، حالم خوب نبود و اصغر در بیمارستان ماند اما ساعت 12 شب یکی از دوستانش به نام یوسف با موبایل او تماس گرفت. بعد از آن بود که شوهرم مرا ترک کرد. ساعت شش صبح روز بعد با صدای زنگ تلفن اتاقم بیدار شدم. مردی که پشت خط بود به من گفت اصغر تصادف کرده و در بیمارستان بستری شده است. در حالی که گفته های زن جوان نتوانست رازگشا باشد، پزشکی قانونی طی نظریه یی علت فوت اصغر را اعلام و خاطرنشان کرد این مرد دچار برق گرفتگی شده است.

همه چیز در هاله یی از ابهام قرار داشت تا اینکه یوسف دوست متوفی شناسایی شد. بازجویی از او راز مرگ اصغر را فاش کرد. این مرد گفت؛ همسر اصغر در بیمارستان بستری بود و او می گفت برای عملی جراحی زنش به پول نیاز دارد. اصغر هیچ راهی برای تامین هزینه بیمارستان نداشت، برای همین از من خواست جایی را برای سرقت کابل برق پیدا کنم و به او خبر بدهم. اصغر از همان اول هم شرط کرد اگر من یا هر فرد دیگری در دزدی به او کمک کنیم پولی به ما نمی دهد چون همه مبلغ حاصل از فروش کابل های مسروقه را برای ارائه به بیمارستان نیاز داشت. من و دو نفر دیگر هم قبول کردیم اصغر را همراهی کنیم چون می دانستیم او واقعاً محتاج است. شب حادثه اصغر را به منطقه یی در شهرزیبا بردیم. حدود ساعت یک بامداد بود که به آنجا رسیدیم و اصغر از یک تیر بالا رفت اما حین بریدن کابل دچار برق گرفتگی شد و سقوط کرد. بلافاصله یک پژو 405 به صورت دربستی کرایه کردیم و با پرداخت 100 هزار تومان به راننده پژو از او خواستیم دوست مان را به بیمارستان برساند.

با اظهارات یوسف راز مرگ مرد 36ساله فاش شد اما پرونده هنوز مختومه نشده و تحقیقات در این باره ادامه دارد.

shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی
باید یک سری به مناطق غرب کشور میزد که کیلومترها کابل برق فشار قوی عرض یک شب تا صبح دزدیده میشه و خون از دماغ یک کلاغ هم نمیاد. این آقا که عذرش موجه به نظر میاد اما کلا دزدیدن کابل برق کار بدیه به خدا...
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

nasim irani - اتریش - وین
سلام به مسولین سایت.. حکومتی که نتواند برای قشرکم درآمد بیمه رایگان محیاکند،بایدگورش راگک کند تاکشوربه دست اهلش اداره شود.این دزدی ازسرناچاری است نه مثل آقازاده ازشکم پری!اگرقراراست درآن کشورمجازاتی صورت بگیرد بایدازسران بی عرضه وبی لیاقت شروع شودکه مال مردم راملیاردی می خورندویک لیوان آب هم رویش!ای لعنت برگورت خمینی که وعده مجانی شدن دادی وقیمتهایی بوجودآوردید که ازمردم جانی وخلافکارساختید.این بودوعده بهشت برین دادنت به ملت؟؟؟؟؟جنت مرگ ونیستی؟؟؟؟
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

iranie darband - دانمارک - کپنهاک
سلام دوستان. من کاربر جدید هستم و از دانمارک.ما ایرانیان دانمارک (کپنهاک)تصمیم داریم راهپیمایی بزرگی را 16 اذر برکزار کنیم.از عزیزانی که کار طراحی بلد هستند طرحی را بدین منظور برای ما طراحی کنند.البته چند مورد را به یاد داشته باشید 1 اینکه نوشته های به زبان انگلیسی باشد.2 رابطه با جنبش داخل(روز دانشجو)داشته باشد.3 حالت دعوت از همه اقشار جامعه برای شرکت را داشته باشد.منتظر سوالاتی در این موردهستم.
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

capochin0o - امارات - شارجه
یعنی این مرحوم توی قوم و خویش خودش یه کسی نداشت که این مبلغ رو ازش قرض بگیره بعد پسش بده .تازه شما که 100هزارتا دادید تاکسی 2تا100هزارتای دیگه هم جور میکردید دیگه
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

Kavkaz - ایران - تهران
سران حکومت خوب بلدند که به خاطر بیگانه جانفشانی کنند و حقوق عقب افتاده کارمندان فلسطینی حرام لقمه را بدهند اما نمیتوانند به نیازمندان این آب و خاک مساعدتی بکنند تا دچار چنین مصیبتی نشوند.
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

bidin - ایران - ارومیه
این مفتخورهای عربزده باید تمام مردم کشور رو بیمه کنن.ولی چون شکم کارد خوردشون سیری نداره از این کارا نمیکنن.
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
مرگ بر لاشخورهای اسلامی که ثروت این کشور را به هر اشغالی در دنیا می دهند جز خود ایرانی. ننگ بر اسلام و انقلاب منحوس 57.
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

azadi2000 - فرانسه - پاریس
احسان فتاحیان فعال سیاسی کرد اعذام شد
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

dokhtar_ahwazi...alman - المان - مونستر
مموتی گور به گور شده حالا تنبانت رو بکش بالا تر الهی بمیری
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

ali r - ایران - تهران
ای بر پدر خامنه ای و هرچی اخونده لعنت که مردم رو به این روز انداختن
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

poriyaye_vali - قطر - دوحه
لغزش ایمان بود زاییده فقر ونیاز....ورنه هیچ الوده دامن دزد مادرزاد نیست
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

blueberry64 - ایران - تهران
خاک بر سر این دولت که مردم بیچاره رو به چه روزی انداخته! اما فرهنگ مردم ما رو ببینید تورو خدا! آخه این کارگر روزمزدی که 2تا بچه هم داشته چرا وقتی توانایی مالی خوبی نداره باید بار سوم زنش باردار بشه که حالا با دوقلو بودنش اوضاع بدتر بشه؟؟؟ کسی که 300 هزار تومان نداره چرا باید بچه ای رو به دنیا بیاره که از لحظه تولد اینقدر خرج داره. 300 تومان که چیزی نیست، حالا اگه مشکلی چیزی داشت که باید 2-3 روز میموند یا دستگاه خاصی رو لازم داشت که میرفت رو میلیون!
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.