با مصرف کلسیم، اشتهای خود را کاهش دهید

با مصرف کلسیم، اشتهای خود را کاهش دهید

متخصصان تغذیه اعلام کردند: با مصرف یک ویتامین و یک ماده معدنی می‌توانید به غذاهای وسوسه‌انگیز "نه" بگویید و اشتهای خود را کاهش دهید.

محققان می‌گویند؛ اگر کلسیم و مکمل‌های ویتامین D را به رژیم غذایی روزانه خود بیفزایید هوس خوردن در شما کاهش می‌یابد و قدرت پیدا می‌کنید که در برابر خوراکی‌های هوس انگیز خود را کنترل کنید.

در یک پژوهش جدید محققان نشان دادند: زنانی که در رژیم غذایی خود این دو مکمل را می‌گنجانند کمتر غذای چرب مصرف می‌کنند و چهار برابر بیشتر از زنانی که از این مکمل‌ها استفاده نمی‌کنند، وزنشان کاهش می‌یابد. اما چرا کلسیم این ویژگی را دارد؟

محققان چنین فرض می‌کنند؛ وقتی مقدار کلسیم در بدن بیش از حد طبیعی کاهش می‌یابد، ولع بدن برای خوردن غذاهای غنی از این ماده معدنی زیاد می‌شود. متاسفانه بسیاری از خوراکی‌هایی که سرشار از کلسیم هستند مانند بستنی و پنیر پرچرب مقادیر بالای چربی و کالری دارند و این امر باعث افزایش وزن می‌شود. اما زنانی که در این پژوهش حداقل مقدار مصرفی کلسیم مکمل را استفاده کردند کمتر چربی می‌خوردند و در نتیجه وزنشان هم کاهش پیدا کرد. از سوی دیگر، مصرف ویتامین D هم در این میان نقش دارد چون میزان جذب کلسیم را در بدن بالا می‌برد و بنابراین مکمل خوبی برای کلسیم است.

IRAN204 - امریکا - نشویل
متاسفانه مصرف ویتامین و مواد معدنی سبب میشود این مواد در کلیه رسوب کند مخصوصا کلسیم من این تجربه را دارم با اینکه حین استفاده از ویتامین آب فراوان مصرف میکردم باز هم دچار اختلال در کار کلیه ودرد شدم .ولی واقعا اگر این مشکل پیش نمی آمد این روش خیلی خوبی برای کنترل اشتها بود.پاینده ایران آزاد.دور باد استبداد.
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.