رونوشت قانون بوعلی‌سینا به سرقت رفت

رونوشت قانون بوعلی‌سینا به سرقت رفت

همدان - خبرگزاری مهر: رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان گفت: یک نسخه رونوشت از کتاب قانون شیخ‌الرئیس بوعلی‌سینا که در موزه آرامگاه شیخ نگهداری می‌شد به سرقت رفت.

به گزارش خبرنگار مهر در همدان، اسدالله بیات عصر شنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران تحت عنوان صحت سرقت کتاب قانون از موزه همدان گفت: پرسیدن این سؤال حسن نظر نیست چرا که اگر یک پرسش برای مجموعه‌ای زیان داشته باشد نباید آن را مطرح کرد.

بیات در عین حال موضوع سرقت این کتاب را تایید کرد و افزود: این سرقت طبیعی است، یک نسخه رونوشت از کتاب قانون شیخ‌الرئیس بوعلی‌سینا که در موزه آرامگاه شیخ نگهداری می‌شد به سرقت رفته و هنوز سرنخی از سارقان به دست نیامده است.

وی گفت: در زمان سرقت دو نفر از نیروهای یگان حفاظت در موزه حضور داشته‌اند اما متوجه موضوع نشده‌اند و در نخستین گام همین دو نفر باید پاسخگو باشند که چرا این اتفاق رخ داده است.

بیات با بیان اینکه یک هزار و 773 اثر تاریخی در استان همدان وجود دارد، گفت: تنها 62 نیرو در یگان حفاظت میراث فرهنگی استان حضور دارند و تا سال گذشته آرامگاه بوعلی‌سینا حتی به سیستم برق اضطراری نیز مجهز نبود بنابراین وقوع این سرقت هیچ تعجبی ندارد.

persian-girl - دانمارک - کپنهاگ
خاک بر سرتان مفت خورا خودتان دزدیدید مئ خواهین کشور به نابودی بکشونین مرگ بر جمهوری اسلامی اسهالئ
سه‌شنبه 19 آبان 1388

siya48 - آلمان - کلن
نظری ندارم
سه‌شنبه 19 آبان 1388

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
واقعا که سرقت تو اون خراب شده چقدر طبیعی شده . تبریک به حکومت اسلامی الهی
سه‌شنبه 19 آبان 1388

baas - هلند - روتردام
وقوع این سرقت هیچ تعجبی ندارد !!!!!!!!!!!!!! چون مملکت در دست مشتی خائن و غارتگر است .
سه‌شنبه 19 آبان 1388

baas - هلند - روتردام
حالا به جای اون یک جلد قران مجید وشاید هم قران کریم بگزارند.
سه‌شنبه 19 آبان 1388

IRAN204 - امریکا - نشویل
بگو خودمون دزدیم رفت فعلا که ایران شده ویرانسرا هرچی دزده شده همکاره از اون رهبر واون انترش روز روشن رای ملت را دزدیدن هر کی هم حرف بزنه خونش پای خودش . حالا چند روز دیگه مشنویم این خبرنگار در یک تصادف کشته شد یا به اتهام جاسوسی حکم اعدام براش صادر میکنند.پاینده ایران آزاد. دور باد استبداد.
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

ehsanusa - امریکا - نیوجرسی
بقیه نیروها مشغول سرکوب تو تهران هستن!
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

ARIYA_TEHRAN - ایران - تهران
موزه ایران باستان با اون همه آثار و کتیبه سیستم مدار بسته نداره یعنی هفت هشت سال پیش داشت ولی مثلا خواستن جایگزین کنن ولی هنوز خبری نیست مرگ بر آخوندای کثیف اینا میخان که هویت ایرانی از بین بره
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

نیک پندار - ایران زمین - شیراز
یه بار رفته بودم همین موزه، با خودم گفتم اینجا چقدر راحت میتونند دزدی کنند. یه اتاق بود که مامور درست و حسابی نداشت. پر از آثار قدیمی. بدون وسایل حفاظتی درست. افسوس
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

jamsil - کره - سئول
خاک بر سرتان .
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

farid turkeh - ایران - ایران
تعجب نکنید اگر ان کتاب سر از موزه دبی در اورد.
جمعه 22 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.