احمدی مقدم: پلیس باید بر اینترنت نظارت کند

احمدی مقدم: پلیس باید بر اینترنت نظارت کند

به گفته آقای احمدی مقدم، پلیس باید بر اینترنت نظارت داشته باشد

اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی ایران خواستار نظارت بیشتر پلیس بر اینترنت شده ولی گفته که تلاش پلیس برای نظارت بر اینترنت موفقیت آمیز نبوده است.

به گزارش خبرگزاری کار ایران - ایلنا، آقای احمدی مقدم در حاشیه همایش سازمان های مردم نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر گفته است:"پلیس باید در فضای مجازی نظارت بیشتری داشته باشد اما هر بار که در این زمینه ورود کردیم، رسانه ها و افرادی که پز روشنفکری دارند حمله می کنند و ما عقب نشینی می کنیم."

نظارت مورد نظر فرمانده نیروی انتظامی بر فضای مجازی اینترنت بر "جابجایی مواد مخدر" تاکید دارد زیرا به گفته وی دو سوم موادی که نیروی انتظامی کشف می کند، از طریق روشهای اطلاعاتی است."

در سالهای اخیر بحث های زیادی در باره نظارت بر اینترنت در ایران مطرح بوده و "کمیته تعیین مصادیق فیلترینگ" که نمایندگانی از صدا و سیمای جمهوری اسلامی، وزارت ارشاد و وزارت اطلاعات اعضای آن هستند، کار فیلترینگ را انجام می دهد.

آقای احمدی مقدم توضیح نداده که آیا پلیس فقط برای جلوگیری از قاچاق مواد مخدر باید بر اینترنت نظارت داشته باشد یا در زمینه های دیگری نیز می تواند فعال باشد.

بنابر گزارشهای رسمی، بیشتر از یک میلیون و دویست هزار نفر در ایران معتاد هستند و تریاک با ۳۳ درصد بیشترین ماده مصرفی در این کشور است.

هر ساله حجم زیادی مواد مخدر در ایران کشف می شود و مقامات ایرانی دلیل عمده افزایش قاچاق موادمخدر به ایران را بالارفتن کشت خشخاش در افغانستان می دانند.

پلیس ایران می گوید که تولید تریاک در افغانستان در سالهای اخیر افرایش یافته و در سال 2008 به 7هزار و 700 تن رسیده است.

بخش عمده تریاک جهان در افغانستان تولید می شود که در شرق ایران قرار دارد. مواد مخدر تولیدی در افغانستان عمدتا از طریق ایران به دیگر کشورها منتقل و بخشی از آن نیز در داخل ایران مصرف می شود.

به گفته آقای احمدی مقدم، با ورود نیروهای خارجی به افغانستان به بهانه مبارزه با تروریسم، تولید مواد مخدر 40 برابر شد و قیمت تریاک نیز شش برابر ارزان شده است.

پلیس ایران تلاش های گسترده ای را برای مقابله با قاچاق و مصرف مواد مخدر انجام داده و بر اساس گزارشهای رسمی سالانه نزدیک به یک هزار تن مواد مخدر کشف می شود.

ایران با داشتن ۹۵۰ کیلومتر مرز مشترک با افغانستان و قرار گرفتن میان این کشور و اروپا، همواره یکی از راه های اصلی ترانزیت مواد مخدر افغانستان به جهان خارج بوده است.

از حدود هفت سال پیش که حکومت طالبان در افغانستان با حمله آمریکا و متحدانش از میان برداشته شد، تولید موادمخدر در این کشور رو به افزایش بوده و طرح های جلوگیری از کشت خشخاش در افغانستان به نتیجه امیدوارکننده ای نینجامیده است.

delmorde - سوپد - یوتبوری
اقای پاسدار احمدی من دارم میرم توالت به افرادتان امر بفرمایی ان کاری که قرار است انجاانجام دهم نظات کنند.شما هم بفرمایید قابل ندارد.
سه‌شنبه 19 آبان 1388

blueberry64 - ایران - تهران
عجبااا لو رفتیم. باید از یه راه دیگه پخش کنیم ;-)
سه‌شنبه 19 آبان 1388

AKHOONDAK - ایران - تهران
ببند در دهنتو که بوی گندش خفمون کرد.. مردک بی.. اگه وجودشو داری یه سر برو زاهدان برا امثال ریگی لاف بزن . حقتون همین عبدالمالک ریگیه.
سه‌شنبه 19 آبان 1388

ali203 - ایران - بوشهر
باز هم خر/ اخه اگه حرف نزنی میگن لالی مزدور برو موادت را بفروش//وعده ما شانزدهم اذر/ ما بیشماریم/مرگ برمزدوران وطن فروش
سه‌شنبه 19 آبان 1388

atysad - ایران - تهران
سبزها لطفا حتما مطالعه بفرمایید:. https://www.mowjcamp.com/article/id/63074
سه‌شنبه 19 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
یکئ نیست بگه اگه شما خودتون دست اندر کار مواد نیستید, پس از کجا امار دقیق دارید? در ضمن طالبان منبع درامدش از همین راه!!
سه‌شنبه 19 آبان 1388

asal.bano - انگلستان - نیوکسل
پلیس باید بر سوراخ خود نظارت کند. مبادا تیر غیب دخول کند lol
سه‌شنبه 19 آبان 1388

bidin - ایران - ارومیه
برو اقا. فعلا اینترنت داره بر پلیس نظارت میکنه. شما اگه قدرتش رو داشتین تا حالا صبر نمی کردین..
سه‌شنبه 19 آبان 1388

ariatabar - ایران - کرمانشاه
هموطنان محرم نزدیک است بهترین فرصت برای نهضت سبز
سه‌شنبه 19 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
پلیس چیه؟ امام زمانتون داره نظارت میکنه.زنده باد اینترنت که دیکتاتور هارا عاجز کرده.
سه‌شنبه 19 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
اقای اسماعیل احمدی مقدم چطوره یک چندتا جن گیر استخدام کنید تا جن های توی اینترنت رو براتون بگیرن؟.
سه‌شنبه 19 آبان 1388

azadeh11 - هلند - امستردام
خدایا دست و دهن این احمد مقدم طالبان را از کشور کم کن..به امید روزی که خدا رو به ایران کنه و ریشه ظلم را بکند
سه‌شنبه 19 آبان 1388

amir-amir - کانادا - تورنتو
شما و تشکیلات بى در و پیکرتان نتوانسته کارى مهم در امر مبارزه با مواد مخدر انجام بده ( مطابق آمار هاى ارگان هاى جمهورى اسلامى ) و حال در مسئله اینترنت مى خواهید دخالت کنید انهم نه در بعد مثلا مبارزه با پورنو گرافى کودکان بلکه منظورتان این است که آزادى و حق بیان افراد را محدود و سانسور کنید که البته باید در پاسخ بگوئیم که کور خواندید
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

farnazflora - مالزی - کوالالامپور
یکی نیست بگه احمقهای بی لیاقت به جای گیر دادن به این مسائل وظیفه اصلی تون که ایجاد امنیت است را درست انجام بدین که زنهای مردم را وسط روز روشن به زور چاقو ندزدند
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
هنوز خر از قبرس میارن؟
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

سکوت - ایران - تهران
ببند فکوووووووووووووووووووووووووووووووو . آخ اگه یه روز مجری جرایم بشم که میشه اون روز شورت پشم‌شیشه‌ای تنت میکنم با دامن کوتاه کلوش خال دار قرمز با دو بنده چفیه‌ای آقاتو تو همین صفحه لجن گرفته ضرغامی حرو..اده کاری میکنم عین میمون ا.ن قر بدی و پشتک بزنی . ت.ف تو ذات خ.ر و ا.ن و تو و شریعتمداری و مرتضوی و هاشمی و جنتی و کل شورای نگهبان غیر دستغیب و کل مجلس با این صندوق یارانه گاف دادنشونو همه حامیان بی شر..ون. خداااااااااااااااااااااااااااااااااا . زنده باد ایرانی با شرافت و آزادی خواه و عدالت طلب. 16 آذر تو رو به انسانیت و شرافتتون مردونه بیایید وسط میدون ولی دست هم رو ول نکنید جا خالی ندید آخ کاشکی کف پوشا میومدن وسط این جمعیت با این پتانسیل از جوانمردی و شجاعت یه سری جان برکف میخواد. ای خداااااااااااا
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

kaveh52 - ایران - تهران
چند وقت دیگه میگه ما باید تو خونه مردم هم دوربین بگذاریم برای امنبت خودشون . دیوانه
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.