کرانچار: دیگر به ترکیب پرسپولیس دست نمی‌زنم

کرانچار: دیگر به ترکیب پرسپولیس دست نمی‌زنم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با تاکید بر اینکه با هدف ترکیب تیم را تغییر می‌داد گفت: در نیم فصل دوم دست به ترکیب نخواهم زد.

 زلاتکو کرانچار در نیم‌فصل اول روزهای پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشت؛ از حضور دیرهنگام در ایران گرفته تا اخراج یک روزه از سوی انصاری فرد و البته نتایج پرسپولیس که در بسیاری اوقات باعث نارضایتی هواداران شد. در این بین البته مهم‌ترین شاخصه این مربی کروات تغییرات پیاپی در ترکیب پرسپولیس بود به طوری که در هر مسابقه شاهد جابجایی‌های زیادی در ترکیب تیم بودیم.
کرانچار در گفت‌وگویی تفصیلی با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در خصوص این مسائل و نیم‌فصلی که در فوتبال ایران حضور داشت صحبت کرد.

کرانیکار سرمربی تیم پرسپولیس و ایکوویچنیم فصل اول را چگونه دیدید؟
روز اول گفتم کیفیت فوتبال ایران بسیار بالا است. تیم‌ها در یک سطح با همدیگر رقابت می‌کنند که نشانه این است که جذابیت‌ در فوتبال ایران هر روز بالاتر می‌رود. به نیم فصل اول لیگ برتر ایران نمره قبولی می‌دهم اما مسائل ریزی نیز بود که به مرور زمان حل خواهد شد. 

یعنی تیم‌های بالا و پایین جدول با یکدیگر فرقی ندارند؟
شاید بازیکنان خاص در تیم‌ها تاثیرگذار باشند و عملکرد آنها باعث شود یک تیم راحت‌تر به موفقیت برسد اما کیفیت تیم‌ها برابر است. من دیدم در برخی اوقات تیم‌های پایین جدول بیشتر برای بالای جدولی‌ها دردسرساز می شود که باعث تعجب من شد.

اما باید قبول کرد پرسپولیس دچار نوسانات زیادی در هر بازی بود؟
به همین دلیل است می‌گویم فوتبال تیم‌ها به یکدیگر نزدیک است. مثلا تیم‌هایی که مقابل پرسپولیس قرار می‌گرفتند با فیلم بازی آنها که آنالیز می‌کردم خیلی تفاوت داشتند. 3 ماه است پرسپولیس را تحویل گرفته‌ام و به نظر خودم با نوسان‌هایی که شما می‌گویید پیشرفت‌های خوبی نسبت به روز اولی که به ایران آمدم و در تمرینات حضور پیدا کردم، داشتیم.

با این حال خیلی‌ها می‌گویند آنچنان موفق نبودید؟
هر کس حق دارد نظر خود را بگوید. با 15 بازیکن جدید ترکیب پرسپولیس برای فصل جاری بسته شد که حتی یک نفر آنها را من انتخاب نکردم و باعث شد مشکلاتی برایم که فقط 12 روز قبل از لیگ برتر به پرسپولیس آمدم به وجود آید. البته قبول کردم با تیمی که نبسته بودم، در لیگ برتر به میدان برویم. البته نمی‌خواهم با این حرف‌ها خودم را تبرئه کنم و برخی از اتفاقات را گردن افراد دیگری بیندازم.

فاشما گفته بودید بهترین بازیکنان ایران را در پرسپولیس در اختیار دارید؟
بله؛ من یک مربی حرفه‌ای هستم اما باید قبول کنید این موضوع برای من دردسرهایی نیز داشت. الان هم ناراحت نیستم اما باید در جواب خبرنگاران دلایل خودم را بگویم تا فشار همیشه روی من نباشد. این موضوع در فوتبال حرفه‌ای امری طبیعی است.

مشکلات پرسپولیس فقط همین بود؟
خیر. می‌توان به مشکلات فنی و فردی نیز اشاره کرد که پرسپولیس را در نیم فصل اول دچار اختلال‌هایی کرد و باعث شد به نتایج دلخواه خود نرسیم. البته بازیکنان را متهم نمی‌کنیم چون یک روز یک بازیکن در دوران فوتبالی‌اش روز بد دارد که امیدوارم در پرسپولیس بیشتر از یک روز نشود.

برنامه‌ای برای رفع مشکلات نداشتید؟
چرا. از حالا به بعد تمرینات ما سنگین‌تر می‌شود و تلاش می‌کنیم اشتباهات به حداقل برسد. بازیکنان باید بدانند در چه شرایط حساس در عمر فوتبالی‌ خود در نیم فصل دوم لیگ برتر ایران حضور دارند به ویژه آنکه پس از پیروزی برابر ابومسلم انگیزه آنها به شرایط ایده‌آل رسیده است و باید با استراحتی مناسب به نیم فصل دوم لیگ برتر بروند.

پس برد مقابل ابومسلم برای شما حکم مرگ و زندگی داشت؟
بله؛ چون همانطور که قبل از بازی گفتم می‌خواستیم با حضور در بین بالانشینان جدول به استراحت برویم. همانطور که در کنفرانس مطبوعاتی‌ بعد از بازی با ابومسلم گفتم در بین نیمه بازی با ابومسلم به همه بازیکنان گفتم هیچگونه کم‌کاری را در انتهای بازی تحمل نخواهم کرد که خوشبختانه جواب مثبت گرفتم و تیم درصدی دگرگون شد تا به 3 امتیاز رسید.

اگر می‌شود از خاطرات تلخ و شیرین خودتان بگویید؟
خاطرات تلخ من بیشتر جنبه نارضایتی دارد. امتیازهایی که مفت از دست دادیم و مساوی‌هایی که از روی بی‌دقتی به دست آمد و باعث شد به صدر جدول نرسیم؛ جزء روزهای بد من در فوتبال ایران بود. حضورم در ایران نیز جزء خاطرات خوبم بود؛ مخصوصا چند پیروزی که در دقایق پایانی به دست آوردیم.

داشتن بازیکنی مثل کریم باقری جزء شانس‌های خوب شما نیست؟
چرا. من بارها کریم باقری که ضربات سرش مثل شوت‌هایش سرکش و سنگین است را تائید کردم. او بازیکن تاثیرگذاری است و افتخار می‌کنم اسطوره و فرمانده‌ای مثل کریم باقری دارم. البته در نبود او بازیکنی مثل شیث رضایی نیز فرمانده خوبی برای من است.

شایعات اخراج شما پس از هر نتیجه‌ بد جزء خاطرات بدتان نبود؟
بیشتر برای من غافلگیرکننده بود. پس از ورود و عملکرد کوتاه در پرسپولیس اصلا تصور نمی‌کردم هر روز در کنار اسم من کلمه اخراج را قرار دهند اما تحمل کردم. البته مسائل دیگری نیز در کنار این موضوع بود که من را بسیار آزار داد.

می‌شود بازگو کنید؟
فقط می‌توانم بگویم با چشمان خود دیدم که صبر هواداران پرسپولیس کم است. هواداران و مسئولان باشگاه باید به من فرصت بدهند؛ آن وقت تغییرات را در پرسپولیس ببینند و تصمیم‌گیری کنند. من به آنها حق می‌دهم. اگر پرسپولیسی خوب می‌خواهند تا دقیقه 90 پشتیبان تیمشان باشند و از تساوی و باخت نترسند. البته نتایج بد پرسپولیس در کارنامه من هم قرار می‌گیرد و فکر کنم جزء نفراتی باشم که بیشتر از همه ناراحت است اما دوست ندارم هر روز حرف‌هایی را یدک بکشم که تمرکزم را برای خدمت به پرسپولیس از دست بدهم.

قبول کنید پرسپولیس آنقدر خوب و زیبا بازی نمی‌کند؟
کمی از حرف شما را قبول دارم. پرسپولیس اگر خوش‌شانس بود الان باید در صدر جدول قرار می‌گرفت. ما در برخی از بازی‌ها باید با 3 گل اختلاف حریفان را می‌بردیم اما قبول کنید تیم‌ها برابر ما با برنامه به میدان می‌آیند و بازیکنان برای نتیجه‌گرفتن و خودنمایی مقابل پرسپولیس از جان مایه می‌‌گذارند که برای من جای تعجب داشت. این موضوع نشانگر سخت بودن مسابقات پرسپولیس در بازی‌های خانگی و خارج از خانه بود.

آیا از حرف و حدیث‌های زیاد در پرسپولیس در نیم فصل اول ضربه خوردید؟
به نظر من بیشترین فردی که در ماجراهای پرسپولیس ضربه خورد، ‌عباس انصاری‌فرد بود که منجر به رفتنش شد.

ولی شما رابطه خوبی با انصاری‌فرد نداشتید؟
من همه را دوست دارم اما حرف‌هایی به وجود آمد که قرار شد من از ایران بروم. با این حال با آمدن کاشانی دوباره ماندم و شرایط برای کار من مهیا شد. خوشبختانه بازیکنان نیز با روحیه‌ای جدید پا به میدان گذاشتند تا نتایج خوبی را کسب کنیم.

چرا با آمدن کاشانی این اتفاقات افتاد؟
نمی‌دانم اما او به من و بازیکنان قوت قلب داد که با قدرت به کارمان ادامه دهیم. تفکر ذهنی کاشانی بسیار جالب بود به همین دلیل من هم همه چیز را نو و تازه آغاز کردم.

نگفتید چرا با انصاری‌فرد مشکل داشتید؟
جوابی برای این سئوال شما ندارم. تمام تصمیماتی که الان می‌گیرم قبلا هم می‌گرفتم اما آن وقت به من می‌گفتند در کارهای من دخالت می‌شود. هیچ چیزی عوض نشده است. باید آقای انصار‌ی‌فرد که برای پرسپولیس زحمت کشیده بداند که من عادت دارم در مربیگری فوتبالی‌ام نظرات دیگران را بشنوم. با این حال صد بار گفته‌ام تصمیم نهایی را خودم می‌گیرم. این موضوع را بارها به انصاری‌‌فرد گفتم اما قبول نکرد.

انصاری‌فرد ذهن شما را مثل یک بچه مدرسه‌ای توصیف کرده است؟
نمی‌دانم آیا این صحبت‌ها را انصاری‌فرد در رسانه‌ها انجام داده یا خیر؟ من با انصار‌ی‌فرد مشکلی ندارم مگر اینکه ایشان خودشان بخواهند حرف‌هایی را بزنند. البته به او حق می‌دهم چون زمانی مدیر باشگاه پرسپولیس بود اما ایشان بدانند من همان ذهن بچه‌ای را دارم که آقای انصاری‌فرد می‌گوید اما در جام جهانی مربی تیم ملی کشورم بودم و کارنامه‌ام نیز برای دنیا شناخته شده است.
من منظور حرف‌های ایشان را زیاد متوجه نمی‌شوم. پرونده مسائل گذشته برای من بسته شده است و می‌خواهم به پرسپولیس و کاشانی کمک کنم. اگر نشد باز هم می‌گویم تابع نظر کاشانی هستم اما تا آخرین لحظه در فوتبال ایران می‌جنگم.

بازیکنی وجود دارد که در لیست سیاه شما باشد؟
خیر. من لیستی به کاشانی داده‌ام تا فرصتی مهیا شود که خلاقیت بازیکنان ما در تیم‌های دیگر نشان داده شود. این مسئله بستگی به نظر کاشانی،‌ خود بازیکن و منافع پرسپولیس دارد. من دوست دارم همه بازیکنان در پرسپولیس بمانند اما اگر نیمکت‌نشین شدند نباید از من گله داشته باشند. حتی به برخی از آنها گفته‌ام برای حضور در تیم "ب " پرسپولیس خود را آماده کنند.

بازیکنی جذب نمی‌کنید؟
متاسفانه امکان پذیر نیست. دوست داشتم در چند نقطه از زمین بازیکنان تاثیرگذاری را در نیم فصل استخدام کنیم اما متاسفانه نمی‌شود و باید همین طور نیم فصل دوم را ادامه دهیم. 

برنامه‌های خودتان را در نیم فصل اعلام می‌کنید؟
پرسپولیسی‌ها 5 روز استراحت می‌کنند. در مرحله دوم 2 روز در تهران یعنی از روز چهارشنبه تا جمعه تمرین خواهند کرد سپس اگر مشکلی پیش نیاید 10 روز به خارج از کشور خواهیم رفت اما 5 روز قبل از بازی با سپاهان به تهران برمی‌گردیم و تمرینات خود را دنبال می‌کنیم. همچنین سعی خواهیم کرد سه بازی تدارکاتی را در بین تمرینات خود انجام دهیم تا در نیم فصل دوم با شرایط بهتری به میدان برویم. سعی می‌کنیم اول بازی‌های زیبایی مثل دربی، بازی مقابل تراکتورسازی تبریز که مردم لذت ببرند را انجام دهیم و در مرحله بعد نیز ترکیب اصلی پرسپولیس را بشناسیم.

چطور شد که به این مسئله رسیدید که باید به ترکیب اصلی دست نزنید؟
نیم فصل اول معیار بازیکنان را سنجیدم. حالا سعی می‌کنم 11 بازیکن خود را طبق استانداردها بشناسم و مشخص کنم تا در هر بازی دست به تغییر و تحول نزنم مگر اینکه مجبور شوم. شما همیشه از من می‌پرسید چرا ترکیب تیم پرسپولیس تغییر می‌کند حالا می‌خواهم به شما نشان دهم که کار من با هدف بود. فقط امیدوارم که مجبور نشوم بازیکنان اصلی خود را در بیرون از ترکیب نگه دارم.

چرا فقط دو بازیکن در تیم ملی دارید؟
واقعا ناراحت هستم اما باید قبول کرد نوروزی دچار افت شده، علیرضا محمد و محسن خلیلی مصدوم هستند و از تیم ملی دور شده‌اند اما بدون شک به زودی این بازیکنان به تیم ملی اضافه می‌شوند. از انتخاب نشدن شیث رضایی کاملا متعجب هستم اما در کار قطبی دخالت نمی‌کنم.

چرا با برخی از بازیکنان رابطه نزدیک‌تری نسبت به سایرین دارید؟
من تمام بازیکنان را به یک چشم نگاه می‌کنم. برخی اوقات سعی می‌کنم با رفاقت به آنها کمک لازم را برای ارتقای سطح فکری و تاکتیکی‌شان انجام دهم. هر بازیکنی حقش باشد وارد زمین می‌شود و من هیچ کس را سفارشی نمی‌پذیرم.

تا چه اندازه اخبار رسانه‌ها را دنبال می‌کنید؟
تا حدودی از طریق مترجم خودم متوجه نوشته رسانه‌ها می‌شوم. خارج از هر گونه شایعات که برخی اوقات بازگو می‌شود باید به فوتبال‌دوستان تبریک بگویم که فقط 10 روزنامه در ایران مختص ورزش منتشر می‌شود. این مسئله بسیار خوب است چون راحت‌تر خبرها و جزئیات فوتبال در اختیار مردم قرار می‌گیرد این موضوع به فوتبال شما کمک می‌کند. 

درباره اداره شدن پرسپولیس توسط سازمان تربیت‌بدنی چه نظری دارید؟
این موضوع زیاد به من ربط ندارد ولی خوشحال می‌شوم با مردی مثل سعیدلو دیدار کنم و درباره پرسپولیس درکنار کاشانی با او حرف بزنم. نمی‌دانم آیا می‌توانم به هدف خود برسم یا خیر. 

به نظر شما در فوتبال ایران از دوپینگ استفاده می‌شود؟
من نباید جواب این سئوال را بدهم چون هر فوتبالیستی می‌داند که این کار اول به خودش ضربه می‌زند. تا نیم فصل من ندیدم بازیکنی نیرویی بیش از حد خود داشته و مشکوک باشد. البته این موضوع یک تصور ذهنی و فرضی است و باید کمیته ضد دوپینگ فوتبال ایران نظارت خود را بیشتر کند تا این مشکلات نباشد.

در پایان اگر حرفی دارید بگویید؟
باید برای قهرمانی بازیکنان، ‌کادر فنی، مسئولان باشگاه دست به دست هم بدهیم تا به هدف خود برسیم. اگر کاستی‌هایی بود باید جبران و به نقاط قوت تبدیل کنیم. من از مردم کمک می‌خواهم ما را حمایت کنند تا پرسپولیس موفق شود.

baba kurosh - ایران - قم
پرسپولیس سرور استقلال
دوشنبه 18 آبان 1388

dannni - سوئد - استکهلم
baba kurosh - ایران - قم //اخ لنگی تو برو سوهانت رو درست کن
دوشنبه 18 آبان 1388

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
dannni-استکهلم-چطوری موشی ??خیلی خوشم میاد وقتی کیسه سوراخ میشه دیگه کامنت نمیگذارید وایییییی چقدرخندیدیم پررو هههههههههههههه
دوشنبه 18 آبان 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
dannni - سوئد - استکهلم . تو هم برو ناخناتو مانیکور کن و گوشتو سوراختر کن و دستتو جلوی باباییت دراز کن و براش ناز و غمزه بیا بی فرهنگ بی ادب مسلمون لگن کیسه پاره پوره
دوشنبه 18 آبان 1388

dannni - سوئد - استکهلم
immortal1977 - هلند - امرسفورت//بی فرهنگ ترین لنگی سال این لقب بتو میدیم چون تو ک م به جای نقاش ورزشی میکنی گیر به عقاید و دین مردم داری / بد بخت با اینکه لنگی هستی هیچ لنگی تحویلت نمیده / تو چکر داری بمن مسلمونم یا علی دوست دارم / تو یک خاک روبه هستی مردم ایران تو و امثلت تو اشخالی انداختن/ هروقت ادب اموختی بعد بیا وسط پیر خرفت
دوشنبه 18 آبان 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
dannni - سوئد - استکهلم . همین که میام اینجا میترکونمت کافیه کیسه کش ;) لگن مواظب حرف زدنت نباشی همینه.مهم اینه که جوری با حرفام میچزونمت که به پرت و بلا گفتن میفتی گل پسر ;) فقط اگه میشه فارسی صحبت کن چون من افغانی بلد نیستم ;) اتفاقا رفیق پرسپولیسی زیاد دارم که چندین بار توی پرنیان برام pm زدن که بابا چیکار این پسر بچه داری هربار اشک این طفلی رو در میاری که!اون که سنی نداره.میگم که تا یاد نگیره که با پرسپولیسیا چطور حرف بزنه و جلوی زبونشو نگیره همینه که هست.من مسئول تربیت کردن تو نیستم جوجو ولی جاهایی که ببینم داری به شعور و سلایق میلیونها پرسپولیسی و خود پرسپولیس توهین میکنی , میام خرابت میکنم .17,18 ساله از کشورم دورم و تنها عشقم و تعصب ورزشیم توی پرسپولیس خلاصه میشه اونوقت بزارم تو تازه بدوران رسیده ابگوشت باز کنی و هر چی بگی:هرگز
سه‌شنبه 19 آبان 1388

bmg88 - المان - هام
پس خاک بر سر امتی مموتی.
سه‌شنبه 19 آبان 1388

dannni - سوئد - استکهلم
immortal1977 - هلند - امرسفورت ///ایل و تبارت نمیتونن حریفم تو کلکل بشن هالاهال بایت بدوی پیر ../ کارت شوده توهین به مقدسات مردم / یکبار کاترین از اسکتلند گوشزد کرد بهت اینجا صفحه ورزشیه ولی انگار تو گوش ... خوندیم اگر اهلش هستی یا علی بیا جلو ببینم کی کم میاره/ همه میدونندد تو سایت ادمی هستم احترام بزرگترها میزارم اگر یک روز توهینی کردم انقدر شعورش دارم معذرت خواهی کردم // اما درباره پرسپولیس این یک ساله تو قسمت ورزشی بحث کردیم باهمه چه استقلالی چه پرسپولیسی هیچکس از هم گله نداشته اتفاقا بعضیاشون تو سایتای دیگه بامن رفیقن تنها کسی این صفحه رو سیاسی و بگند کشیده این توی بس هواست جم کن با بد ادمی اوفتادی حیفه دسته ام بسته است چون نمیتونم بپیچمت میترسم مسولین سایت اجازه ندن ولی مطمئن باش از این ببعد باهات جوری دیگه رفتار میکنم
سه‌شنبه 19 آبان 1388

kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منچستر
این لنگیها ریخت ندارن که ترکیب داشته باشن /dannni-سوئد؛ دوست ابی من؛ اکثر این لنگیها که تو این سایت نظر میدن یه مشت بچه دهاتین که غیرت ندارن برن تیم شهرستانشونو تشویق کنن./ البته بحس استقلال فرق میکنه؛ چون استقلال یه تیم شاهنشاهیه؛ پادشاه ما هم ابی فکر میکرده که اینقدر وطن پرست و... بود؛ ولی این مغزهای قرمزه وطن فروش بودن که با خیانتها شون امدن و ایران ما رو ویران کردن و میکنن./ به امید ازادی ابی اندیشان ایران از شر قرمز اندیشان جمهوری اسهالی/
سه‌شنبه 19 آبان 1388

$persian$ - ایران - تهران
immortal1977 - هلند - امرسفورت . dannni - سوئد - استکهلم . بابا شما 2تا هم که نزدیکه همدیگرو قورت بدید کلکل فوتبال جذابه لذت بخشه هممون تیمامون رو دوست داریم من خودم که قلبم میزنه واسه استقلال ولی با این همه به نظرم اونقدر با ارزش نیست که به هم توهین کنیم جون من شما 2تا اگه همدیگه رو می دیدید چه بلایی سر هم میاوردید؟
سه‌شنبه 19 آبان 1388

dannni - سوئد - استکهلم
kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منچستر// persian$ - ایران - تهران / من نوکر شما هستم ولی این مردک فکر کرده با ادم دهاتی سروکار داره این چند ماه است چاخان و خالی بندی حواله ما کرده فکر کرده با دسته کورها ترفه/ یکروز خالی بست به عقل جور نمیات گفت من 32 سالمه با بچها مثل تو کلکل نمیکونم/ چند وقت بعد واسه یکی دیگه داشت خالی میبست درباره سربازی رفتنش تو ایران الان دوستان میگن دوروغگو کم حافضه است / کسی که سربازی تو ایران خدمت کرده وقتی تمام کنه حدود 22 سالش میش حالا میگم روز بعد از اتمام سربازیش رفت خارج کشور /خودش در cm بالی نوشته 18 سال است از ایران خارج شوده بس باید سنش اندازه پدر بزرگم باشه / فکر کرده با هالو ترفه/ یک روز بچه بسیجی مون کرد بعد بچه سفارتی شدیم بعد مزدور علی چلاغ شدیم همش بخاطر اینکه گفتم من از امام علی دوست دارم اخ بتو چه تو تعن و تکلیف برامون میزاری// اینقد که من کامنت علیه رژیم گزشتم تو یک دهم نزشتی / برو خدا جای دیگه بهت بده
سه‌شنبه 19 آبان 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
دنی ابول بابا.خوشم میاد خشن میشی نیلوفر ابی ;) میخوای همه پستایی رو که چندین نفر ضایع کردنت رو برات لینک کنم جوجو?. kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منچستر . کدخدا خوشم میاد که جوری نفستو گرفتم که دیگه اسم منو نمیتونی بیاری اونموقعها که توی خرابه پشت محلتون تیله بازی میکردی من داشتم تیممو تشویق میکردم بچه پشت کوهی که ارزو داشتی کدخدای دهاتتون بشی و حالا با این اسم ابگوشتی عقده بچگیاتو داری خالی میکنی ;) یه سری هله هوله و زاقارت چه برامن زبون باز کردن هاهاهاها
سه‌شنبه 19 آبان 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
. رفیق عزیز این جوجه رو من همینطوری اشکشو در میارم تا موقعی که بفهمه یه بچه زیرابرو بردار گوشواره ای نمیتونه اینجا زیاد دوربرداره .توخودت استقلالی هستی و تنها استقلالی واقعی که توی سایت دیدم ایا بنظر تو مزخرفاتی که این بچه کوچولو میگه طرفداری از تیمشه? 90% پستای این بچه یا در قسمت اخبار پرسپولیسه و یا در قسمت اشپزی .چه بلایی پرسپولیسیها موقعی که بچه تر بود سر اوردن,نمیدونم و البته از این طرف هم اسمش دخترونست و بعضی وقتها فکر میکنم نکنه دختر باشه و من اینطوری اذیتش میکنم ! ولی رفیق تو بگو یه طرفدار واقعی یه تیم اینطوری کل کل میکنه!?!
سه‌شنبه 19 آبان 1388

dannni - سوئد - استکهلم
immortal1977 - هلند - امرسفورت//چیه نفست گرفته شد چرا جواب نمیدی پیر .... فکر کردی توهین بکنی بعد تعریف بشنوی این تازه اولشه .kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منچستر...همرزم ابیم ببین چجوری بگریه اش انداختم این از همون تیپاست بقول عموم میگه امثال اینها از شهر تهران فقد ترمینال ازادی و خزانه بلدن
سه‌شنبه 19 آبان 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
dannni - سوئد - استکهلم . جوجه بسیجی مسلمون اول برو جواب پستای قبلیمو بده کوچلو بعد بیا برم جیر جیر کن گل پسر ;) و ....تو هنوز مال این حرفا نشدی که گریه یه بچه کوچولو رو در بیاری چه برسه منرو که دوبرابر سنت دارم نیلوفر ابی ;) برو هر وقت گوشوارتو دراوری و جای خط تیغ ابروهات پرشد بیا پنجول بنداز پیشولی
سه‌شنبه 19 آبان 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
dannni - سوئد - استکهلم . دنی کوچولو اگه چشمای بابا قوریتو باز میکردی توی همون پست کاملا توضیح دادم بابول بابا ;) برو درست بخون پستمو و اگه وجودشو نداشتی خودم اینجا برات مینویسم: سال 67 موقعی که 11 سال سن بیشتر نداشتم از کشور بهمراه تنها عضو خانوادم , مادرم اومدم هلند .سال 75 موقعی که 18,19 سالم بودش برای خدمت سربازی به ایران برگشتم و بجای 24ماه 28 ماه (4 ماه اضافه خدمت) کردم در رسته دژبان مرکز که پادگانشم ته جمال زاده بود که البته ما رسته انتظاماتیها توی حوزه های کلانتریهای تهران پخش بودیم.یه مسئله احساسی و.. که مجبورم کردش بیام ایران. و موقعی بود که مصادف با مشمول بودنم شد!. این پست من بود هنوز خیلی مونده که برای من شاخ و شونه بکشی ;) جوجو نازه مهم نیست تو هم یه روز بزرگ میشی .فقط امیدوارم بغض نکرده باشی جوجو
سه‌شنبه 19 آبان 1388

dannni - سوئد - استکهلم
immortal1977 - هلند - امرسفورت//ببین مهرام چاخان سعی کن چاخان بگو ولی درست بگو //از سال 67 تا 88 میشه 21 سال تو همین صفحه خودت گفتی 17 سال است خارج از کشور شدم این هم CM خودته که تو همین صفحه دوستان میتونند بخونند// میام خرابت میکنم .17,18 ساله از کشورم دورم // این نوشته خودته / بس اینهم یک دروغ مانند دروغهاته/ مردحسابی اختلاف 4 سال مگرمیخای خاطره 1 قرن پیش بگی که 4 سال اختلاف از این ببعد وقتی عصبی هستی کامنت نده چون زایئ میشی ولی این اولین سوتی بود بعد از ان مهاجرا بود/ گفته بودم بامن در نیفت حالتو میگیرم /// خدایش دلم برات سوخت چون هرچه باشه دو برابر سنم داری بیخیال دیگه سعی میکنم حالتو نگیرم//
سه‌شنبه 19 آبان 1388

ghanber jakson - المان - فر....
بابا بی خیال! فعلا که نه ابی نه قرمز رتگ سبز رو عشق است همیشه سبز باشید. $persian$ - ایران - تهران . چطوری همرزم!خوشحالم که میبنم هنوز هستی :)
سه‌شنبه 19 آبان 1388

alireza-perspolisi - ایران - بندرعباس
فکر نمیکنید یه خورده برخورداتون شخصی شده و هیچ ربطی به کل کل فوتبالی نداره . از حد گذروندین ها زشته
سه‌شنبه 19 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
dannni - سوئد - استکهلم . آقا دنی بنظرم بیخیال بشی بهتره .....ارزش وقت تلف کردن نداره....
سه‌شنبه 19 آبان 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
dannni - سوئد - استکهلم . نه دیگه اینطوری نشد که بزرگتر از دهنت حرف بزنی و دست پیش بگیری که پس نیفتی گل پسر ;) و بعدشم جیم فنگ بزنی جوجو.تو یا نمیفهمی یا خودتو به نفهمیدن میزنی بابولی.من این وسط نزدیک دو سال و نیم هم ایران برای رسیدن به یه هدفی که مطابق با مشمول بودنم بود,رفتم و تو هم به جوجگی خودت ببخش که خیلی دقیق به سال و ماه و روز نگفتم جغله جان .اینجا گفتم 17,18 سال که با حدودا 30 ماه موندنم به زبون محاوره ای میشه بالای 20 سال.اصولا احتیاجی به دروغ گفتن توی این دنیای مجازی ندارم و مثل تو تازه بدوران رسیده زاقارت احتیاجی به مزخرف گفتن ندارم پیشولی ;) قرار هم نیست بهونه بیاری و فرار کنی من همیشه منتظر جیرجیر کردنت هستم جوجو نازه.خودت شروع کری ,پس باید تا اخرش بری.انقدرم رجز نخون که تا حال انقدر ضایع کردمت که حسابش از دستم دررفته نیلوفر ابی ;)
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
alireza-perspolisi - ایران - بندرعباس . علیرضا جان تا این پسربچه بخواد به پرسپولیس و پرسپولیسی توهین کنه ولش نمیکنم و مثل اوار سرش خراب میشم.تا معذرت خواهی نکنه و درست درمون نخواد حرف نزنه یه چشمش باید مثل الان اشک باشه و یه چشمشم خون .خودش با شروع کردش حالا باید یه تکونش بدم تا بفهمه هر جایی نباید جیرجیر کنه.بهتره که بره عروسک بازیشو بکنه و زیر ابروشو برداره
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

dannni - سوئد - استکهلم
پسر شجاع* - ایران - تهران// alireza-perspolisi - ایران - بندرعباس// شما کمی منومیشناسید با همه تون کلکل کردیم ولی هیچ وقت توهین به عقاید همدیگه نکردیم / اخ دوستان اینجا صفحه ورزشیه چه ربط داره توهین به مقدسات مردم / درباره فوتبال بحث کن چکار به اسلام و امام علی داری مثلا اقا تو اورپا زندگی میکنه اینجا بزرگترن جرم همینه توهینکردن به عقاید دیگران// // بیچاره از ناراحتیش بیوگرافی زندگیش برامون گفتش اونهم پر از مغالطه///بخاطر شما دوستان ایندفه بیخیالش میشم
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
امیدوارم خداعقل درست وحسابی به شمادوتابده یک ماشین شاسی بلند قرمزبه من بده بااین کامنت هاتون من طرفدار تیم لوله بازکنی شاسکول اباد شدم بابا توروخدابس کنید{ من از هردوی شمامعذرت میخواهم }بابافقط اختلاف نظر داریم همین هیچ احتیاجی به این همه توهین نیست .
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
. بزرگواری میکنم و میبخشمت کوچولو.ولی فقط توی همین صفحه.پس خودت مواظب رفتارت باش که باز نیام سراغت !
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

alireza-perspolisi - ایران - بندرعباس
immortal1977 - هلند - امرسفورت . dannni - سوئد - استکهلم میدونم دوستان هر دوتون حق دارید اما بزرگواری کنید کوتاه بیاید ارزش نداره دنیا دو روزه اونم شماها بخواید اعصاب خودتونو روی جزییترین مسیله خرد کنید من اینجا از بین ابیها و قرمزها دوستهای خوبی دارم سعی کنید باهم دوست باشید کل کل فوتبال اونوقته که جواب میده دنی استکهلمی یادت بمونه که پرسپولیس سرورته پسر .
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منچستر
دوستان ابی؛ این 1977-هلند مثل اینکه خیلی پشت کوهیه که اینقدر بهش برخورده داره خود کشی میکنه فلکزده اینم مثل رفیقش bavar88-هلند تو هر صفحه ای میره اونجا رو به گند میکشه و هر چی فحش نثارش میکنن ولی بازم حیا نمیکنه؛ هنوز یاد نگرفته که یک بار از خودش نظر بده فقط دنبال اینکه ببینه کی چی میگه تا برعکسشو قرقره کنه بیچاره / تو لیاقت اینو نداری که من اسمتو بنویسم لنگی / وقتی واسه سربازی اومدی تهران اول رفتی میدون ازادی عکس انداختی درسته؟؟هههههههه
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
. بزرگواری میکنم و میبخشمت کوچولو.ولی فقط توی همین صفحه.پس خودت مواظب رفتارت باش که باز نیام سراغت !
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

$persian$ - ایران - تهران
dannni - سوئد - استکهلم . دنی رفیقمی هم تیمیمی از اخلاقیاتت خوشم میاد یه جورایی مثل خودم شیطونی ولی بنظرت وقتی برای یه هموطنت هرچند لنگی آرزویه مرگ میکنی و خلقتشون رو بی فایده بیان میکنی چه برخوردی باهات میکنن نمیگم کل نکن من خودم عشق کلکل کردنم ولی به اشخاص توهین نمیکنم هیچ وقت چون لنگیی که اینجا رقیبمه تو بخش سیاسی رفیقمه ما فقط یه اختلاف سلیقه داریم نباید بخاطرش به هم توهین کنیم. ghanber jakson - المان - فر... به به به به سلام قنبری خودمون خیلی سالاری رفیق یاد پارسال بخیر چقدر خوش میگذشت بهمون رفیق خوشحالم بازم دیدمت بیا اینورا
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

$persian$ - ایران - تهران
immortal1977 - هلند - امرسفورت . داداش اونجایی که خدمت کردی رو خیلی خوب میشناسم یکی از دوستام اونجا خدمت میکرده ببین یه چیزی بخوام ازت نه نمیگی؟می دونم که نمیگی . ببین دنی یه پسریه که اونور بزرگ شده شایدم اونجا بدنیا اومده باشه احتمالانم تو یه خانواده مومن به دنیا اومده تو ایران نبوده که حکومت اسلامی بالا سرش باشه تا به نقاط ضعف اسلام پی ببره مثل من من خودم تو یه خانواده مذهبی بزرگ شدم ولی با دیدن مساله این سرزمین اعتقاداتم زمین تا آسمون فرق کرده پس نباید به اعتقاداتش خرده بگیری اعتقاد خودشه برای کسیم زیانی نداره ولی در مورد کلکل خوب یکم شیطونه و یه کم بیشتر متعصب یادمه پارسال آخرایه فصل یه بازیه مهم رو باختیم که احتمال قهرمانیمون رو کمرنگ میکرد کامنت گذاشت که بچه ها تو رو خدا کلکل نکنید دارم دق میکنم از غصه خوب تو چه توقعی از یه همچین پسرگل استقلالیی داری اون با احساسش تیمش رو تشویق میکنه پس زوم نکن روش این چیزیه که من ازت تقاضا دارم.
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

dannni - سوئد - استکهلم
katrina - اسکاتلند - گلاسکو //اخ تو بامشین سواری چی /یک ماشین اسباب بازی قرمز برات میخرم برو تو اوتاقت باهاش بازی کن خوبه لنگی ملکه
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منچستر
همه این شرها زیر سر katrina-اسکاتلنده؛ چون(کاترین ملکه لنگیها)( دنی شاه زاده ابی)رو بیشتر از (1977 شاه لنگ به کمر) تحویل میگیره؛ اونم رگ سوزش لنگیش به جوش میاد و هزیون میگه؛ هههههههههه/ دخترهای لنگی میمیرن واسه پسرهای ابی و براشون سر و دست میشکونن؛ چون فهمیدن بچه لنگیها چقدر بوگندو... هستن؛ با این حساب کارشناسها(دنی)پیشبینی کردن که طی 17 سال اینده نسل لنگیها منقرظ میشه
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

dannni - سوئد - استکهلم
immortal1977 - هلند - امرسفورت//خدایش تو جوک هستی کلکل ورزشی هرچه دوست داری بکن اگر تو کل کل هم توهین کردی خیالی نیست ولی کاری به عقایدم نداشته باش
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
$persian$ - ایران - تهران . رفیق من از اولم کاری نداشتم ولی پاشو از خط قرمز اونورتر گذاشت برا همین منم جوابشو دادم ولی بروی چشمم.دیگه ادامه نمیدم.
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منچستر . کدخدا چند بار دنبالت اومدم ولی خودتو نشون ندادی.منم ایندفعه بیخیالت میشم و نمیام سراغت .همون میدون ازادی سمبل تهران هستش همون میدون ازادی که وقتی میخواستی از فرودگاه بیای انگلیس برای اولین بار دیدیش و با التماس گفتی که با ماشین یه دور , دورش بچرخن ;) با تمام احترامی که برای خانوم کاترینا قائل هستم ولی من دوست دختر خودمو دارم و از همین هلند هستش و فکر نکنم با کسی که اسکاتلند و کلا یه کشور دیگه هستش بخوام رابطه ای برقرار کنم و از طرف دیگه مثل تو نیستم که توی این دنیای مجازی بخوام خودمو خوار و ذلیل جنس مخالف کنم ;)
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
dannni - سوئد - استکهلم. دنی من سرم درد نمیکنه برای بحث و جدل ولی وجدانا همیشه پستای تو باعث این کشمکش میشد. ولی دیگه مهم نیست به این نتیجه رسیدم که به خودت واگذار کنم که اگه یه رقیب واقعی هستی اون عرف اصل رو رعایت کنی . از همین $persian$ بپرسی بهت میگه هرگز من با توهین شروع نکردم و همیشه هم عقیده ام این بوده فقط و فقط تیمهای تهرانی چون همیشه این پرسپولیس و استقلال بودن که برامون ابرو جمع اوری کردن.با حذف پرسپولیس پارسال توی اسیا,اشک ریختم و با حذف استقلال ,بغض کردم. هنوز هم پستام اینجا هست.موفق باشی
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

dannni - سوئد - استکهلم
. من ازهمه بچهای سایت قسمت ورزشی چه لنگی چه ابی بخاطر این موارد معذرت میخوام// ولی نمیدونم دست خودم نیست باید سربسر لنگیها گذاشت
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

dannni - سوئد - استکهلم
kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منچستر //پسر شجاع* - ایران - تهران //persian$ - ایران - تهرا / شما بزرگوارید چشم دیگه تمومش میکونم ولی اجازه بدین سر بسرشون بزارم
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

dannni - سوئد سوئد - استکهلم
immortal1977 - هلند - امرسفورت// بیخال رفیق ماهم اینقدر فکر میکنی بی رگ نیستیم من بازیهای برون مرزی تمام تیمها پرسپویس سپاهان صبا سیپا وووو وقتی بازی دارند از اشتها میفتم ولی این قاعده همه جای دنیا وجود داره لیگ داخلی کرکری داره من کرکری دوست دارم ولی نه باعث نارحت دیگران / خوب از این ببعد تو مانند برادر بزرگم میدونم هرچه بگی من دیگه هیچ نمیگم درسته من نباید بی احترامی میکردم . شاد باشی
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
dannni - سوئد سوئد - استکهلم . پیش میاد دیگه دنی .مهم نیست دیگه.دو تایی داشتیم 4 نعل میتاختیم و اصلا خوب نبود .تو هم جای داداشمی که من دیگه ندارمش :) راستی اسمم رهام هستش ;)
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
dannni - سوئد سوئد - استکهلم . پیش میاد دیگه دنی .مهم نیست دیگه.دو تایی داشتیم 4 نعل میتاختیم و اصلا خوب نبود .تو هم جای داداشمی که من دیگه ندارمش :) راستی اسمم رهام هستش ;)
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
dannni-استکهلم-بچه جون شوماخر دربرابر من باید برودجلوبوق بزند اون اسباب بازی روبرای خودت بخر بشین بازی کن تادستت راه بیافتدok
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
immortal1977 - هلند - امرسفورت -dannni-استکهلم-مرسی ازشماها درودوصددرود ولی dannniهیچ یادت نره ماقرمز ها همیشه اون بالایم نگاه ههههههههههه
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منچستر
persian-ایران؛ امیدوارم که دیگه این دوست هلندی تون سرش به سنگ خورده باشه و بعد از این فقط نظر خودشو بگه. وگر نه دفعه بعد کاری میکنیم که از خلقتش پشیمون بشه/ لنگی .. خاطرات تهران اومدنشو داره واسه ما تعریف میکنه / در مورد کاترین؛ کور بودی ندیدی که (ههههههههه) گذاشتم به نشونه شوخی؟؟؟ ...فقط از روی سوزش با عصبانیت جواب میدی/ امیدوارم حساب کار دست امده باشه؛ شرت کم
پنج‌شنبه 21 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.