ماکت مجسمه پرویز مشکاتیان پرده‌برداری شد + عکس

ماکت مجسمه پرویز مشکاتیان پرده‌برداری شد

علیرضا قدمیاری گفت: از آنجایی که ساخت این مجسمه به من واگذار شده بود و باید برای چهلمین روز درگذشت استاد سنتور ایران کار را به اتمام می‌رساندم...

ماکت مجسمه پرویز مشکاتیان بر سر مزار این هنرمند پرده‌برداری شد.
 علیرضا قدمیاری، مجسمه‌ساز، در گفت‌وگو با خبرنگار موسیقی فارس گفت: از آنجایی که ساخت این مجسمه به من واگذار شده بود و باید برای چهلمین روز درگذشت استاد سنتور ایران کار را به اتمام می‌رساندم ، در حدود 20 روز توانستم ساخت این ماکت را که ترکیبی از بال سیمرغ و پرتره استاد (نماد عرفان) است با ارتفاع 170 سانتی‌متر و طول و عرض 80 ،70 سانتی‌متر به اتمام برسانم البته کار برای مجسمه با تغییراتی همراه خواهد بود چرا که قرار است پایه‌ای با نمادهای موسیقی زیر آن قرار بگیرد.
وی ادامه داد: هم‌زمان با چهلمین روز درگذشت مشکاتیان این ماکت سر مزار آن مرحوم توسط خانواده استاد مشکاتیان و شجریان پرده‌برداری شد.
قدمیاری در خاتمه خاطرنشان کرد: من از هم اکنون ساخت مجسمه اصلی را با یافتن مرغوب‌ترین سنگ آغاز و تا اسفندماه آن را تمام خواهم کرد.

نیک پندار - ایران زمین - شیراز
استاد بی نظیر، مثل اون ممکنه هر 200سال یکبار پیدا بشن. کارهای دهه 60 دیگه تکرار نخواهند شد. یادش گرامی
دوشنبه 18 آبان 1388

mohsen6730 - ایران - قزوین
حالا کجا گذاشتنش این چه نوع پرده برداریه انگار توو حیات خونشون گذاشتن
دوشنبه 18 آبان 1388

i.am.the.world - لوگزامبورگ - اش
نیک پندار جان از شیراز: بزرگوار همانگونه که فرموده اید؛ یاد ایشان گرامی. اما اینکه چگونه دانسته اید که هر 200سال یکبار چنین ظهوری واقع میشود و یا اینکه دیگر کارهای دهه 60 تکرار نمیشود؛ بنده متحیر و جاهلم. این فرمایش شما بیشتر ریشه در نوع نگاه شما به ایشان و خاطراتی که از کارهای دهه60 ایشان به ذهن سپرده اید ندارد؟ میدانید بزرگوار: همه عقاید صددرصدی و کلی غلط و مشکلساز هستند. اینطور نیست؟ شاد باشید.
دوشنبه 18 آبان 1388

sara_shiraz_iran - ایران - شیراز
سلام ضمن احترام خیلی زیادی که واسه استاد مشکاتیان قایل بودم و هستم خواستم بگم مجسمه ساز قحط بود؟ادم یادش به ابوالفضل عباس می افته.بالم بالای قدیم.
سه‌شنبه 19 آبان 1388

chatoli - ایران - تهران
این که دوستان میبینید فعلا ماکت مجسمه زنده یاد مشکاتیان هست که بر سر مزار ایشان واقع در آرامگاه عطار در نیشابور نصب گردیده و مجسمه اصلی بنا به وعده داده شده قرار هست که تا اسفند ماه سالجاری ساخته و بجای ماکت فعلی نصب گردد .
سه‌شنبه 19 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.