رییس ‌پلیس آگاهی کشور: پلیس آماده اجرای حد قطع دست برای کنترل سرقت است

رییس ‌پلیس آگاهی کشور: "پلیس آماده اجرای حد قطع دست برای کنترل سرقت است"

رییس‌ پلیس آگاهی کشور در یک برداشت «طالبانی» از اسلام و اظهار نظر در موضوعی فقهی که خارج از صلاحیت وی قرار دارد، به آمادگی پلیس برای اجرای حد «قطع دست» برای کنترل سرقت اشاره کرده‌است.

به گزارش موج سبز آزادی، در حالی که خشونت‌های به کار گرفته شده در برخورد با معترضان به کودتای انتخاباتی باعث خشم مردم و افکار عمومی بین‌المللی و سرافکندگی بیش از پیش دولت ایران شده است، سردار اصغر جعفری در اظهاراتی از عدم اجرای آنچه وی قانون مجازات اسلامی تلقی کرده است گله کرده و مهمترین بخش این قانون خودخوانده مجازات اسلامی را «قطع ید» دانسته است.

وی در تبیین این برداشت «طالبانی» خود از اسلام و برای سرپوش گذاشتن بر عملکرد سراسر خطای دستگاه‌های انتظامی، دولتی و فرهنگی در برخورد ریشه‌ای با این مشکل اجتماعی به خبرگزاری ایلنا گفته است: "اجرا نکردن این حدود بزرگرترین منشاء ریشه‌کن نشدن جرائم در کشور است." رئیس پلیس آگاهی نیروی انتظامی بدون اینکه به ابعاد غیر انسانی و خشونت‌آمیز این برداشت طالبانی بپردازد با ادعای اینکه "اجرا نکردن قانون مجازات اسلامی افزایش ناامنی را در کشور به‌دنبال دارد" از آمادگی پلیس برای اجرای حدود الهی خبر داده است. 

وی سپس در توجیه این اظهارت غیر کارشناسی خود در مسائل فقهی، بسیاری از حقوق قطعی انسانی و اخلاقی را نادیده گرفته و ادعا کرده است: "ما هرچه قدر هم در اجرای قوانین و اصول شرع خودمان عقب‌نشینی کنیم باز هم مورد تائید مجامع بین‌المللی به‌ویژه غرب قرار نمی‌گیریم. بهتر است که ما وظایف خودمان را برابر عقل و شرع انجام دهیم و آسایش و رفاه مردم مد نظر ما باشد، نه رضایت‌مندی غربی‌ها."

در واقع اظهاراتی از این دست یکی از نتایج مستقیم روی کار آمدن دولت کودتا است، که به دلیل عدم مشروعیت و پاسخگو نبودن در برابر شهروندان زمینه را برای ابراز وجود چنین تفکرات طالبانی فراهم کرده است.  

Ali_ Gerrard - انگلستان - شفیلد
با این حساب کسانی که تو زندان ها دخترها و پسرهای مردم رو ازار می دهند و حروم زاده هایی که دستورشو صادر می کنند باید کجاشون قطع بشه
یکشنبه 17 آبان 1388

lagolas - ایران - تهران
قطع کردن دست شرایط داره الکی نیست. زمان حطرت علی این کارو میکردند چون بیکاری یا گرسنگی نبوده. نه الان که جوونا بیکارن و گرسنه. باید فقط دست علی گدا و اطرافیانش قطع شه
یکشنبه 17 آبان 1388

lagolas - ایران - تهران
قطع کردن دست شرایط داره الکی نیست. زمان حطرت علی این کارو میکردند چون بیکاری یا گرسنگی نبوده. نه الان که جوونا بیکارن و گرسنه. باید فقط دست علی گدا و اطرافیانش قطع شه
یکشنبه 17 آبان 1388

lagolas - ایران - تهران
جوون بیکار نمیتونه از گرسنگی بمیره مجبور بره دزدی کنه. واسشم مهم نیست. 100 بار بگیرنش بازم میره دزدی چون گرسنه و بیکاره. ای دولت کودتا کارخانه ها باز برشکست کن
یکشنبه 17 آبان 1388

tehranboy - کانادا - ادمونتون
اول از سران رژیم شروع کنید بهتره هر دو دست سارغین میلیاردی رو قطع کنید.
یکشنبه 17 آبان 1388

778899 - ایران - شیراز
یعنی قرار اون دست خامنه ای رو هم ناقصش کنند؟؟؟ چقدر زیبا گفت اون عزیز........در هند بعضی گاوها مقدسند و در ایران بعضی مقدسها، گاوند!!!!
یکشنبه 17 آبان 1388

m_z_ir - ایران - سمنان
فکر بسیار خوبیه . تنها راه امنیت همینه
یکشنبه 17 آبان 1388

poriyaye_vali - قطر - دوحه
778899 - ایران - شیراز ...گل گفتی....قانون قطع دست دزد یه عمره که در عربستان سعودی اجرا میشه اما هیچ اثری نداشته ..حالا اینا هم میخوان یه جور دیگه از مردم زهر چشم بگیرند...دزدهای واقعی خود شما سیاستمداران بی کفایت هستید که ملت رو به خاک سیاه نشوندید
یکشنبه 17 آبان 1388

amirgabar - ترکیه - استانبول
lagolas - ایران - تهران. یکی هم نیست که به علی بگوید که به چه جرئتی دست قطع می کردی. به نظر من این کار جهالت بوده و هست.
یکشنبه 17 آبان 1388

baas - هلند - روتردام
و برای کنترل ازدیاد جمعیت حیوانات گردن مسئولین حکومت اسلامی راباید قطع کرد.
یکشنبه 17 آبان 1388

sadaf salehi - المان - المان
قصابی راه انداختن.بی شرفا.ببینید ارزش ادم از سگم تو ایران کمتر شده.فقط اونا بچاپن و بگن الله و اکبر
یکشنبه 17 آبان 1388

borzoopersia - انگلیس - بیرمنگهام
کچلک حرف نزن دلسنگی/ زده ای تلخکی و بس منگی/قطع ید چیست الاغ تازی/سخنی گو به زبان پارسی/ تو غلام عربی و عربی مسلک تو/میلیونها لعنت بر تو و بر رهبر تو/کچلک حرف نزن گر تو ندانی خوبی/ترس از آنروز که دیدار کنی با چوبی/چوبه دار که خوب است لطف است/چوب مردم کجکی کلفت است/کچلک فکر حماس است و دلار نفتی/برده از یاد وطن با همه بدبختی/خفقان گیر والا بودت روز سیاه/ کچلک با توام ای اهل ستم اهل ریا. مرگ بر اسلام. زنده باد ایران پاینده باد ایرانی راستین.
یکشنبه 17 آبان 1388

amo danial - نروژ - اسلو
خدا هرکس را بخواهد فراخ روزی و هرکه را بخواهد تنگ روزی میکند : (رعد 26 عنکبوت 29 روم 37 سبا 39 نور 21،34،46). اما درمقابل احکامی را صادر میکند تا از جرم و فساد جلوگیری کند ، الله خدای محمد هرگز توجه ندارد اگر "بنده حقیر" و "فاقد اراده" گناهی میکند از سوی خداست چراکه تمامی کارکرد(اعمال) آدمی در لوحی از پیش ثبت و تعیین شده است ، اما "خداوند علیم" به این سخنان توجهی نداشته حکم خود را جاری میسازد :. »(38مائده)« مرد و زن دزد را به جزای کاری که انجام داده اند دستشان را قطع کنید. این کیفری است از سوی خداوند و خداوند مقتدر حکیم است .» واقعا که مجنون است خداوند محمد.
یکشنبه 17 آبان 1388

Behruz-DK - دانمارک - کلدینگ
من با این نظر کاملا موافق هستم به شرطی که اول از دزد هایی مثل خامنه ای و رفسنجانی و.........که همه ثروت های ایران را دزدیدد یا به بیگانگان بخشیدند شروع کنند.
یکشنبه 17 آبان 1388

fredoparto - انگلستان - آکسفورد
جناب اصغر قاتل، من تصور می کنم این پیشنهاد شما در جامعه ای قابل اجرا است که فساد در دستگاه حکومتی اش نباشد و ملتش شرایط مطلوبی داشته باشند اما وقتی دولتی از مقامات بالا گرفته تا جیره خورهایش فاسد باشد و میلیاردها دلار ثروت نفت متعلق به ملت را به تاراج ببرد و طوری وانمود کند که انگار نه انگار اتفاق خاصی افتاده است، در حالی که ملت در فقر دست و پا می زند، نمی تواند حکم بر قطع دست بدهد بلکه باید از خودشان شروع کند. یک کشور غنی مثل ایران نمی تواند دَه میلیون آدم یک دست یا بی دست داشته باشد چون دودش به چشم دولتش می رود که چنین جامعه ای را ساخته است و مثل تُف سر بالا میماند. بنابراین اصغر آقا همانطور که از معنی اسمت بر میاید تو خیلی کوچکتر از آن هستی که اقدام به چنین کاری کنی. البته تو با طالبانها هیچ فرقی نداری اما مردم ایران مردم افغانستان یا عربستان نیستند.
یکشنبه 17 آبان 1388

rino - ایران - قزوین
الهی عوض دستتون، نسلتون قطع بشه!!...
یکشنبه 17 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
توی یکی از این سایتها دیدم نوشته بودند: {{ اگر فرزندتان منگول شد به هیچ وجه ناراحت نباشید چون با کمی آموزش می تواند رئیس قوه قضاییه شود}} خداییش راست می گه!
یکشنبه 17 آبان 1388

kamangir - نروژ - اسلو
همه چی بودو این یکی کم.ای خدا نسل این احمقهای دیوانه و زنجیر پاره کرده رو بردار.اخه چه کردیم که عقوبت ما این گاوهای خر هستند.
یکشنبه 17 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
حالا علی چکه ای و چهل دزدش بی دست تو ایران راست راست راه میرن؟
یکشنبه 17 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
خاک صد عالم به سر خودتان و اسلامتان قطع دست و پا از عربستان کوفتی را مجازات ایرانی قلمداد نکنید تخم و ترکه ی تازی های کثیف...در ضمن اگر این قانون برای شما قاتلهای اسلامی معتبر هست 99 در صد سردمداران این رژیم باید بی دست باشند!!!!!!!!
یکشنبه 17 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
تحجر تا چه حد? m_z_ir - ایران - سمنان ! خیلئ مردئ . بئ صفت تو اون باور88. اگه هردوتون یکئ نباشین, چون ذات حرفهاتون یه فرم و از هردوتون میباره
یکشنبه 17 آبان 1388

arvin314 - انگلیس - برادفورد
حداقل 70 ملیون تف به سر کچلت تفاله.راست گفتند که مغز انسان مثل چتر نجات تا بازش نکنی به هیچ کاری نمیاد.البته پر پیداست که این بابا بجای مغز فقط پشکل داره تو اون سر کچلش.70ملیون تف دیگه هم روش.
دوشنبه 18 آبان 1388

blueberry64 - ایران - تهران
m_z_ir - ایران - سمنان ** پس از این به بعد میخوای با کجات تایپ کنی؟؟؟ با پاهات؟ الانم شاید همین کارو میکنی!! خیلی خوبه قطع کردن دست؟ دوست گرامی عقب مونده کمی پپیشرفت هم بد نیست. واقعا بد نیست کمی فکر کنیم بعذ حرف بزنیم. اینجوری سران کشور همه میمونن بی دست! چجوری کشور اداره کنن؟
دوشنبه 18 آبان 1388

salma - کانادا - تورنتو
به نظر من حرکت بسیار معقول و خداپسندانه ایست ! بهتر است از دست چپ علی خامنه ای شروع کرده و به دست رفسنجانی ها ختم نمایید تا برسد به دستهای دزدانی که از گرسنگی دست به این عمل میزنند.
دوشنبه 18 آبان 1388

vahid22 - آلمان - هامبورگ
راست میگه!دستور اسلامه!دست قطع کنید پا قطع کنید چشم کور کنید بکشید غارت کنید بچه بازی کنید زن ستیزی کنید چهار تا زن بگیرید برده بازی کنید...عوضش خدا اون دنیا بهتون شیر و عسل و خونه با خشت طلا و خانوم میده!!
دوشنبه 18 آبان 1388

$persian$ - ایران - تهران
m_z_ir - ایران - سمنان . کم داریا تو هم
دوشنبه 18 آبان 1388

کلاب - ایران - تهران
پس اول دست مموتی و دارودستش و اون یکی دست علی چلاق رو قطع کنید تا برسیم به خرده ریزها. نظر شما دوستان چیه لطفا کامنت بدید
دوشنبه 18 آبان 1388

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
هر دم از این باغ وحش اسلامی بری میرسد! تازه تر از تازه تری میرسد! این اسلام نکبتی و قوانین وحشیانه قرون وسطایی آن مانند قطع دست و پا بصورت ضربدری، درآوردن چشم از حدقه، پرت کردن از کوه به دره با دست و پای بسته،‌ در آتش سوزاندن و دیوار خراب کردن بر روی سر مجرم (رجوع شود به رسالات عملیه آخوندهای آدم خوار و دایناسورهای حوزه ایدزیه قم) در تقابل با جامعه مدنی و خردگرایی و مدرنیته هستند. آن تهی مغزانی که از این قوانین به هر دلیلی حمایت میکنند از داشتن عقل سلیم محرومند. برای مقابله با جرم باید ریشه های آنرا شناخت و عوامل آنرا از بین برد. فقر، ‌عدم آموزش، عدم امنیت شغلی و ریشه های روانی برخی از عوامل دزدی و ارتکاب جرم هستند. ملت ایران پیش از اسلام فلاکت بار تمدنی پیشرفته داشته با قوانین مدنی. ما ایرانیان برای سعادتمندی نیازی به علی جانی و محمد دروغگو و دروغهای آسمانی نداشتیم! لعنت بر محمد و آل و محمد. ننگ بر اسلام، ‌این دین سراسر رذالت و فرومایگی!
دوشنبه 18 آبان 1388

AKHOONDAK - ایران - تهران
778899 - ایران - شیراز (در هند بعضی گاوها مقدسند و در ایران بعضی مقدسها، گاوند!!!!) سلام همشهری . با این کامنتهات. من همیشه کانتهاتو میخونم. مخصوصا شعرا رو . امیدوارم هر جا هستی موفق باشی
دوشنبه 18 آبان 1388

ضد ولایت وقیح - ایران - تهران
مرگ بر اصل ولایت وقیح که هر چی می کشیم از این تفکره.!!!!!
دوشنبه 18 آبان 1388

دیااکو - ایران - تهران
m_z_ir - ایران - سمنان همشهری احمدی نژاد از این بهتر که نمی شه. مخ همتون تو اون بیابون تاب برداشته
دوشنبه 18 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.