دومین پیام ویدیویی مهدی کروبی در مورد ۱۳ آبان : حکومت سردرگم است , نمیداند چکار میکند

دومین پیام ویدیویی مهدی کروبی در مورد 13 آبان :
حکومت سردرگم است , نمیداند چکار میکند

مهدی کروبی طی پیام ویدئویی ضمن شرح حوادث و اتفاقات سالروز ۱۳ آبان ، از رفتار دوگانه دولت در قبال آمریکا انتقاد کرد .

به گزارش تغییر ، مهدی کروبی که برای همراهی ملت ایران قصد شرکت در مراسم ۱۳آبان را داشت با توهین فیزیکی به خود و همراهانش مواجه شد . ایشان در این پیام ماوقع اتفاقات ۱۳آبان را شرح داد . او از برخورد تند و زننده با مردمی که برای شرکت در مراسم ۱۳آبان آمده بودند بشدت انتقاد کرد . وی همچنین ضمن اشاره تاریخی به تسخیر سفارت آمریکا در مورد عدم اطمینان مردم نسبت به رفتار دوگانه و فریبانه دولتمردان در قبال سیاست دوگانه با آمریکا هشدار داد . مهدی کروبی اضافه کرد : جای سوال دارد که سیاست دولت مردان فعلی با یک هیئت ۵۰ نفره آمریکایی دیدار می کنند اما با این حال در داخل کشور شعارهای ضدآمریکایی سر می دهند . وی افزود اگر در دولت های قبلی حتی یک دهم این روابط هم با آمریکا وجود داشت و صحبت کوچکی هم انجام می شد ، کفن پوشان در شهرهای مختلف قیام می کردند و حالا چه شده است که این همه روابط نزدیک شده است و حتی اینها پیام می فرستند و آنها جواب نمی دهند ، هیچ کس لب به اعتراض نمی گشاید .

پیام ویدویی مهدی کروبی به شرح ذیل است .

دریافت فایل ویدئویی با کیفیت خیلی خوب

دریافت فایل صوتی با حجم کم

مهدی کروبی در دومین ویدئوی خود بعد از انتخابات با ابراز تاسف از برخوردهای خشن با مردم (بخصوص با زنان) و خود ایشان مذاکرات پشت پرده ی دولت را با هیات 50 نفره آمریکایی افشا می کند و رفتار دوگانه ی آن ها در دشمنی ظاهری با آمریکا را زیر سئوال می برد.


جهت نمایش ویدئو در یوتوب اینجا کلیک کنید.

جهت نمایش بدون فیلتر ویدئو در ایران اینجا کلیک کنید.

جهت دانلود مستقیم و بدون فیلتر ویدئو در ایران اینجا کلیک کنید.

جهت دانلود برنامه پخش ویدئوهای دانلود شده اینجا کلیک نمایید.

 متن صحبت های مهدی کروبی :

یکی از حوادث بسیار مهمی که در کشور رخ داد بعد از انقلاب تسخیر سفارت آمریکا بود، چه برای آنهایی مخالف بودند چه آنهایی که موافق بودند. و هر ساله هم حرکتی به این مناسبت انجام میشد. امسال با توجه به اوضاع و احوالی که در کشور هست، باز گروههای سیاسی اعلام کردند، من هم اعلام کردم که می آیم به 7 تیر و از 7 تیر میرویم به سمت سفارت، و بخصوص به جمعیت گفته بودم هرکجا شعار انحرافی داده بشود من آنجا توقف میکنم که شعارهای انحرافی داده نشود و مردمی که میخواهند شعار انحرافی بدهند از من جدا بشوند. ما تا نزدیک 7 تیر که آمدیم، آنجا جلوی ما را گرفتند، نیروی پلیس هم بود، بسیار هم خشن با مردم رفتار میکرد. من یک مقدار توقف کردم، گفتم شاید تجدید نظر کنند، بنده به عنوان یک عضو کوچک به من بگویند شما بیا بگذر برو، ولی دیدم نه شدّت عمل بیشتر شد و حتی پاسداران و محافظینی که با من بودند را کتک زدند و 2 تای از آنها را مجروح کردند و گاز اشکاور هم زدند آن هم خیلی شدید و تند و این موجب شد که جمعیت متفرق شد و حالت خفگی شدیدی هم برای ما پیش آمد و ما هم سوار شدیم برگشتیم، که از مسیر برگشتم چه باید بگم، عرض نمیکنم. و بخصوص خشونت نسبت به خانمها خیلی برای ما زشت و بد است. آنچه سوال است برای من اینست که این کار برای چه شد؟ این جمعیت می آمدند و دور سفارت جمع میشدند، و حد اکثر عده ای مرگ بر آمریکا میگفتند، عده ای مرگ بر آمریکا نمیگفتند، یک مسئله معمولی دیگری میگفتند، جمهوری اسلامی میگفتند، امّا تلاش میکردیم که شعار انحرافی ندهند. و آنچه که سوال مهمتر برای من است، سیاست دوگانه جمهوری اسلامیست و دم خروس و قسم حضرت عباس است. جمهوری اسلامی تا چندی پیش مدام تلاش میکرد که تغییر سیاست بدهد، تبریک میگفت، مکاتبه میکرد، حتی آنها جواب نمیدادند، ادامه مذاکره میکرد، و عجیب اینست که من نمیتوانم آن متن را بخوانم امّا دعوت میکنم شنوندگان و بینندگان عزیز به بحث هایی که آقای میر تاج الدینی نماینده محترم تبریز از ناگفته های سفر پخش کرده که در یک شماره در ایران میگوید که: "یک جلسه ای بوده که حدود 50 نفر از شخصیتهای مهم آمریکایی، از سیاستمدار، دانشگاهی، روزنامه نگار، نظریه پرداز...همه حضور داشتند، و دو ساعت با حضور رئیس جمهور خودمان جلسه و بحث خوبی داشتیم."

من به عنوان یک عنصر سیاسی عرض میکنم، اگر یک دهم چنین جلسه ای در زمان کل دولتهای گذشته در این 20 سال انجام میشد قطعاً کفن پوشان بخصوص در قم و تهران و تبریز معرکه راه می انداختند، و حالا چگونه است حالا اینچونین مذاکراتی میشود هیچ اشکالی ندارد و روزنامه های زنجیره ای هم مانند کیهان هیچ بحث نمیکنند، حالا هم جدیداً چه شده این هیاهو و تبلیغات گسترده علیه آمریکا و این شعارها داده میشود. من نه میگویم شعار داده نشود نه میگویم شعار داده بشود . من میگویم منافع ملّت ایران یک چیزی نیست که دستخوش ما حکومتی ها باشد که هر روز بر یک تحلیلی که اسرارش را هم مردم خبر ندارند و چیزی هم گفته نمیشود، و در یک جلسه بنشینند، 50 تا شخصیت مهم آمریکایی باشند، راجع به روابط دو طرف ، افغانستان، مذاکرات هسته ای، مسایل نفت بحث بشود، و یک روز دیگر همه چیز را بهم بزنند. من احساس میکنم با این سیاستها برای وضع مردم ما مشکل ایجاد خواهند کرد و معلوم میشود که حکومت سردرگم است و نمیداند چکار میکند. من این را وظیفه خودم میدانم که اعلام کنم و بگویم، ولو اینکه عوارضی و سختی هم برای من داشته باشد، هیچ اشکالی برای من ندارد. این دوگانگی اعتماد مردم را از بین میبرد و آنوقت فردا به گفتار ما مردم اعتماد نمیکنند، و حقشان هم هست نکنند.

esmail... - ایران - شیراز
گفتگوی زندانی با زندنن بان:::::::::::::::::::. با بوسه های قرمز ساتور راحتی/یا با فشار ماشه ی مامور راحتی/توی شقیقه ام بچکانی گلوله را /یا اینکه ترس داری و از دور راحتی/من مطمپن شوم که تعارف نمی کنی/تو اختیار داری و هر جور راحتی/با التماس و گریه بیافتم به دست و پات/یا اینکه ایستاده و مغرور راحتی/در قهوه حل کنی که بنوشم و یاعسل/یا خوشه های زهری انگور راحتی/من راحتم خودم بخورم؛فکر می کنم/ناراحتی ننوشم و با زور راحتی/وقتی تو می کشی مرا و می روی بهشت/در قصری از بلوری و با حور راحتی/دست طناب حلقه شده دور گردنت/با نام یک مباز مزدور راحتی............
یکشنبه 17 آبان 1388

yaroo - پارس - بوشهر
خدایا تو هم دیگه داری شورشو در میاریا.....مسخره کردی مارو؟!!! این چه وضعیه برا ما درست کردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟....
یکشنبه 17 آبان 1388

mashady - انگلیس - منچستر
برای کی میگی این حرفها رو پدر من اونجا جنگله هیچ قانونی فعلا نیست
یکشنبه 17 آبان 1388

lisa - امریکا - کالیفرنیا
مرگ بر جمهوری اسلامی و براندازی نظام خواست اکثر مردمه و شعار انحرافی نیست و تو هم به موقعش باید پاسخگوی اعمال زشتی باشی که به دستور خمینی انجام میدادی و تو هم جدا از اون نظام فاسد نیستی. لعنت به تو و موسوی و کل نظام ضدبشری اخوندی. از خودشون برامون اپوزوسیون کشکی و کذب ساختن که براندازی در کار نباشه .
یکشنبه 17 آبان 1388

kamran23 - المان - ویسبادن
سلام و درود بر تو شجاعترین مرد ایران زمین/من یکئ از طرفداران موسوئ بودم.ولئ الان من به تو ائ بزرگ مرد ایمان اوردم/خدا تو را برای ما حفظ کند.امین
یکشنبه 17 آبان 1388

bache mahal - بلژیک - گنت
حالم از همشون بهم میخوره اخر حکومتشان رسیده جان جوانان دلیر و با غیرت را میگیرند بابا اگه راستشو میگی توهم بهاندازه اونای دیگه قول چماق داری یه شبه صدا و سیما رو بگیر خیال همه رو راحت کن ولی راستش اینه هاشمی در معاملس اینها همه ایادی اون شیادن به امید ازادی ایران .
یکشنبه 17 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
حالا اگر خود کروبی و .. بگویند جمهوری اسلامی باید نابود بشه؛ بلوآستر و دارو دسته اش میگوید نه! جنبش سبز با جمهوری اسهالی مشکلی ندارد. بروووووووووووووووووو جمع کن
یکشنبه 17 آبان 1388

mohammad55 - انگلیس - لیورپول
امریکا - کالیفرنیا . دوست عزیز جنبش سبز منعلق به همه ملت ایران ورهبر هم نداره وهرکس که دراین راه مردم را یاری کنه باید ازش حمایت کرد الان موقع تصویه حساب شخصی نیست یادتون باشه همین تندروی ها کشور مارو به این روزانداخت
یکشنبه 17 آبان 1388

amirpersia - ایران - تهران
شعار انحرافی دیگه چه صیغه ایه؟ کار که به اصل نظام میرسه همتون ماهیت حقیقیتون رو نشون میدید!. نه جناب کروبی از جماعت شما هرگز اپوزسیون به نفع مردم در نیومده و نخواهد اومد! شما هم هدفتون حفظ اساس حکومت مردود اسلامیه!!!. بابا به چه زبونی باید به شما فهموند که ما هیچکدوم از شما رو نمیخوایم؟. برید گمشید دیگه! 30 سال ما به شما حکومت بدهی داشتیم که حالا صاف شد. جمع کنید برید و حکومت اسلامیتون رو هم با خودتون ببرید!.
یکشنبه 17 آبان 1388

shayan2uk - انگلیس - هال
اشخاص وطن فروشی در قالب دوست دائما در صدد تخریب شخصیت آقای کروبی برمیایند و بخاط به خطر افتادن منافع خود با سقوط نظام حاکم دست از حماقت برنمیدارند ٫ حالا با شخصی از مسیر گذشته خود برگشته و حتی جان خود را در راه خدمت و اعاده حقوق مردم بخطر انداخته و با بیانیه های آتشین سران حکومت را به چالش میکشد را چه باید کرد ٫ به نظر من با هر کس که صادقانه و شجاعانه همسو با خواسته های بحق مردم شد را باید با آغوش باز پذیرفت تا از قبل پسمانده قدرت سیاسی ایشان جهت ضربه زدن به رژیم فاسد حاکم استفاده کرد تا پس از به ثمر رسیدن این جنبش سبز مردم در دادگاهی عادلانه به جنایتهای همه سران سابق و فعلی رژیم رسیدگی شود . پس بیایید مردمی را که از عملکرد کروبی حمایت ضمنی میکنند را به فال نیک بگیریم نه آنکه به فهم و شعور مردم بواسطه دوراندیشی اشان توهین و اهانت کنیم.
یکشنبه 17 آبان 1388

lisa - امریکا - کالیفرنیا
mohammad55. دوست خوب و عزیزم همونطور که خودتون اشاره کردید این جنبش متعلق به خود مردمه ٬ رهبرش خود مردمن و این قیام یک قیام خودجوش مردمیست پس نیازی به امثال کروبی و موسوی ترسو نیست. مردم دارن جنبش رو به پیش می برن و تمام این حرکتها و اعتراضات توسط خود مردم هماهنگی و اطلاع رسانی می شه و موسوی و کروبی نقشی در این اعتراضات ندارن. دیدید که موسوی بهانه ای اورد و در راهپیمایی 13 ابان شرکت نکرد ولی با شرکت نکردن اون چیزی تغییر نکرد و مردم کار خودشونو انجام دادن.اینها همش جنگ بر سر قدرت و پول نفته.باند خامنه ای و احمدی نژاد تنهایی پول نفت رو چپاول می کنن و اینها رو کنار گذاشتن . رفسنجانی هم کروبی و موسوی رو در مقابل خامنه ای علم کرد و وقتی با هم معامله کردن رفسنجانی دست از حمایت این دو تا ملیجک برداشت.کروبی و موسوی ملیجک های رفسنجانی بودن و وقتی رفسنجانی به مقاصدش رسید حتی براش مهم نیست اگه این دو تا رو اعدام کنن
یکشنبه 17 آبان 1388

lisa - امریکا - کالیفرنیا
amirpersia - ایران - تهران . شعار انحرافی دیگه چه صیغه ایه؟ کار که به اصل نظام میرسه همتون ماهیت حقیقیتون رو نشون میدید!. نه جناب کروبی از جماعت شما هرگز اپوزسیون به نفع مردم در نیومده و نخواهد اومد! شما هم هدفتون حفظ اساس حکومت مردود اسلامیه!!!. بابا به چه زبونی باید به شما فهموند که ما هیچکدوم از شما رو نمیخوایم؟. برید گمشید دیگه! 30 سال ما به شما حکومت بدهی داشتیم که حالا صاف شد. جمع کنید برید و حکومت اسلامیتون رو هم با خودتون ببرید!. . دوستان به صحبت های دوستمون امیر از تهران توجه کردید این صحبت و نظر اکثر مردم ایرانه. .
یکشنبه 17 آبان 1388

Kaweh - آلمان - مونیخ
از نظر من انتخابات آمریکا خیلی بد موقع بود. اگر پرزیدنت بوش بود دهان جمهوری اسلامی را سرویس میکرد. ولی افسوس که حوادث اخیر ایران بد از پیروزی این مرتیکه سیاه بی سواد اوباما بود.حتی سناتور مک کین هم در سخنرانیش گفت که این این مردک که این همه دم از دموکراسی میزنه چه جور نشسته و میبینه که دولت آخوندی ملت را به گلوله بسته. البته در ایران شرایط سوای تمام دنیا است چون الان همه ملت مخالف دولت هستند
یکشنبه 17 آبان 1388

DADA-S - هلند - آمستردام
جناب منتظری لطف کن یه پیغام هم برای bavar88 - هلند - امستردام بفرست که شاید سر عقل بیاد که امکان نداره
یکشنبه 17 آبان 1388

bache gorgan - ایران - گرگان
این شیخ مهدی داره به بهترین وجه از اینترنت استفاده میکنه . باریک الله . دوستش دارم
یکشنبه 17 آبان 1388

iranesabz - هلند - هلند
lisa - امریکا - کالیفرنیا . لعنت به خودت و تمام طرفداران احمدی نزاد گوساله که هر جا به شکلی ظاهر میشوند.
یکشنبه 17 آبان 1388

lisa - امریکا - کالیفرنیا
iranesabz - هلند - هلند. فهم در همین حده و متاسفانه از دست من برای تو کاری ساخته نیست و برات بسیار متاسفم.
یکشنبه 17 آبان 1388

mohammad55 - انگلیس - لیورپول
bache gorgan. - ایران - گرگان سلام داداش گرگان چه خبر دلم برای گرگان یه ذره شده -اهل گرگان
یکشنبه 17 آبان 1388

sal_xcool - کانادا - ونکوور
سلام دوستان عزیز ،. فراموش نکنید که کار مهمتر را مردم دارند انجام می دهند. دوستان راه 100 ساله را که یک شبه پی نمی کنند. از همین چیزها یک جنبش اغاز می شه. مملکتی که قرن هاست زیر سلطه دیکتاتوری بوده که با چند تا تظاهرات تمام مشکلاتش حل نمی شه. باید صبور بود. باید قوی و مستحکم بود. باید حاضر و اماده بود. باید امید داشته باشیم ، امید به پیروزی. من مطمعنم که ما پیروز می شویم. پیروزی از ان ماست ، مال ماست و حق ماست. باید متحد شویم. مسلمان ، یهودی ، مسیحی ، کمونیست ، بی دین ، ضد دین ، ملحد ، سلطنت طلب ، بهایی ، سکولار و هر چه که می خواهی باش ولی الان باید این اختلافها را کنار بگزاریم و همه با هم متحد شویم و همه دست در دست هم بدیم و با هم مبارزه کنیم و بگوییم ما ایرانیم و ایران ازاد می خواهیم.
یکشنبه 17 آبان 1388

hosseinih - ایران - تهران
درود به شجاعتت.
یکشنبه 17 آبان 1388

shayan2uk - انگلیس - هال
iranesabz - هلند - هلند. منظور من امثال همین افراد بود که خطاب قرار دادی.
دوشنبه 18 آبان 1388

kave25 - ایران - اهواز
زنده باد کروبی/زنده باد ازادی.
دوشنبه 18 آبان 1388

chakavak_l - انگلستان - کالایز
جناب شیخ ابله: ان کسی که سردرگمه و این روزها داره به اب و اتش میزنه تا بازداشت بشه و به زعم خودش اسطوره بشه توئی نه حکومت. رئیس جمهور به مملکت داریش مشغوله و تو هم بشین تو خونه ات و مهملات بباف.به قولی جواب ابلهان خاموشی است
دوشنبه 18 آبان 1388

i.am.the.world - لوگزامبورگ - اش
بله! یعنی حضرت ایشان سر در راه دارند؟! ایشان و جناب موسوی سر در گم نیستند؟! عجب فرمایشاتی میشنویم! افسوس از ملتی که سر بر استان این و ان دارند. انتقال دادن این دیکتاتوری به ان دیکتاتوری چند صدسال است که محصول این دنباله رویها و هورا کشیدنها بوده؛ صدافسوس که نمیبینیم. شادباشید.
دوشنبه 18 آبان 1388

farzanik - ایران - گنبد کاووس
بچه ها پدربزرگم قبلا یه شکارچی بوده وقتی داشت با دوستاش به شکار می رفت تو راه خامنه ای رو میدیدن که مار گیری می کرده باور کنید! توی ترکمنصحرا بود وقتی رهبر شد پدربزرگم کلی تعجب کرد
دوشنبه 18 آبان 1388

bache gorgan - ایران - گرگان
mohammad55 - انگلیس - لیورپول - سلام رفیق . ببخشید که جوابتو دیر دادم . چند سال پیش گرگان بودی ؟ هنوز هم بساط دختر بازی تو خیابون شالیکوبی به راهه ! جاده ناهارخوران هم خیلی پیشرفت کرده . یه برج میلاد کوچولو هم ورودی اول شهر ساختن بدک نیست . موفق باشی
دوشنبه 18 آبان 1388

shayan2uk - انگلیس - هال
chakavak_l - انگلستان - کالایز . اگه جواب ابلهان خاموشیه پس چرا اومدی کردی ٫ بتمرگ سر جات و بنفیت اسلامی تو بگیر مزدور ٫ خیلی دوست دارم یکی از شما رو تو همین دور رو ور گیر بیارم
سه‌شنبه 19 آبان 1388

freydun - ایران - شیراز
من از لحاظ مذهبی نمیتوانم به هیچکدام از این جریانات سایتی وابسته باشم و هدفم فقط کسب خبر بود متاسفانه - دگم و خودمحوری بعضی اقایان وخانمها بقدری شدیدو است که استعفا داده.بارها گفته ام که ایرانی شجاعت را تحسین میکند که نمونه اش نوشتن کتیبه ای در دره ترموپیل در تحسین شجاعت سربازان اسپارتی توسط ایرانیان است.این کسانیکه با مردم به خیابان امدند و ارمان خواهی و ازادی را حتی اگر هدفشان نبود هدف قرار دادند و امروز سمبل مقاومت در برابر رژیم دیکتاتوری اسلامی هستند و مردانه تابحال ایستادگی کردند را باید ارج نهاد.یک ایرانی جوانمرد بوقت یک دعوای معمولی وقتی طرف مقابل بزمین میافتد نبرد را تمام شده تلقی و ادم روی زمین رانمیزند و در دفاع از مظلوم اول از شغلش نمیپرسد بلکه اول به مقابله با قوی میرود و بعد از ماجرا میپرسدایرانی شرافتمند مثل کفتار به زخمی حمله نمیکند بلکه به جنگ شیر میرود تا شرفش را و ایرانی بودنش را باثبات برساند.
سه‌شنبه 19 آبان 1388

freydun - ایران - شیراز
در اروپا وامریکای ازاد وپشت کامپیوتر ادای قهرمان در اوردن قمپز در کردن سیاستمدار شدن خصایص نژادکثیف تازی است که بتنهایی موش ودر جمع شیر است. به ایران بیا و همانجا برو که این اقایان میروند وهمان بگو که اینجا میگویی انوقت حرفهایت و انتقاداتت را طلا میگیرم و برسر می گذارم ولی تا شرفت را ثابت نکرده ای لطفا . من از عقیده دفاع نمیکنم که از شجاعت شیرزن و دلاورمرد
سه‌شنبه 19 آبان 1388

mohammad55 - انگلیس - لیورپول
bache gorgan - - ایران - گرگان سلام 3ماه که اومدم اینجا ام هیچ جاه گرگان خودمون نمیشه ولی درسم که تموم شد برمیگردم
سه‌شنبه 19 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.