مصرف ماهی سفید خطر ابتلا به دیابت نوع دو را کاهش می‌دهد

مصرف ماهی سفید خطر ابتلا به دیابت نوع دو را کاهش می‌دهد

مطالعه جدید نشان می دهد؛ مصرف مرتب ماهی سفید و چرب ممکن است عاملی در برابر دیابت نوع دوم باشد اما مصرف ماهی صدف ممکن است اثرات معکوسی داشته باشد.

محققان در این خصوص اعلام کردند: مصرف بیشتر از یک بار ماهی سفید در هفته می تواند حدود 25 درصد خطر ابتلا به دیابت نوع دوم را کاهش دهد و این در حالیست که در مقابل مصرف همان مقدار ماهی صدف، خرچنگ و میگو حدود 36 درصد خطر ابتلا به دیابت نوع دوم را افزایش می دهد.

براساس گزارش رویترز، البته محققان اعلام کردند؛ ممکن است افزایش خطر دیابت براثر مصرف ماهی صدف به تنهایی نباشد و مخلفات سرو شده با این غذا مانند سس مایونز یا روغن و کرد استفاده شده در آن عامل اصلی این خطر باشند.

بر این اساس محققان مصرف ماهی صدف به علاوه انواع ماهی‌های سفید و ماهی های روغن دار را روی 9 هزار و 801 مرد و 12 هزار و 183 زن مورد مطالعه قرار دادند که افراد شرکت کننده در این مطالعه 40 تا 79 سال سن داشتند و در طی یک دوره 10 ساله 725 نفر از مردان و زنان به دیابت نوع دوم مبتلا شدند که کمترین خطر با ماهی های روغن دار و سفید مرتبط بود و بیشترین خطر شامل مصرف ماهی صدف می شد.

7-aseman - اتریش - وین
دوستانی که مسابقه ی ماهی گیری در اصفهان را انتقاد کرده بودید لطفا اینجا هم نظر بدید ... چه نوع غذای ماهی را پیشنهاد میکنید... یا.. ماهیها را چرا اینطور روی هم ریختند گناه دارند چه بیرحم اند این ماهی گیرها
یکشنبه 17 آبان 1388

amishka - اذربایجان - باکو
ماهی فقط ماهی سفید اونم جنس نر با برنج دودی ابکش .مرگ بر علی چلاق و محمود شیپیش
یکشنبه 17 آبان 1388

saeed-d - ایران - تهران
مگه ماهی سقید هم هست ؟
یکشنبه 17 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.