استعمال سیگارهای لایت، ترک سیگار را مشکل‌تر می‌کند

استعمال سیگارهای لایت، ترک سیگار را مشکل‌تر می‌کند

متخصصین سالهاست که بر عدم سالم تر بودن سیگارهای به اصطلاح لایت تاکید دارند، اما پژوهشگران در مطالعات اخیر خود یک مرحله فراتر رفته و بیان داشتند که مصرف این نوع سیگارها نه تنها روند ترک سیگار را تسریع نمی بخشد بلکه آنرا مشکل تر می سازد.

بر اساس نتایج تحقیقی که در شماره اخیر مجله «کنترل تنباکو» منتشر شد، پژوهشگران دانشگاه پیتزبورگ به این نتیجه رسیده اند که مصرف سیگارهای لایت به عنوان کمکی جهت ترک سیگار در واقع به تدوام کشیدن سیگار منتهی می شود.

این پژوهشگران برآنند که که سیگارهای لایت به مانند دیگر سیگارها به طور میانگین 13 تا 14 سال از عمر فرد را کاهش می دهند و افرادی که به سوی کشیدن این نوع سیگار برای ترک آن رو می آورند در واقع امکان ترک سیگار را به میزان 46 درصد کاهش می دهند.

محققین علت این امر را ایجاد ذهنیت سالم بودن سیگارهای لایت و عدم امکان ابتلا به سرطان‌ها و بیماری های مختلف در فرد سیگاری ذکر کرده اند.

sattar57 - ایران - ماهشهر
سیگار سیگاره اگه کسی واقعا بخواد ترک کنه میکنه
یکشنبه 17 آبان 1388

zozo-zoobii - ایران - تهران
دقیقا همین طوره من از وقتی که لایت میکشم ولعم بیشتر شده به سیگار 2روز یه بار باید سیگار بخرم گاهی هم کمتر از 2 روز اصلا جواب نمیده لایت نکشید خوب نیست
یکشنبه 17 آبان 1388

kili_patilaki - قطر - دوحه
حالا مگه کی میخواد ترک کنه؟
یکشنبه 17 آبان 1388

khooroos - امارات - دبى
جاتون خالى دیشب خواب میدیدم دارو سیکارکوبایى مى کشم عجب حالى داد با وجودیکه تا حالا سیکار نکشیدم. سیکار لایت خیلى بد تر از معمولیه جون بیشتلرمیکشى تا بتونى به دوزت برسى
یکشنبه 17 آبان 1388

black or white - ایران - اصفهان
سیگار کجاش خوبه که بچه اش ( لایت ) خوب باشه ؟!
یکشنبه 17 آبان 1388

sooske siyah - ایران - تهران
آقا جان من نمیفهمم چرا تا یه چیزی میشه هی گیر میدن به سیگار بدبخت به نظر من هر انسانی توی زندگیش به یه چیزی اعتیاد داره یکی به سیگار یکی به الکل یکی هم به ورزش و .. خوب بابا آدم سیگاری که به کسی ضرر نمیزنه فقط برای خودش ضرر داره (اگه توی خونه نکشه البته)
سه‌شنبه 19 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.