جنایت به خاطر یک گونی اسکناس

جنایت به خاطر یک گونی اسکناس

راز قتل یک حسابدار میوه و تره بار که قربانی سه قتل خونین شده بود با اعترافات سه کارگر برملا شد. مقتول 20ساله که عبدالله نام داشت در غرب تهران مورد اصابت ضربه چاقو قرار گرفت و کشته شد. پس از آن پلیس به یک کارگر سابقه دار مظنون شد و ردیابی او به دستگیری سه متهم انجامید.

گزارش به پلیس

ساعت 20 روز دوم مهرماه مسوولان بیمارستان پیامبران واقع در منطقه شهرزیبا در تماس با مرکز فوریت های پلیسی خبر دادند جوانی 20ساله روی یکی از تخت های بیمارستان جان باخته است. این جوان پیش از انتقال به مرکز درمانی مورد اصابت چاقو قرار گرفته و تیم پزشکی زمانی اقدامات خود را برای نجات وی آغاز کردند که مصدوم خونریزی شدیدی داشت. پس از حضور ماموران کلانتری کن در بیمارستان و مسجل شدن وقوع جنایت بازپرس ویژه قتل و کارآگاهان دست به کار شدند و به تحقیق در این رابطه پرداختند. آنها متوجه شدند مقتول پسر 20ساله یی به نام عبدالله است که در میدان میوه و تره بار کار می کرد. پرس و جو از همکاران این جوان فاش کرد او حسابدار بود و هر شب بعد از تعطیلی بازار پول های دخل را به خانه شوهرخواهرش می برد و در آنجا باقی کارها را انجام می داد اما در شب حادثه هیچ پولی همراه او نبود. بنابراین انگیزه قتل سرقت تشخیص داده و این احتمال مطرح شد که قاتل یا قاتلان از شغل عبدالله خبر داشتند و وی را در مسیر بازار تا خانه دامادش که تقریباً در مجاورت هم قرار دارند، کشته اند.

شناسایی مظنون

کارآگاهان برای گره گشایی از این پرونده تفحص های خود را روی کارگران میدان میوه و تره بار متمرکز کردند و از بین آن افراد به مردی به نام احمد مشکوک شدند. دلیل ظن پلیس به این مرد سوءسابقه وی بود. از طرفی احمد از زمان قتل به طرز مرموزی بدون اعلام قبلی محل کارش را ترک کرده بود. جست وجو برای یافتن احمد از طریق پرس و جو از نزدیکان و دوستان او ادامه پیدا کرد و در این بین جوانی به نام ادریس نیز که رابطه صمیمانه یی با احمد داشت در حلقه مظنونان جای گرفت. ادریس نیز مانند مظنون اول سوءسابقه داشت و در حالی که تا قبل از جنایت در بازار روز جنت آباد کار می کرد، از زمان قتل ناپدید شده بود. تلاش ها برای پیدا کردن ردپای این دو نفر ماموران را به یکی از شهرهای غرب کشور کشاند و فاش شد آن دو به خانه های پدری شان رفته اند. سرانجام روز 25 مهرماه مظنونان بازداشت و به تهران منتقل شدند اما از دست داشتن در قتل ابراز بی اطلاعی کردند.

آخرین مظنون

به رغم انکارهای احمد و ادریس آن دو به دستور بازپرس پرونده در بازداشت ماندند و کارآگاهان در شاخه های دیگری نیز به تحقیق پرداختند و این بار با جوانی به نام حامد آشنا شدند که از دوستان ادریس بود. حامد کارگر اخراجی بازار روز بود که به خاطر نداشتن جای خواب شب ها برای استراحت به محل کار ادریس می رفت. او نیز از زمان قتل تهران را ترک کرده و به خانه پدری اش رفته بود. کارآگاهان با فرضیه دخیل بودن حامد در قتل جوان حسابدار با اخذ نیابت قضایی به شهرستان محل سکونت او رفتند و این جوان را بازداشت کردند. حامد زمانی که تحت بازجویی قرار گرفت راز قتل را برملا و ادریس را به عنوان قاتل معرفی کرد. او گفت؛ از چند روز قبل از حادثه احمد مرتب سراغ ادریس می آمد و درباره عبدالله و اینکه او شب ها پول زیادی را حمل می کند، صحبت می کرد. احمد می گفت اگر پول های عبدالله را بدزدیم هیچ مشکلی پیش نمی آید. سرانجام ادریس موافقت خودش را برای اجرای این نقشه اعلام کرد و من هم به خاطر بیکاری و بی پولی با آنها همراه شدم. من و دوستم منتظر ماندیم تا احمد به ما خبر بدهد چه زمانی باید دست به کار شویم. روزهای پنجشنبه معمولاً میزان فروش میادین میوه و تره بار بیشتر از روزهای دیگر است، به همین دلیل احمد پنجشنبه شب با ما تماس گرفت و گفت زمان سرقت فرا رسیده است. او مسیر هر روزه عبدالله را نیز به ما نشان داد. این متهم در ادامه اعترافاتش گفت؛ آن شب را مقابل بازار ایستادیم و منتظر عبدالله ماندیم. او در حالی که یک گونی برنج در دست داشت به طرف مان آمد. ما می دانستیم داخل گونی پر از اسکناس است. همین که عبدالله به ما رسید، به وی حمله و گونی را سرقت کردیم و من دوان دوان پا به فرار گذاشتم. ادریس با تاخیر به من رسید و گفت؛ عبدالله را با چاقو زده است. از ترس چاقو را دور انداختیم. مبلغ سرقت شده را تقسیم بر سه کردیم و هر کدام به شهر خودمان رفتیم. بعد از اعترافات حامد، ادریس نیز جرمش را گردن گرفت و گفت؛ بعد از سرقت گونی اسکناس ها عبدالله شروع به داد و فریاد کرد. برای اینکه بتوانم خودم را از دستش نجات بدهم و او را ساکت کنم با چاقو ضربه یی به وی زدم و فرار کردم. بنا بر این گزارش در حال حاضر پرونده هر سه متهم در شعبه چهار دادسرای امور جنایی در حال رسیدگی است. در عین حال سرهنگ سعید لیراوی معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران گفت؛ کل مبلغ به سرقت رفته از مقتول حدود پنج میلیون تومان است و در واقع به هر متهم کمتر از دو میلیون تومان رسیده که عمده این مبلغ توسط متهمان خرج شده است. وی افزود؛ هر سه متهم پرونده که کارگران روزمزد بازار روز هستند در بازداشت به سر می برند.

mohsen6730 - ایران - قزوین
خاک بر سر چلمنگشون کنم به خاطر دو میلیون آدم کشتن.
یکشنبه 17 آبان 1388

baas - هلند - روتردام
ایران شده تگزاس مهدی بیا مهدی بیا.
یکشنبه 17 آبان 1388

black or white - ایران - اصفهان
حالا خوبه این طرف به خاطر یه گونی پول آدم کشته / بسیجی ها که به خاطر یه گونی سیب زمینی آدم می کشند !!
یکشنبه 17 آبان 1388

punisher - ایران - شیراز
. black or white - ایران - اصفهان . آی گفتی .....
یکشنبه 17 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.