دستگیری ۱۰۹ نفر در تظاهرات روز ۱۳ آبان

دستگیری ۱۰۹ نفر در تظاهرات روز ۱۳ آبان

مراسم 13 آبان فرصتی برای تجمع پراکنده معترضان در شهرهای مختلف بود

سرتیپ عزیزالله رجب زاده، فرمانده نیروی انتظامی تهران اعلام کرده که 109 نفر از تظاهر کنندگان روز 13 آبان دستگیر شده بودند و از این تعداد 62 نفر زندانی و بقیه آزاد شده اند.

به گفته آقای رجب زاده، از میان دستگیر شدگان 47 نفر با قرار وکالت آزاد شده اند و 62 نفر از متهمان پس از تشکیل پرونده به مقامات قضایی تحویل داده شده و روانه زندان شده اند.

روز چهارشنبه، همزمان با برگزاری مراسم دولتی روز 13 آبان، که با حضور تعدادی از مقامات و دانش آموزان مدارس در برابر سفارت سابق آمریکا درتهران برگزار شد، مخالفان دولت هم در نقاط مختلف شهر تهران و همچنین شمار دیگری از شهرهای ایران دست به تظاهرات زدند.

خبر این تظاهرات در رسانه های رسمی ایران انعکاس چندانی نداشت و خبرنگاران خارجی هم که مجوز پوشش خبری مراسم 13 آبان را داشتند ظاهرا اجازه نیافتند از تظاهرات مردم در نقاط دیگر شهر تهران دیدن کنند.

با اینهمه، گزارش های خبری و تصویری متعددی که توسط شهروندان از این گردهمایی ها، شعارهای مردم و برخورد نیروهای دولتی، به خصوص با زنان، تهیه شده بود از طریق سایت های اینترنتی در دسترس قرار گرفت و به طور گسترده از شبکه های خبری جهان پخش شد.

اظهارات شاهدان عینی و فیلم های ویدیوئی صحنه هایی از بازداشت تظاهرکنندگان را نشان می داد اما مقامات دولتی گزارشی از دستگیر شدگان ارائه ندادند و یک روز بعد از برگزاری تظاهرات 13 آبان، گروهی از خانواده های بازداشتی ها در برابر یکی از بازداشتگاههای تهران اجتماع کردند و خواستار آزادی بستگان خود شدند.

بعد از دو روز سکوت مقامات دولتی در باره آمار بازداشتی ها در روز سیزده آبان، سرانجام روز شنبه اولین آمار بازداشتی ها منتشر شد.

همزمان با انتشار این خبر، عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران به خبرگزاری مهر گفته است که "اگر بیگناهی بازداشت شدگان اثبات شود، حتما نسبت به آزادی سریع آنها اقدام خواهد شد و آزادی سریع کسانی که اتهامی بر آنان وارد نیست جزو سیاست های دادستانی تهران است."

juvel - نروژ - اسلو
اخه بی ناموسهای پدر سگه کفتار چی از جونه اون مردمه بدبخت میخواین ؟؟؟ تو روحه اون خمینی گور به گور شده لعنت که پای شما کثافتها رو به اون مملکت باز کرد . مرگ بر اون خاینه ای کثافت .
شنبه 16 آبان 1388

waxy - امریکا - سیاتل
بیچاره ها . به امید روزی که زندانی سیاسی نداشته باشیم
شنبه 16 آبان 1388

farid ario - ایران - تهران
بخدا حریف ما نمیشید...تمام پشتم کبود شده...اما سر سوزنی ناراحت نیستم....ایران بیداره ...پای تمام هموطنانم رو میبوسم که آمدند.
شنبه 16 آبان 1388

baba kurosh - ایران - قم
یکی از دوستای منم توی هفت تیر گرفتن هنوز ولش نکردن براش دعا کنید. ما بیشماریم
شنبه 16 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
مرگ بر علی چکه ای. زنده باد ایرانیان شجاع. شرم بر بسیجیهای ضد ایرانی و مزدور تازی صفت.
شنبه 16 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
تصحیح تیتر خبر: 109 قهرمان ایرانی توسط تازی صفتهای اسهالی دستگیر شدن.
شنبه 16 آبان 1388

asal.bano - انگلستان - نیوکسل
bavar88 - هلند اعدام باید گردد بچه اخوند
شنبه 16 آبان 1388

shanul - المان - هامبورگ
زندانیان سیاسی باید ازاد شوند هر شهروند ایرانی حق دارد به حکومت کشور خود انتقاد و اعتراض کند! .
شنبه 16 آبان 1388

m_z_ir - ایران - سمنان
اینارو که باید اعدام کنن ولی من پیشنهاد می کنم یه 2-3 میلیون نفرو اعدام کنن اولا جمعیت کنترل میشه دوما سرو صدا می خابه سوما که سر ملت گزم میشه همشونم شهید میشن میرن بهشت
شنبه 16 آبان 1388

mohsen_raja - ایران - تهران
روز سیزدهم ابان در حالیکه هنوز ساعت ده ونیم نشده بود، برای پارک ماشین به یکی از کوچه های خلوت هفت تیر رفتم، حرومزاده های لباس شخصی بیشتر از ده نفر رو در حالیکه چشمها و دستهاشون رو بسته بودند، اونها رو به دیوار بحالت سجده در اورده بودند، هرکسی هم یه لحظه اونجا توقف میکرد مثل سگ پاچه شو میگرفتن، این حجم دستگیری رو من فقط شنبه بعد از اون نماز جمعه کذایی که توسط رهبر الدنگ خونده شد رو دیده بودم!
شنبه 16 آبان 1388

masih - ایران - تهران
پایان شب سیه سپید است....
شنبه 16 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
لعنت به رژیم اخوندئ
شنبه 16 آبان 1388

Ezhaq - ایران - تهران
asal.bano - انگلستان - نیوکسل . (bavar88 -هلند اعدام باید گردد بچه اخوند) عجب! فکر نمی کنی ارزش اعدام رو نداشته باشه خیلی خیلی ریزه به چشم نمی یاد ندید بگیرش.
شنبه 16 آبان 1388

irany awareh - سوید - استگهلم
farid ario -ایران-تهران من خاک پای تو و تمام ایرانیان ازاده ضد دیکتاتور را می بوسم.درسته از شماها دور هستیم اما همیشه بیاد شما و پشتیبان شماییم.ما با هم هستیم و بیشماریم
یکشنبه 17 آبان 1388

+1
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.