فوت سالانه ۳۰ هزار ایرانی بر اثر سرطان

فوت سالانه 30 هزار ایرانی بر اثر سرطان

رئیس بخش جراحی سرطان بیمارستان امام خمینی گفت: سالانه 70 هزار نفر در کشور به سرطان مبتلا می‌شوند که 30 هزار نفر آنها جان خود را از دست می‌دهند.

محمدرضا میر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود آمار ابتلا به سرطان در طی دهه آینده در کشور دو برابر شود، اظهار داشت: این در حالی است که پیشگیری از سرطان بسیار ساده است و مردم می‌توانند با تغذیه صحیح و کاهش مصرف غذاهای آماده، خوردن سبزیجات و میوه‌های تازه، عدم کشیدن سیگار و استفاده از آب آشامیدنی سالم از ابتلا به این عارضه به میزان زیادی کاهش دهند.

وی افزود: بیمار سرطانی 3 درصد دارد که درد رادیوتراپی، درد شیمی‌درمانی و درد سرطان است که باید این دردها با درمان‌های پزشکی مداوا شود و این موضوع در مقوله‌ای به نام طب تسکینی جای دارد.

میر خاطرنشان کرد: در حال حاضر سرطان مری در شمال و غرب کشور، سرطان پستان در استان یزد و سرطان معده در استان اردبیل شایع است و مطالعات بر روی میزان ابتلا به سرطان و انواع سرطان در استان‌های دیگر در حال انجام است.

وی آموزش و اطلاع‌رسانی را مهم‌ترین راه مبارزه با سرطان دانست و گفت: مسئولان کشور باید به صورت همه جانبه با مقوله سرطان مبارزه کنند و باید یک متولی خاص برای این موضوع در کشور ایجاد شود.
farid ario - ایران - تهران
نگین آقا ......ااااا اسلام در خطر نباشه...مردم که مهم نیستن..دوباره زاد و ولد میشه خوب(از فرمایشات مقام معظم رهبری)
شنبه 16 آبان 1388

black or white - ایران - اصفهان
توی ایران که سالانه 36 هزار نفر بر اثر تصادفات جاده ای می میرند 30 هزارتا بر اثر سرطان بیماری های دیگه هم مشخص نیست سالی 10 تا هواپیما سقوط می کنه . فکر کنم تا صد سال دیگه نسل ایرانی منقرض بشه !!
شنبه 16 آبان 1388

behrooz-5star - انگلیس - لندن
لطفا اینو دیگه به اسلام ربطش ندید. توی همین کشور انگلیس در سال 2007 155,484 نفر به خاطر سرطان فوت کردن. از 5 برابر ایران هم بیشتر. اینم اثرات ناشی از اسلامه؟
شنبه 16 آبان 1388

rino - ایران - قزوین
خیلی سخته وقتی یه بیمار سرطانی تو خونت باشه و تو مجبور باشی ذره ذره آب شدنشو ببینی . من مادربزرگم با سرطان خون فوت کرد، پدربزرگم با سرطان مری، دایی عزیزم 10 ماه پیش با سرطان ریه و حالا هم برادرزاده‌ی کوچولوم سرطان خون داره ، ولی من مطمئنم که خوب میشه شما هم براش دعا کنید...
شنبه 16 آبان 1388

maryamafghan - اتریش - سالزبورگ
- انگلیس - لندن موافقم حالا ایران خوبه یه ا مار گیری میشه افغانستان مطمینا 10 برابر از ایناست وهیچکدوم هم نجات داده نمیشه چون نه دکتری هست نه دارویی ای...
شنبه 16 آبان 1388

UniQue_persian - انگلیس - منچستر
رینو جان متاسفم که اینو می شنوم امیدوارم هر چه زودتر برادرزاده کوچولو خوب بشه.منم مطمینم خوب میشه به خدا توکل کن.
سه‌شنبه 19 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.