البرادعی: ایران می خواهد قدرت منطقه ای باشد

البرادعی: ایران می خواهد قدرت منطقه ای باشد

آقای البرادعی طرح پیشنهادی خود را یک فرصت استثنایی برای آمریکا و ایران می داند

محمد البرادعی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی می گوید برنامه اتمی ایران برای پذیرش این کشور به عنوان یک قدرت منطقه ای به اجرا گذاشته شده است.

آقای البرادعی که در شورای روابط خارجی در نیویورک صحبت می کرد، گفت ایرانی ها بر این باورند که اجرای برنامه هسته ای این کشور را نیرومندتر می کند.

آقای البرادعی گفت: "آنها بر این باورند که دانش هسته ای برایشان اعتبار و قدرت به همراه می آورد و آنها می خواهند آمریکا در پی گفتگو با آنها باشد."

او ادامه داد: "ایران می خواهد به عنوان یک قدرت منطقه ای شناخته شود." به گفته آقای البرادعی از زمانی که ایران مشغول برنامه اتمی خود شده است، با این کشور جدی تر برخورد می شود.

محمد البرادعی همچنین بار دیگر تاکید کرد "هیچ شواهد محکمی" که نشان دهد برنامه اتمی ایران با اهداف نظامی پیگیری می شود، وجود ندارد.

آقای البرادعی همچنین از طرح پیشنهادی خود برای معاوضه اورانیوم غنی شده ایران با سوخت هسته ای به عنوان یک "فرصت استثنایی" برای ایران و آمریکا نام برد تا چند دهه تنش و دشمنی را کنار بگذارند.

او با اشاره به پایان قریب الوقوع ریاست خود بر آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت ایران بهتر است هر چه زودتر این طرح را بپذیرد تا ماهیت صلح آمیز برنامه هسته ای این کشور را نشان دهد.

آقای البرادعی گفت: "(این طرح) یک فرصت است و در این حال فرصتی است که به سرعت از دست می رود."

آمریکا و فرانسه که توافق خود را با طرح آقای البرادعی اعلام کرده اند، هشدار داده اند که گفتگوهای هسته ای نمی تواند تا ابد ادامه پیدا کند و از اعمال تحریم های بیشتر علیه این کشور در صورت شکست مذاکرات خبر داده اند.

آقای البرادعی همچنین در صحبت های خود از سیاست های دولت پیشین آمریکا و سه کشور اروپایی مذاکره کننده با ایران انتقاد کرد.

به گفته آقای البرادعی در این یک دوره زمانی او ایرانی ها را متقاعد کرده بود فعالیت های غنی سازی خود را متوقف کنند اما درخواست های "غیرقابل قبول" آمریکایی ها و اروپایی ها باعث شکست این تحرک شد.

afshiin - ایران - تهران
ساعت خواب !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
جمعه 15 آبان 1388

shahin 12 - انگلیس - انگلیس
یکی از عوامل بسیج تو وبلاگش افشا کرد:. 400 هزار تومان پیش پرداخت و 250 هزار تومان برای هر دستگیر شده توسط بیت رهبری. https://mahdibia.wordpress.com/. اگر نتونسید به وب سایت برید نوشته بالا رو تو گوگل سچ بکنید
جمعه 15 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
خفه.. به تو هم پول دادن?
جمعه 15 آبان 1388

invincible - آمریکا - مینستا
سلام به همه هموطنان عزیز:. این آقا هم یک مزدور دیگه هست،واگتی‌ مصاحبه حشو نگاه می‌کنید انوقت میفهمید،چاپلوس و آب زیر کاه هستک اولش سعی‌ در پوشیدن برنامهٔ بمب اتمی ایران داشت ولیکن چون اپوزیسیون ایران(مجاهدین) آبروی رژیم کثیف آخوندی رو برد اون دیگه نتونست مخفی‌ کاری بکنه وگرنه البریی یک مزدور دیگه هست و پول و مقام می‌خواد از قدیم میگن "تربیت ناهل را چون گردکان بر گنبد است" حیفه اون دانشگاهی که این آقا درش درس خونده!!! موفق باشید،اتحاد تا پیروزی!!!
جمعه 15 آبان 1388

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
تا کور شود هر آنکه نتواند دید! البته من طرفدار قدرت اتمی نیستم ولی اگر قرار باشد کشوری در منطقه قوی باشد، چه بهتر که این قدرت در دست ایران باشد تا کشورهای سوسمار خور اطراف خلیج فارس!
جمعه 15 آبان 1388

جزیره - نروژ - اسلو
از کرامات شیخ ما چه عجب مشت واکردو گفت یه وجب
جمعه 15 آبان 1388

alind - کردستان - اربیل
اخوندها ایران را به ویرانى کشیدن بخاطر دستیابى به سلاحهاى اتمى
جمعه 15 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
بسیار خوب است که ایران قدرت منطقه باشد. چرا که نه؟ متاسفانه بعضی ایرانیها نمی فهمنمد و می گویند چرا باید ایران انرژی هسته ای داشته باشد؟ اگر آمریکا این حرف را میزند به فکر منافع خودش است ما دیگه نباید این حرف را بزنیم.
شنبه 16 آبان 1388

AKHOONDAK - ایران - تهران
دوستان نگران نباشید وقتی سر مار را در داخل له کردیم قطعا خاورمیانه وجهان روی آسایش را دوباره به خود خواهد دید ملت ایران درآینده با کسی دشمنی ندارد ومی تواند در منطقه بذر صلح ودوستی را بکارد /ما توانایی این کار را داریم ننگ ونفرت برحکومت فاشیستی ومذهبی ایران...
شنبه 16 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.