افشای فعالیت‌های محرمانه موشکی ایران

افشای فعالیت‌های محرمانه موشکی ایران

عکس موشک شهاب ۳، برگرفته از شبکه‌ی ایرانی تلویزیونی الاخبار در ماه ژوئیه‌ی ۲۰۰۸. این موشک بردی حدود ۲۰۰۰ کیلومتر دارد.

رادیو دویچه وله :با افشای یک پرونده‌ی سری در مورد فعالیت‌های موشکی ایران، کارشناسان غربی در مورد منشاء فن‌آوری ایران به گمانه‌زنی‌هایی دست زده‌اند. از نظر ایشان این فن‌آوری باید از خارج وارد شده باشد و برآیند پژوهش‌های موشکی ایران نیست.

جولیان بورگر با انتشار گزارشی در روزنامه گاردین پرده از یک پرونده سری پیرامون فعالیت‌های نظامی و هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران برگرفته است. بر اساس این گزارش، دانشمندان ایرانی موفق شده‌اند نسل جدیدی از موشک‌ها را آزمایش کنند که قادر به حمل کلاهک‌های هسته‌ای هستند.

 

بررسی و بازرسی آزمایش موشک‌های میان‌برد و دوربردی که قادر به تجهیز به کلاهک‌های هسته‌ای باشند، از جمله وظایف آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است. اخیر، محمد البرادعی، به نقل از روزنامه گاردین پیرامون انجام آزمایش موشکی جدیدی در ایران از مسوولان این کشور درخواست توضیح کرده است.

 

تکنولوژی به کار گرفته در این موشک‌های جدید که قادر به ایجاد انفجار مضاعف هستند، نشان از گستردگی برنامه نظامی و هسته‌ای ایران دارد. جیمز آکتون، کارشناس بریتانیایی جنگ‌افزارهای هسته‌ای در همین رابطه اعلام کرده است که ایران پیش از تکمیل کردن گام نخست، اقدام به برداشتن گام چهارم یا پنجم در عرصه بهره گیری از موشک‌های مجهز به کلاهک‌های هسته‌ای نموده و این امری است که باعث حیرت کارشناسان شده است.

 

کارشناس دیگری نیز در مورد منشا دست‌یابی ایران به این تکنولوژی گمانه‌زنی کرده و عنوان کرده که معلوم نیست آیا ایران این فن‌آوری پیشرفته را از طریق آقاخان، دانشمند هسته‌ای پاکستان به دست آورده یا کسان دیگری در انتقال این تکنولوژی نقش داشته‌اند.

 

افشای خبر آزمایش این نوع از موشک توسط جمهوری اسلامی ایران زمانی صورت می‌گیرد که غرب و جامعه جهانی نگران فعالیت‌های هسته‌ای ایران است. جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر انتقال غنی‌سازی اورانیوم به خاک روسیه را رد کرده و خواستار تجدید نظر در پیشنهاد البرادعی شده است.

 

به نقل از گزارش روزنامه گاردین، مخالفت ایران با پیشنهاد محمد البرادعی، احتمال حمله نظامی اسرائیل به نیروگاه‌های اتمی ایران را تقویت می‌کند و این امر می‌تواند پی‌آمدهای ناروشنی برای منطقه تنش‌زده خاورمیانه به همراه داشته باشد.

 

سازمان‌سیا و دیگر سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا دو سال پیش اعلام کردند که ایران پیش از این، در عرصه تولید موشک‌های مجهز به کلاهک‌های هسته‌ای فعالیت داشته، اما ظاهرا در سال ۲۰۰۳ به این فعالیت‌ها خاتمه داده است. این در حالی است که سازمان‌های جاسوسی فرانسه و بریتانیا کماکان معتقدند که جمهوری اسلامی ایران این فعالیت‌ها را در مکان‌های دیگری ادامه داده است.

 

بر ملا شدن معاملات پنهانی محسن ونکی، بازرگانی آلمانی ایرانی‌تبار با مسوولان جمهوری اسلامی ایران در ماه سپتامبر گذشته حکایت از ادامه فعالیت‌های نظامی و هسته‌ای ایران دارد.

invincible - آمریکا - مینستا
دانشجویان دانشگاه قزوین با اعتراضات گسترده و سر دادن شعارهاى ضدحکومتى مانع سخنرانى پاسدار افشار معاون وزیر کشورکابینه پاسدار احمدىنژاد شدند. وى که روز 13آبان به همراه استاندار رژیم در قزوین براى سخنرانى به این دانشگاه رفته بود، پس از دقایقى به‌دنبال اعتراض گسترده دانشجویان، سخنرانى خود را ناتمام گذاشت و از دانشگاه فرار کرد.
جمعه 15 آبان 1388

afshiin - ایران - تهران
افشا نمی خواست مثل روز روشن بود این حضرات چیکار داشتن می کردن .. خودم از چند تا وابسته به سپاه شنیده بودم که ایران موشک های قاره پیمای هسته ای داره اونم حداقل 5 سال پیش !!!! تا حالا دقت کردین پایین تونل کندوان اون پایین تو دره اون همه کامیون کجا می رن و می آن !!! یکی از مخفی ترین پایگاه های اتمای ایران اونجاست ؟؟ چه جای خوبی .. نه موشک نه جنگنده و نه هیچ سلاح دیگه ای نمی تونه اونجا رو بزنه . اسراییل هم خودشو خسته نکنه چون جاهای مهم اتمی ایران جایی نیست که شما به راحتی بتونید بمباران کنید .. اگه تونستی از لابلای کوه های البرز خودت رو به کندوان برسونی بهتره بری شمال آب تنی چون حیفه تا اونجا اومدی شمال ایران رو نبینی . برای عشق و حال شما در و داف هم زیاد داره !!!! لول
جمعه 15 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
دانشجو زنده میماند و زیر بار ذلت نمیرود! به کورئ چشم همه کسانئ که نمیتونن ببینن! از جمله نااقا کیان باور مرغئ88
جمعه 15 آبان 1388

shahin 12 - انگلیس - انگلیس
afshiin - ایران - تهران. در مورد موشکهای هستی قاره پیما بشنو ولی باور نکن و در مورد کندوان اطلاعات سری کشورتو مجانی افشا نکن!لول
جمعه 15 آبان 1388

AKHOONDAK - ایران - تهران
امسال سال خوبی برای ولی فقیه و خامنه ای خبیث نبود از شکست نوکرانش در انتخابات لبنان گرفته تا به امروز. هر روز گندی از گور این جنازه تاریخی بلند میشود. هیتلر هم با باز کردن جبهه های مختلف باعث شکست خودش شد. هر روز کشتی حامل سلاح که با پول این مردم خریداری شده و برای کمک به مزدورانش ارسال شده گیر میافتد. شمارش معکوس آغاز شده.
شنبه 16 آبان 1388

keykhosro - ایران - شیراز
دوست من این عکس که زدی از شبکخ العالمه به لوگوی العالم گوشه سمت راست تصویر توجه کن. واما اون کهپایین نوشته کلمه اخبار و خلاصه خبر و در پایین نام خبر نگاره .... راستی اصلا شبکه ای به نام الخبار داریم؟
شنبه 16 آبان 1388

محمد امین - ایران - تهران
شبکه الاخبار نه العالم خالی بندهاا
شنبه 16 آبان 1388

فریدون رخشان - ایران - تهران
shahin 12 - انگلیس - انگلیس= منطقه بستک فارس ارتفاعاتی دارد که هیچ کسی نمی تواند به آنجا نفوذ کند در برخی از کوههای این منطقه کامیونهای سنگین تردد دارند و این منطقه به خلیج فارس هم نزدیک است . البته همه جای ایران زمینه و موقعیت تاسیس پایگاه موشکی و هسته ای را دارد. نگران نباشید.
شنبه 16 آبان 1388

shahin 12 - انگلیس - انگلیس
فریدون رخشان - ایران - تهران . هموطن گرامی در حال حاضر من و امثال من نگران پایگاه موشکی و هسته ای نیستیم نگران بدبختی- گرانی -اعتیاد-فساد-فحشا-بیکاری-عدم امنیت- تجارت زنان ایرانی به کشورهای عقب مانده مانند پاکستان و افغانستان و عربی-دختران و کودکان خیابانی و غیره هستیم
شنبه 16 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.