تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی جایزه AIB را برد

تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی جایزه AIB را برد

اتحادیه رادیو و تلویزیونهای بین المللی (AIB) در تازه ترین مراسم اهداء جوایز سالانه خود، جایزه 'واضح‌ترین پوشش یک حادثه خبری' را به خاطر پوشش انتخابات ایران به تلویزیون فارسی بی بی سی اهداء کرد.

این جایزه به خاطر گزارشی سی دقیقه ای به نام "انتخاباتی که ایران را لرزاند" به بخش فارسی بی بی سی داده شد که بر اساس حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران، مشترکا توسط سیما علی نژاد، مجید خیامدار و پاتریک هوبارد تهیه شده بود.

اتحادیه رادیو و تلویزیونهای بین المللی در بیانیه خود تلویزیون بخش فارسی بی‌بی‌سی را به خاطر این مستند مورد ستایش قرار داده و این کانال را "کانالی جوان که با در نظر گرفتن محدودیت های گزارشگری و بدنام کردن این کانال توسط مطبوعات ایرانی، در غلبه بر یک چالش عظیم به مهارت دست یافته است" توصیف کرد.

بخش فارسی بی‌بی‌سی در دو مورد دیگر نیز نامزد دریافت جایزه شده بود؛ در بخش فیلم مستند به خاطر فیلم "ایران من" که صادق صبا اجرای آن را بعهده داشت (و تحت نام "Tastes of Iran" در تلویزیون انگلیسی زبان سرویس جهانی بی بی سی پخش شد) و همچنین در بخش خلاقانه ترین استراتژی بازاریابی برای عملیات افتتاح تلویزیون بخش فارسی بی‌بی‌سی.

تلویزیون سرویس جهانی بی بی سی هم به خاطر فیلم مستند "Korea, out of the North" جایزه بهترین مستند افشاگرانه (investigative) را دریافت کرد و زینب بداوی، یکی از مجریان این تلویزیون جایزه "شخصیت تلویزیونی بین المللی" سال 2009 را دریافت کرد.

انجمن رسانه های بین المللی که در سال 1993 تاسیس شد، موسسه ای است که نمایندگی و حمایت از رادیو و تلویزیون های بین المللی را به عهده دارد و تفاوت خود با دیگران را در استقلال از منافع و قدرت های اقتصادی می داند.

برندگان از میان بیش از 200 نامزد از 26 کشور مختلف جهان از جمله آرژانتین، فرانسه، هند، امارات متحده عربی، ایالات متحده آمریکا، توسط یک هیئت مستقل از شخصیت های شناخته شده و حرفه ای صنعت رادیو و تلویزیون و صنایع پیرامونی تر انتخاب شده اند.

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
بهترین شبکه ای که اخبار پس از انتخابات را واضح و در مدت زمان زیادی پخش می کرد شبکه ی 24 فرانسه بود که به سه زبان فرانسوی و انگلیسی و عربی انتخابات و حوادث پس از آن را پوشش می داد.
جمعه 15 آبان 1388

invincible - آمریکا - مینستا
رئیسجمهور آمریکا قیام مردم ایران علیه دیکتاتورى آخوندى براى آزادى را ستود و گفت جهان شاهد پیگیرى شجاعانه مردم ایران است. آسوشتیدپرس، نوشت: اوباما مخالفان معترض را که براى فریاد تغییر به خیابانها آمده بودند ستود و گفت، ”مردم آمریکا احترام زیادى به مردم ایران و تاریخ غنى آنها مىگذارد،“ ”جهان بهشهادت خود براى درخواستهاى (مردم ایران) براى عدالت و پیگیرى شجاعانه حقوق فراگیرشان ادامه مىدهد“ . رابرت گیبس، سخنگوى کاخ سفید نیز با اشاره به سرکوب وحشیانه مردم توسط دیکتاتورى آخوندى گفت: بدیهى است که ما گزارشهایى راجع به این موضوع را دیده و دنبال مىکنیم و امیدواریم که این خشونت گسترش نیابد».
جمعه 15 آبان 1388

sk-swed-m - ایران - - ایران -
جایزه دروغگوترین رادیووتلویزیون دنیارو هم به رادیووتلویزیون ایران بدهند بخاطر بازیگری نقش دستمال کش ترین مرد اقای زرقامی .
جمعه 15 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
به حق و بجا. بعد نیست تئ وئ هائ فارسئ زبان توئ امریکا هم یاد بگیرن کار حرفه ایئ رو, و اینقدر چرت تحویل مردم ندن و مجریهائ بیارن که اینکاره و مسلط به زبان فارسئ هستن!!
جمعه 15 آبان 1388

experthoney - بحرین - بحرین
واقعا حقشونه. خداییش خیلی خوب پوشش دادند. بی طرف هم بودند. آفرین بر بی بی سی فارسی. خودمونیم بر عکسش هم این صدای آمریکا بود همش دروغ
شنبه 16 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.