نوجوانان ایران از جام جهانی حذف شدند

نوجوانان ایران از جام جهانی حذف شدند

سعید لطفی در حال نبرد با سانتیاگو گونزالس

تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران با شکست مقابل اوروگوئه در وقت اضافه از دور مسابقات جام جهانی نوجوانان حذف شد.

ایران که با صعود به عنوان تیم اول گروه سه، یکی از امیدهای کسب مقام در این دوره از مسابقات جام جهانی نوجوانان بود در مرحله یک هشتم نهایی به دیدار تیمی رفت که با یک برد، یک تساوی و یک باخت به عنوان تیم سوم گروه شش راهی مرحله دوم شده بود.

اما در این مسابقه عملکرد ایران به هیچ وجه شباهتی به عملکرد این تیم در مسابقات پیشین نداشت و در دیداری ضعیف دو تیم یک بازی کم حادثه را به نمایش گذاشتند.

در نیمه اول اوروگوئه تیم برتر میدان بود و پس از نفوذ به محوطه جریمه ایران در دقیقه هشت که توسط دروازه بان ایران کنترل شد، در دقیقه 15 نیز توپ را از فاصله نزدیکی از بالای تیر دروازه ایران به اوت فرستاد.

اوروگوئه تا پایان نیمه اول ایران را تحت فشار نگه داشت اما در نیمه دوم، ایران با کمک پیام صادقیان، کاپیتان خود که در بازی با هلند استراحت کرده بود، جریان بازی را تغییر داد.

در دقیقه 57 صادقیان در محوطه جریمه اوروگوئه فرصت داشت تا اولین گل را به ثمر برساند اما ضربه او از کنار دروازه حریف از زمین خارج شد.

در دقایق پایانی وقت قانونی ایران دروازه اوروگوئه را مورد هجوم قرار داد اما دو تیم بی نتیجه به کار خود پایان دادند تا کار به وقت اضافه کشیده شود.

در وقت اول اضافه دو تیم با وجود داشتن موقعیت هایی برای گل زنی، نتوانستند دروازه یکدیگر را باز کنند.

به نظر می رسد حساس ترین تحول با انجام تعویض از سوی علی دوستی، مربی ایران و به زمین آمدن افشین اسماعیل زاده رخ داده باشد که به اذعان سایت فیفا حضور این بازیکن خط میانی نتیجه ای عکس داشت و باعث بی ثباتی در تیم ایران شد که تا پیش از این مسابقه گلی دریافت نکرده بود.

پیامد این تعویض، گلی نه چندان زیبا توسط اوروگوئه بود؛ در دقیقه 104 سباستین گاله گوس، بازیکن اتلتیکو مادرید در محوطه جریمه ایران و در شرایطی که به نظر می رسید امکان ایجاد تهدید ندارد، شوتی زمینی و کم قدرت را به سمت دروازه ایران زد که پس از تغییر جهت در اثر برخورد با یکی از بازیکنان، از زیر بدن ایمان صادقی، دروازه بان ایران لغزید و وارد دروازه شد.

ایران در دقیقه 114 ایمان شیرازی را به دلیل دریافت کارت زرد دوم از دست داد و 10 نفره شدن ایران موقعیتی مناسب برای اوروگوئه ایجاد کرد.

گاله گوس در دقیقه 117 گل دوم اوروگوئه را پس از ورود به محوطه جریمه و انداختن توپ از بالای سر دروازه بان ایران، به ثمر رساند.

ایران به طرز شگفت انگیزی ثانیه هایی مانده به پایان مسابقه توسط افشین اسمائیل زاده (با یک شوت از راه دور) یکی از دو گل دریافت کرده را پاسخ داد، اما زمان برای جبران گل دوم کافی نبود و ایران در دومین تجربه خود در جام جهانی نوجوانان، پیش از مرحله یک چهارم نهایی راهی خانه شد.

ایران در سال 2001 نیز به مرحله نهایی جام جهانی نوجوانان راه یافته بود که در ان دوره با سه شکست در مرحله گروهی به کار خود پایان داد.

rezanl - هلند - امستردام
گفتم که با شانس نمیشه ! . همیشه تیمها 9 نفره نمیشن که ما (گامبیا) ببریم! بگذریم که اروگوئه هم 10 نفری شد ولی ایندفعه شانس یار ما نبود.
جمعه 15 آبان 1388

kili_patilaki - قطر - دوحه
rezanl - هلند - امستردام. هموزن عزیز تیمی که 10 نفره شد ایران بود..نه اروگوئه.
شنبه 16 آبان 1388

Haghighat_Talkhe - المان - کلن
rezanl - هلند - امستردام هلند رو حذف کردن ای ضد ایرانی . هلندتون لوله شد
شنبه 16 آبان 1388

kadkhoda saeid_uk - انگلیس - منچستر
واقعا حیف شد؛ اگه یه زره شانس داشتیم میتونستیم جزو 3 تا تیم باشیم/ خسته نباشید به علی دوستی و بچه های نوجوان تیم ملی
شنبه 16 آبان 1388

iran_ploton - سوید - یوتبورگ
خوب.
دوشنبه 18 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.