مستندسازان ایرانی؛ از سکس تا رپ

مستندسازان ایرانی؛ از سکس تا رپ

آفیش فیلم مستند "در بازار جنس ها" به کارگردانی سودابه مرتضایی

جامعه ایران، به ویژه با توفان تازه‌ای که در آن برپا شده، سرشار از مسائل بغرنج و جالب توجه است، و میدانی گسترده برای فیلم‌سازی مستند فراهم کرده است.

فیلم مستند درباره ایران به ویژه در خارج بازار گرمی دارد. جشنواره‌های فیلم و کانال‌های تلویزیونی فیلم‌های ایرانی را روی دست می‌برند. به مناسبت انتخابات ریاست جمهوری و ناآرامی‌های پس از آن فیلم‌های مستند بیشماری درباره ایران از تلویزیون‌های غربی به نمایش در آمد که کیفیت آنها بسیار متفاوت بود.

فیلم‌هایی که توسط فیلمسازان حرفه‌ای، به ویژه با همکاری مستندسازان خارجی ساخته می‌شوند، از کیفیت بالاتری برخوردار هستند. عارضۀ جنبی این امر آن است که مضامین خاصی در مرکز توجه قرار می‌گیرد و گاه از یک مضمون "غربی‌پسند" چندین فیلم عرضه می‌شود که به هم شبیه هستند.

از طرف دیگر آن دسته از مضامین اجتماعی که "هیجان" کمتری دارند، مشکلاتی مانند فقر و بیکاری، کوچ‌نشینی و مشکل مسکن و دهها مشکل دیگر توجه چندانی برنمی‌انگیزد.

در زمانه‌ای که مدام از برخورد یا گفتگوی فرهنگ‌ها سخن می‌رود، مسائلی که به نوعی زاده‌ی نظام دین‌سالار است، خریدار بیشتری دارد. جایگاه نابرابر زنان در جامعه به ویژه توجه فراوانی برانگیخته و در بسیاری از آثار مستند بازتاب یافته است.

فرار از ممنوعیت جنسی

فیلمی به نام "از یک ساعت تا ۹۹ سال" آخرین کار مشترک نگین کیانفر و دیزی موهر است. این دو فیلمساز پیش از این فیلم موفق "روز تولد" را درباره‌ی موضوع بحث‌انگیز تغییر جنسیت در ایران، ارائه کرده‌اند.

موضوع این مستند تازه رواج صیغه در جمهوری اسلامی است. در شرایطی که حکومت به هیچ رابطه‌ای خارج از مدار ازدواج اجازه نمی‌دهد، عقد نکاح موقت (به نام فقهی متعه) راه چاره‌ایست، که برخی از سردمداران نیز آن را توصیه کرده‌اند.

در مرکز فیلم مرد جوانی قرار دارد که طرفدار پروپا قرص صیغه است، و مادر مهربانش سخت با او مخالف است. مرد جوان که به خوبی به مسائل شرعی وارد است، در بحثی بسیار جالب با مادر از صیغه دفاع می‌کند. او معتقد است که این سنت شرعی تنها راه نجات جوانان از انحرافات اخلاقی است.

آشکار است که برای بیشتر جوانان امروزی "زن صیغه‌ای"، نامی تازه برای معشوقه، نشمه، "نشانده" یا مترس است. آنها نه به دلایل شرعی، بلکه به خاطر فرار از محدودیت‌های فراوان است که به صیغه روی می‌آورند.

مادر دیدگاه غالب بر فرهنگ ایرانی را بازتاب می‌دهد که صیغه را نوعی روپوش یا "کلاه شرعی" بر فحشا و زنبارگی می‌داند.

"فحشای قانونی"

طرفداران حقوق زنان، که صدای آنها در فیلم شنیده می‌شود، عقیده دارند که متعه تنها برای لذت‌جویی بیشتر مردان است. از متعه نه مردم عادی، بلکه بیشتر مردان متأهل و ثروتمند بهره می‌برند. آنها می‌توانند به هوس‌رانی‌های خود جنبه‌ی شرعی و قانونی بدهند، و در کنار همسر دایمی یک یا چند زن جوان را به عقد خود درآورند.

پس از انقضای مدت صیغه، که آن نیز به خواست مرد است، زن با سرنوشتی ناروشن رها می‌شود. نه تنها هیچ حق و حقوقی ندارد، بلکه چه بسا باید جور بدنامی و احتمالا بچه "نامشروع" را هم به دوش بکشد.

فیلم "از یک ساعت تا ۹۹ سال" با حمایت شرکتی هلندی تهیه شده و به تازگی در "جشنواره سینمای تبعید" در گوتبورگ (سوئد) به نمایش در آمد.

کالای سکس در بازار

نمایی از فیلم خانه شیشه ای به کارگردانی حمید رحمانیان

فیلمی به اسم "در بازار جنس‌ها" ساخته سودابه مرتضایی موضوع متعه یا صیغه موقت را با دقت و تفصیل بیشتری کاویده است. در طول فیلم یک مورد مشخص در رابطه با سه طرف ماجرا ردیابی می‌شود: مردی مجرد، زنی مطلقه و ملایی جوان که کار جوش دادن "صیغه" را به عهده گرفته است.

فیلم به همه دیدگاه‌ها فرصت بیان می‌دهد. زن و مردی که به دنبال صیغه هستند از نظر شرعی و قانونی هیچ مشکلی ندارند، اما به خوبی می‌دانند که انتخاب آنها از نظر عرف و آداب جامعه قابل قبول نیست. نگرش عمومی جامعه صیغه را امری نکوهیده می‌داند که به مردان لذت کامجویی می‌بخشد، اما برای زنان جز تیره‌روزی و بدنامی حاصلی ندارد.

اما فهمیدن دیدگاه موافقان متعه نیز دشوار نیست: در جامعه‌ای که در آن راه روابط سالم جنسی از هر سو بسته شده، شاید صیغه هم راه حلی باشد؛ برای مردی که از تنهایی رنج می‌برد و در سن نسبتا بالا هنوز قادر به تشکیل خانواده نیست، یا زن جوانی که از همسر طلاق گرفته اما نتوانسته همسری تازه اختیار کند. آنها می‌توانند بدون ترس و وحشت از "اداره منکرات" رابطه برقرار کنند.

فیلم "در بازار جنس‌ها" که با حمایت بنیادی اتریشی تهیه شده، در جشنواره سینمایی وین به نمایش در آمد.

موسیقی، روزنه‌ فرار

فیلم "خانۀ شیشه‌ای" سرنوشت چهار دختر تهرانی را روایت می‌کند، که آموزشگاهی به نام "بنیاد امید مهر" آنها را زیر چتر حمایت گرفته است. دختران از شرایط سخت زندگی عذاب می‌کشند، و بنیاد یادشده تلاش می‌کند به آنها در پی‌ریزی آینده‌ای بهتر کمک کند.

دخترها سرگذشت‌های متفاوتی دارند، اما کمبود محبت خانوادگی و حمایت اجتماعی درد مشترک آنهاست.

یکی از دخترها به نام نازیلا تمام توان و استعداد خود را وقف موسیقی رپ کرده است. او با شوقی بیکران به دنبال آنست که به رغم تمام دشواری‌ها راه خود را در موسیقی رپ باز کند.

با تب و تاب رپ

رپ ایرانی، مضمون محوری فیلم مستند "نه یک توهم" است به کارگردانی ترنگ عابدیان. این فیلم نیز در محافل گوناگون به نمایش در آمده است و آخرین بار در "جشنواره سینمای تبعید" در سوئد.

رگه‌هایی از فیلم "خانۀ شیشه‌ای" در این فیلم جریان دارد. فیلم "نه یک توهم" جوانانی را نشان می‌دهد که در شرایطی سخت دشوار با شور و شوقی وصف‌ناپذیر به موسیقی می‌پردازند. موسیقی رپ برای آنها تنها حرفه و خلاقیت نیست، بلکه سراسر زندگی است. خود فیلم نیز با تلاش و جسارتی به سزا سرگذشت قهرمانان واقعی خود را دنبال می‌کند و در سرنوشت آنها سهیم می‌شود.

در سال‌های اخیر در ایران گروه‌های موزیک غیررسمی یا "زیرزمینی" بیشماری شکل گرفته، که تولیدات آنها به ندرت بازتاب گسترده پیدا می‌کند. بهمن قبادی سینماگر ایرانی آخرین فیلم خود به نام "کسی از گربه‌های ایرانی خبر نداره" را یکسره به همین مضمون اختصاص داده است.

آنتی اسلام - ایران - اهواز
حضرات ادعا دار شیعه؛ مطالب رو بخونید و خجالت نکشید:{{ در زمانه‌ای که مدام از برخورد یا گفتگوی فرهنگ‌ها سخن می‌رود، مسائلی که به نوعی زاده‌ی نظام دین‌سالار است، خریدار بیشتری دارد. جایگاه نابرابر زنان در جامعه به ویژه توجه فراوانی برانگیخته و در بسیاری از آثار مستند بازتاب یافته است.....}
جمعه 15 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
1)واقعا من نمیدانم چرا به مشکلات اقتصادی فقط از دیدگاه دینی نگاه میشود یک مشکل اجتماعی مشترک در تمام کشورها چه دینی و چه غیر دینی نتیجه و مشکل یکسانی دارد و اتفاقا در کشورهای دینی بخاطر اعتقادات مردم هر مشکل اجتماعی اثر منفی کمتری دارد یک دوستی که تازه از اکراین آمده بود میگفت وضع اقتصادی اکراین و ایران تقربیا یکسان هست ولی اکثر دخترهای اکراینی حاضر هستند بخاطر پول با هر مردی ارتباط داشته باشند حتی دخترهای 18 ساله زیاد اکراینی هستند که براحتی با یک مرد 50 -60 ساله ارتباط دارند و میگفت باز صد رحمت به ایران که اگه مشکلات اقتصادی زیاد هست باز اکثر خانواده ها آبرومندانه با این وضع زندگی میکنند و تنها تعداد کمی هستند که در راههای غیر اخلاقی می افتند ....
جمعه 15 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
2)تازه واقعا معلوم نیست که وضعیت ایران در مقایسه با خیلی از کشورها بدتر باشد مثلا واقعا برای من سوال هست که وضعیت روسپیگری در ایران بدتر هست یا در ترکیه ...چون اکثر مردان ایرانی ترکیه و تایلند را بهشت روابط جنسی آزاد میدانند و گروهی از مردان جوان ایرانی که میخواهند ارتباط آزاد جنسی داشته باشند به این کشورها سفر میکنند ...تازه اگه در ایران گروهی واقعا به دلیل مشکلات اقتصادی دچار مشکلات اخلاقی هم باشند راه حل اساسی مبارزه با آن این هست که وضع اقتصادی ایران خوب شود و تنها راه آن هم این هست که یک دولت مردمی که مسوولین آن افراد متخصص و کاردان باشند در ایران حکومت کند نه این حکومت فاسد فعلی که اکثر مسوولین آن بیسواد و دارای مدارک دانشگاهی جعلی هستند...
جمعه 15 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
3)در پایان من معتقدم اکثریت خانواده های ایرانی خانواده های آبرومند ولی خیلی از آنها دارای مشکلات اقتصادی زیاد هستند و اکثر مردان در ایران 2تا 3 شیفت کار میکنند یا برای گذراندن زندگی خود مجبور به صرفه جویی هستند که این دولت با فساد و بی لیاقتی خود بیشترین ظلم را نسبت به این خانواده ها که اکثریت مردم ایران را تشکیل میدهند انجام میدهد ....
جمعه 15 آبان 1388

TAAT - ایران - اردبیل
همه چیزهای خوب و بد دنیا در ایران هم هست.با این تفاوت که ما در ایران با پاک کردن صورت مسأله های بد میخواهیم حتی وجود چنین مسایلی را منکر شویم در حالیکه در دنیا این مسایل را مطرح و برایش چاره اندیشی میکنند،همانطور که نکات قوت ملی را از طریق تحریک احساسات میهن پرستانه تقویت و از طریق محققان دانشگاهی بارور و به سمت جامعه هدایت میکنند. بااین تفاسیر ما خوب مانده ایم!
جمعه 15 آبان 1388

bij - المان - المان
صیغه (برتری سیسم مردسالار) همانقدر عقب افتاده و ضدبشریست که سپردن حکم مجازات به اولیای دم بر حسب انتقام! ان مرد جنگ طلب مردان را به مسلخگاه میفرستاد، بعد مدعی میشد من که زنده ام زنانتان تحت حمایت حرمسرایم میباشند! پناه بر خرد!
جمعه 15 آبان 1388

adam-bade - ایران - اردکان
آنتی اسلام - ایران - اهواز . حضرات ادعا دار شیعه؛ . تو .. شو مزدور وهابیون. ایرانیان غیور به هوش باشید. وهابیون قصد جدا سازی استان پهناور و همیشه سبز خوزستان وخلیج همیشه فارس را از دامان مام وطن ایران سر بلند را دارند ..... مرگ بر وهابیون عرب . درود بر ایران سبز
جمعه 15 آبان 1388

اسماعیل-شیراز - ایران - شیراز
آنتی اسلام - ایران - اهواز . تو .. نمی تونی بدون توهین به دین و ایمان مردم نظر بدی؟؟؟؟؟
جمعه 15 آبان 1388

bij - المان - المان
زنان دشمنان شماره یک اسلام و جوانان دشمن شماره یک سنت و تکرار در یک کلام روزمرگی میباشند!
جمعه 15 آبان 1388

bij - المان - المان
در دوره خاتمی هم و غم اصلاح طلبان بر بهبود وضع فرهنگی و رسیدن به ازادیهای زمین گیر شده بود و مخالفینشان اصول گرایان تمام حمله خود را بر معیشت یا بعبارتی اقتصاد بهتر قرار دادند. پس راضی بودن و ناراضی بودن مردم در تمام کشورهای دنیا یا مشکل اقتصادیست یا مشکل فرهنگی و نداشتن ازادیهای فردی و اجتماعی! در جوامع اسلامی هر دو این مقوله ها با هم از کمبود تا نایاب در نوسانند!!! اگر اقتصاد ایران در مرداب لجنی با ان همه منابع طبیعی فرو رفته به خاطر بی تخصصی تنها نیست چون متخصصین نخبه در ٨ سال دولت اصلاح طلب کم نبودند بلکه وارد شدن تفکر مکتبی (نه عقب افتادگی ٥٠ ساله در کوبا بل) از نوع پسرفته ترینشان یعنی ملغمه ای از تفکر حجازی بیسواد و غیرانسانترین ان شیعه علوی! اگر در جوامع متمدن اعتصاب و تظاهراتی بوقوع میپیوندد در نتیجه مکانیزمهای دموکراسی برای کنترل است. ...
جمعه 15 آبان 1388

bij - المان - المان
٢) .. اگر کسی به رای و مال مردم خیانت کرد، این افکار عمومیست که راهبر و کنترل کننده اند! در نتیجه خاطی از استعفا تا خودکشی قرار میگیرد! در جوامع اسلامی الله کنترل کننده است صدای او را هم هیچکس نمیشنود جز امام یا ولایت فقیه یا اخوند معتبر فیضیه!!! تفاوتهای سیستم غیرمکتبی(سکولار) و مکتبی اسلامی را فقط در مقیاس سال نوری میتوان بیان کرد!
جمعه 15 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. *پسر شجاع* - ایران - تهران. 1)واقعا من نمیدانم چرا به مشکلات اقتصادی فقط از دیدگاه دینی نگاه میشود...}} بخاطر اینکه اسلام احکام اقتصادی دارد ( مخصوصاً مذهب شیعه ) و جمهوری اسلامی با علم اقتصاد اسلامی میچرخد ( اقتصاد مال خر است! امام خمینی) در ضمن در متن بالا به نقدهایی راجع به "صیغه" توجه فرمایید. بحث های تکراری که شما همش حرف خودت را تکرار کردی و تکرار میکنی؛ و برای دلخوشی، یک بار نگفتی: "صیغه اشتباه است!" {....پس از انقضای مدت صیغه، که آن نیز به خواست مرد است، زن با سرنوشتی ناروشن رها می‌شود. نه تنها هیچ حق و حقوقی ندارد، بلکه چه بسا باید جور بدنامی و احتمالا بچه "نامشروع" را هم به دوش بکشد.....}
جمعه 15 آبان 1388

shahin 12 - انگلیس - انگلیس
*پسر شجاع* - ایران - تهران . تو چقدر به مخت فشار اوردی تا بفهمی فحشا بخاطر فقره!!؟؟تو چرا باز رفتی به اکراین و بقیه کشورها بالام جان اون چشای کورتو باز کن به دوربرت نگاه کن من نمیدونم تو کجای ایران زندگی میکنی اینقدر فقر و فساد و فحشا رو نمی بینی تو همون تهران اگه یه پیکان گرازه هم داشته باشه چند دقیقه بالا پایین بکنی دخترهای زیر 15 سالو می بینی که بخاطر چند هزار تومان و یا یه شب جای خواب داشته باشند حاضرند هر کاری بکنند نه بخاط هاری بلکه بخاطر بدبختی و گرسنگی.30 سال پیش ایرانو با امریکا و سوئد و بقیه کشورها پیشرفته مقایسه میکردند ولی الان چی!!!!؟؟ افسوس
جمعه 15 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
adam-bade - ایران - اردکان . وهابیون همون طالبان هستند که الان علی چکه ای داره بهشون پول میده که امریکایی هارو بکشن. اگر یادت باشه در دهه 80 امریکایی ها بهشون پول داد تا روسی هارو بکشن. در حقیقت طالبان و وهابی ها فاحشه های اسلامی هستند که لنگشون را میشه با پول هر کسی باز کرد و در همان زمان صدای الله اکبرشون رو میشه شنید.
جمعه 15 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
adam-bade - ایران - اردکان من خدا رو قبول ندارم. چه رسد به شیعه و وهابی و سحابی و کتابی و گلابی . برو بابا ..
جمعه 15 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. اسماعیل-شیراز - ایران - شیراز چه توهینی کردم؟! گفتم بشین بخون! ناراحتی؟! نخون
جمعه 15 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
صیغه بخاطر نیازی بوده که در جامعه احساس میشده .. واقعا چه جایگزین مناسبی بجای صیغه وجود دارد ....مثلا وقتی برلوسکنی نخست وزیر ایتالیا که خودش زن دارد و 70 سالش هم هست با یک دختر 18 ساله رابطه دارد فکر میکنید این دختر عاشق چه چیز برلوسکنی شده بجز پول و قدرت برلوسکنی...در جوامع سکولار چه برخوردی با او میشود اگر مجازاتی برای چنین مردی در نظر گرفته شده باشد من هم قبول میکنم که در ایران هم باید اینگونه باشد ... در ضمن به من نگید که خیلیها با این کار برلوسکنی مخالف هستند و از او خوششان نمی آید چون در ایران هم اگه مردی زن دوم بگیرد خیلیها از او خوششان نمی آید .....
جمعه 15 آبان 1388

bij - المان - المان
*پسر شجاع* - ایران - تهران، بقول farhad1124 فوری دهنت را اب بکش! برلوسکنی را با محمد یکی میکنی؟! محمد مادر مرده از نظر کافران زنباره بوده وگرنه اصلن به حرمسرا داشتن اهمیت نمیداده! اگر هم زنی در خانه اش زندگی میکرد با او سکس نداشت بر خلاف برلوسکنی زنباره! یا اگر پسر ناتنیش زنش را برای محمد طلاق میدهد فقط برای ازمایش صیغه است و نه برعکس! بعد ایه هم درست میشود بابا بیخیال تو یکی تا 9 تا مجازی! تازه دختر بچه 9 ساله هم نوش جانش :-(( تا چشم برلوسکنی کور که کمتر از 17 رکورد ندارد! حال سوال من از تو پسر شجاع اینست که ((در جوامع اسلامی چه برخوردی با محمد میکنند))؟؟! اگر نگران حکم یکی مثل farhad1124 هستی بگذار گردن من! :-)
جمعه 15 آبان 1388

shahin 12 - انگلیس - انگلیس
*پسر شجاع* - ایران - تهران . شماها که اینقدر صیغه صیغه میکنید به امثال من نا اگاه بگید فرق صیغه شدن با تن فروشی چیه؟مگه هر دو از روی ناچاری و نداری و بدبختی نیست؟کدوم زنی دوست داره صیغه ادمهای همسن باباش یا بابا بزرگش برای چند ساعت یا چند روز یا چند ماه بشه؟کدوم زنی دوست داره هر روز با چند مرد عجیب غریب سکس اجباری بکنه؟شما که اینقدر طرفدار صیغه هستید ایا حاضر هستید خواهرتون برای چند روز یا چند ماه صیغه یه مرد هوس باز بشه؟اگه یه روز بفهمید خواهر یا مادتون چند بار صیغه شدن چه عکس العملی نشون میدهید؟بنظر من صیغه فقط برای مردان هوس باز پولدار و مخصوصا اخوندا خوبه که با اینکار برای خودشون دکان باز کردن یا هما کار بکشی رو میکنند. نیاز و مشکل جامع با صیغه و این حرفها درست نمیشه باید تو جامعه شغل ایجاد بشه از خانوادهای کم در امد حمایت بشه با گرانی مبارزه بشه باید ریشه اعتیاد خشکیده بشه و غیره که هیچ کدوم اینکارا با این رژیم خائن ضد ایرانی عملی نخواهد شد و فقر و فساد و فحشا و اعتیاد هر روز در جامعه بیشتر و بیشتر خواهد شد
شنبه 16 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان . اتفاقا جوابت رو میدم در جوامع اسلامی سعی شده این نیاز بعضی از مردان و زنان به رسمیت شمرده بشه و برای آن هم قوانینی وضع شده برخلاف جوامع سکولار که نه میتوانند جلوی این پدیده را بگیرند و نه آن را قبول میکنند و تنها تماشا میکنند...
شنبه 16 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز. تو طرفدار آزادی در ایران هستی؟ آره یا نه؟
شنبه 16 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
Hoja Verde - ایران - تهران این سوال شما مثل این بود: تو غذا و آب میخوری یا نه؟! کی طرفدار آزادی نیست که من دومیش باشم!؟ خود خامنه ای هم طرفدار آزادی است. چون اگر آزادی نداشته باشه نمیتونه به مردم ظلم کنه. اسلام شما ضد آزادی است و آزادی رو محدود میکنه و یک سیستم خلیفه گری و حکومتی است. لطفاً از این سوالات سفسطه آمیز نپرسید نازنین ( که پشت بدش بگی: خوب؛ من هم آزادی میخوام!) یک مسلمان به یک مرجع تقلید و روحانی نیاز داره. و یک مرجع تقلید یک رهبر دینی است. و یک مرجع تقلید میتونه دستور جهاد بده ( جنگ و حمله) میتونه فتوای تحریم بده ( فتوی های تحریم اقتصادی و..) و کلاً میتونه سرنوشت یک جامعه رو عوض کنه بدون اینکه درس اقتصاد خونده باشه یا سیاست یا جامعه شناسی و... آخه من نمیدونم این مسئله اینقدر سخته که نمیگیری؟
شنبه 16 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
*پسر شجاع* - ایران - تهران...{{ واقعا چه جایگزین مناسبی بجای صیغه وجود دارد ...}} خودت هم استفاده میکنی؟
شنبه 16 آبان 1388

gogoli - ایران - تهران
آنتی جان - افغانستان - غار تورابورا! .... شما اون سری واست عبرت نشد؟! باز اومدی اینجا رو به گند بکشی؟! .. یه توصیه برادرانه دیگه واست دارم. به اون یکی توصیه(رفتن پیش یه روانشناس) که اینطور که معلومه گوش نکردی! اگه همین کسی هستی که «وانمود میکنی» و حرف حساب و نیت خیر داری، بجای توهین (مثل ماجرای صیغه)، اون جاهایی رو که واقعا احساس میکنی میتونه بهتر بشه منصفانه نقد کن. خیلیها تو ایران در مورد خیلی از مسائل حرف و انتقاد دارن. اما هرگز به خودشون اجازه نمیدن به شخصیتهایی مثل حضرت محمد یا امامان شیعه بی احترامی کنن.
شنبه 16 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. gogoli - ایران - تهران شما که میگی صیغه خوب است آیا حاضری برای خانوادهء خودت هم تجویز کنی؟! خوب لابد با رضایت کامل از صیغه برای خانواده ات استقبال میکنی که اینجوری و پرحرارت صیغه صیغه میکنی :-))
شنبه 16 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز . نه بابا صیغه کجا بود دوست شدن هم راحت تر هستش هم خرجش کمتره.....
شنبه 16 آبان 1388

gogoli - ایران - تهران
آنتی جان - افغانستان - غار تورابورا! ... عزیز مدبر! منو باش که اومدم یه بار باهات مثل «آدم» صحبت کنم! شما مگه از مدرسه «جبار باغچه بان» فارغ التحصیل شدی؟! هی باید یه حرف رو واست تکرار کنم؟! تو اینجور حرفای بی شرمانه تخصص داری، نه؟! خود .. هم میدونی که من از صیغه طرفداری نمیکنم. شما که از «فحشا» طرفداری میکنی چطور؟! آیا حاضری مثلا بابات علاوه بر مامانت یه «دوست دختر» ترگل ورگل هم داشته باشه؟!!! یا مثلا برعکس؟!!! خوش و خرم با هم سر یه میز بشینین، گل بگین گل بشنوین؟! یا مثلا اگه کسی زنتو جلوت ببوسه (یه رسم کاملا معمولی غربی) تو چکار میکنی؟! مثل بعضی از سیاستمداران دوران پهلوی بهش میگی: مرسی؟!!! (با این جواب نشون دادی که اونی که وانمود میکنی نیستی، اهوازی آزاده!)
شنبه 16 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
shahin 12 - انگلیس - انگلیس . اگه دختر18 ساله ای که با برلوسکونی 70 ساله ارتباط داشت پیدا کردی جواب سوالات خودت رو از او بپرس{کدوم زنی دوست داره صیغه ادمهای همسن باباش یا بابا بزرگش برای چند ساعت یا چند روز یا چند ماه بشه؟ } .
شنبه 16 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
*پسر شجاع* - ایران - تهران . نه بابا صیغه کجا بود دوست شدن هم راحت تر هستش هم خرجش کمتره.... }} بخاطر خرج و راحتی؟!!!! یعنی اگر فرض کنیم پول داشته باشی و راحت هم باشید و شرایط ایده آل باشه استفاده میکنید؟ لطفاْ بدون سفسطه پاسخ دهید. منتظرم دوست گرامی
شنبه 16 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز. خوب با این حساب نباید به عقاید دیگران توهین کنی اگر به فکر ازادی هستی. باید از همین الان یاد بگیریم به عقاید یکدیگر توهین نکنیم و فقط به طور مسالمت آمیز بحث کنیم. شاد باشید.
شنبه 16 آبان 1388

bij - المان - المان
*پسر شجاع* - ایران - تهران، ((این نیاز بعضی از مردان و زنان به رسمیت شمرده)) نیاز بعضی از مردان یعنی پولدارها و وابستگان نزدیک دربار اسلامی(سپاه و فیضیه) با دختر بچه مردم تا حوری بهشتی و بعضی از زنان فقط در ان دنیا با باقیمانده غلمانها(پسران ١٣ ساله) که در اصل باز برای مردان همجنس باز تصور شده :-((برخلاف جوامع سکولار که نه میتوانند جلوی این پدیده ..)) منظورت پدیده برلوسکنی است پس بخوان: سیلویو برلوسکنی نخست‌وزیر ایتالیا، دچار رسواییهای اخلاقی زیادی است و حتی همسر وی نیز به همین دلیل تقاضای جدایی از او را داده است و به همین خاطر، در نشست سران G20 تنها فردی که همسر خود را به همراه نداشت نخست‌وزیر ایتالیا بود. * در دیدار و گفت‌وگو با نخست وزیر ایتالیا، اقدام به ضبط حرف‌هایشان کرده‌ و اکنون تصمیم گرفته است که این مکالمات را منتشر کند. نخست و زیر ایتالیا از مدتها پیش به دلیل معاشرت با زنان جوان در صدر اخبار روزنامه‌ها قرار داشته است! ...
شنبه 16 آبان 1388

bij - المان - المان
٢) پسر شجاع .. بیش از 35 هزار زن ایتالیایی با امضای سندی، به اهانت سیلویو برلوسکنی علیه زنان در ایتالیا و سوء استفاده از آنها در مسایل سیاسی و تجاری اعتراض کردند. دادگاه ایتالیا مصونیت برلوسکنی را باطل اعلام نمود تا به جرایم مختلف او رسیدگی شود!!!!! پسر خوب! این هم در ((جوامع سکولار)) که با خیلی کارها ((جلوی پدیده)) برلوسکنی ((را بگیرند))!!! خب جواب سوال من چی شد: *در جوامع اسلامی چه برخوردی با محمد زنباره و بچه باز میکنند*؟!
شنبه 16 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
Hoja Verde - ایران - تهران . آنتی اسلام - ایران - اهواز. خوب با این حساب نباید به عقاید دیگران توهین کنی }} اصلاْ همچین چیزی نیست. برگرد یک بار دیگه جوابی رو که بهت داده بودم بخون. چون حدس میزدم این رو بگی همونجا بهت جواب این کامنتت رو دادم :-))
شنبه 16 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
gogoli - ایران - تهران دوست عزیز و نازنین. متاسفانه نمیدونم کجای این بحث اینقدر مشکل و پیچیده است که شما نمیگیرید!!! شما میفرمایید ..{{شما که از «فحشا» طرفداری میکنی چطور؟!..}} من کی گفتم که از فحشاء طرفداری میکنم؟! شما شرف نداری اگر نشان ندهی این از این. بعد از اون شما یک مسلمان معتقد شیعه هستی؛ چطور از یک طرف می گویید: صیغه یک دستور اسلامی و الهی است و من حتی برای خودم و خانواده ام و حتی مادرم قبول دارم؛ و عمل میکنم اما جای دیگر از جواب دادن طفره میروید و بهتان بر میخورد؟!!!! شما باید افتخار کنید این قانون مذهبتان است. من و خانواده ام بر اساس خِرد و منطق تصمیم میگیریم این شمایید که یک آخون هرزه و شهوتران و هوسباز برایتان تصمیم میگیرد و مسیر زندگیتان را برایتان مشخص میکند. آیا شما حاضرید مادرتان چندین بار و طبق دستور اسلام صیغهء این و آن شود؟! مگر شیعه نیستی؟! اگر به فحش دادن است؛ که از قدیم گفتن: فحش ها رو باد میبره و کتکها رو س گ میخوره. شما باید تابع اسلام باشی و در آخر روی من حساب کن. من هستم :-)) و جواب سوال من را هم بده و لطفاً حاشیه نرو
شنبه 16 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
gogoli - ایران - تهران منو باش که اومدم یه بار باهات مثل «آدم» صحبت کنم! }} شما مگه آدم هستی؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-)) آفرین باید سعی کنی یاد بگیری که مثل آدمها حرف بزنی. تمرین کن شاید بتونی :-)))))))))
شنبه 16 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
gogoli - ایران - تهران تجربه ثابت کرده که آدمهایی که هارت و پروت زیادی دارند ( مثل تو!) همیشه چهار یا پنج نفر توی خونه شونه ( یا زیر تخت یا توی کمد یا ....) :-)) خیلی مخلصم آبجی
شنبه 16 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان . فقط 35 هزار تا زن اعتراض کردند!!!!!!!!!!!!!! ...آن هم در یک کشور آزاد و دموکراتیک مثل ایتالیا با جمعیت بیش از 50 میلین نفر!!!!...بقیه چی؟؟؟؟ من هم منظورم همون بقیه مردم بود .....
شنبه 16 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز . راستش من خودم تا بحال از این کارها نکردم و فکر نمی کنم بعد از این هم این کار رو بکنم چون صیغه کردن یک زن در حقیقت یک نوع مدرک هست که زن میتونه با اون آبروریزی کنه و حتی شکایت کنه ....و اگه میگم دوستی رو ترجیح میدم بخاطر این هست که زن نمیتونه هیچ گونه ادعایی داشته باشه .....و اگه قرار باشه با یه دختر دوست باشم کسی رو انتخاب میکنم که او هم این نوع زندگی رو انتخاب کرده {و باور کنید این نوع زنها این نوع زندگی رو دوست دارند و حتی اگه به اونها پیشنهاد ازدواج بشه اهل زندگی نیستند}... نه یه دختر آبرو دار که قصدش از دوستی ازدواج باشه ...چون در ایران مدتی هست که دختر و پسرها با نظارت والدین با هم دوست میشوند و با تایید خانواده هم ازدواج میکنند برادر من این طور ازدواج کرد و ازدواج کاملا موفقی هم داشت...
شنبه 16 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز . راستش صیغه کردن در ایران داره قدیمی میشه دیگه مردها حوصله اداره یک خانواده رو ندارد چه برسه به دو خانواده و اگه مردی بخواد روابط جنسی زیادی داشته باشه ترجیح میده با روسپیها و یا با دوست شدن با یک زن اینکار رو انجام بده درست به سبک غربی ...وتعدادی زن و دختر هم وجود دارند که همیشه کار رو برای این مردها راحت میکنن و این زنها و دختر ها کسایی هستند که همیشه در مراکز شلوغ و خیابانها هستند و بقول دوستتان shahin 12 - انگلیس - انگلیس اگه با ماشین تو خیابان بچرخی آنها رو پیدا میکنی ...این گروه زنها کارشان این هست ولی واقعا اکثریت زنهای ایرانی چه دختر و چه زن اهل زندگی و قناعت هستند و به این راحتی به همسرانشان خیانت نمی کنند...
شنبه 16 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز. خب مگه ما چه می خواهیم؟ غیر از یک سیستم آزاد و دموکراتیک. در یک سیستم آزاد همه به طور مسالمت آمیز با یکدیگر بحث می کنند اما به باورهای یکدیگر "فحش" و "ناسزا" نمی گویند. اینطور که ما پیش می رویم پس از تغییر شرایط هم یک عده ای همین کاری را می کنند که آخوندا کردند منتها وارونش.
شنبه 16 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
*پسر شجاع* - ایران - تهران..{{...گه قرار باشه با یه دختر دوست باشم ...}} چرا اینقدر تکرار میکنید: با یک دختر دوست باشم؟!! مگر در مذهب شیعه میشود با دختری دوست شد؟! چرا از کلمهء "صیغه" خجالت میکشید؟ دیدی عزیزم؟! حتی ضمیر ناخودآگاهت این مسئله را قبول ندارد و میترسد. تو از درون این مسئله را رد میکنی؛ اما چون یک آخوند دوزاری و پوسیده عقل، به شما دستور میدهد، عقلتان را در اختیار او میگذارید. برای همین است که من به مذهب و دین فحش میدهم و آنها را بی ارزش میدانم. خودت باش نازنین
یکشنبه 17 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
1. *پسر شجاع* - ایران - تهران..{{...راستش صیغه کردن در ایران داره قدیمی میشه دیگه مردها حوصله اداره یک خانواده رو ندارد چه برسه به دو خانواده و...}} قربون اون شکل ماهت برم من؛ اول اینکه صیغه قدیمی نشده و تازه داره شروع میشه و باب میشه. زمان شاه کی صیغه میکرد؟! خانواده ها خیلی به هم وفادار بودند و این حرفها فقط "اسمش" بود و برای خنده. الان صیغه یک مسئلهء روز است. نمیبینی این همه فیلم و انتقاد از دولت و مذهب و فعالان حقوق بشر و.. دارند فریاد میزنند؟!! درضمن؛ مگر آدمهای بدبخت و بیچاره میرن دختر و زن صیغه میکنند؟!
یکشنبه 17 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
2. *پسر شجاع* - ایران - تهران این رو 100 بار گفتم همین بالا هم نوشته اگر زحمت می کشیدی و مطالعه میکردی:{{متعه تنها برای لذت‌جویی بیشتر مردان است. از متعه نه مردم عادی، بلکه بیشتر مردان متأهل و ثروتمند بهره می‌برند. آنها می‌توانند به هوس‌رانی‌های خود جنبه‌ی شرعی و قانونی بدهند، و در کنار همسر دایمی یک یا چند زن جوان را به عقد خود درآورند.}} : و تازه:..پس از انقضای مدت صیغه، که آن نیز به خواست مرد است، زن با سرنوشتی ناروشن رها می‌شود. نه تنها هیچ حق و حقوقی ندارد، بلکه چه بسا باید جور بدنامی و احتمالا بچه "نامشروع" را هم به دوش بکشد.
یکشنبه 17 آبان 1388

bij - المان - المان
*پسر شجاع* - ایران - تهران، به بیراهه نزن من چند نمونه از دهها نمونه اعتراضات را برایت نوشتم . یکی از انها توماری بود با چند هزار امضا که برای دادگاهی کفایت میکرد اما مهمتر برداشتن مصونیت بود که با فشار افکار عمومی به نتیجه رسید!!! برای بار سوم جواب سوال ما را بده: *در جوامع اسلامی چه برخوردی با محمد زنباره و بچه باز میکنند*؟!!!!!
یکشنبه 17 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
gogoli - ایران - تهران هی..خوب چشمهای ریزت رو باز کن. با من بخوای بحث کنی فقط توی این مایع ها باهات بحث میکنم و تا هزار سال دیگه هم باهات پا هستم. چون سبک مغز تشریف داری و خوش .. میشه! !!!! میدونم تو هم از اونهایی هستی که 16 تا آیدی داری و همین روزها باید شاهد سوختن همهء آیدی هات باشیم. اما من خدای حوصله ام. و کارم توی اینترنته و وقت هم زیاد دارم ( یک عمر) در ضمن توکه شیعه هستی باید به صیغه شدن فامیلت افتخار کنی؛ چون جزئی از فرهنگ اسلامی است و اصلاً خجالت هم نداره. نه سانسور کن و نه خجالت بکش. سرت رو بالا بگیر و بگو: "من به صیغه شدن همهء فامیلم افتخار میکنم چون سنت پیامبرم است و بزرگان دینم به من دستور دادند و با رضایت کامل حتی در مراسم همهء اعضای خانواده ام شرکت میکنم". بگو
یکشنبه 17 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. Hoja Verde - ایران - تهران. آنتی اسلام - ایران - اهواز. خب مگه ما چه می خواهیم؟ ...}} باز که تکرار مکررات شد!!!!! نازنین جوابتون رو توی همون کامنت بالا دادم. لطفاً بخونید
یکشنبه 17 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز. من معتقدم دوران اینکه یک رهبر دینی یک رهبر سیاسی باشه گذشته و امروزه وضع طور دیگری است.کی گفته رهبر دینی امروزه میتونه حکم جهاد بده؟
یکشنبه 17 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
*پسر شجاع* - ایران - تهران در حقیقت وقتی شما از صیغه طرفداری میکنید؛ دارید سنگ پولدارها و مردان هوسباز رو به سینه میزنید و همونطور که خودت هم گفتی؛ خوت تو نه اهل این حرفهایی و نه اصلاً خوشت میاد!! و من هم 100% ایمان دارم که شما مال این حرفها ( صیغه ) نیستی . اما با اینکار تان ( تایید صیغه) فقط دارید به آدمهای خائن به خانواده؛ و پولدار و هوسباز کمک میکنید. نمی دونم منظورم رو متوجه شدید یا نه؟!
یکشنبه 17 آبان 1388

shahin 12 - انگلیس - انگلیس
*پسر شجاع* - ایران - تهران . پسر خوب با عرض معذرت بحث کردن با تو شعر خوندن .شما هیچکدوم از جوابهای منو ندادی.گفتی دختر 18 ساله با نخست وزیر ایتالیا بابا زن اون پیز سک شدن میدونی یعنی چی؟یعنی شهرت جهانی-پول-ثروت-رفاه-بادیگارد داشتن و غیره. بالام جان اون یارو یه ادم عادی نیست یکی از کله کندهای دنیاست .باز تو رفتی غرب بابا گور بابای هرچی غربی کافره.تو اصلان میدونی سران کشورت چند تا صیغه پنهانی دارند؟تو غرب اشکاره ولی تو ایران اسلامی پنهان.تو اصلان میدونی همین خواهران بسیجی محجبه ارزوشونه سید علی برای چند لحظه هم که شده.گفتی بسبک غرب دوست میشی و سکس میکنی!پس فرق تو با غربی کافر با تو مسلمان چیه؟بقول مسلمانان اونا هم زنا کارند شما هم زنا کارید.
یکشنبه 17 آبان 1388

shahin 12 - انگلیس - انگلیس
*پسر شجاع* - ایران - تهران . جون هرکی دوست داری بیدار شو اینقدر تعصبی نباش.از خانواده ها ایرانی میگی حدود 4 ماه پیش که رفتم ایران یکی از دوستام گفت میخوام ببرت تو یه ویلا گوشت بچه کفتر بهت بدم من فکر کردم شوخی میکنه ولی وقتی به اون خراب شده تو جاده چالوس رسیدیم کاش هیچ وقت نمی رسیده ام ! یارو سرایدار بود چی بود تمام خانوادشو اجاره میداد وقتی دختر 8-9 سالشو نشون داد هزار بار ارزوی مرگ کردم ولی دوستم با وقاحت کفت اینه!این خوراک منه!!حالا کاری ندارم باهم درگیر بحثمون شد و غیره ولی از اون موقع به بعد بد جور افسرده شدام.وقتی دادشم و رفیقام دیدن خیلی ناراحتم گفتن بابا این جور چیزا دیگه خیلی عادیه.با یه تلفن یارو دست همه خانوادشو میگیه میاره اینجا.حتما خودت هم اینا رو بهتر از من میدونی
یکشنبه 17 آبان 1388

gogoli - ایران - تهران
«آنتی » - ترکیه - استانبول.... خوشم میاد ظرف سه چهار روز، از شدت سوزش دوبار لازم شده کپسول آتش نشانی رو ! از کامنتهای حضرتعالی معلومه که تیرم درست به هدف خورده! تا حالا با کسی که باهات تا اینجاها بیاد برخورد نکرده بودی، نه؟! با ذهن علیلت از سایرین نقطه ضعف گرفتی؟! من اوایل بارها از خودم میپرسیدم چرا خیلی از دوستانی که در حد اعتدال از مذهب طرفداری میکنن، بحث با تو رو تا آخر ادامه نمیدن؟ حالا دلیلشو فهمیدم. تا کم میاری موذیانه بحث رو به جاهایی میکشونی که طرف از خجالت و آبرو نتونه ادمه بده. آخه همه که مثل .. آبرو براشون «بازیچه» نیست! (راستی هارت و «پروت» غلطه، هارت و «پورت» درسته! «تو این مایع ها» غلطه، «تو این مایه ها» درسته)
یکشنبه 17 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
shahin 12 - انگلیس - انگلیس. 1)راستش من هنوز متوجه نشدم مشکل تو چی هست اگه منظور تو این هست که این حکومت فاسد هست من هم قبول دارم ولی اگه منظورت این هست که مردم ایران مثلا به خاطر مشکل مالی اکثر آنها فاسد شدند من واقعا مخالف هستم ...در مورد مثالی که زدی من اون سرایدار رو نمی شناسم ولی با قاطعیت میگم که یا یکی از مهاجرین خارجی بوده یا اهل یکی از محرومترین مناطق ایران بوده که بیشتر از آن که مشکل اقتصادی داشته باشه مشکل فرهنگی داره تازه وقتی یک مثالی میزنی و اون رو به کل جامعه ایران نسبت میدی پس باید در هر خانه ای و به نسبت زیاد باید از این اتفاقها بیفته واقعا من میگم از این خبرها نیست مثلا تجاوز به یه بچه چیزی نیست که عادی باشه و اگه اتفاق بیفته کل محله و شهر خبر دار میشن ...
یکشنبه 17 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
shahin 12 - انگلیس - انگلیس . 2)در مورد ارتباط زنهای خیابانی هم که گفتی اگه سوار اتومبیلهای شخصی میشند بالا هم توضیح دادم گروهی از زنها هستند که شغل آنها این هست و جای دیگه ای بجز خیابان برای پیدا کردن مشتری ندارند ولی شما اگه با یه اتومبیل آمدی و یکی از اینها رو سوار کردی به معنای این نیست زنها در ایران فاسد شدند شما بیا بازار یا یه مکان عمومی به یه زن پیشنهاد رابطه جنسی بده ببین چطوری با تو برخورد میکنه....در مورد زنهای خیابانی واقعا تعداد آنها خیلی کم هست و اگه در یک محله ای باشی تو فقط هر روز چند زن مشخص رو میبینی که این کار رو انجام میدن و یا در مراکز شلوغ مثل بازار این زنها بیشتر رفت و آمد میکنند...اگه من به حرفهای شما و بقیه مخالفان اعتراض دارم واقعا بخاطر این هست که دارید بجای گفتن مشکل اصلی مردم ایران که همان ایجاد رفاه و کار و تولید ثروت و عدالت توسط یک حکومت مردمی هست دارید فرهنگ مزخرف غرب رو تو پاچه مردم ایران که یه فرهگ چند هزار ساله دارند میکنید .....
یکشنبه 17 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
shahin 12 - انگلیس - انگلیس . 2)غرب اگه توانسته با تولید و استفاده از علوم جدید اقتصاد به پیشرفت اقتصادی دست پیدا کنه ولی از نظر فرهنگی خیلی ابتدایی و عقب مانده هست که در ایجاد ساده ترین روابط هم مشکل دارند مثلا واقعا ارتباط یک غربی با بستگانش تا چه حد است اگه خیلی بخواد مایه بذاره چند بار به رستوران دعوت میکنه ...یا همون رابطه زن و مرد کاملا بر اساس روابط جنسی هست چون زن و مرد از نظر مالی مستقل هستند و حتی از طرف دولت هم حمایت میشند و بر خلاف نظر تو در ایران برای رابطه داشتن با یک زن {منظورم روسپیها نیست } باید خیلی از عوامل مثل قانون نظر خانواده زن. رسوم جامعه...و در آخر نظر خود زن را در نظر گرفت ....
یکشنبه 17 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
shahin 12 - انگلیس - انگلیس . 4)ولی در غرب اگه بتوانی خود دختر را راضی کنی دیگه مشکلی نداری و راضی کردن یه دختر هم خیلی ساده تر از آن چیزی هست که باور کنی مثلا اگه قیافه خوبی داشته باشی یا وضع مالی نسبتا خوبی داشته باشی یا بلاخره چیزی داشته باشی که زنها خوششان بیاید مطمن باش با هر چند تا دختر که بخواهی میتوانی دوست باشی و پایان دوستی هم به اختیار خودت هست راستش در ایران من خیلی اتفاق افتاده که براحتی توانستم نظر یه دختر رو جلب کنم ولی مهمترین مشکل من خانواده دختر بودند که براحتی حاضر نیستند که دخترشان با کسی که قصد ازدواج نداره دوست بشن البته من هم از فریب دادن یه دختر باخانواده خوشم نمی آید ولی در کشورهای اروپایی تنها مشکل تو جلب رضایت خود دختر هستش و دخترهای با سن کم به دلیل احساسی بودن براحتی با یک پسر دوست میشن و براحتی با او رابطه جنسی برقرار میکنن ....
یکشنبه 17 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
shahin 12 - انگلیس - انگلیس . 5)و در پایان آن چیزهایی که در مورد ایران مثلا وجود زنهای خیابانی یا اعتیاد گفته میشه مطمن باش اگه یک روزی وضع اقتصادی جامعه خوب هم بشه باز گروهی هستند که این کارها رو انجام میدند من واقعا با چشم خودم دیدم فساد اخلاقی و اعتیاد اگر در طبقه ثروتمند ایرانی بیشتر از طبقات دیگه نباشه کمتر نیست و اتفاقا اگوی اکثر آنها هم فرهنگ غربی هست....
یکشنبه 17 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. gogoli - ایران - تهران تا کم میاری موذیانه بحث رو به جاهایی میکشونی که طرف از خجالت و آبرو نتونه ادمه بده}} آخه فیر توکه بلد نیستی حرف بزنی؟! تورو چه به بحث؟! نه سر پیازی و نه ته پیاز. برو بشین همون کتاب تاریخی شعبون بی مخ رو بخون. تورا با نبرد دلیران چه کار؟ بی مخ
یکشنبه 17 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز . شاید هم شما راست میگی آخه بدبختی اینجاست که آدمهای پولدار در هر حالتی کار خودشون رو میکنند و فرقی هم نمیکنه در ایران باشند یا هر کجای دیگه ولی من هرچی فکر میکنم صیغه بهتر از روسپیگری یا دوستیهای زیاد هست ...چون اولا زن با بیش از یک مرد همزمان ارتباط نداره هم خرجش رو از مرد میگیره هم از نظر آدمهای مذهبی گناه نمیکنه یعنی شخصیت زن حداقل در جوامع مذهبی حفظ میشه ...
یکشنبه 17 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان . در جامعه ما هم مثل غرب یا خیلی بیشتر با این کار مخالفت میکنند مثل همون آخوند حسینی که یه دختر رو صیغه کرده بود و زن اولش تو آفتابه اش اسید ریخته بود و خیلیها هم حمایت کردند فکر میکنم اگه امضا جمع میکردند 100 هزار تا امضا جمع میشد ولی این امضاها همان طور که تو ایتالیا فایده ای نداشت در ایران هم فایده ای نداره چون این یک واقعیت جنسی هست که باید پذیرفت و با آن منطقی برخورد کرد ...در مورد زنان پیامیر راستش من آن موقع نبودم تا ببینم شرایط چطوری هست فکر میکنم خیلی از مردها که الان تنها به یک زن رضایت میدن اگه اون موقع بودند شاید رکورد زن گرفتن رو میزدند چون با چند سکه طلا میشد یه زن جوان خرید و فرقی هم نمیکنه در عربستان یا ایران و یا هر جای دیگه مثل اروپا ...راستی یه چیزی یادم افتاد هیچ میدونستی مادر عایشه یه زن اروپایی مو قرمز بوده که ابوبکر او رو از تاجرهای برده اروپایی خریده بوده و به خاطر موهای قرمزش زنهای مکه به او حمیرا میگفتند یعنی دارای موهای قرمز....
یکشنبه 17 آبان 1388

bij - المان - المان
*پسر شجاع* - ایران - تهران، دوباره برای ان مثالت یعنی سیلویو برلوسکنی: چند نمونه از دهها نمونه اعتراضات را نوشتم و نتیجه غیرقابل مقایسه همان برداشتن مصونیت اوست تا برای اعمالش مجازات شود!!! ((خیلی از مردها که الان تنها به یک زن رضایت میدن اگه اون موقع بودند شاید رکورد زن گرفتن رو میزدند)) مردهای مسلمان مخصوصن دو اتشه اش حتمن و بدون شک همانطور که تو مدعی هستی رکورد زن گرفتن رو از محمد و علی و حسن می ربودند!!! اما اشتباهت اینجاست که هیچکدام از ان مردهای مسلمان نمیتوانند امروز ادعای پیامبری کنند! در ثانی با اعتراف تو، محمد یک زنباره بود بقیه اش طلب مسلمین! در مورد مادر عایشه با اینکه میدانستم اما نه با جزییاتش (=موهای قرمزش) :-) موفق باشی!
یکشنبه 17 آبان 1388

bij - المان - المان
*پسر شجاع* - ایران - تهران، ((صیغه بهتر از روسپیگری یا دوستیهای زیاد هست)) صیغه اولن برای همه در نظر گرفته شده نه برای زنان تنفروش و مردان خریدار! دوستی دختر و پسر هم ربطی به تنفروشی مرد یا برعکس نداره!!!!! بحث بر سر سیستم ضد انسانی مردسالاریست که اسلام با اغوش باز برای مردان محمد (جنگجویان) به بدرقه رفته و دو دستی بغل کرده! وگرنه کی گفته مردان اجازه همخوابگی با بیش از یک زن را داشته باشه، زن نه؟! گناه باز مربوط به سیستم مردسالار است چون اگر اسلام برای زنان چیزی برای ارائه کردن داشت حتمن همخوابگی مرد با بیش از یک زن را هم گناه بحساب می اورد!!!!!!!
یکشنبه 17 آبان 1388

shahin 12 - انگلیس - انگلیس
*پسر شجاع* - ایران - تهران . پرسیدی مشکلت چیه؟مشکل من با امثال شما اینه که شما که حتی تو خوابتون غربو نذید چرا اینقدر غرب غرب میکنید؟؟و چرا حرفهای صدا و سیمای ملا های دروغگو رو هی اینجا تکرار میکنید؟؟دوما من اون مثالو بکل جامعه نسبت نداده ام فقط یه مثال زده ام که ایران اسلامی پر از این چیزهاست.دوباره این هم بهت بگم کل فامیل و اقوام من تو ایران زندگی میکنند خودام هم مجبورم سالی 3-4 بار برم ایران این چیزها رو با چشای خود ام می بینم فکر نکن همه مثل تو سزشو میکنه تو برف.ولی تو چی؟ در مورد میلیونها خوانواده غربی بدون اینکه کمترین اطلاعی داشتی باز اظهار نظر میکنی.من نمیدونم تو منظورت از فرهنگ
یکشنبه 17 آبان 1388

shahin 12 - انگلیس - انگلیس
*پسر شجاع* - ایران - تهران . چیه؟من اصلا قصد دفاع از غربیها رو ندارم چون اصلا نیازی به دفاع ندارند ولی میخوام امثال تو که کمترین اطلاعی از غرب نداری یه ذره روشنتون کنم البته میدونم که اصلا امکان نداره.عزیز دل حرفات پره تناقضه از یه طرف من یکی رو دوست داشتم (شاید هم باهاش خوشبخت میشدی)خانوادشون نذاشتند یعنی تو رو قبول نداشتند احتمالا هم بدخترشون گفتن اگه دور بره اون لات بی سر و پا بگردی سرتو می بریم که صد در صد بدجور سر افکنده شدی چون نمیتونستی اینده خودتو همسر ایندتو تامین بکنی ولی تو کشورهای پیشرفته جونها خودشون به اینده خودشون تصمیم میگرند من فکر همه ای انسانها باید خودشون به اینده خودشون تصمیم بگیرند.من واقعا نمیدونم چرا شما گیر دادید به خانوادهای غربی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یکشنبه 17 آبان 1388

shahin 12 - انگلیس - انگلیس
*پسر شجاع* - ایران - تهران . غربی؟؟؟؟؟؟بابا همین الانش هم برادر از حال برادر بی خبره !!!!اگه اینجوری پیش بره یه 10 سال دیگه حسرت همین بقول تو خانوادهای غربی را خواهیم کشید!!!قبلا هم گفتم الان حتی تو روستاهای ایران هم رفت و امد خیلی خیلی کم شده تازه رفت و امد هم باشه چه فایده داره یا پشت بقیه فامیل حرف زدنه یا نشون دادن ثروت به همدیگه است و یا وقتی هم که مهمونی تموم شد کلی حروف و حدیث پشت سر هم میزنند بیا و دستش کن
یکشنبه 17 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
shahin 12 - انگلیس - انگلیس . 1)واقعا من موندم تو چرا فکر میکنی بجز تو و چند نفر دوستای همفکرت کسی غرب رو ندیده بابا اگه حالا کسی 500 هزار تومان { حداقل حقوق یک ماه یه کارمند} خرج کنه میتونه یه هفته بره تایلند مالزی یا اکراین ترکیه قبرس .... اگه 2 میلیون تومان خرج کنه میتونه چند روز بره فرانسه آلمان انگلیس بگرده یعنی یه ایرانی که به مکه هم میره تقریبا 2 میلیون خرج میکنه و جالب اینجاست در سال چند صد هزار ایرانی مکه میرند یعنی این پولها برای خیلی از ایرانیها پولی نیست بیخود نیست که ایران اقتصادی همردیف ترکیه داره { یعنی اقتصاد ایران 17 امین اقتصاد بزرگ دنیاست میتونی آما سازمانهای جهانی رو در مورد اقتصاد ایران تو ویکی پدیا ببینی} ....
یکشنبه 17 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
shahin 12 - انگلیس - انگلیس . 2)اینهارو گفتم که بدونی ایران با آن موقعها که برای اروپا رفتن خیلیها مجبور بودند قاچاقی و بشکل پناهنده برند خیلی فرق کرده توی همین تهران قیمت یک متر آپارتمان حداقل یک میلیون تومان هست یعنی برای خرید 100متر آپارتمان باید 100 هزار دلار بدی و اگه مشکلی برای مسافرت به اروپا هست بیشتر مشکلات سیاسی نه اقتصادی که برای کسانی که فامیل در اروپا دارند یا اگه کمی زیاد خرج کنی مشکل سیاسی هم وجود نداره ....حالا باز بیا بگو بجز من و دوستام کسی نمیتونه بیاد اروپا ...یه بار گفتم ولی نمیدونم حداقل من که دفعه بعد اومدم اونجا باز هم تو این سایت پیدات میشه که این حرفا رو بزنی یا نه... در ضمن حرفات در مورد مثالی که درباره دوست شدن با یه دختر زدم خیلی جک بود .. بابا من اهل مرام هستم هیچوقت با احساسات یه دختر پاک بازی نمی کنم حالا تو فکر کن خانواده اون دختر گفتن با این لات بی سرپا دوست نشو ها ها ها ها
یکشنبه 17 آبان 1388

gogoli - ایران - تهران
«آنتی شعور» - ایران! - اهواز! ... «نبرد دلیران»؟!! «خدا» شفات بده!!! ظاهرا هنرز کپسول آتش نشانی رو زمین نذاشتی و مشغول «تدبر» هستی!!
دوشنبه 18 آبان 1388

shahin 12 - انگلیس - انگلیس
آنالیر گونه سایت نیمه دولتى تابناک از تجاوز به زنان و کودکان (البته اینها یک از ده ها هزار هست.https://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=72105. در قرن ارتباطات نیاز به انکار و دروغ نیست با فشار دادن چند دکمه هر اطلاعاتی که بخواهی پیدا میکنید.همه چیز تو ایران اسلامی اخوند زده گرونه به جز جون انسانها و مواد مخدر.فاجعه اعتیاد در ایران آخوندزده، بزرگترین شیره کش خانه جهان . رادیو آلمان در گزارشی اعلام کرد، بر اساس گزارش سازمان ملل، ایران بالاترین آمار مصرف مواد مخدر در جهان را دارد. تهران نیز یکی از کلانشهرهای اعتیاد است. فقط حوادث و بخونید میبینید چه خبره؟؟؟ با جود اینکه فقط یکی از دهها رو چاپ میکنند.هیچ نیازی به انکارو دروغ نیست.با تشکر از حوصله و زحمات مسولان بهترین سایت ایرانی.
دوشنبه 18 آبان 1388

shahin 12 - انگلیس - انگلیس
*پسر شجاع* - ایران - تهران . عجب!!!!نمیدونستم اقتصاد دان هم هستی!!!!!!!جمع کن کاسه کوزه تو مردم محتاج نون شبشونن تو داری از اقتصاد حرف میزنی؟!!!خجالت بکش شرم کن حیا کن بمیر کم مزخرف بگو بیشتر از 20 میلیون زیر خط فقرند-اکثر جونونا بیکارن-خیابانها پر از زنان و کودکان کار و خیابانیه و غیره.500 هزار تومان حقوق 500 هزار تا درد داره با 500 هزار تومان نمیشه شمال رفت.اون حاجیای که میگی مثل تو یه مشت بیسواد عقده ای هستند که از گلو زن و بچه شون میزنند میبرند میریزند تو شکم عربا تا تو در و همسایه بهشون بگن حاج اقا و حاج خانم .اون خونه هارو که گفتی مطمن باش قیمت اون خونه ها رو خیلی بهتر از تو میدونم.چند درصد مردم میتونند از اون خونه ها بخرند؟؟؟ تو و امثال تو حتی نمیتونید تصور داشتن اون خونه ها رو بکنید.تو ایران و حتی تو افغانستان میلیونر خیلی زیاده ما داریم کلی صحبت میکنیم .بکو ببینم پایه حقوق تو ایران چقدره؟
دوشنبه 18 آبان 1388

shahin 12 - انگلیس - انگلیس
*پسر شجاع* - ایران - تهران . فاصله طبقاتی تو ایران چقدره؟تو همچین از ایران حرف میزنی که انگار داری به یه خارجی دروغ میگی خودت هم میدونی داری دوغ میگی!!!بهر حال دیگه نمی خوام وقتم و بیشتر از این برات تلف کنم چون خیلی خیلی عقده ای و حقیری!!تو هیچکدوم از سوالات منو جواب ندادی یعنی نداری؟اگه داری بگو ببینم تو که حتی تو خوابت هم غربو ندیدی و کمترین تجربه زندگی در غربو نداری چرا اینقدر غرب غرب میکنی؟؟؟؟و اگر غرب اینقدر بده چرا نصف بیشتر فامیلات تو غرب زندگی میکنند؟؟ چدا برنمیگردند به اون کشور گل و بلبل اسلامی عزیزشون؟؟؟تو چرا اینقدر تلاش میکنی بیای غرب؟؟؟؟همه اینا ثابت میکنه تو یه عقده ای تعصبی خیلی حقیر هستی که فقط میخوای خودتو مطرح بگنی
دوشنبه 18 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
بابا دههاهزار مورد کجا بود !!!!!تمام جنایتهایی که میشه در صفحه حوادث روزنامه ها نوشته میشه ....مثل همون اروپا که صفحه روزنامه ها پر هست از این حوادث ....اگه دوست داشتی برات یه آمار جنایت از اروپا میدم که خودت کف کنی ...برای شروع یه مرد بلژیکی که دخترش رو چندسال زندانی کرده بود و بهش تجاوز میکرد و بچه دار هم شده بود یا اون مرد آلمانی که ادمخوار بود یا تو همون انگلیس اگه تو لندن بچرخی مواد مخدر فروش کم پیدا نمی کنی ...تازه اون سایتی که گفتی آنالیز 27 مورد تجاوز و بررسی علل آن بود و تازه اگه خوب تحقیق کنی این 27 مورد تجاوز در بیش 10 سال اتقاق افتاده نه در یک سال ....حالا بیا بگو تو که غرب ندیدی چرا غرب غرب میکنی !!!!!ها ها ها ها
دوشنبه 18 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
shahin 12 - انگلیس - انگلیس . بابا تو واقعا بدجور وضعت خرابه گفتی کی این خانه ها رو میخره بهتره بدونی که 80 درصد مردم ایران صاحبخانه هستند و 20 درصد مستاجر ...راستش دیگه من حوصله بحث کردن با تو رو ندارم ولی امثال تو رو خوب میشناسم بالا گفتم مشکل تو چی هست ؟ جواب درست وحسابی ندادی میخوای بگم مشکل امثال شما چی هست؟ کسایی مثل شما به عشق اینکه تو اروپا دارند پول پارو میکنند قاچاقی رفتند به اروپا بعد چند سال دربدری و معطلی تو کمپهای پناهنده ها تازه با بدبختی تونستند مجوز کار بگیرند ولی هرچه کارمیکنند نه توانستند یه خانواده درست وحسابی داشته باشند و نه یه پس انداز درست و حسابی و وقتی ایران برگشتند دیدند ای دل غافل اکثر فامیلها از نظر وضع مالی و خانواده از اینها جلو هستند و اگه یکی از فامیلهاش خانه اش رو بفروشه کل زندگی او رو تو اروپا میتونه بخره حالا نه روی برگشت دارند و نه اعتراف میکنند بلکه با هزارتا دروغ جوری وانمود میکنند که در اروپا تو بهشت زندگی میکنند ....البته گروه دومی از ایرانیهای هم هستند که با یه برنامه درست و حسابی به اروپا و غرب رفتند و موفق هم بودند .....
دوشنبه 18 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
shahin 12 - انگلیس - انگلیس . 2)در آخر واقعا من برای پیشرفتهای اقتصادی اروپا و غرب احترام قایل هستم و سعی میکنم از این فرصتها استفاده کنم و اعتقاد دارم که ایران هم باید در این مورد از تجربیات غرب استفاده کنه ولی راستش در مورد فرهنگ غرب و روابط آنها با هم صدرصد فرهنگ اصیل ایرانی را ترجیح میدم البته با حذف نکات منفی آن ...
دوشنبه 18 آبان 1388

+3
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.