چه کسی بیشتر نان ملبورن را می خورد؟ خیابان یک طرفه آقای گزارشگر!

چه کسی بیشتر نان ملبورن را می خورد؟ خیابان یک طرفه آقای گزارشگر!

1 - ما یک بدهی تاریخی به جواد خیابانی داریم. عصر هشتم آذرماه 76 ، این نفس گرم آقای گزارشگر بود که باعث شد گل منحصر به فرد خداداد به استرالیا، بخشی از جاودانه های سرزمین ما شود.

به نوشته قدس؛ نگاه کنید؛ همین که ما هنوز هم عزیزی را «غزال» صدا می زنیم، بخشی از ادای دین مان به این گوینده ورزشی است؛ همان که لحظه لحظه گزارشش در ملبورن را حفظیم. بله آقای خیابانی! روزی پلی اف جام 98 ، جزو مطالبات شما از فوتبالدوستان میلیونی ایرانی است، اما آیا گمان نمی برید زجری که در همه این سالها، بینندگان تلویزیون از دست شما و گزارشهایتان کشیده اند، آن بدهی کذایی را صاف کرده باشد؟!

2 - خیابان رابطه آقاجواد با بینندگان فوتبال، دیری است که یک طرفه شده؛ آقای استاد مدتهاست که هر چه را صلاح بداند، هر طور که صلاح بداند، می گوید و گوشش به هیچ شکوه و اعتراضی هم بدهکار نیست.

آخرین شاهکار گزارشگر «دفرمه» شبکه سوم سیما، به دیدار تیمهای استقلال تهران و شاهین مربوط می شود. آنان که ذهن نکته سنج تری داشتند، تنها لحظاتی پس از «سلام و علیک» آقاجواد، به فراست دریافتند که مأموریت جناب خیابانی در این مسابقه، اصلاح خرابکاری هایی است که در بازی پرسپولیس و شاهین از او سر زده بود.

تکرار مکرر جملاتی با این مضمون که «وای به حال پرسپولیس اگر نتواند شاهین ته جدولی را ببرد» حسابی مردم بوشهر را علیه خیابانی شوراند و لابد استاد مسلم گزارشگری، دیگر بازی شاهین را در تهران، فرصتی برای جبران اشتباه پیشین، البته یا اشتباهی جدید تلقی کرد! همین بود که بینندگان بخت برگشته شبکه سوم، در طول تمام دقایق بازی مجبور بودند، حمد و ثنای آقاجواد درباره شهر بوشهر را تحمل کنند و عذاب بکشند.

کار به جایی رسید که خیابانی حتی نام محله های این شهر را هم یک به یک به زبان آورد و چنان به سبک خودش در ستایش از سوژه محبوبش افراط کرد که خبر موضوع به سکوها رسید و هزاران استقلالی را به شعار دادن علیه او واداشت؛ آنچه احتمالاً باعث خواهد شد خیابانی در صدد گزارش مسابقه دیگری از استقلال بربیاید و به قصد جبران مافات، این بار در قامت هوادار دو آتشه آبی ها قد علم کند...!

3 - «دوستان من اشاره می کنند که عبدا... کرمی، خیلی خوب در بوشهر جا افتاده! »؛ انصافاً دوست داریم جوادخان خیابانی ناپرهیزی کند و یک بار دیگر با توجه به فیلم بازی، گزارش خودش را گوش بدهد تا بفهمد چنین جملات عجیب و غریبی، چه حضور پررنگ و هراسناکی در حرفهای او دارند!

معلوم نیست بیننده مرتکب چه گناهی شده که باید هفته ای حداقل یک نوبت پای گزارشهای این چنینی جناب خیابانی بنشیند؛ مردی که انگار از یاد برده همه آدمها کاستی هایی دارند و لازم است که با گوش سپردن به نقدهای دیگران، درراه اصلاح رفتار خود گام بردارند.

جناب استاد که تعریف و تمجیدهای حیرت انگیزش از کریم انصاری فرد در بازی پرسپولیس و سایپا، عالم و آدم را عاصی کرد، حتی در گزارش فوتبال های خارجی که در آنها پای هیچ هموطنی درمیان نیست هم نمی تواند تعادل را برقرار کند و لحظات خوبی را برای بینندگان رقم بزند؛ این چنین است که مدام به مخاطبانش اطلاعات غلط می دهد.

حتی زیرنویس تلویزیون اسپانیا در مورد اینکه گل سیدوکیتا به اوساسونا، گل ششم این هافبک در لالیگا بوده نیز نمی تواند خیابانی را متقاعد به عذرخواهی و پس گرفتن جمله لحظاتی قبلش در مورد هفت گله شدن کیتا کند: «خب، 6 تا اینجا زده، یکی هم تو جام حذفی! » حالا چه اهمیتی دارد اگر بخشی از بینندگان تلویزیونی در جریان بوده باشند که بارسا تا به حال فقط یک بازی در جام حذفی انجام داده که در آن، هر دو گل این تیم به «کالچرال» را «پدرو» زده است؟!

البته آقای گوینده در هیچ یک از گزارشهایش دست از حکم صادر کردن هم برنمی دارد؛ در مورد کیفیت کار بازیکنان نظر می دهد؛ چنانکه پیرامون تک تک صحنه های داوری قضاوت می کند و البته کار مربیان دو تیم را به چالش می کشد. خیلی دوست داشتیم بدانیم اگر خود خیابانی بیننده بود و مجبور می شد گزارش یک خیابانی دیگر را گوش بدهد، چه احساسی پیدا می کرد!

4 - معروف است که می گویند خداداد عزیزی نان بازی ایران و استرالیا را می خورد و همچنان که از سفره آن گل طلایی اش متنعم است، اما به نظر می رسد بیشتر از خود «غزال»، این لقب دهنده «غزال» است که دارد در هوای ملبورن نفس می کشد.

جواد خیابانی، نشانی یک گزارش خوب از خودش، پس از بازی برگشت ایران و استرالیا را بدهد تا شاید دست کم ما از گمراهی نجات پیدا کنیم!

poriyaye_vali - قطر - دوحه
ازیه بستنی فروش استادیوم ازادی انتظاری بیش از این نیست
جمعه 15 آبان 1388

babrmazandaran1 - ایران - مازندران
بازی ایران و آمریکا رو هم بد گزارش نکرد. در مورد ناکامیهای ایرانیها پس از المپیک هم مسیولان ورزش رو بدجوری به چالش کشوند. خودمون یه خورده ضایع هست گزارشاش. ولی چند جایی جو گیر شده علیه مسیولین حرف زده. یه بارم علیه علی دایی حرف زد که البته دو روز بعدش به ماست خوردن افتاد.
جمعه 15 آبان 1388

borj - ایران - بوشهر
قبل از بازی پرسپولیس و شاهین هم من حالم از گزارش های این ادم به هم میخورد دیگه بعد از بازی که اون چرندیات رو به هم بافت نشون داد که .. خدا به پرسپولیس و استقلال تو بوشهر رحم کنه.یه پذیرایی اساسی براتون کنار گذاشتیم.
جمعه 15 آبان 1388

afshiin - ایران - تهران
borj - ایران - بوشهر برادر گرامی از شما به ما رسیده همین چند سال پیش تو جام حذفی استقلال رو خذف کردید یه کمی تحمل باخت هم داشته باش مهم این نیست که فرضا استقلال یا پرسپولیس تو بوشهر ببازن یا نه مهم اینه که آخر سر کی اول می شه می ره آسیا اوکی؟
جمعه 15 آبان 1388

artosh - ایران - تهران
بنده که حالم به هم میخوره از گزارش این آقا. اصطلاحاتی که به کار میبره، متهء اعصابه. مثلاً به دربی میگه شهرآورد و ... گرچه اتفاقات ایران دیگری رمقی نذاشته برای دیدن بازی های لیگ و کلاً فوتبال. بنده حتی نمیدونم تیم محبوبم پرسپلیس الان کجای جدوله و کی بازی داره.
جمعه 15 آبان 1388

sadafi - المان - مونیخ
ما همه هم میهنیم بدو خوبم بینمون هست. من خودم اصلا از این ادم خوشم نمیاد ولی به خاطر فوتبال با هم دشمن نباشیم. حیفه به خدا کاش دلا همه پر از محبت و رئفت باشه. هر کی طرفدار هر تیمی می خواد باشه اما به هم طعنه نزنیم و متلک نگیم . ما باید به هم احترام بذاریم وقتی می خواهیم دنیا ارج و منزلت ایرانی ها رو درک کنه و به خواسته هامون اهمیت بده.
جمعه 15 آبان 1388

borj - ایران - بوشهر
afshiin - ایران - تهران .یعنی مهم نیست که بهترین استادیوم ایران در اختیار این دو تیمه؟ مهم نیست که تمام توجه فوتبال ایران به این دو تیمه؟ مهم نیست سپاهان که صدر جدوله (قهرمان نیم فصل هم شد) بازیهاش پخش مستقیم نمیشه ولی بازی های این دو حتی اگه 13 جدول هم باشند پخش مستقیم میشه؟ مهم نیست اگه تو بازیهای یکی از این دو تا تیم داور یه اشتباه کنه برنامه های تلوزیونی زمین و زمان رو بهم میریزند ولی تو بازیهای دیگه اگه داور هزار تا اشتباه هم بکنه هیچ اشکالی نداره. و .. با این اوصاف خسته نباشید که به اسیا میرید و با اون وضع فجیع حذف میشید.
جمعه 15 آبان 1388

mohsen_raja - ایران - تهران
مرتیکه گلابی توی یکی از گزارشهای بازی سایپا وقتی توپ دست کریم انصاریفر بود گفت؛ این کریم انصاریفر با برادران انصاریفر( محمد حسن و حسین انصاریفر مدیرعامل های پرسپولیس و راه اهن) هیچ نسبتی نداره، خصوصا با محمد حسن انصاریفر!!!
جمعه 15 آبان 1388

عاشق وطن - ایران - تهران
این چه اسم و فامیلیه که داره !؟ یعنی هم جواده و هم خیابانی !!!!؟ خوب بدرد جمهوری اسلامی میخوره.
جمعه 15 آبان 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
borj - ایران - بوشهر . تو که شب سپاهانی هستی و روز شاهینی ! بالاخره کدوم وری هستی !?! مطمئن باش نه پرسپولیس,نه استقلال باج بده به تیم در پیتتون دیگه نیستن! سرور هر چی تیمه تیمهای تهرانیه.یادت باشه زرد!
جمعه 15 آبان 1388

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
وای بحال کسی که به روزنامه چی بگه بالای چشمت ابرو. از کاغذ و مداد مفت برای تسویه حساب های خود سوء استفاده میکنند. خیابانی در گزارشها تپق زیاد میزنه و بازی را زهرمار آدم میکنه! ولی مصاحبه های کارشناسی اش فوق العاده و حرفه ایست.
جمعه 15 آبان 1388

dannni - سوئد - استکهلم
این خیابانی سقش سیاهه هروقت استقلال جلو بوده میگه این استقلال چی تیمی شده بعد بازی رو میبازه
شنبه 16 آبان 1388

experthoney - بحرین - بحرین
کاملا درسته. بیابانی یه گزارشگره اگاتیکه. اصلا کاری به بازی نداره این خودش گزارش خودش رو میکنه کاملا هم بی ربط
شنبه 16 آبان 1388

alireza-perspolisi - ایران - بندرعباس
borj - ایران - بوشهر ای برجو ای برجو ...حرص نخور ..
شنبه 16 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.