استیو مارتین و الک بالدوین مجریان اسکار ۲۰۱۰

استیو مارتین و الک بالدوین مجریان اسکار 2010

استیو مارتین و الک بالدوین برای اجرای مراسم اهدای جوایز اسکار برگزیده شدند. اسکرین دیلی اعلام کرد بیل مکانیک و آدام شنکمن تهیه کنندگان مراسم اسکار 2010 در بیانیه یی مشترک درباره دلیل انتخاب مارتین و بالدوین گفتند؛ «ما معتقدیم تیم استیو و الک مناسب ترین افراد برای اجرای مراسم اهدای جوایز اسکار هستند. استیو تجربه اجرای این مراسم را در گذشته دارد و الک یک نیروی کاملاً تازه نفس است.» مارتین هم پس از اعلام این خبر در اظهار نظری طنزآمیز از اینکه قرار است با «دشمن» خود اجرای مراسم اسکار را بر عهده داشته باشد، ابراز خوشحالی کرد. بالدوین 51ساله هم که دو جایزه امی در کارنامه دارد، گفت؛ از اینکه قرار است اسکار را همراه با استیو اجرا کنم، هیجان زده ام. این فرصتی است که در طول عمر فقط یک بار نصیب افراد می شود. استیو مارتین 64ساله کمدین سرشناس امریکایی پیش از این دو بار در دوره های هفتاد و سوم و هفتاد و پنجم اجرای مراسم اهدای جوایز اسکار را بر عهده داشت که برای اولین اجرای خود نامزد دریافت جایزه امی شد. اما الک بالدوین اولین تجربه خود را خواهد داشت. مجری مراسم هشتاد و یکمین دوره اسکار هیو جکمن بود که اجرای او توانست تعداد تماشاگران تلویزیونی مراسم را به شدت افزایش دهد. بسیاری از مخاطبان سینما و تلویزیون مارتین را بیشتر در نقش های طنز و کمدی دیده اند و اجرای او در دوره مراسم اسکار هم از اجراهای قابل قبول یک دهه اخیر بوده است. بالدوین هم بیشتر نقش های جدی در سینما و تئاتر بازی می کند و یک بار در سال 2003 نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش دوم مرد شد، اما رقابت را به تیم رابینز و رود میستیک باخت.

بالدوین در ضمن از چهره های فعال هالیوود در عرصه سیاست است و انتخاب او برای اجرای مراسم اسکار از آن رو شگفت انگیز جلوه می کند که هالیوود معمولاً از افتادن به ورطه سیاست در این گونه مراسم دوری کرده است. گرچه در دوره یی که مراسم اسکار با حمله امریکا به عراق همزمان شده بود، همه چیز در آن رنگ و بوی سیاست داشت. مراسم اسکار از پربیننده ترین برنامه های تلویزیونی در ایالات متحده است، اما تمایل اخیر رای دهندگان آکادمی علوم و هنرهای سینمایی به فیلم های کم هزینه و مستقل و چهره های نه چندان سرشناس باعث افت تعداد بینندگان آن در سال های اخیر شده است. سال 2008 که «جایی برای پیرمردها نیست» اسکار بهترین فیلم را برد، مراسم اسکار تنها 32 میلیون بیننده داشت. به گزارش مهر مراسم اسکار که معمولاً بیش از سه ساعت به طول می انجامد در حدود 200 کشور پخش زنده می شود. سال 2004 که فیلم سینمایی «ارباب حلقه ها؛ بازگشت پادشاه» به کارگردانی پیتر جکسن بسیاری از جوایز اسکار را برد، تعداد بینندگان مراسم اسکار به بیش از 43 میلیون نفر رسید که در نوع خود یک رکورد محسوب می شود.

این نخستین بار نیست که مراسم اهدای جوایز اسکار با حضور دو مجری برگزار می شود. پیش از این در سال 1987 چوی چیس، گلدی هاون و پل لوگان اجرای مراسم اسکار را بر عهده داشتند و در بسیاری از دوره های مراسم اسکار در دهه 1970 دو یا سه مجری روی صحنه به اجرای برنامه پرداختند. هشتاد و دومین مراسم اعطای جوایز اسکار روز یکشنبه، هفتم مارس 2010 در سالن «کداک تیه تر» لس آنجلس برگزار خواهد شد و شبکه تلویزیونی ای بی سی امریکا آن را برای بیش از 200 کشور مستقیم پخش خواهد کرد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.