تاکید اوباما بر برقراری روابط همراه با احترام با ایران

تاکید اوباما بر برقراری روابط همراه با احترام با ایران

آقای اوباما بار دیگر بر آمادگی کشورش برای برقراری روابط همراه با احترام متقابل با ایران تاکید کرد

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا می گوید ایالات متحده خواستار برقراری روابطی برپایه منافع دو جانبه و احترام متقابل با ایران است.

آقای اوباما در بیانیه ای که به مناسبت سی امین سالگرد تصرف سفارت ایالات متحده در ایران صادر کرد، بار دیگر بر عزم کاخ سفید بر کنار گذاشتن گذشته دو کشور و از سرگیری روابط جدید میان تهران و واشنگتن تاکید کرد.

آقای اوباما در بیانیه خود گفت: " من به طور آشکار مشخص کرده ام که ایالات متحده قصد دارد گذشته را پشت سر بگذارد و خواستار برقراری رابطه با جمهوری اسلامی بر اساس منافع دو جانبه و احترام متقابل است. ما در امور داخلی ایران دخالت نمی کنیم. ما عملیات تروریستی علیه ایران را محکوم کرده ایم. ما حق ایران برای برخورداری از یک برنامه انرژی هسته ای صلح آمیز را به رسمیت شناخته ایم. ما اراده خود را برای حرکت در جهت اعتمادسازی به همراه سایر اعضای جامعه بین المللی نشان داده ایم."

بیانیه آقای اوباما در حالی منتشر شد که ساعاتی قبل، آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران در یک سخنرانی در تهران، تلاش آمریکا برای بهبود روابط با کشورش را زیر سوال برد.

آقای خامنه ای سخنان آشتی جویانه مقامات آمریکایی را "لبخند تاکتیکی" توصیف کرده که فقط کودکان را فریب می دهد و "اگر مسئولان کشور باهوش، مجرب، پخته و دل در گرو منافع ملت داشته باشند، فریب این لبخند ها را نخواهند خورد."

آقای خامنه ای با اشاره به سخنان "به ظاهر زیبا و پیغام های مکرر شفاهی و کتبی رئیس جمهوری آمریکا برای مذاکره با ایران و حل مشکلات" تاکید کرده است که "جمهوری اسلامی از همان ابتدا تصمیم گرفت پیشداوری نکند و در عمل شعار تغییر را ملاحظه کند اما در این مدت هر چه در عمل دیده شده، خلاف سخنانی بوده که بر زبان جاری شده است."

به گفته رهبر ایران، آمریکا از یک طرف صحبت از مذاکره می کند اما از طرف دیگر به تهدید خود ادامه می دهد که "این همان رابطه گرگ و میش است که امام فرمودند این رابطه را نمی خواهیم."

باراک اوباما در بیانیه خود بر بهبود روابط ایران با جامعه جهانی در صورت عمل به تعهدهای بین المللی این کشور تاکید کرده است.

بیانیه آقای اوباما ضمن تاکید بر احترام مردم آمریکا برای مردم ایران و تاریخ این کشور، می افزاید: "جهان همچنان شاهد ندای قدرتمند آنها برای برخورداری از عدالت و تلاش شجاعانه آنها برای به دست آوردن حقوق جهانی است."

او در این بیانیه این سوال را مطرح کرد: " ما برای سی سال از آن چه که حکومت ایران با آن مخالف است، شنیده ایم. سوالی که در حال حاضر وجود دارد این است که در پی چگونه آینده ای است؟

بیانیه آقای اوباما در ادامه می افزاید: " حال وقت آن است که حکومت ایران تصمیم بگیرد که می خواهد بر روی گذشته تمرکز کند یا این که تصمیم هایی را اتخاذ خواهد کرد که درهای فرصت های بزرگ، کامیابی و عدالت را به روی مردمش می گشاید."

آقای اوباما پس از پیروزی در انتخابات سال گذشته ریاست جمهوری آمریکا در چندین نوبت به طور مستقیم و غیرمستقیم رهبران ایران را خطاب قرار داده و خواستار بهبود روابط شده است.

نگاه رو به عقب یا جلو؟

persian-girl - دانمارک - کپنهاگ
بابا اوباما تو هم شدی سگ لیس خامنه ای عجب رویه حا . مردیکه با جمهوری اسلامی نه با ما ملت ایران . مگه صدای مردم نشنیدی مسلمه تازی زده همین آمریکا و کارتر بودن ما رو به این روز بدبختی کشاندن که پیشرفت نکنیم ما رو بردن به قرونه جاهلیت عربا مرگ بر آمریکا انگلیس فرانسه اسرائیل و مرگ بر اسلام که دشمن اصلی ملت ایرانه
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

afshiin - ایران - تهران
حالا که می شه با کمک آمریکا و برداشتن تحریم ها آینده ای روشن برای کشور متصور شد یک پیر خرفت زبون نفهم بی مغر با تصورات اشتباه و توهمات خودش و فرافکنی این شانس رو از ملت می گیره !!!
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

muir - قطر - دوحه
خوبه از یه طرف جونم عزیزم میگه از یه طرف هم قطع نامه صادر میکنه. مثل اینکه ایشون یادشون رفته که لابی های صهیونیست سیاست امریکا رو تعیین میکنن نه خودش.البته احتمالا این حرفا رو تحت تاثیر نوبلی که گرفته ایراد فرموده.در هر حال مرگ بر امریکا
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
خاک بر سر تو هم, تو هم مثله همه سیاستمدارا دروغگویئ! هیچکس دلش برائ مردم در بند ایران نمیسوزه.. ساخت و پاختاتونو کردین چند ساله دیگه رژیم اخوندا رو تضمین کردین. تف به همتون.. هیچ دولتئ تا حالا اینقدر نفع براتون نداشته. خمینئ, صدام, طالبان, بن لادن, همه دست پرورده شمان, اگه این جنگها نباشه سلاح هاتون کجا میفروشین?!!
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

baas - هلند - روتردام
به کسانی باید احترام گذاشت که به مردم احترام بگزارند و نه به مسئولین حکومت وحشی وضد مردمی و اسلامی (اسهالی ) داخل ایران.
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

Afshin London - انگلستان - لندن
او با ما نیست
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

Complicated Life. - ایلات متحده - دالاس
اقایپرزیدنت اوباما همانطور که میدانید شما بیشتر از 90 درصد مردم امریکا نیاز نمی بیند که ما با این کشور ارتبات داشته بشیم خواستیم یاد بیاوری کنم به شما . اصلن این مشکل ایرانیانز است به ماچه ر بتی دارد.
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
muir - قطر - دوحه. تو برو چیزهای عربهارو .. تو از ماهیتابه داغ پریدی توی اتیش؟ رفتی خدمتکاری دیکتاتورهای عرب رو میکنی و برای ما قوقولی قوقو میکنی. بهرحال مرگ بر اسلام که ریشه همه دیتکتاتوری ه و تروریستها هست. تو و محمد و علی و رهبرهات .. اوباما هم حساب نمیشید. به امید روزی که این دنیا خودش رو از لکه ننگ اسلام تمیز کنه.
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

khooroos - امارات - دبى
اوباماى بى عرضه ترسو , اکه نمى خواى دخالت کنى بس لطفا خودشیرینى الکى نکن . اصلا تو رو جه به سیاست و کشور دارى هنربیشه هالیوودى
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

فرارسی دیجیتال - ایالات متحده آمریکا - واشنگتن دی سی
خوانندگان عزیز،. ارتباط مستقیم بین ایالات متحده و ایران شرایطی را فراهم می کند تا دو کشور مشکلات قدیمی و خصوصا پرونده فعالیتهای مشکوک هسته ای ایران را حل کنند. اما این به این معنی نیست که ما حمایتهای خود را از گسترش حقوق بشر در ایران متوقف خواهیم کرد. انقلاب سال 57 ایران از داخل ایران نشات گرفت و برآیند تمایلات و گرایشهای گروههای مختلف مردم با عقاید گوناگون بود. دیگران را برای وقایع داخلی مقصر دانستن دقیقا مانند ادعاهای اخیر حکومت ایران است که دیگر کشورها را مسبب نا ارامیهای پس از انتخابات اخیر در ایران می داند. اما حقیقت این است که وقایع اخیر نیز مانند انقلاب سال 57 انعکاسی از خواسته ها و تمایلات مردم داخل ایران است. .
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

persian-girl - دانمارک - کپنهاگ
Afshin London - انگلستان - لندن . ناراحت نبا ش هم میهن ابا ما رو ولش ما باید با هم متحد باشیم تا این جمهوری اسلامی خونخوار رو به زیر بکشیم درود بر مردم آزادیخواه مرگ بر دشمن ایران و ملت ایران
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
Complicated Life. - ایلات متحده - دالاس. تو این امر رو از کجا در اوردی؟ در ضمن امریکا فقط تگزاس نیست.
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

aghakian - ایران - تهران
جناب اوباما رهبر ما راست میگه ایشان خیلی باهوش و دانشمنده شما اگه واقعا واقعا واقعا قصد و نیت خوب داری باید در عمل هم نشان بدهی نه اینکه بگی دست دوستی ما رو بگیر و اون دستت داره شرارت کنه ملت و رهبر ایران از قدیم و ندیم با هوش تشریف دارن لطف کن در عمل هم ثابت کن ما رابطه گرگ ومیشی نمی خواهیم
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

alisam - ایران - تهران
اوباما اوباما یا با اونا یا با ما
جمعه 15 آبان 1388

Sonia236 - آمریکا - نیویورک
واقعا برام سؤال که این اوباما چرا اینقد نفهمه، بابا جون جمهوری اسلامی نمیخواد باهات روابط داشته باشه چند بار باید zayat کنه هی دستشو میاره جلو تو دهنی میخوره آدم نمیشه! دیگه شده سوژه طنز کاریکاتوریست ها ! ۱ سال ریس جمهور شده هیچ دستاوردی نداشته جز ور ور ، دیگه کارش به جایی رسیده که محبوبیت ۴۰% و اگه از سناتوری هم حمایت کنه حتما اون سناتور شکست میخوره! هاها
جمعه 15 آبان 1388

louisette - فرانسه - مارسی
دموکرات ها هدفشان این است که از روی جنازه مردم یک کشور رد بشوند تا به نفت وروابط دیپلوماتیک با کشور مورد نظرشان برسند.اما این اوباما را دست کم نگیرید.این مرد حیله گر بتمام معنا است.
جمعه 15 آبان 1388

Afshin London - انگلستان - لندن
persian-girl - دانمارک - کپنهاگ) سپاس دختر ایرانی. من تا آخرش هستم. هیچ امیدی نه به آمریکا دارم و نه اروپا. و تا سر قبر این مسلمین خونخوار که کشور مرا اشغال کردند شراب نخورم و شادی نکنم آرام نمیگیرم. درود بر مردم آزادیخواه و مرگ بر دشمن ایران
جمعه 15 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
اینهم مثل اینکه سنگ اسلامی به سرش خورده و خل شده یکروز برای ندا و کشته شده ها رجز می خواند روز دیگر احترام به قاتلین او...عجب دنیای گندی اه
جمعه 15 آبان 1388

mashady - انگلیس - منچستر
میدونستم این کاکا سیای برده فقط به درد غلامی و نوکری سفیدها میخوره جای جرج بوش خالی خامنه ای عین سگ ازش میترسید
جمعه 15 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.