جلوگیری نیروهای امنیتی از خروج موسوی از فرهنگستان هنر؛ ضرب و شتم مهدی کروبی

جلوگیری نیروهای امنیتی از خروج موسوی از فرهنگستان هنر
 ضرب و شتم مهدی کروبی

در جریان حمله نیروهای دولتی به معترضان دولت ایران که در سی امین سالگرد تسخیر سفارت آمریکا در تهران، دست به تظاهرات خیابانی زده اند، نیروهای امنیتی مانع خروج میرحسین موسوی، یکی از سران مخالف دولت از محل کارش در فرهنگستان هنر شده اند و همزمان نیروهای لباس شخصی، مهدی کروبی دیگر مقام مخالف دولت را که برای راهپیمایی در خیابان به سر می برد، ضرب و شتم کرده اند.

وب سایت کلمه که مرجع رسمی خبررسانی از آقای موسوی است خبر داده است که تمامی موبایل های منطقه در خیابان طالقانی و نیز اینترنت این محل از صبح روز ۱۳ آبان قطع شد و دهها موتور سوار با لباس شخصی و تجهیزات کامل در مقابل فرهنگستان هنر تجمع کرده و با همراهی یگان ویژه به شعار علیه موسوی پرداختند.

بر اساس این گزارش ها گروهی از لباس شخصی ها وارد فرهنگستان هنر محل کار آقای موسوی شدند که درنهایت این افراد از محوطه ی فرهنگستان هنر عقب نشینی کردند اما اتومبیل حامل میرحسین موسوی که قصد خروج از فرهنگستان را داشت با ممانعت "پرحجم" نیروهای امنیتی نتوانست از فرهنگستان خارج شود.


براساس گزارش های رسیده از تهران، مهدی کروبی هم که برای شرکت در تظاهرات ۱۳ آبان در میدان هفت تیر حضور یافته بود مورد ضرب و شتم قرار گرفته و زخمی شده است.

حسین کروبی، فرزند او در گفت و گو با بخش فارسی بی بی سی گفت که منابع امنیتی پیش از مراسم سالگرد تسخیر سفارت، به پدرش درباره احتمال "حمله انتحاری" به او هشدار داده بودند اما آقای کروبی با رد این تهدیدات اعلام کرد که در راهپیمایی حضور می یابد.


آقای کروبی ساعت ده و نیم صبح چهارشنبه از محل میدان هفت تیر تهران به سوی محل سفارت سابق آمریکا راهپیمایی می کرد.

ماموران دولتی با باتوم به حبیب الله پیمان حمله کردند

نزدیکان مهدی کروبی، دبیرکل حزب اعتماد ملی، گفته اند که آقای کروبی که برای شرکت در راهپیمایی روز ۱۳ آبان به سوی میدان هفت تیر حرکت می کرد، مورد حمله قرار گرفت و زخمی شد.

به گفته آنان، مهاجمان از ماموران نیروی انتظامی بودند که به سوی آقای کروبی و کسانی که اطراف او بودند گاز اشک آور هم شلیک کردند و محافظان او و تعداد از مردم را زخمی کردند.

آقای کروبی، که به دلیل اصرار بر پیگیری اتهامات بدرفتاری و تجاوز به بازداشت شدگان وقایع پس از انتخابات هدف انتقاد شدید طرفداران دولت بوده، پیش از این نیز در جریان حضور در مجامع عمومی هدف حمله قرار گرفته است.

از جمله حدود دو هفته پیش، افرادی، که گفته شد از ماموران حراست نمایشگاه بودند، هنگام بازدید مهدی کروبی از نمایشگاه مطبوعات او را هدف حمله قرار دادند و زخمی کردند.

همچنین، حبیب الله پیمان، نیز در جریان تظاهرات روز چهارشنبه مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

آقای پیمان، که از شخصیت های موسوم به ملی مذهبی است، در مصاحبه با بی بی سی گفته است که هنگام حرکت به سوی میدان هفت تیر، ماموران مجهز به باتوم به مردم حمله کردند و در این حمله، ضرباتی به سر و چشم او وارد شد.

وی گفته است که یکی از همراهان او نیز در اثر ضربه باتوم به سرش تا مدتی بیهوش بود.

آقای پیمان افزوده است که نیروهای ویژه به هرکس که قصد خارج شدن از میدان هفت تیر را داشت، حتی کسانی که شعاری هم نمی دادند، حمله می بردند و آنان را زیر ضربات باتوم می گرفتند.

madrid - ایران - قزوین
آقان یکی بگه جمعیت تو تهران چقدر بوده ؟ اونچوری که 20:30 نشون داد همش 1000 نفر بودن که البته دروغه. آخه دانشگاه آزاد باراجین قزوین 6 هزار نفر جمعیت داشت
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

daresh - ایران - تهران
خاک عالم رو سر ما ایرانیان که کارمون به جایی رسیده که موسوی ترسو و کروبی مکار شدن رهباران ما. خداییش همون خامنه ای کفتار رو به هر دوتا مضخرفششون ترجیح میدم
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

mehr47 - ایران - تهران
مادام که آنها می زنند و مردم می خورند بجائی نمی رسیم. هیچ کس و هیچ عقیده ای نمی تواند به مردم بگوید از خودت دفاع نکن. دفاع حق مسلم ماست. چشم در چشم. رهبران تا کی؟؟؟؟
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

baba kurosh - ایران - قم
این کارا فقط نشونه ترسه . ما پیروزیم
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

nedarima - المان - برلین
واقعا جای تعجب دارد که اقای موسوی در روز مهمی مثل امروز به سر کار رفته بودند .درصورتی که میدونستند امروز قراره تظاهرات باشه.واقعا که.....
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

madrid - ایران - قزوین
به نظر شما جمعیت تو تهران چقدر بود؟ اون جور که 20:30 نشون داد خیلی کم بود. آخه تو دانشگاه آزاد قزوین جمعیت بالای 4 هزار نفر بود . آخه با عقل جور در میآد؟. صدا و سیما هم مردم رو احمق فرض کرده
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

koohkan - سوپد - مالمو
دوباره موقع درگیری و بگیر و ببند موسوی اسهال خونی گرفت و ظاهرا نگذاشتند بین مردم افتابی شود.پس چرا کسی حریف کروبی نمیشود و همیشه در صحنه حاضر است حتی اگر کتک بخورد. این کلک ها دیگه کهنه شده اقای موسوی فکر بهانه های جدید ترباش
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

rezanl - هلند - امستردام
نابود باد جمهوری اسلامی
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

Ezhaq - ایران - تهران
از کروبی داره خوشم می یاد، خودش هم می دونه اگر بخوان او را بکشند به نفع آنها(سگ نژادها) تمام نمی شه. زند باد ایران آزاد.
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

reza4554 - کانادا - تورونتو
تبریز: . دیشب به منزل تعدادی حمله کردند و تعدادی را دستگیر کردند که جلو تجمعات امروز را بگیرند. اما دانشجویان و مردم زیادی در فلکه دانشگاه جمع شدند. نیروی انتظامی حمله کرد. کوچه به کوچه جنگ و گریز بود. تعدادی دستگیر شدند. شعارها از جمله جمهوری اسلامی نمیخواهیم، مرگ بر دیکتاتور، زندانی سیاسی آزاد باید گردد، مرگ بر خامنه ای، مرگ بر احمدی نزاد.
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

kamran1011 - آمریکا - سن فرانسیسکو
دلیلش واضح است ، چون موسوی بسیار خطرناک تر از کروبی هست ، همین الان رهبر کاریزماتیک جنبش کیه ؟. همون کاری که با منتظری کردند سال‌ها رو با موسوی میکنند .
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

freedomforiran - انگلستان - لندن
تا زمانی که نشویم هیچکاری از پیش نخواهد رفت. مرگ بر جمهوری اسلامی عرب صفت و مر گ بر هرچی ملا. امیدوارم زنده بمانم و نابودی ملا ها را ببینم
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

778899 - ایران - شیراز
ما سبز می شویم ..در متن تمام ترانه های نانوشته...در امتداد این همه جاده ای که رو به مبادا می روند....در حنجره فریاد های ممنوع.....ما سبز می شویم....هر کجا که پرنده ای دچار دلهره باشد برای پریدن ..هر جا که دری رو به نیامدن باز شودو پنجره ای به سمت حصار.....ما سبز می شویم حتی به بهای سرخی شقیقه هایمان یا سیاه شدن دقیقه هایمان....ما سبز می شویم تا هیچ کبوتری قفس را با آسمان اشتباه نگیرد تا هیچ آسمانی به پرنده دشنام نگوید تا هیچ پنجره ای از بوسیدن ماه نهراسد...ما سبز می شویم حتی توی سلول های کهریزک پشت دیوار اوین توی دادگاه انقلاب هر جا دلتان بخواهد وهر جا دلمان بخواهد....گاز اشک آورتان را هدر ندهید ما سال هاست که مادرزاد بر خود سوزی این باغ، اشک ریخته ایم...باتوم های تان را کنار بگذارید ما از آغازِ "دانستن" آشنای درد بوده ایم...هر قدر که می خواهید ستاره از این آسمان خط بزنید... اما تا آن زمان که هم آغوشی یاس و نسیم جرم نباشد تا زمانی که هر پنجره ، ابتدای آسمان باشد تا آن روزگار که "تبر" خط بخورد از لغت نامه درخت ، یادتان باشد ............ما همه جا سبز می شویم
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
این رژیم دیکتاتور اسهالی فکر میکنه میتونه جلو این انقلاب ایرانی را بگیره؟زکی.
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
کم کم موقع کردهای شجاع هست. برادران عزیز تا سر اینها گرم کتک زدن ایرانی ها هستند شما لطفا ترتیب چندتا از این تازی صفت ها رو بدید.
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

Sonia236 - آمریکا - نیویورک
madrid - ایران - قزوین. به علت وحشیگری شدید قوم مغول، تظاهرات پراکنده بوده ولی طبق تخمین کارشناسان از روز قدس بیشتر بوده چیزی در حدود ۱.۵-۲ میلیون نفر در سطح شهر تهران بوده، البته این بار در سایر شهر ها هم بسیار گسترده بوده که تا الان سابقه نداشته.
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

sal_xcool - کانادا - ونکوور
دم موسوی و کروبی گرم. کارشون درسته واقعا. ولی کار مهمتر را مردم دارند انجام می دهند. دوستان راه 100 ساله را که یک شبه پی نمی کنند. از همین چیزها یک جنبش اغاز می شه. مملکتی که بیش از 2500 سال زیر سلطه دیکتاتوری بوده که با چند تا تظاهرات تمام مشکلاتش حل نمی شه. باید صبور بود. باید قوی و مستحکم بود. باید حاضر و اماده بود. باید امید داشته باشیم ، امید به پیروزی. من مطمعنم که ما پیروز می شویم. پیروزی از ان ماست ، مال ماست و حق ماست. باید متحد شویم. مسلمان ، یهودی ، مسیحی ، کمونیست ، بی دین ، ضد دین ، ملحد و هر چه که می خواهی باش ولی الان باید این تفاوتها را کنار بگزاریم و همه با هم متحد شویم و بگوییم ما ایرانیم و ایران ازاد می خواهیم.
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

پاینده ایران - ژاپن - اساکا
sal_xcool - کانادا - ونکوور. *مملکتی که بیش از 2500 سال زیر سلطه دیکتاتوری بوده...* . میشه توضیح بدی از کدام سلسله باستانی ایران دیکتاتوری شروع شده ؟.
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

Parastoo06 - استرالیا - سیدنی
چاره کار تنها جنگ مسلحانه است چون طرف اصلی روسیه است
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
black chador - امریکا - ولدن . کم کم موقع کردهای شجاع هست. برادران عزیز تا سر اینها گرم کتک زدن ایرانی ها هستند . منظور شما از این جمله این است که کردها ایرانی نیستند.خجالت هم خوب چیزی است.پس مشخص شد که تو ایرانی نیستی .یا ال اهوازی هستی یا جدائی طلب.که در ایران جائی ندارند.
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

Farahnaz2009 - استرالیا - سیدنی
درود به همگی‌، با امید و آرزوی پیروزی برای مردم شجاع ایران، من خواستم از شما سوالی کنم در رابطه با آقای موسوی، هنوز برام جای سوال هست که چرا ایشون هر بار که تظاهرات میشه یا توی خونه محاصره شدن و یا اینکه در این روز بزرگ که از ماهها قبل همینطور دارند برنامه ریزی میکنند ایشون سر کار میرند از صبح کله سحر که باز دوباره محاصره بشند و نتونند در جنبش شرکت داشته باشند به نظر شما کمی‌ که چه عرض کنم خیلی‌ عجیب نیست و جای سوال نداره؟!!!!!!!!!! جوون‌های عزیز ما، مردم شجاع ما جان بر کفّ خودشون رو به آب و آتش میزنند ولی‌ این آقا و خونوادش همینطور مردم رو با این فیلم در اوردنها با ز ی میدن. از چی‌ می‌ترسید؟ و چی‌ از دست میدید؟ پیروز و سرفراز با د جنبش سبز ایران، به امید سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی.
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

iran-tabriz20 - ایران - تبریز
وقت آن است که مردم مسلح شوند چون با دست خالی فقط کتک می خورن در زمان شاه نیز دو گروه فدایی و مجاهدین خلق با گرفتن پادگان لویزان اسلحه و مهمات به مردم رسوندن و مردم تونستن با نیروهای نظامی مقابله کنن وگرنه با دست خالی نمیشه هیچ کاری کرد .
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
778899 - ایران - شیراز! من همیشه از شعرات لذت میبرم
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

sal_xcool - کانادا - ونکوور
پاینده ایران - ژاپن - اساکا. سلام دوست عزیز،. اصلا چیزی غیر از دیکتاتورئ و حکومت سلطانی در مملکت ما تا کنون وجود داشته؟ اگر بوده خوب لطفا بگو که همه ما استفاده کنیم. من در هیچ جایی از تاریخ ایران سراغ ندارم که مردم شخص نفر اول مملکت را انتخاب کرده باشند و بعد هم توانسته باشند ان را به همان صورت عزل کنند. اگر شما می دانی لطفا بگو که برای همه اموزنده است. موفق و پاینده باشید.
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

reza_o - ایران - تهران
فعلا بهتر از همه این حرفها بهتره این شعار را جا بیاندازیم. خامنه ای قاتله ولایتش باطله. باور کنید بهترین ضربه را به رژیم میزنه
جمعه 15 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.