درگیری و دستگیری عده‌ای از راهپیمایان در نقاطع میدان فردوسی و خیابان‌های اطراف

اجتماع حامیان جنبش سبز در میدان هفت‌تیر

پارلمان‌نیوز: در دقایق ابتدایی آغاز مراسم 13آبان برخوردهای پرداکنده‌ای از سوی نیروهای انتظامی و امنیتی حاضر در میدان هفت‌تیر با حامیان جنبش سبز  صورت گرفت.

به گزارش پایگاه خبری فراکسیون خط امام(ره)مجلس«پارلمان‌نیوز»، در حالی که لحظه به لحظه بر تعداد مردم حامی جنبش سبز در میدان هفت‌تیر و خیابان‌های اطراف اضافه می‌شود نیروهای انتظامی و امنیتی حاضر در محل چندین بار اقدام به شلیک گاز اشک‌آور و تیرهوایی کرده‌اند اما خوشبختانه تا این لحظه درگیری فیزیکی خوشبختانه رخ نداده و تلاش نیروهای حاضر بیشتر برای پراکنده کردن مردم است.

مردم حاضر نیز شعارهایی همچون کروبی زنده باد، موسوی پاینده باد؛ یاحسین میرحسین در انتظار استقبال از مهدی کروبی به سر می‌برند.

گفتنی است، مسیر حرکت جامیان جنبش سبز به سمت لانه جاسوسی است.

حداد عادل از حامیان احمدی‌نژاد و از منتقدان جدی میرحسین و حامیانش نیز سخنران این مراسم است.


تعطیلی چهار ایستگاه‌ مترو تا پایان مراسم 13‌آبان

پارلمان نیوز :  ایستگاه‌های متروی «هفت تیر»، «طالقانی»، «دروازه دولت» و «فردوسی» امروز چهارشنبه تا پایان مراسم راهپیمایی 13آبان بسته است.

به گزارش ایلنا، از ساعات اولیه صبح امروز در همه ایستگاه‌های متروی تهران اعلام می‌شود که قطارهای مترو در ایستگاه‌های ‌«هفت‌تیر»، «طالقانی»، «دروازه دولت» و «فردوسی» به دستور مقامات مسوول، توقف ندارد و این شرایط تا پایان مراسم 13 آبان ادامه دارد.

تعدادی از شهروندان که بی‌اطلاع از تعطیلی ایستگاه‌های مذکور با درهای بسته مواجه شده بودند از نبود اطلاع‌رسانی به موقع در این باره انتقاد کردند.


درگیری و دستگیری عده‌ای از راهپیمایان
در نقاطع میدان فردوسی و خیابان‌های اطراف

موج سبز آزادی لحظاتی پیش عده‌ای از راهپیمایان که در میدان فردوسی به صفوف راهپیمایی پیوسته بودند بازداشت شدند. میدان فردوسی از ساعتی پیش بسته شده است و سرکوبگران از گاز اشک‌اور و باتوم برای متفرق کردن جمعیت استفاده می‌کنند.

همچین بر اساس گزارش‌های شاهدان عینی، درگیری‌ها در میدان هفت تیر ادامه دارد و نیروهای ضد شورش از تیر هوایی برای متفرق کردن جمعیت استفاده کرده است. عده‌ای از راهپیمایان که به خیابان‌های فرعی در میدان هفت تیر پناه برده‌ بودند به شدت مورد ضرب و شتم چماقداران قرار گرفتند و عده‌ای نیز به ون‌های مخصوص هدایت شدند. شاهدان عینی توصیه‌ کرده‌اند که راهپیمایان از ورود به خیابان‌های فرعی خودداری کنند. همچنین بر اساس آخرین گزارشات واصله به موج سبز آزادی، مسیر منتهی به سفارت سابق آمریکا و همچنین خیابان‌های منتهی به سفارت روسیه توسط نیروهای کودتاگر بسته شده است. گفتنی است که دانشجویان دانشگاه شریف نیز که از سمت دانشگاه خود به سمت محل راهپیمایی حرکت کرده بودند به جمع راهپیمایان پیوستند.

kaveh52 - ایران - تهران
دوستان من الان سید خندان بودم جعیت سبزها از خیابون شریعتی امده بالا و به سمت حسینیه ارشاد پیش میره . دمشان گرم ترکوندند این منطقه رو
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

lagolas - ایران - تهران
این بسیجیارو بکشید
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
پشماشون ریخته. تا کئ میخوان جلوئ مردم رو بگیرن
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

kaveh52 - ایران - تهران
دوستان . بچه های جنبش سبز در حال راهپیمایی از شریعتی بالا اومدند رسیدند به سید خندان هنوز دارند ادامه می دهند . الان نزدیک بزرگراه همت رسیده اند . نزدیکی خواجه عبدالله بسیجیها با موتور رسیدند ( همون سگهای بولداگ ) الان هم نیروهای ضد شورش و پلیس اومده . امیدوارم اتفاقی نیفته
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

shiva_v - ایران - شیراز
دیگه مسالمت بسته .تا کی شاهد لت و پار شدن خواهرا و برادر های خودمون باشیم .حتی از خودمونم نتونیم دفاع کنیم .این دفاع از ناموسه دفاع از غیرت نمیشه که همش بخوریم و دم نزنیم .وقتی 10 نفری با گاز فلفل و مشت و لگد و چوب و چماق میریزن سر یه دختر ما باید چیکار کنیم .؟؟فقط بگیم نزنینش و نگاه کنیم؟؟واقعاً
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

Ali_ Gerrard - انگلستان - شفیلد
توپ تانک بسیجی دیگه اثر ندارد. احمدی خره حیا کن خیانتو رها کن.مرگ بر خامنه ای جنتی مصباح یزدی و شیره ای های مجلس خفتگان. اندکی صبر سحر نزدیک است.دست تک تک کسانی که امروز تظاهرات رفتند رو می بوسم.
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

abiabi - انگلستان - لندن
دوستانی که در لندن زندگی میکنند امروز ساعت 6 بعد از ظهر تا ساعت 9 جلوی سفارت ایران در لندن یادتان نرود . امروز کاری کنیم که رژیم به لرز در بیاد . مرگ بر خامنه ای و لباس شخصیهایش . ( زنده باد جنبش مردمی سبز ) درود بر آقای کروبی و آقای موسوی
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

sadaf salehi - المان - المان
خدایا کمکشون کن.ایران پیروز خواهد شد.فقط اتحاد
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

niagara - ایران - تهران
زنده باد کروبی.بچه ها امروز تهران ترکید.من یوسف اباد بودم.نمیدونین چه خبر بود.از خوشحالی بغض کرده بودم.نمیدونین چقد به ایرانی بودنم به مردمم افتخار میکنم.دم همتون گرم.پیروزی نزدیکه.ما بیشماریم
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

farid abbasi - ایران - تهران
تقاطع هفت تیر- نجات الهی یگان ویژه وحشی و بی شرف به یک زن حمله کردند و وی را با باتوم و مشت و لگد مورد ضرب و شتم قرار دادند(متا سفانه بخاطر حمله موتور سوارهای عقب مانده بسیجی مجبور شدیم بریم سمت ولیعصر و متوجه نشدم چه بلایی سر آن خانم آمد کسانی که از این خانم شجاع و پسر جوان ربوده شده توسط بسیجیهای کثافت و خونخوار که با وحشگیری تمام سوار بر موتور ربودنش خبری دارند اطلاع بدهند تا خیالم یخورده راحت بشه.
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

Sonia236 - آمریکا - نیویورک
به علت وحشیگری شدید قوم مغول، تظاهرات امروز پراکنده بوده ولی طبق تخمین کارشناسان از روز قدس بیشتر بوده چیزی در حدود ۱.۵-۲ میلیون نفر در سطح شهر تهران به صورت پراکنده بوده، البته این بار در سایر شهر ها هم بسیار گسترده بوده که تا الان سابقه نداشته، به اخبار دروغین خبر گزاریهای دولتی توجه نکنید .
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

Sonia236 - آمریکا - نیویورک
********************************************************************************. به علت وحشیگری شدید قوم مغول، تظاهرات امروز پراکنده بوده ولی طبق تخمین کارشناسان از روز قدس بیشتر بوده چیزی در حدود ۱.۵-۲ میلیون نفر در سطح شهر تهران به صورت پراکنده بوده، البته این بار در سایر شهر ها هم بسیار گسترده بوده که تا الان سابقه نداشته، به اخبار دروغین خبر گزاریهای دولتی توجه نکنید . ********************************************************************************
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

babak z uk - انگلستان - منچستر
شیوا و ایران شیراز خواهر گرامی مردم ما دارند به نقطه ای میرسند که قیام کنندگان سال 60 رسیده بودند .به امید مسلح شدن خلق قهرمان و جارو کردن مزدوران متجاوز رژیم ضد ایران وایرانی.پیروز باشید.
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

babak z uk - انگلستان - منچستر
درود بر همه شما من ودیگر مبارزین در مهر سال 60 وقتی به دست این حسبن شریعتمداری شکنجه میشدیم به ما میگفت محارب ها برید خدارا شکر کنید که به دست امت حزب اللاه نیفتادید .منظورش این بود که ما بین مردم جائی نداریم .اما دل ما گرم راهی بود که می پیمودیم راه ما راه مردم ستم دیده ما بود .ایمان داشتیم مردم ما روزی با پی بردن به دجالیت و جنایات این رژیم پلید آخوندی بر علیه این متجاوزین به آزادی وشرف ایرنی به پا خواهند خواست.و امروز همان روز است .درد توهین ها وشکنجه ها شان تبدیل به عشق و امید به رهائی شده است.درود بر شما.
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

sadaf salehi - المان - المان
babak z uk - انگلستان - منچستر . کاملا موافقم.باید مسلح شیم.چاقو اولین سلاح
جمعه 15 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.