بیانیه های دولت و مخالفان در آستانه ۱۳ آبان

بیانیه های دولت و مخالفان در آستانه 13 آبان

پلیس می گوید تنها تظاهرات مقابل سفارت سابق آمریکا مجاز است

با نزدیک شدن 13 آبان پلیس ایران محدودیت هایی برای مراسم این روز قائل شده اما مهدی کروبی به چنین محدودیتی بی اعتنایی نشان داده و همزمان اعتراضات دانشجویی نیز ادامه یافته است.

بسیاری از مخالفان بر استفاده از مراسم دولتی 13 آبان به عنوان یک تجمع اعتراضی دیگر تاکید کرده اند و درخواست ها برای شرکت معترضان در این تظاهرات در هفته های اخیر اوج گرفته است.

اولین بار که معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری از یک مراسم دولتی برای ادامه اعتراضات خود استفاده کردند به روز قدس در روز 27 شهریور مربوط می شد، اما اکنون با بازگشایی دانشگاه ها و مدارس، به نظر می رسد آنها مقدمه چینی مفصل تری برای 13 آبان کرده باشند.

به گزارش خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا، فرمانده انتظامی تهران بزرگ در اطلاعیه ای که دوشنبه منتشر شد گفت که راهپیمایی 13 آبان باید فقط به نقطه مقابل سفارت سابق آمریکا محدود باشد.

در بیانیه این نیرو آمده است: "براساس هماهنگی شورای تبلیغات اسلامی تنها راهپیمایی در مقابل لانه جاسوسی آمریکا دارای مجوز قانونی است و هر گونه تجمع و راهپیمایی دیگر ممنوع است."

در ادامه این بیانیه در اشاره به مخالفان آمده است: "نیروی انتظامی با افراد و گروه هایی که قصد ایجاد ناآرامی و بی نظمی و رفتار غیرقانونی داشته باشند، براساس وظیفه قانونی خود با قاطعیت برخورد خواهد کرد."

اما در خبری که در پایگاه اطلاع رسانی حزب اعتماد ملی، "تغییر"، منتشر شده مهدی کروبی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد که راهپیمایی خود را از میدان هفت تیر آغاز خواهد کرد.

در این خبر ضمن تکذیب گزارش هایی که می گفت آقای کروبی صبح روز چهارشنبه 13 آبان در دانشگاه امیر کبیر حضور خواهد یافت، آمده است: "مهدی کروبی بنا بر برنامه سال های اخیر خود در روز 13 آبان، ساعت 10:30 در میدان هفت تیر حاضر می شود و از آنجا برای شرکت در مراسم پرشکوه سالروز 13 آبان اقدام می کنند."

همزمان سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی از احزاب اصلاح طلب در بیانیه ای به مناسبت 13 آبان بر اهمیت آن در مبارزه با استبداد داخلی تاکید کرده است.

مهدی کروبی بنا بر برنامه سال های اخیر خود در روز 13 آبان، ساعت 10:30 در میدان هفت تیر حاضر می شود و از آنجا برای شرکت در مراسم پرشکوه سالروز 13 آبان اقدام می کنند

وبسایت حزب اعتماد ملی

این سازمان می نویسد: "همچنان که نمی توان تحت سلطه خارجی به تحقق آزادی و حاکمیت اراده ملت بر سرنوشت خویش دل بست، با حضور استبداد و دیکتاتوری نیز نمی توان به استقلال و عزت و سربلندی کشور در برابر قدرت های بیگانه امید داشت."

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: "... نگاه اصلاح طلبانه جنبش سبز ملت ایران به 13 آبان نگاهی ملی و عصری است. بدین معنا که اصلاح طلبان آن حرکت تاریخی را به عنوان حرکتی به مقتضای ظرف شرایط تاریخی در دفاع از دو اصل بنیادین و همبسته استقلال از سلطه خارجی و آزادی از استبداد داخلی و تحقق جمهوریت ارزیابی می کنند."

یک روز پیشتر ستاد ملی جوانان حامی خاتمی و موسوی، معترضان را به شرکت در این راهپیمایی فراخوانده بود.

به گزارش وبسایت "موج آزادی" نزدیک به اصلاح طلبان در بیانیه این گروه آمده است: "ستاد ملی جوانان حامی خاتمی و موسوی (ستاد88) که حرکت خود را متاثر از جنبش های ضد استعماری و ضد استکباری ملت ایران می داند در پاسخ به دعوت رئیس جمهوری قانونی، میرحسین موسوی، ضمن درخواست از همه مردم شریف ایران برای حضور در مراسم 13 آبان، از تمام اعضای خود در سرتاسر کشور نیز می خواهد ضمن مشارکت در این راه پیمایی اعتراضی، صدای دموکراسی خواهی و ظلم ستیزی جنبش سبز ملتمان را در گوش ظالمان و مستکبران طنین انداز کنند."

همزمان روز سه شنبه دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف بار دیگر در محوطه این دانشگاه تجمع کرده و شعارهای اعتراضی سردادند.

"بامداد خبر" وبسایت نزدیک به جنبش دانشجویی ایران در گزارشی در باره تظاهرات دوشنبه نوشت: "دانشجویان که تعداد آنها بالغ بر پانصد نفر تخمین زده می‌شد، در اقدامی هماهنگ، از خوردن غذا خودداری کردند و در حالی که قصد خروج از سلف سرویس با سینی‌های غذایشان را داشتند با مقاومت دانشجویان بسیجی که حدود 20 نفر بودند مواجه شدند."

در ادامه این گزارش آمده است: "این اقدام دانشجویان بسیجی با واکنش دانشجویان معترض روبرو شد که با سر دادن شعارهایی هم چون "بیسجی، حیا کن دانشگاه را رها کن" و "بسیجی برو گم شو" و هم چنین شعارهایی مثل "یا حسین، میرحسین"، "مرگ بر دیکتاتور"، "دولت کودتا استعفا استعفا"، اعتراض خود را ادامه دادند."

یک روز پیشتر نیز دانشجویان این دانشگاه در سالن غذاخوری علیه دولت شعار داده بودند.

kaveh52 - ایران - تهران
امیدوارم همه دوستان سبز کمک کنند و روز 13 آبان پدر محمود صبورچیان و بقیه کودتاچیان رو دربیاریم و دوستان معترض به جنبش سبز هم بدونند که موسوی نهایت خواسته من و امثال من نیست ولی فعلا بهترین راهه برای رسیدن به آزادی
سه‌شنبه 12 آبان 1388

dannni - سوئد - استکهلم
این کروبی واقعا مرد روزهای سخت است درد و بلاش به سر رهبران ابوزسیون خارج نشین
سه‌شنبه 12 آبان 1388

افق - مالزی - کوالالامپور
برن گمشن
سه‌شنبه 12 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
((یا حسین - میرحسین))
سه‌شنبه 12 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
تظاهرات جلوی سفارت امریکا ازاد..همانجا که پدر روحانی ملا ها ال انگلیس و ال..جیمی کارتر شما قاتلها را در 1357 ننگین به قدرت رساند همان خمینی کثافت و قاتل که موسوی پیرو خط اوست!!!!!!!!!
سه‌شنبه 12 آبان 1388

jakjak - آمریکا - ماساچوست
ای رهبر دیوانه آماده ایم آماده . بله ای رهبر دیوانه افلیج و شیره ای ما آماده ایم آماده بیرون انداختن تو و مزدوران دستمال به دستت ، آماده ایم تا در 13 آبان با بانگ الله اکبر خواب را از چشمان کور تو و مزدورت محمود دیوانه برداریم ما دانشجویان نخبه ایرانی آماده ایم به تمامی جهانیان و دنیا بگوئیم که ما نخبه ایم ما نابغه ایرانی هستیم ما دست بیعت به تو و امثال توی دروغ گو نمی دهیم و به زودی شر شما و ایادی کثیفتان را از ایران کم می کنیم ما فرزندان کوروشیم ، فرزندان داریوش - کاوه - آرش - فردوسی - رستم - ما فرزندان آتشیم فرزندان زرتشت - فرزندان اهور مزدا - فرزندان ایران زمینیم - ما تازی سوسمار خور نیستیم - ما اسلام ناب کثیف تو را نمی خواهیم ما آئین زرتشت را می خواهیم - آزادی و برابری - کردار نیک - گفتار نیک - رفتار نیک نه آئین آدم کشی و جنایت اسلام تازیان وحشی را . ما نابغه های ایرانی انتقام خون ریخته شده عزیزانمان را از تو و مزدوران کثیفت می گیریم پس آماده باش آماده ای رهبر دیوانه -- وعده ما 13 آبان . دانشجویان نابغه ایرانی.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

jakjak - آمریکا - ماساچوست
نظام کثیف ولایت نکت بار فقیه های دیوانه و روانی علی گدا به زباله دان تاریخ پیوست . وعده ما حضور سبزتان فردا 13 آبان ساعت 10 صبح مقابل سفارت آیالات متحده آمریکا . شعار همه – مرگ بر هیچ کس دانشجو افشاء کن افشاء کن ولایت علی گدا رسوا کن رسوا کن . سپس هجوم به سوی مرکز اصلی دروغ رسانی نظام صدا و سیما و گرفتن این نهاد مردمی که همیشه زیر سلطه علی شیره ای بوده و آزادی آن – هجوم و محاصره مجلس شورای دزدان و کلاشان بی ناموس – محاصره قوه مجریه و قضائیه – پیوستن جمع تمامی نیروهای مردمی ارتشی و سپاهی و بسیجی به مردم و همه به بیت کثیف رهبری – و در نهایت آزادی و استقلال ایران و برافراشته شدن پرچم شیر و خورشید درفش کاویانی بر سرتاسر ایران پهناور و ایجاد یک حکومت مردمی با انتخابات مردم در یک جمهوری مردمی . به امید آن روز موفق و پیروز باشید .
سه‌شنبه 12 آبان 1388

hassanxx - ایران - تهران
محسن هاشمی‌رفسنجانی در همایش مهندسی طرح خط ۷ متروی تهران به حملات احمدی‌نژاد علیه خاندان هاشمی‌رفسنجانی در دوره انتخابات دهم ریاست جمهوری واکنش شدیدی نشان داد. به گزارش پارسینه، وی با بیان اینکه “اینها پای رهبری را به پیش کشیدند و انتخابات را هاشمی – احمدی‌نژادی کردند،. گفت: این افراد حالا می‌خواهند میان رهبری و هاشمی اختلاف‌افکنی و قطب‌بندی کنند. مدیرعامل متروی تهران گفت: دو سال احمدی‌نژاد شهردار تهران بوده و منم در همان زمان رییس مترو بودم، کی ایشان با من و آقای هاشمی برخورد کرده، احمدی‌نژاد رییس ستاد تبلیغاتی آقای هاشمی در منطقه نارمک در انتخابات مجلس بود.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

$persian$ - ایران - تهران
ما اگه دنبال اجازه شما بودیم که اصلا اعتراض نمی کردیم
سه‌شنبه 12 آبان 1388

سید هاشم - ایران - اراک
برید بابا مسخره ها با این جنبش مسخر تون این جنبش ثروتمندان تهران و بعضی دانشجو هاست نه مردم . اکثریت مردم اصلا نمیدونن جنبش سبز چیه من خودم شهرستانیم شهرستانیها که اصلا اهل این حرفها نیستند دارن مثل آدم زندگیشون میکنن وکوچکترین اعتراضی بعدانتخابات نکردندحتی الله اکبر هم نگفتن از اینجا که اکثریت مردم اعتراض نکردند به خصوص شهرستانها معلومه رای اکثریت با دکتر بوده وانتخابات کاملا سالم بوده بفهمید که شما سبزیها اقلیت خیلی کوچکی هستید و فقط بچه مایه دار تهرانی و به زودی نابود میشید چون در بطن جامعه و مردم کم درآمد جایگاهی ندارید
سه‌شنبه 12 آبان 1388

s.m.s - ایران - شیراز
دیگر ضحاک زمانه نمی تواند مغز جوانان ایرانی را خوراک مارهایش کند. مرگ بر ضحاک دیکتاتور درود بر کاوه سبز .
سه‌شنبه 12 آبان 1388

moji_england_stoke - انگلستان - استوک
موسوی و کروبی شدند خدای این مردم بدبخت...خاتمی چه غلتی کرد جز جنایت.. خدایا به داد این ملت برس
سه‌شنبه 12 آبان 1388

siavash b - ایران - تهران
سید هاشم - ایران - اراک . خوبه ما تا الان نمیفهمیدیم بچه مایه دار هستیم????? خوب شد گفتی من و همه داریم منطق شما طرفداران احمدی نزاد رو میبینیم که چطور قضاوتهای جاهلانه ایی میکنند
سه‌شنبه 12 آبان 1388

lagolas - ایران - تهران
بی حرمتی کسی حق نداره به این جنبش همیشه سبز بکنه. بی شعورا
سه‌شنبه 12 آبان 1388

badram - ایران - تهران
سید هاشم - ایران - اراک. خاک بر سرت آبروی هر چی اراکی رو بردی! مردم دلیر ایران همه آماده قیام هستند. سبز و آبی و قرمز
سه‌شنبه 12 آبان 1388

masih - ایران - تهران
سبز می آییم تمام ایران را را سبز میکنیم .دیگر از این رنگ قهوهای خسته شده ایم.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

Sonia236 - آمریکا - نیویورک
dannni - سوئد - استکهلم. واقعا باهات موافقم! مخصوصا تو سر رضا پهلوی کلنگ! فک کنم کوتاه ترین و بهترین جمله این سایت رو نوشتی!
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.