رواج صیغه در بازار سکس

رواج صیغه در بازار سکس

در "نظام اسلامی" تنها زنان ناگزیرند فشار موازین شرعی را تحمل کنند

جشنواره بین‌المللی فیلم وین (ویناله) در کنار ده‌ها فیلم داستانی و مستند، فیلمی به نام "در بازار سکس" را به نمایش گذاشت. این فیلم به زندگی جنسی در ایران می‌پردازد، و مشکلات پیچیده‌ای که از این بابت جامعه را فرا گرفته است.

فیلم "در بازار سکس" به کارگردانی سودابه مرتضایی، نگاهی متفاوت به موضوع آشنای مشکل رابطۀ جنسی در ایران امروز است. فیلم پس از مقدمه‌ای تاریخی، دشواری‌های رابطه جنسی را بر بستر فشارها و محدودیت‌های موجود نشان می‌دهد.

جامعه اسلامی که پس از انقلاب بهمن ۱۳۵۷ شکل گرفت، قصد دارد تمام امور و مناسبات اجتماعی را بر پایه‌ی موازین شرعی تنظیم کند. با این قالب‌بندی ایدئولوژیک، جامعه برای ارضای نیازی اولیه، با مشکلاتی بغرنج مواجه شده، به گونه‌ای که در عرصه روابط جنسی بحرانی واقعی پدید آمده است.

جامعه برای برون‌رفت از این بحران که از رهگذر دیدگاه تعصب‌آمیز سردمداران ساخته شده، نه تنها به هیچ راه حل روشنی دست نیافته، بلکه روز به روز به آشفتگی و سردرگمی بیشتری فرو رفته است. از سویی فریاد و فغان جوانان و لایه‌های نوگرا از تابوها و فشارهای جنسی به آسمان بلند است، از سوی دیگر لایه‌های سنتی و محافظه‌کار از ولنگاری و بی بند و باری در عرصه‌ی روابط جنسی شکوه می‌کنند.

حاکمیت اسلامی رابطه جنسی را تنها در قالب زناشویی طبق موازین شرعی می‌پذیرد، و هر نوع رابطه میان مرد و زن را خارج از چارچوب خانواده منع می‌کند. مدافعان حقوق زنان انتقاد می‌کنند که فشارها و محدودیت‌ها عملا فقط بر زنان تحمیل می‌شود. در اینجا هم درست مانند حجاب، این زنان هستند که باید زیر چادر اسیر بمانند، تا مردان از "وسوسه شیطانی" در امان باشند!

متعه، یک راه حل؟

منتقدان فقه سنتی عقیده دارند این تنها زنان هستند که ناگزیرند فشار موازین شرعی را تحمل کنند، زیرا "جامعه اسلامی" این امکان را برای مردان فراهم آورده که از نظر جنسی در "آزادی و رفاه" کامل باشند. آیین شرع به مرد مسلمان اجازه می‌دهد که چهار زن عقدی (ازدواج دایمی) داشته باشد و در کنار آن از ازدواج موقت نیز بهره ببرد، که در متون دینی به "متعه" یا صیغه معروف است.

فیلم خانم مرتضایی چند سرنوشت نمونه را در جامعه ایران ردیابی کرده است: از زبان زنی مطلقه، مردی مجرد و ملایی جوان، جوانب گوناگون معضل جنسی در ایران روایت می شود.

مقوله‌ای بحث‌انگیز

در فقه اسلامی صیغه مقوله‌ای بحث‌انگیز، حتی در میان مسلمانان فرقه‌های گوناگون است. اهل تسنن، به طور کلی متعه (ازدواج موقت) را امری خلاف و مغایر با اخلاق اسلامی می‌دانند. در برابر بیشتر فقهای شیعه، صیغه موقت را پاسخی مناسب برای نیازهای جنسی دانسته‌اند.

عرف جامعه، طبق برداشت‌های فرهنگی، صیغه را امری نکوهیده می‌داند که زنان را به تیره روزی و بدنامی می‌کشد. در میان بسیاری از فرهیختگان نیز متعه به مثابه‌ی نوعی "فحشای قانونی" ارزیابی می‌شود.

اما در جامعه‌ای که در آن راه روابط سالم جنسی از هر سو بسته شده، شاید صیغه هم راه مفری باشد: جوانی که امکان ازدواج ندارد و در سن نسبتا بالا هنوز خود را از برقراری رابطه‌ای پایدار ناتوان می‌بیند، یا بیوه زنی که از همسر طلاق گرفته یا شوی خود را از دست داده است و دیگر امکانی برای ازدواج دایم در پیش رو ندارد.

بیشتر طرفداران حقوق زنان عقیده دارند که متعه تنها افزاری برای لذت‌جویی بیشتر مردان است. این مردان، به ویژه مردان متأهل و ثروتمند هستند که از صیغه بهره می‌برند. آنها می‌توانند به هوس‌رانی‌های خود جنبه‌ی قانونی بدهند، و در کنار همسر، یک یا چند زن جوان را به عقد خود درآورند. پس از آنکه مدت صیغه سر آمد، این زن است که با سرنوشتی ناروشن رها می‌شود. نه تنها هیچ حق و حقوقی دست او را نمی‌گیرد، بلکه چه بسا کودکی "نامشروع" و شهرتی خراب روی دستش می‌ماند.

مهم‌ترین جشنواره سینمایی اتریش از ۲۲ اکتبر تا چهارم نوامبر در وین جریان دارد.

bij - المان - المان
((اینجا هم درست مانند حجاب، این زنان هستند که باید زیر چادر اسیر بمانند، تا مردان از "وسوسه شیطانی" در امان باشند!))
سه‌شنبه 12 آبان 1388

bij - المان - المان
((مردان، به ویژه مردان متأهل و ثروتمند هستند که از صیغه بهره می‌برند. آنها می‌توانند به هوس‌رانی‌های خود جنبه‌ی قانونی بدهند، و در کنار همسر، یک یا چند زن جوان را به عقد خود درآورند!))
سه‌شنبه 12 آبان 1388

bij - المان - المان
اسلام و شیعه تمام درها را میبندند! بعد یکی از ان درها را باز میکنند رنگ و روغن اسلامی میدهند و مدعی میشوند که عبور از ان فقط تحت شرایط و حکم اسلام مجاز میباشد حتی بر ضد عرف جامعه! وَمَکَرُوا وَمَکَرَ اللَّهُ وَاللَّهُ خَیْرُ الْمَاکِرِینَ!!!
سه‌شنبه 12 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
خیلی جالبه. در خود اتریش سکس همجنسها کاملا قانونیه.روابط آزاد جنسی سالهاست پذیرفته شده.موضوع این فیلم در جامعه غرب مصداق بیشتری داره.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

Napoleon - ایران - تهران
بابا زن برای همین چیزا خلق شده دیگه!!!!!
سه‌شنبه 12 آبان 1388

sam2009 - آلمان - آمدن
زن ستیزی یگی از پایه های اصلی اسلام ضد بشر است خلاصه کنم به آیه و گفته ها در اسلام ضد بشر . تازینامه سوره گاو آیه 223. « نِسَآؤُکُمْ حَرْثٌ لَّکُمْ فَأْتُواْ حَرْثَکُمْ أَنَّى شِئْتُمْ ..». « زنان شما، محل کشاورزی شما هستند؛ پس هر زمان که بخواهید، مى‏توانید با آنها آمیزش کنید. ». خطبه 79 علی قداره بند. « مَعاشِرَ النَّاسِ، إ نَّ النِّسَاءَ نَواقِصُ الْإِیمَانِ، نَوَاقِصُ الْحُظُوظِ، نَوَاقِصُ الْعُقُولِ، ». « اى مردم ، بدانید که زنان را ایمان ناقص است و بهره مندیهایشان ناقص ‍ است و عقلهایشان ناقص است » . فکر نکنم نیاز به توضیح بیشتر باشد پس وظیفه هر ایرانی است که این دین لجن و متعفن را برای همیشه به زباله دانی بسپارد .
سه‌شنبه 12 آبان 1388

asir@.P - فرانسه - پاریس
تفاوت صیغه و خودفروشی در اسلام= چند کلمه به زبان عربی.. میشه آمار صیغه در ایران رو هم اعلام کنید ؟
سه‌شنبه 12 آبان 1388

bavar88 - هلند - امستردام
هر چی باشه قوانین اسلامی به عدالت نزدیکتر است. خانم odin - بلژیک - انتورپن حالا فهمیدی که صیغه را با چی می نویسند حتما در موردش ساعت ها مطالعه کن شاید روزی به کار اید. صیغه اینجوری هم که اینجا نوشته نیست کلی شرط و شروط داره که متاسفانه بعضی ها سواستفاده می کنند. مثلا اینجا نوشته (پس از آنکه مدت صیغه سر آمد، این زن است که با سرنوشتی ناروشن رها می‌شود. نه تنها هیچ حق و حقوقی دست او را نمی‌گیرد، بلکه چه بسا کودکی "نامشروع" و شهرتی خراب روی دستش می‌ماند.) اصلا هم اینجوری نیست هم حد و هم میزان مهریه هم معلوم است و اگر فرزندی به دنیا امد حتما مرد باید سرپرستی کند کشک هم نیست که شما هر خبری را می اورید.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
صیغه فحشای رسمی در مذهب شیعه...ننگ و نفرت
سه‌شنبه 12 آبان 1388

baas - هلند - روتردام
نابود باد اسلام و قوانین قرون وسطائی و ضد انسانی قران.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

AKHOONDAK - ایران - تهران
سلام ای مسلمانان.. دریابید این دینتان را که سخت در خطر است...
سه‌شنبه 12 آبان 1388

ario barzan - امریکا - ویرجینیا
درود یادم میاد ایران توی کلاس دینی به خوردمون میدادن که چرا محمد چرا اینقدر زن داره.میگفتن چون میخواسته با تمام قبایل ان زمان رابطه بر قرار کنه و قدرت داشته باشه و میان ان قبایل اتحاد بر قرار کند و از این مزخرفات ولی اصل قضیه این بود که بعد از هر جنگ که با قبایل دیگه داشتن و به زنها و دخترها تجاوز میکرد اومدو مثل بقیه چرندیاتش دوتا کلمه بافت به هم که اره این تجاوز نیست این صیغه است و ان زنهائی که شوهرشونو توی جنگ از دست دادن و کشته شدنو ما زیر پناهو مهر خودمون میگیریم که هنوزم این صیغه وجود داره که این عقب افتادگی این دین کثیف اسلامئ را نشون میدهد .......
سه‌شنبه 12 آبان 1388

arman_keyvan - کانادا - کالگری
دین کثیف و احمقانه و مردم کاملا هشیار !
سه‌شنبه 12 آبان 1388

hovakhshatare - ایران - تهران
بله دیگه! زنها باید زیر چادر باشن وگرنه من اگه یه ذره موی زن رو ببینم حالی به حالی میشم میرم جهنم! خوب پس برای این که من که آدم مسلمونی هستم نرم جهنم خانومها باید چادر سرشون کنن! مگه نمی بینید که در جوامع غربی که زنها موی سرشون پوشیده نیست همه مردها در خیابان مشغول انجام کارهای شیطانی هستند؟! حالا ببینید اگه یه خانمی پیراهن آستین کوتاه هم بپوشه دیگه اصلا جهنم بر تمام مسلمین واجب کفایی میشه!! اونوقت من بیچاره چه گناهی کردم که یه خانوم آستین کوتاه بپوشه من برم جهنم؟! من یه عمر پاک زندگی کردم که بنا بر حدیث نبوی که فرمودند خداوند در بهشت به مردان پرهیزگار 70 باغ عطا می فرماید که در هر کدام 70 خانه است که هر کدام 70 حرمسرا دارد که در هر کدام از آنها 70 اتاق است و هر اتاق 70 تختخواب دارد و در هر تختخواب 70 حوری بهشتی منتظرند تا به فرد مومن خدمت کنند! من دیدم با این حساب توی بهشت صد و هفده میلیارد و ششصد و چهل و نه میلیون حوری بهشتی گیرم میاد! حالا شما توقع داری به خاطر بی حجابی یه خانوم من صد و هفده میلیارد و ششصد و چهل و نه میلیون حوری رو از دست بدم؟ اوهوکی!
سه‌شنبه 12 آبان 1388

sour cherry - چین - شانگهای
کلاه شـــــــــــــــــرعی.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

tafakore irani - آمریکا - تگزاس
در فرهنگهای پائین و دور از تفکر بیشترین لطمه به زنان وارد می شود. به امید از بین رفتن این نوع مسائل در کشورمان.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

amin7777 - انگلستان - منچستر
چشم خامنه ای مادر به خطا روشن.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

aria378 - ایران - تهران
باز هم اومدید نسازید .فحشای قانونی یعنی چه ؟حتی اگر اسم این کار را فحشا بگذاریم نوع قانونی اش بهتر است از نوع بی قانون آن.صیغه بهترین راه حل است اسلام برای هر دردی درمان دارد .
سه‌شنبه 12 آبان 1388

fahj - ایران - تبریز
به نظر اینجانب صیغه به نفع زنان درمانده وبی سرپرست می باشد زیرا زن با توجه به جذابیتی که برای مرد دارد با درایت خود وتنظیم مناسب قرار داد صیغه به نفع خود میتواند اینده زندگی خود را اداره کند وهرجه این مدت قرارداد بیشتر باشد به نفع او خواهد بود وهم اکنون این یک امر پذیرفته شده در جامعه ماست
سه‌شنبه 12 آبان 1388

pariha - کویت - کویت
یکی از دستورات مزخرف اسلام همینه در کمال وقاحت (صیغه ) را در جامعه رواج دادند و از هم بدتر خیلی هم عادی شده هوسرانی وروسپی گری در شکل اسلامی وشرعی - البته مردان بمزاجشون خوشایند است هرچه برای نزدیکان خود(خواهر - دختر و غیره ) را نمی پسندند.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
بلو استار و شرکاء خجالت نکشید. مطالب بالا رو بخونید
سه‌شنبه 12 آبان 1388

faramarz65 - ایران - تهران
صیغه یک کلاه شرعی است که درست کردن . در واقع این کار با بی بندوباری فرقی نداره فقط این کارو میکنند تا اگه اتفاقی افتاد بابای بچه معلوم شه . مهم اینه که ادم دنبال بی بندوباری نباشه وگرنه توجیه کردن کاری نداره . یه جایی نوشته بود : فرق انسان و حیوان چیست ؟. انسان حیوانی است که دارای اختیار و فکر است ولی حیوان از این دو بی بهره است ولی اگر انسان این دو را نداشته باشد از حیوان هم بدتر ( پست تر ) میشود .
سه‌شنبه 12 آبان 1388

abtin174 - ایران - تهران
اسلام ناب محمدیه دیگه آقا جان
سه‌شنبه 12 آبان 1388

abtin174 - ایران - تهران
اسلام دین سکس و شهوت
سه‌شنبه 12 آبان 1388

abtin174 - ایران - تهران
اسلام دین رذالت و ناجوانمردی
سه‌شنبه 12 آبان 1388

AKHOONDAK - ایران - تهران
مجددا سلام میکنم بر همه مسلمین ومسلمات ومسلمون عزیز.. پلیذ اسلام را دریابید...
سه‌شنبه 12 آبان 1388

azadeh11 - هلند - امستردام
صیغه فحشای رسمی
سه‌شنبه 12 آبان 1388

lagolas - ایران - تهران
به دین کسی توهین نکنه وگنه خودم ....
سه‌شنبه 12 آبان 1388

آیدا - ایران - ایران - خوزستان
ای کاش زن نبودم .
سه‌شنبه 12 آبان 1388

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
آنتی اسلام - ایران - اهواز . :-)))
سه‌شنبه 12 آبان 1388

abtin174 - ایران - تهران
وقتی الله مدینه خانم بیار محمد مصطفی بوده چه انتظاری از دین اسلام دارین
سه‌شنبه 12 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
چند نمونه از توجیهات بچه مسلمونا:{{ . bavar88 - هلند - امستردام. هر چی باشه قوانین اسلامی به عدالت نزدیکتر است.}} .....{{. bluestar - ایران - تهران. خیلی جالبه. در خود اتریش سکس همجنسها کاملا قانونیه.}}...{{. fahj - ایران - تبریز. به نظر اینجانب صیغه به نفع زنان درمانده وبی سرپرست می باشد }}
سه‌شنبه 12 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. fahj - ایران - تبریز. به نظر اینجانب صیغه به نفع زنان درمانده وبی سرپرست می باشد ... وهرجه این مدت قرارداد بیشتر باشد به نفع او خواهد بود وهم اکنون این یک امر پذیرفته شده در جامعه ماست}} چیزی که شما میفرمایید؛ "تن فروشی" نام دارد چرا میگویید صیغه؟!!! . اسلام تمام محدودیتها را برای زنان بوجود آورده؛ و یک جامعهء اسلامی، به یک زن بیوه یا زن طلاق گرفته، به چشم کالایی برای صیغه شدن نگاه میکند نه یک انسان و از طرف دیگر؛ مردها حق طلاق دارند نه زنها و بازار کار فقط برای مردها است نه زنها و..... تا شما هم به این نتیجه برسید که زنهای "بی سرپرست" یک ضعیفه هستند و باید صیغه شوند. اگر خانوادهء محترم خود شما هم در این مجموعه قرار بگیرد؛ آیا حاضرید که هر روز یک نفر آنها را صیغه کند، که اینقدر راحت و ریلکس میگویید: {{...هم اکنون این یک امر پذیرفته شده در جامعه ماست...}}}!!!
سه‌شنبه 12 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
در جوامع اسلامی؛ تنها زنان هستند که ناگزیرند فشار موازین شرعی را تحمل کنند، زیرا "جامعه اسلامی" این امکان را برای مردان فراهم آورده که از نظر جنسی در "آزادی و رفاه" کامل باشند. آیین شرع به مرد مسلمان اجازه می‌دهد که چهار زن عقدی (ازدواج دایمی) داشته باشد و در کنار آن از ازدواج موقت نیز بهره ببرد، که در متون دینی به "متعه" یا صیغه معروف است.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
در فقه اسلامی صیغه مقوله‌ای بحث‌انگیز، حتی در میان مسلمانان فرقه‌های گوناگون است. اهل تسنن، به طور کلی متعه (ازدواج موقت) را امری خلاف و مغایر با اخلاق اسلامی می‌دانند. در برابر بیشتر فقهای "شیعه رافضی "، صیغه موقت را پاسخی مناسب برای نیازهای جنسی دانسته‌اند.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
بیشتر طرفداران حقوق زنان عقیده دارند که متعه تنها افزاری برای لذت‌جویی بیشتر مردان است. این مردان، به ویژه مردان متأهل و ثروتمند هستند که از صیغه بهره می‌برند. آنها می‌توانند به هوس‌رانی‌های خود جنبه‌ی قانونی بدهند، و در کنار همسر، یک یا چند زن جوان را به عقد خود درآورند. پس از آنکه مدت صیغه سر آمد، این زن است که با سرنوشتی ناروشن رها می‌شود. نه تنها هیچ حق و حقوقی دست او را نمی‌گیرد، بلکه چه بسا کودکی "نامشروع" و شهرتی خراب روی دستش می‌ماند.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

bij - المان - المان
با سپاس نزد نگارنده مقاله و کامنت hovakhshatare!
سه‌شنبه 12 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
bluestar - ایران - تهران . عقب افتاده ی ذهنی همجنسگرائی//نه همجنس بازی فیضیه// بیماری نیست روابط خصوصی دو بزرگسال است و به هیچکس مربوط نیست ولی بیماری بسیار کثیف بچه بازی جرم است که یک نره غول 53 ساله به دختر 9 ساله تجاوز کند//محمدت// و الله هم تائید کند به کثافتکاریهای دین خودت بپرداز اروپا پیش کش تو!!!. بقول خودتان در شهر نو در تهران را بستید روسپی های انجا شدند ابجی زینب حال تمام ایران را نیو سیتی کردید.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

bij - المان - المان
آنتی اسلام عزیز، سپاسگزارم!
سه‌شنبه 12 آبان 1388

gogoli - ایران - تهران
آنتی جان - ایران - اهواز! . «شیعه رافضی»؟!! آتیش نشانی خبر کنم؟! نگفتم «مدبرانه» حرف بزن؟! بازم خوبه داری کم کم از ضدیت با کلیت اسلام عقب نشینی میکنی! حالا گیر دادی به بحث «شیرین» صیغه؟! یاد خاطرات بد خودت افتادی؟! شدی «گربه مرتضی علی»؟! فقط باید یه گیری بدی خلاصه!! نگفتم «...گیجه» میگیری؟! تا اونجایی که من میدونم اصطلاح «رافضی» رو بیشتر خلفای «سنی» و عرب عباسی و بعدها سلاطین «سنی» و ترک سلجوقی علیه شیعیان و بویژه شیعیان ایران بکار میبردند! داری کم کم ذات خودتو نشون میدی ها! نکنه اصلا بجای ترکیه تو یکی از «سوراخ موش»های القاعده تو غارهای «تورا بورا»ی افغانستان نشستی و داری برای برگشتن «ملاعمر» و «بن لادن» دعا میخونی؟!! (بچه اهوازی! تو جنوب خوزستان به گاومیش چی میگن؟! راهنمایی: اگه خودت نمیدونی، از «اهواز» به یکی از دوستای شادگانی یا آبادانیت زنگ بزن و بپرس!)
سه‌شنبه 12 آبان 1388

fardi - کانادا - هانوور
اسلام یعنی تحقیر انسان و توهین به بشریت . رهائی از مذهب قدم اولین است به جامعه ای فارغ از فساد و فحشا. جوامع پیشرفته و عمدتا غرب از اخلاقی ترین نوع جوامع تهی از فحشایند و این حقیقت برای بیچارگانی که در چهاردیواری محدود ایران شستشوی فکری و مغزی شده اند براستی قابل درک نمیباشد. مثلا به این باورند و این را که" .. همجنسگرایی در اتریش قانونیست.." برابر با فحشا میبینند. خب این در دنیای امروز یعنی عقب ماندگی فرهنگی و بیماری ذهنی فرد وافرادی که نادانسته به عمق قهقرای عقب نگه داشته شده فرهنگی پرت شده اند و حقیقتا نیازمند ترحم و توجه و مداوا میباشند. فراموش نباید کرد که فرهنگ مردم همیشه فرهنگ طبقه حاکم است.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
حرف آخر اینکه؛ اگر زنها به حق و حقوق قانونی شان برسند؛ شیعه و شیعه گری نقض میشود
سه‌شنبه 12 آبان 1388

bij - المان - المان
هجویات بدون مطالعه! bluestar مطلب این مقاله اسارت زن در اسلام با *رواج صیغه در بازار سکس* است نه ((روابط آزاد جنسی))! روابط آزاد جنسی همانطور که میبینی در جوامع متمدن و دموکرات جاریست! افکار عقب افتاده یک مسلمان هوس‌ران، روابط کثیف جنسیش را در قوانین متحجر و ضد بشری اسلام میبیند! دومن ان قوانین به اصطلاح مسلمان، اسمانی، چرا این نتایج فاجعه امیز را در ایران اسلامی ببار اورده که باز مسلمانان را شاکی اصلی قرارداده؟؟! ما میدانیم جوابت در مکر خدایت است که مردمش را ازمایش کند!!!!!
سه‌شنبه 12 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز . همه این چیزهایی که گفتین اگه روسپیگری در فرهنگ سکولار نبود درست هست ولی وقتی یک مرد در جوامع سکولار بدون محدودیت و با پرداخت مقداری پول میتونه چنین زنهایی رو در اختیار داشته باشه به نظر من ایراد گرفتن به صیغه که منصفانه تر هست و حقوق زن تا حد زیادی رعایت میشه اشتباه باشه باید توجه کرد همانطور که در جوامع سکولار گروه کمی از زنان به روسپیگری میپردازند در جوامع مسلمان هم گروه کمی از زنان حاضر به صیغه شدن هستند و اگر واقعا صیغه جایگزینی برای روسپیگری باشد باز خیلی بهتر از روسپیگری به شکل جوامع سکولار هست که در یک روز ممکن است به یک زن چندین بار و بصورت گروهی تجاوز شود...همه اینها مخصوصا وقتی بیشتر اهمیت پیدا میکد که در کشورهای اسلامی تاکید زیادی به ازدواج مخصوصا ازدواج دایم هست ولی در کشورهای سکولار روز به روز ازدواج کم رنگ تر میشه و روابط جنسی آزاد تبلیغ میشه که مسلما راه را برای مردان برای سواستفاده از زنها هموار میکنه و این یک جمله معروف در غرب هست که زنها در دو شغل میتوانند درآمد بیشتر از مردان داشته باشند یکی شغل مانکنی هست و دیگری روسپیگری .....
سه‌شنبه 12 آبان 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
آنتی اسلام - ایران - اهواز . دوست عزیز. چرا خودت و فقط خودت را صرف این ......اسلامی. و بچه بسیچیها می کنی.اینها مانند محمدشان زن باز و بچه باز هستند و خدایشان در بهشت برای اینها ......بیار شده.مغز اینها پر از .....است.بالا بروند و پاین بیایند انها همه مزدوری بیش نیستند. این اسلام و حکومتش را باید از ریشه خشگ کرد.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

parang - سوید - سوندسوال
bluestar - ایران - تهران . تازگیها خیلی ای کیوت پایین اومده؟؟؟ یا دیگه حرفی واسه دفاع نداری هذیون میگی؟؟درسته تو جامعه غرب سکس از هر نوعش ازاده ولی این کارا به اسم دین ومذهب و این چرندیات نیست.پس سری بعد خواستی بنویسی اول متنو بخون و قضیه رو بفهم!!
سه‌شنبه 12 آبان 1388

marjanedarya - ایران - اراک
ببینم ما آدمها هیچ دغدغه دیگه ای به جز سکس نداریم ؟ آخه تا وقتی می شود این قضیه را به صورت قانونی حل کرد تا معضلات نظریه های فروید و امثالهم پیش نیاد چرا دنبال حرص و طمع میگردیم ؟ هر چیزی یه اندازه ای داره شماها میتونید بیش از نیاز (غریزه گرسنگی ) غذا بخورید ؟ مسلما نه ولی الان همه دنبال ارضای این غریزه بیش از حد نرمال اون هستند . در بیشتر جوامع دنیا برای این موضوع حد و حدود قایلند ولی بعضی ها به صورت مرضی از افراط در این امر دفاع میکنند . اندازه نگه دار که اندازه نکوست
سه‌شنبه 12 آبان 1388

delmorde - سوپد - یوتبوری
درود به این زن ایرانی. باید دست اندرکاران سینما از این گونه زنان غیرتمند درس بگیرند و واقعیت تلخ و زشت قوانین بیابانی و عقب مانده این ایدئولژی محمدی را فاش کنند و نشان دهند که این گفته ها بهیچوجه از خداوند نیست بلکه زائیده فکر انسانی هوسران است کسی که نسبت به دختربچه دوست صمیمی اش هوس داشت و با این بچه هفت ساله ازدواج کرد و شانزده تا زن عقدی و چندین متعه یا صیغه داشت.اسلام ایدئولژی است واپسگرا و بیابانی است که با دزدی و غارت و خشونت اغاز شدو هیچ ارتباطی با خدا ندارد فقط و فقط شیطانیست.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
یک بار دیگر می نویسم برای کسانیکه یک جو عقل در سرشان هست. 124000 پیغمبر مرد!. 3 خدای سامی..یهوه..گاد..الله..مرد!!. کلیه ی قوانین این 3 کتاب و روی سخن با مرد!!. یعنی هیچ زن هوشمندی در تاریخ نبوده و زن مجسمه ی لذت مرد و کارگاه بچه سازی!!. این توهین نیست مردسالاران مذهبی حتی به مادر دختر و خواهر شما؟؟؟؟. وقتی یک زن خیابانی را به خانه می برید ایا فرقی با یک صیغه هست؟نه فقط یک کلاه شرعی کثیف.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

farhad1124 - امارات - دبی
قابل توجه اونایی که صیغه رو فحشا و کلاه شرعی میدونن 1- زن در فاصله هر چهار قاعدگی یک بار میتونه صیغه بشه پس با زنان خیابانی که روزانه چندین نوبت و الی آخر فرق داره2- مردی که صیغه میکنه در قبال بارداری زن کاملا مسوله نه مثل اروپا و آمریکاتون که خیلی از بچه ها باباشون رو هرگز نمیبینن3- مردی که زنی رو صیغه میکنه در قبال پرداخت هزینه های زندگی زن صیغه شده و پرداخت مهریه تعیین شدش کاملا مسوله.در پایان فلسفه وجودی صیغه برای نبود فحشا هست که شور بختانه فحشا رو خیلیا بیشتر میپزیرند. یا حق اسلام پیروز است.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

taraneh2008 - المان - هامبورگ
*پسر شجاع* - ایران - تهران . . یه نگاه به امار طلاق ایران بکن بعد ایراد از جوامع غربی بگیر.به قول المانیها کسی که تو خونه شیشه ای زندگی میکنه اولین سنگ را پرت نمیکنه. aria378 - ایران - تهران. خدا کنه نصیب فک وفامیل شما هم بشه تا بیشتر قدر درمانهای اسلامی را بدانید.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

fardi - کانادا - هانوور
دولتها و عمدتا دولتهای دیکتاتور منش و مستبد و مذهبی و ایدئولوژیکی با در دست داشتن نهادهای آموزش و پرورش و کنترل تمام وکمال رسانه های گروهی فرهنگ و اهداف عمدتا بیمار خویش را ، که معمولا بد و غیر سالم و فاسد و ارتجاعی میباشند، به اذهان گرفتار مردم و توده ها تزریق کرده و از آنها روباتهای مسخ شده و فاقد تفکر واندیشه میسازند که طوطی وار مزخرفات حاکمیت را نشخوار کرده و از قدرت اندیشه و تفکر انسانی خویشتن هیچگونه اسنفاده بهینه و سازنده ای بجز حفظ کردن و به خاطر سپردن داده هایی که عموما معانی آنها را نیز درک نمیکنند و نمیدانند نمیکنند. برای ساختن جامعه ای سالم باید دولت و نهادهای سالم اجتماعی برقرار باشند که متاسفانه در جامعه ای مثل ایران فعلا چنین چیزی مهیا نمیباشد. دولتی که اساس و بنیان آن بر مذهب و فساد و تحقیر انسان بنا نهاده شده باشد جز فقر و بدبختی و بیماری های ذهنی و روحی و روانی فساد و فحشا چیزی را در جامعه به بار نخواهد آورد. به فکر سازندگی باشیم. برقرار باد ایران.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

n.shina - المان - المان
ناپلئون.ایران.تهران. ببند ...بی تربیت ...مگه تو رو یه زن به دنیا نیاورده؟؟؟؟؟اگه بلد نیستی درست حرف بزنی.بهتره که ...شی.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

pariha - کویت - کویت
ناپلئون - ایران -تهران یکمی اگر نظرت را راجع به این موضوع محترمانه تر و. مودب تر وجامع تر بیان میکردی فکر کنم هم بخودت احترام گذاشته بودی وهم به دیگران(لعنت برکسی که اون را شرع میدونه وانجام میده )
سه‌شنبه 12 آبان 1388

rezanl - هلند - امستردام
bavar88 - هلند - امستردام . . منم نمیدونم نمیشه یه قراره حضوری بذاریم! تا بیشتر باورت کنم
سه‌شنبه 12 آبان 1388

sara-j - سوید - استگهلم
fahj - ایران - تبریز . ((به نظر اینجانب صیغه به نفع زنان درمانده وبی سرپرست می باشد))شما اگه سکوت میکردین فکر می‌کنم بهتر بود.در ابتدا بگم کسی‌ مثل شما فکر میکنه که خودش نه زن داشته باش نه مادر نه خواهر چون هر کدام از این اشخاص ممکنه هر لحظه همسرشون رو از دست بدهند.صیغه به نظر من از روسپیگری هم بد تره مخصوصا اگه کسی‌ درمانده باشه و بخواد تن فروشی کنه به اسم صیغه شاید برای یک شب شاید برای یک ماه.اسلام زیر ناف محمدی برای اینکه مردهای هوسران راحت تر غریزه جنسی‌ خودشون رو ارضا کنند اومد و پشت نقاب "صیغه "روسپیگری رو رواج داد.متاسفم واسه افکار شما و امثال شما که فکر می‌کنین برای یک زن درمانده صیغه بهترین راه است.(از این به بعد سعی‌ کنید کامنتی رو که می‌خواهید بنویسید کمی‌ در موردش فکر کنید)
سه‌شنبه 12 آبان 1388

elham19 - انگلیس - منچستر
ناپلون از تهران. خیلی بی ادب هستی لطفا قبل از حرف زدن اونو تو دهنت مزه مزه کن خود تو هم از دامن زنی به اسم مادر متولد شدی.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

sara-j - سوید - استگهلم
Napoleon - ایران - تهران . "بابا زن برای همین چیزا خلق شده دیگه!!!!!". میشه بگین زن واسه چی‌ خلق شده؟؟؟؟؟؟حتما واسه سکس.خوبه خودت هم از یک زن زاده شدی.به حرمت مادرت این حرف رو نمیزدی. نه همه مردها ولی‌ افردی که افکار پلید و کپک زده ای مثل شما و امسال شما دارن از اون دسته از افراد هستین که با یک تار موی زن تحریک میشید.شما‌ها بیمار هستید شک نکنید بیماره یک بیمار جنسی‌ یک آدم شهوتی که زن رو فقط برای تماس فیزیکی‌ می‌خواد.متااااااااااااسفم
سه‌شنبه 12 آبان 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
lagolas - ایران - تهران ترسیدیم و لرزیدیم !!! بشین تو یخ خنک شی بابا !!!!
سه‌شنبه 12 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
*پسر شجاع* - ایران - تهران ما داریم راجع به یک دین و مذهب آسمانی صحبت میکنیم نه یک سیستم حکومتی (سکولار!)! دینی که اینقدر ادعا دارد ( معجزه ها و جهانی کردن اسلام و تعداد مسلمانان جهان وووو) در ضمن با این مقایسه اعتراف کردید که اسلام ( مذهب شیعه) روسپیگری را رواج میدهد
سه‌شنبه 12 آبان 1388

farhad1124 - امارات - دبی
azadeh11 - هلند - امستردام. sam2009 - آلمان - آمدن . ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو . خیلی رو میخواد آدم تو اروپایی زندگی کنه که سالیانه دویست تا سیصدهزار نفر زن قربانی تجارت سکس داشته باشه صدا هم از هیچ کدوم از این دولتهای پرچم دار دموکراسی و حقوق زن در نیاد بعد بیاد با پور رویی مثل شما کامنت بده. امشب یه سر بزن به خیابون رد لایت استریت آمستردام ببین زنهایی که پشت ویترین لخت مادر زاد شما رو با ایما و عشوه به فاحشه خونشون دعوت میکنن تازه مالیات هم باید بدن این زنها بعد ببینم رو داری دوباره دراین باره کامنت بدی.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
در حال حاضر نه بیش از یک زن گرفتن ( بغیر از زمان اذن از زن اول ) و همچنین صیغه ( متعه ) صحیح نمی باشد. هر کسی خواست دلایلم رو براشون میگم. البته جواب رو فردا خواهم داد. امروز وقت ندارم ( متاسفانه )
سه‌شنبه 12 آبان 1388

farid turkeh - ایران - ایران
بنده در این امور خیلی خبره هستم.لطفا اگر دنبال محلل میگردین با اینجانب تماس حاصل فرمایید.در اصرع وقت و با کمترین هزینه.زن مطلقه تون را با یک سفر به سانفرانسیسکو به خودتون حلال میکنم.با تشکر اخوند مسجد محل.اقایون مذهبی کلاهتون را بذارین بالاتر.این هم یکی دیگه از راه حل های دین مسخرتون هستش.والا چی بگم با زن ادم برن سانفرانسیسکو بعدش تازه پول هم باید بدی.تو غرب هم با همه ازادی هاش همچین چیزی را نمیبینی.خدای نکرده سرتون را از زیر برف در نیارین .سرده .مچائین.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
bavar88 - هلند - امستردام شما اسلامیها خیلی با نمکید!! حالا راستش را بگو خودت چند دفعه توی red light city ...!! بلاخره توی آمستردام هستی دیگه!!! گویا مسلمان دو آتیشه هم کم ندارن!!
سه‌شنبه 12 آبان 1388

hovakhshatare - ایران - تهران
من در اینجا لازم میدونم که نکاتی رو تذکر بدم و روی سخنم بیشتر با آقای پسر شجاعه. اولا وقتی ما از کلمه روسپیگری یا مترادفهای اون استفاده میکنیم ناخودآگاه یه بار منفی در ذهن خود و دیگران ایجاد میکنیم. ما ابتدا باید به این بپردازیم که چیزی که ما به قول شما به عنوان روسپیگری در جوامع سکولار میشناسیم آیا واقعا کار زشتی است یا نه. ضمن این که شما در کامنتتون گفتید که گاهی به صورت گروهی به یک زن تجاوز میشه. در اینجا هم باز کلمه تجاوز بار منفی ای در ذهن ایجاد میکنه که انگار بدون رضایت زن این کار انجام شده، در صورتی که زنانی که این شغل رو برای خودشون انتخاب میکنند اولا اختیار این رو دارند که سکس گروهی رو نپذیرند دوما اگر هم بپذیرند با میل خودشون بوده و تجاوز محسوب نمیشه. در ضمن بدن هر انسان شخصی ترین و خصوصی ترین مایملک هر فرده و هر انسان آزاده تا هر طور که دوست داره درباره این شخصی ترین مایملک خودش تصمیم بگیره.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

hovakhshatare - ایران - تهران
انسانیت یک انسان با سکس کردن مخدوش نمیشه. به نظر من باید کلمات معتدل تری به جای واژه هایی مثل روسپی که بار منفی ایجاد میکنند به کار برد. زنی که بدنش رو وسیله درآمد قرار میده چرا باید به عنوان بدکاره بهش نگاه بشه؟ یک باربر هم بدنش و قوای بدنیش رو وسیله درآمد قرار میده اما به یه باربر میگیم آدم شریف و به اون زن میگیم بدکاره. ما چه حقی داریم که برای بدن یک انسان دیگه تصمیم بگیریم؟! شما اگه بخوای رنگ ماشینت رو عوض کنی به کسی مربوطه؟! تازه اون ماشینه و یک وسیله است که شما به دست آوردی اما ما داریم راجع به بدن یک انسان دیگه تصمیم میگیریم. یه کمی نگاهتون رو اصلاح کنید. یه کمی انسانی فکر کنید.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. bluestar - ایران - تهران. خیلی جالبه. در خود اتریش سکس همجنسها کاملا قانونیه.}} مسئله اینه که در جوامع غرب؛ انسانها بر اساس عقل و منطق و قوانین حقوق بشر زندگی می کنند؛ اما شما و همفکرانتون هنوز طبق 1400 سال پیش میخواهید در ایران زندگی کنید یا بر ایران حکومت کنید. وقتی یک نفر به شما دستور میدهد ( مرجع تقلیدتان!) : که میتوانید خودتان را صیغهء کسی کنید؛ یا مثلاً کسی را صیغهء خودتان کنید و یا می توانید اجازه دهید که خانوادهء تان صیغهء کسی شود؛ شما مثل یک بمب خطرناک در جامعه راه میوفتی و با این ذهنیت به خودتان اجازه میدهید که به هر خانومی پیشنهاد بدهید و.. و تمام این معضلات را مذهب شما میسازد.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. gogoli -روسیه-- دوست عزیز. چرا از صیغه شدن و صیغه کردن طرفداری میکنید؟ شما با این عمل؛ حق و حقوق مادر ؛ خواهر دختر و. خود را زیر پا میگذارید؟! اگر دلتان برای دیگر دختران نمیسوزد به خانوادهء خودتان رحم کنید! اگر خانوادهء شما در این مجموعه قرار بگیرد؛ نگران و ناراحت نمیشوید؟! با اینکه از شما شیعیان رافضی نباید انتظار بیشتری داشت و با رضایت کامل تن به این کار میدهید. واقعاً برای شما متاسفم دوست عزیز. آخه آدم اینقدر بی غیرت؟
سه‌شنبه 12 آبان 1388

abtin174 - ایران - تهران
فرهاد - امارات-دبی . پیداست اینکاره ای ها خیلی واردی حتما اسمت سید علی یه ها درسته
سه‌شنبه 12 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
1. مسلمان ایرانی - ایران - شیراز حاج مجتبی نازنین. تا اونجایی که من یادم میاد شما آیت الله صانعی و آیت الله منتظری رو قبول داشتی ( نمیدونم شاید در طول این چند هفته نظرت عوض شده باشه!) اما در کل؛ تمام شیعیان همین دوتا رو آدم حسابی میدونند ( به غیر از احمدی نژاد و خامنه ای و دارو دسته شون. که اونها اصلاً آدم حساب نمیشوند. با عرض پوزش از باور88 :-))} حالا نظرتان را در مورد فرمایشات آقای صانعی جلب میکنم که در سایت ایشان قسمت "حقوق زنان" میتوانید مطالعه نمایید:. {{حضرت آیة الله العظمى صانعى همچنین در پاسخ به پرسش دیگرى در خصوص ازدواج یک مرد با چهار زن و عدم وجود این حق براى زن توضیحاتى را ارائه دادند:. به نظر بنده اگر مرد بخواهد با زن دومى ازدواج کند باید رضایت زن اول را جلب کند اگر بدون رضایتش باشد جایز نیست، همچنین اگر خواست با زن سوم ازدواج کند باید رضایت دو زن قبلى را حاصل کند و این عین عدالت است اما بدون رضایت آنها نمى تواند زن بگیرد چون بدون رضایت ظلم است.}}
سه‌شنبه 12 آبان 1388

asir@.P - فرانسه - پاریس
نمی دانم چرا اینقدر برای اینها مثال مادر و خواهر میزنید!! شاید خیال می کنید اینها به مادر و خواهرشان به عنوان یک انسان احترام میگذارند و برای آنها حق و حقوقی قائلند!! کسی که هر وقت از زور خودخواهی دل درد میگیرد و فکر میکند حق دارد در نهایت وحشی گری سر خواهرش را بگذارد لب باغچه ببرد مگر عقلی دارد که با او بحث هم کنیم ؟! اینها هم از همان قماشند که می ترسند یک وقت از حق بهره برداری قانونیشان (که کسی از جنس کثیف خودشان آنرا وضع کرده) کم شود و نتوانند عقده خود بزرگ بینی را در خود آرام کنند.اسفبارتر آنکه بسیاری از زنان این خانواده ها با وجود تجربه مصیبت بار مردسالاری باز هم فرزندانی مردسالار پرورش می دهند!!!!
سه‌شنبه 12 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز . اتفاقا من با این مثال ثابت کردم که اسلام دین آزادی هست که برای هر نوع زندگی برنامه داره ...چه ما خوشمان بیاید و چه خوشمان نیاید گروهی زن و مرد وجود دارند که دوست دارند اینطوری زندگی کنند راهی که اسلام برای اینها گذاشته بسیار انسانی تر و متمدن تر از راهی است که در جوامع سکولار وجود دارد ...در ضمن سکولار را هر چی که دوست داری بنامی بلاخره یک نوع زندگی کردن را برای انسانها پیشنهاد میکند که اتفاقا قوانین اجباری و سختی هم به انسانها تحمیل میکند که از جمله آنها بی حجابی اجباری هست....
سه‌شنبه 12 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
2. مسلمان ایرانی - ایران - شیراز حاج مجتبی نازنین. 1-ضمن اینکه من معتقد هستم آیت الله صانعی عقل کل نیست؛ ولی ایشان یکی از دموکرات ترین آخوندهای شیعه هستند ( حالا بماند که دموکراسی در اسلام جایی ندارد!) 2- شما از آیت الله صانعی در علم فقه و مذهب شیعه باسواد تر نیستی 3- حالا مشکل اصلی و سوال من از شما و دیگر دوستانت این است که: آیا یک زن شیعهء ایرانی؛ از لحاظ قدرت مالی تامین است که به شوهر خود این اجازه را ندهد؟! چون اگر به شوهرش اجازه ندهد و شوهر او را بیرون کند؛ زن بیچاره راه برگشت به خانهء پدر هم ندارد و باید کنار خیابان کار کند!! ( یعنی برابری درآمد پولی میان زن و مرد یکسان است که شوهر زن دوم یا سوم یا.. نگیرد! و شما فرض کن مهریه کم باشد.)
سه‌شنبه 12 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
3. مسلمان ایرانی - ایران - شیراز آیا یک زن شیعهء ایرانی از لحاظ حمایت جامعه تامین است؛ که در صورت طلاق؛ نه یک زندگی بهتر از قبل، بلکه یک زندگی در حد یک شهروند نرمال و طبیعی را در جامعه، و بدون سرکوفت و تهمت و انگ "روسپی" از جانب مردم و خانوادهء خودش حتی؛ داشته باشد؟! آیا یک زن شیعهء ایرانی در همان خانه ای که با "مردش" زندگی میکند؛ می تواند زیر ضربات مشت و لگد شوهر دوام بیاورد و زنده بماند و "قانون" از او حمایت کند؟ آیا همان زن ایرانی شیعه بخاطر عقب افتادن "سن ازدواج زنان" به دلیل دانش آموختگی؛ میتواند سر حرف شوهرش که می خواهد یک زن دیگر بگیرد حرفی بزند؟! و... ببین مجتبی جان دهها دلیل دارم که این فعل ( صیغه) یک جنایت است؛ نه اشتباه! سوالهایی رو که گفتم؛ با توجه به بیانات آقای صانعی بهم جواب بده. منتظرتم نازنین. درضمن خیلی دوستت دارم. فقط خودت داداش
سه‌شنبه 12 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
taraneh2008 - المان - هامبورگ. امیدوارم از حرفم زیاد ناراحت نشی ولی اولا برخلاف تصور عمومی طلاق گرفتن به خودی خود چیز بدی نیست و اگر دو نفر با هم تفاهم نداشتند بهترین راه طلاق است دوما با اینکه اکثریت روابط زن و مرد در ایران بر اساس ازدواج هست بر عکس جوامع سکولار که اکثریت روابط بر اساس دوستی هست تا آنجایی که من دیدم گروهی که طلاق گرفتند چه زن و چه مرد در زندگی خود حداکثر 2 تا 3 بار تجربه ازدواج دارند یعنی حتی کسانی هم که طلاق میگیرند اکثر آنها دوباره ازدواج میکنند ...ولی در جوامع سکولار اصلا خیلی از روابط بر اساس ازدواج نیست که بخواهیم ببینیم چند درصد از این ازدواجها منجر به طلاق میشود هر چند همین گروه کمی هم که ازدواج میکنند اکثرا سن آنها بالاست و اگر بخواهیم شبیه سازی کنیم و دوستیهای زن و مرد را به عنوان ازدواج غیر رسمی بپذیریم همانطور که گفتم اکثریت مردم یکبار ازدواج میکنند و گروه کمی هم که طلاق میگیرند بیشتر از 2 یا 3 بار تجربه ازدواج ندارند ولی در جوامع سکولار یک نفر ممکن است در زندگی خود با افراد خیلی زیادی ارتباط داشته باشه .....
سه‌شنبه 12 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
farhad1124 - امارات - دبی . دوست عزیز خیلی باحال نوشتی واقعا خیلی دوست دارم یکی از این مخالفان دو آتشه جواب حرف شما رو بده ....
سه‌شنبه 12 آبان 1388

cheshm ghermez - ایران - یفت اباد
bluestar - ایران - تهران. .. یادت رفته که داری به غرب ایراد میگیری
سه‌شنبه 12 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
مردهای شیعه، یک زن که باردار نمیشه؛ سریع طلاقش میدن و یک زن دیگه میگیرند تا براشون بچه بیاره. یا در نهایت اگر خوب و مهربون باشند؛ با کلی منت و بخشش؛ زن دوم رو میگیرند. حالا میخوام بدونم؛ اگر یک مرد همون مشکل را داشته باشه چی؟ آیا زن میتونه طلاقش بده ؟! اگر طلاقش بده مثل اون مرد وضعیت و موقعیتش برای ازدواج مجدد در جامعه اسلامی (و بخصوص شیعه ها)"برابر" است؟! ( کلاً از لحاظ حقوق اجتماعی)
سه‌شنبه 12 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
sara-j - سوید - استگهلم . با عرض معذرت من نمیدونم که شما روابط دوستانه بین زن و مرد را همانطور که در غرب هست قبول دارید یا نه؟ ...اگه قبول دارین واقعا صیغه هم یک شکلی از این روابط هست ...شاید اعتراض شما این هست که میگید بعضی از زنها ممکن است بخاطر پول مردها حاضر به صیغه شدن باشند که این هم یک چیز طبیعی هست چون هر جای دنیا که برید زنهایی هستند که برای پول ارزش زیادی قایل هستند ....و در اخر برخلاف تصور شما که فکر میکنید این زنها درمانده هستند خیلی از این زنهایی که حاضر به صیغه شدن هستند با استفاده از زیبایی خود میخوان بیشتر مردها رو بچاپند و این نوع زندگی رو دوست دارند حتی به قیمت بر هم زدن زندگی یک زن دیگه....
سه‌شنبه 12 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
همه شما کاربران خرد ستیز ضد مذهب! در این تاپیک ثابت کردید صرفا با خود دین و مذهب مخالفید و نه اثرات آن. اگر دین و مذهب برای بی بند و باری محدودیت ایجاد کند فریاد میزنید که جلوی آزادی را گرفتند و.. و اگر راه حلی مثل متعه را برای برخی مشکلات پیشنهاد میکند باز هم ناله تان بلند است و اعتراض میکنید. به قول ضرب المثل پارسی ((گربه را از هر طرف که بالا بندازی چهار دست و پا میاد زمین))
سه‌شنبه 12 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
توهین کردن نشانه کم آوردن در استدلال و منطق است. بعضی از کاربران آنقدر بر توهین کردن اصرار میکنند که دیگر حرف معمولی خود را بدون توهین نمیتوانند بگویند. حتما به جای غذا خوردن هم فحش لای نان میگذارند و میخورند.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
farhad1124 - امارات - دبی . رو امثال تو عقب افتاده ی اسلامی دارند که بوی گند دینتان دنیا را خفه کرده با کشتار هر روزه ---- با خواندن یک سوره مثل روی هر زنی می پرید.هستید و دختران بین 10 تا 14 ساله را به عقد خود در می اورید ----برای شهوت کوفتی خود زنان را در گونی می کنید..مثل دیوانه ها دور کعبه می گردید و 100000 کثافتکاری دیگر. از دست شما قاتلان و خل و چلهای اسلامی اواره ی جهان شده ایم در این سایت هم دست بردار نیستید ا!فرهاد نام ایرانیست با نام اصلی خودت ///کلب علی کامنت بنویس.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
farhad1124 - متاسفانه این کاربران ((آنتی )) عقلشان را آکبند نگه داشته اند و دلایل شما را نمیفهمند.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

bij - المان - المان
در ادامه کامنت خردمندانه hovakhshatare عزیز، ١) باید نکته ای را یاداور شوم. تن فروشی قدیمیترین کاسبی تاریخ بشریت است! اگر این کسب و کار به ذائقه مردان هوسران مذهبی به *ظاهر* خوش نمی اید، باید گفت این کسب در جامعه تقاضا میشود و همان فرد مذهبی ان میکند که در انظار به ظاهر مخالفت کرده است!! پس اگر چیزی باید فحشا نامیده شود ان مردان دو دوزه باز مذهبیند!!! ٢) خیلی رو میخواد که امثال farhad1124 در جهنم برای زنان، زندگی کند و کلاه شرعی روی بازدیدهایش در خارج از لایت استریت آمستردام بگذارد یا زنان بدون پوشش حمایتی(بیمه های اجتماعی!) را درخیابانهای ایران سوار کند!!! ٣) این چه مقایسه ای است که مرد مسلمان در مورد زندگی مشترک بکار میبرد. برای مردم در جوامع متمدن زندگی مشترک، کسب و کار محسوب نمیشود!!! ٤) صیغه (برتری سیسم مردسالار) همانقدر عقب افتاده و ضدبشریست که سپردن حکم مجازات به اولای دم بر حسب انتقام! ان مرد جنگ طلب مردان را به مسلخگاه میفرستاد، بعد مدعی میشد من که زنده ام زنانتان تحت حمایت حرمسرایم میباشند! پناه بر خرد!
سه‌شنبه 12 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
gogoli - لووووول
سه‌شنبه 12 آبان 1388

sara-j - سوید - استگهلم
*پسر شجاع* - ایران - تهران . دوست عزیز شما اطلاعات دقیقی‌ از جوامع غرب ندارین بعد در موردشون هم قضاوت می‌کنین.۱-لطفا ایران رو با جوامع سکولار مقایسه نکنین۲-اینجا بحث سر موضوع دینی هست که همه مسلمان‌ها ادعا می‌کنن کامل‌ترین دین هست ۳-صیغه با روسپیگری هیچ فرقی‌ نداره ۴-شمائی که میگین در صیغه حقوق زن تا به حال رعایت شده میشه به چند مورد اشاره کنین .شما انگار فیلم هم خوب میبیند چون در تاپیک تحمیل یک عقیده در کامنتی که برای یکی از دوستان نوشته بودید که "راستی اگه سریالهای جنایی فرانسوی رو هم نگاه کنی بد نیست تو هر قسمتش یه جنایت اتفاق می افته فکر نمی کنی که همه اینا خیالات و توهم کارگردان هستش" پس لطفا فیلم شوکران و تیک رو هم ببینید(ایرانی‌ هم هستند) که متوجه بشوید تا چه حد زن صیغه شده حق و حقوق داره."اگر واقعا صیغه جایگزینی برای روسپیگری باشد باز خیلی بهتر از روسپیگری به شکل جوامع سکولار هست که در یک روز ممکن است به یک زن چندین بار و بصورت گروهی تجاوز شود" جدا شما اینجور فکر می‌کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

sara-j - سوید - استگهلم
*پسر شجاع* - ایران - تهران. 2)دوست عزیز اشتباه نکن اون جامعه یی‌‌ که در یک روز گروهی به یک زن تجاوز میشه یا چندین بار هتک حرمت میشه همین کشور خودمون هست حالا من کار به کشورهای دیگه ندارم ولی‌ کم توی همین سایت نخوندیم که چند پسر جوان به یک زن جوان حالا متاهل یا مجرد تجاوز کردند."در کشورهای اسلامی تاکید زیادی به ازدواج مخصوصا ازدواج دایم هست ولی در کشورهای سکولار روز به روز ازدواج کم رنگ تر میشه و روابط جنسی آزاد تبلیغ میشه که مسلما راه را برای مردان برای سواستفاده از زنها هموار میکنه" در کشور‌های مسلمان تاکید به ازدواج دائم هست ولی‌ چند بار؟؟؟۴ بار یک مرد می‌تونه ازدواج دائم کنه بیشمار هم زن صیغه یی‌‌ داشته باشه به نظر شما آیا این برای روابط جنسی‌ و شهوت رانی مردهای مسن و پولدار یا کلا مردهای پول دار تبلیغ خوبی‌نیست؟؟؟؟؟؟؟؟آیا به نظر شما این اسمش سواستفاده جنسی‌ از زنان نیست پس چی‌هست؟؟.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

sara-j - سوید - استگهلم
*پسر شجاع* - ایران - تهران . 3) در جوامع غربی ازدواج کمرنگ نشده اونها اول دوست هستند بعد ازدواج میکنند و خیلی‌‌ها هستند ازدواج نمیکنند ولی‌ تا آخر عمر یا تا زمانی‌ که تفاهم داشته باشند با هم زندگی‌ زناشویئ دارند که عاقلانه‌ترین راه کار هست به نظر من.چون نه بدون عشق زندگی‌ میکنند نه خودشون رو تحمیل میکنند به طرفشون و نه مردهاشون خیانت میکنند که زن داشته باشند برن زن هم صیغه کنند واسه خوش گذرانی خودشون." یک جمله معروف در غرب هست که زنها در دو شغل میتوانند درآمد بیشتر از مردان داشته باشند یکی شغل مانکنی هست و دیگری روسپیگری "متاسفانه این شغلها الان درامدشون در ایران بیشتر هست تا جوامع غربی!!!!!!!!!!!!!
سه‌شنبه 12 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
*پسر شجاع* - ایران - تهران دوست گرامی؛ کامنتهایی رو که برای مسلمان ایرانی شیراز-ایران نازنین گذاشتم رو بخون. جواب شما هم توی ان کامنتها است که دیگه تکرار مکررات نکنم. سپاسگزارم
سه‌شنبه 12 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز . در ضمن در مورد اینکه شما و دوستانتون میگید {شما با این عمل؛ حق و حقوق مادر ؛ خواهر دختر و. خود را زیر پا میگذارید؟!}....واقعا چرا مطالب رو با هم قاطی میکنید صیغه همانطور که گفتم برای گروه خیلی کم از مردم است وگرنه کدام خانواده درست وحسابی راضی میشه که دختر یا خواهرش صیغه بشه حتی پس از خواستگاری و در دوره نامزدی هم خانواده ها مخالف صیغه هستند و اکثرا عقد دایم گرفته میشه و یکی از دلایل مهم طلاق هم طلاق در دوره نامزدی هست که چون دختر و پسر از همدیگه شناخت کمی دارند ممکن هست با هم تفاهم نداشته باشند و در همان دوره نامزدی طلاق میگیرند......
سه‌شنبه 12 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز . در مورد حمایت مالی از زن بعد از طلاق علاوه بر اینکه مهریه های سنگین بعنوان پشتوانه مالی زن قرار داده میشه بر اساس دستورات صریح دینی حکومت هم باید از زنان بیوه و طلاق گرفته و کودکان بی سرپرست حمایت کنه و اگر این حکومت در انجام آن کوتاهی میکنه یکی از دلایلی هست که ما میگیم این حکومت اسلامی نیست و فقط نامش اسلامی هست ..در مورد کتک زدن زنها توسط شوهران اگه یک زن کتک خورده به پزشکی قانونی بره و توسط پزشکی قانونی تایید بشه دادگاه پدر مرد رو در میاره و خیلی راحت طلاق زن رو میگیره به همراه تمام حق و حقوقش....در مورد زن دوم همان طور که گفتی رضایت زن اول شرط اصلی هست یعنی اگه زن اول رضایت نداد شوهرش نمیتونه ازدواج دوم بکنه و اگه شوهرش مخفیانه با زن دیگه ازدواج کرد میتونه به دادگاه از شوهرش شکایت کنه و دادگاه هم تمام حقوق زن رو از شوهر میگیره و هم اگه زن خواست طلاقش رو میگیره.....
سه‌شنبه 12 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز . در مورد اینکه اگه یه مرد بچه دار نشه .... اتفاقا زن به این دلیل خیلی راحت میتونه از شوهرش طلاق بگیره و در مورد شانس مجدد زن طلاق گرفته برای ازدواج دوم در اسلام هیچ محدودیتی برای تعداد ازدواج زنها وجود نداره و اگه زنها در ازدواج دوم مانند ازدواج اول نمی توانند براحتی همسر دلخواه خود را پیدا کنند این به فرهنگ مردم بستگی داره نه اسلام ....در ایران خیلی از مادرها اگه بفهمند که پسرشان میخواد با یک زن طلاق گرفته ازدواج کنه مخالفت میکنند و جالب اینجاست پدرها زیاد مشکلی با این قضیه ندارند....
سه‌شنبه 12 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
1. *پسر شجاع* - ایران - تهران...{{اگه قبول دارین واقعا صیغه هم یک شکلی از این روابط هست ...}} دوست عزیز به این میگن "قیاس مع الغیر" این دو مثال شما متجانس نیستند. چون در غرب از زن حمایت میشود اما در ایران یا جوامع اسلامی خیر. در غرب حقوق دستمزد زنها اگر بیشتر از مرد نباشد کمتر نیست یا حد اقل اینکه تفاوت دستمزد فاحش نیست. پس زنها استقلال مالی دارند و به راحتی میتوانند تصمیم بگیرند و یک "کلفت" نیستند. در غرب قوانین حقوقی و جزایی از زنان شدیداً حمایت میکند اما در جوامع اسلامی خیر و دهها بلکه صدها فرق دیگر هست که تعدایشان را برای مسلمان ایرانی شیراز - ایران گفته ام.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
2. *پسر شجاع* - ایران - تهران. شما هم لطفاً یک نگاهی به آنها بینداز صیغه در کشورهای اسلامی با روابط زن و مرد یا دختر و پسر در غرب زمین تا آسمان فرق میکند. اصلاً کسی میتواند صیغه کند که شرایط مالی خوبی داشته باشد که معمولاً اینجور افراد زن هم دارند و اصلاً آدم بدبخت بیچاره که صیغه نمیتواند بکن!!! در غرب نگاه جامعه نسبت به یک زن طلاقی یا یک زن بیوه زمین تا آسمان با کشور های اسلامی متفاوت است. حتی هنوز که هنوزه؛ این جمله ها در فرهنگ شیعیان ایرانی هست و ورد زبانها است: با لباس سفید آمدی ( لباس عروس) و با لباس سفید میری ( کفن)! زن در اسلام؛ بخصوص شیعه یک کالا است. فقط همین. یکمی فکر کن دوست نازنین
سه‌شنبه 12 آبان 1388

shahin 12 - انگلیس - انگلیس
*پسر شجاع* - ایران - تهران . جوجه تو اون صحفه روت کم نشد باز اومدی اینجا غرب غرب میکنی اخه تو که غربو حتی تو خوابت هم ندیدی چرا اینقدر غرب غرب میکنی عقدای؟روتو برم جوجه طالبان عقدای!جوجه تا کی میخواهید سرتونو تو برف بکنید یا خودتونو بخواب بزنید یا خودتونو به بزنید شرم و خجالت هم خوب چیزیه.تو که تو تهران زندگی میکنی یه سر به دادگاههای خانوادگی بزن ببین چه خبره هرچند که چشاتون اینجور جاهارو نمی بینه وقتی اطلاعات امار حکومت میگه از هر 10 تا ازدواج 7 تاش به طلاق میکشه تو میای با وقاحت مافوق تصور میگی تو ایران طلاق خیلی کمه!تو اون صحفه امار معتادانو نوشتم گفتی دروغه اینم امار جدید خبرگزاری مهر: دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: 10 تا 15 میلیون نفر در جامعه در معرض خطر استفاده از مواد مخدر هستند.جوجه اول برو مشکل بیشتر از 10 میلیون بی سواد مطلق تو ایران و بیشتر از 15 میلیون زیر خط و مشکل دختران و زنان خیابانی و صادراتی ایران و همچنین مشکل تصادفات جاده ای که موجب کشته شدن و زخمی شدن هزاران ایرانی بی گناه میشه و هزاران مشکل ایرانو حل بکن بعد به مشکل خانوادهای غربی برس.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

masih - ایران - تهران
بدبختی داره از سرو بالای مملکت بالا میره .کاش همه مشکل روسپیگری و صیغه کردن بود . انقدر فلاکت تو زندگی ملت هست که هیچ کس وقت فکر کردن به این موضوعات و نداشته باشه .دعوای قدیمی فحشا و صیغه
سه‌شنبه 12 آبان 1388

sara-j - سوید - استگهلم
*پسر شجاع* - ایران - تهران . 1)دوست عزیز من روابط دوستانه بین زن و مرد رو قبول دارم اما قبول ندارم که صیغه هم شکلی‌ از این روابط هست چون روابط دوستانه در غرب به خاطر پول نیست (البته منظور من کسانی‌ نیست که از این طریق امرار معاش میکنند)در غرب اگر دو نفر همدیگه رو دوست داشته باشند باهم زندگی‌ میکنند واسشون هم مهم نیست عقد کنند یا نه و چون هم دیگه رو دوست دارن خیانت نمیکنند و تا زمانی‌ که اون عشق و تفاهم باشه ولو تا هر وقت در کنار هم زندگی‌ میکنند ولی‌ "صیغه"زندگی‌ با عشق نیست اگر در جامعه اسلامی شخصی‌ ،کسی‌ رو دوست داشته باشه آیا این دوست داشتن محدود به زمان هست؟چون صیغه زمان داره از ۱ شبانه روز تا ۶ ماه و شاید بیشتر و اون دو نفر نباید بچه دار شوند.خوب با این حساب آیا کسی‌ که زن داره بد میره خانومی دیگه رو صیغه می‌کنه خیلی‌ وقت‌ها واسه ۱ شب شاید ۱ هفته آیا اون آقا این خانم رو که صیغه کرده دوست داره؟به نظر شما اسم این کار چی‌ هست؟آیا سوو استفاده جنسی‌ نیست؟آیا هوسرانی نیست؟
سه‌شنبه 12 آبان 1388

sara-j - سوید - استگهلم
*پسر شجاع* - ایران - تهران . 2)اما در غرب وقتی‌ دو نفر با هم رابطه دارن خیانت نمیکنن و رابطه دوستانه جوامع غرب با موضوع صیغه قابل قیاس نیست!!!!!!!صیغه به نظر من یعنی‌ روسپیگری!!!!!!!!!در ضمن اعتراض من به خاطره این نیست که زنها به خاطره پول مردها حاضر به صیغه هستند و من به این خانمها نگفتم در مانده (سعی‌ کنید کامنت من رو درست بخونید)من فقط جواب کسی‌ رو دادم که گفته بود((به نظر اینجانب صیغه به نفع زنان درمانده وبی سرپرست می باشد)).
سه‌شنبه 12 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
shahin 12 - انگلیس - انگلیس. ببین واقعا نمیخوام ناراحتت کنم ولی اگه کامنت نذاری سنگین تری ...حالا درست یا نادرست من نظرم رو میگم و دیگران هم اگه دوست داشتند نظر میدند تو چرا داری خودتو میکشی ...در ضمن برای اطلاع تو نصف بیشتر فامیل ما تو اروپاست تو همین آلمان من 3 تا دایی دارم و به احتمال زیاد شاید همین تابستان ساکن اروپا شدم....
سه‌شنبه 12 آبان 1388

amidjan - ایران - تهران
bavar88 - هلند - امستردام . . بخواب بابا
سه‌شنبه 12 آبان 1388

bij - المان - المان
محمد جنگ طلب مردانش را به مسلخگاه میفرستاد، بعد مدعی میشد من و نزدیکانم که زنده ایم زنانتان تحت حمایت حرمسرای من و نزدیکان زنباره من بخصوص علی و حسن میباشند! عقل و انسانیت به زیر صفر کشانده شده بود و از ان ذلیلتر حواریون اغا خوانده اند که بی محابا تبلیغ دین محمدی را میکنند!!!
سه‌شنبه 12 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. *پسر شجاع* - ایران - تهران ..{{...صیغه همانطور که گفتم برای گروه خیلی کم از مردم است وگرنه کدام خانواده درست وحسابی راضی میشه که دختر یا خواهرش صیغه بشه ...}} هر چه برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند. این رو کی گفته؟ من نمیدونم شما بگو لطفاً
سه‌شنبه 12 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
sara-j - سوید - استگهلم . در مورد تجاوز اگه شما در این سایت خوندید که چند نفر به یک زن در ایران تجاوز کردند حتما این موضوع رو هم خوندید که آنها دستگیر شدند واین کار آنها جرم هست و تازه اگه در جاهای دیگه انجام هم بشه برخلاف اسلام و قانون هست ولی در کشورهای سکولار مراکز رسمی و قانونی روسپیگری زیادی هست که در آنها از این کارها زیاد میشه که کاملا هم قانونی هست...
سه‌شنبه 12 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
sara-j - سوید - استگهلم . در مورد اطلاعات من در مورد جوامع سکولار باور کنید اطلاعات من فقط از روی فیلم نیست و من ارتباط زیادی با دوستانم در این کشورها دارم و چند بار هم مسافرت کردم همین جمله شما{ خیلی‌‌ها هستند ازدواج نمیکنند ولی‌ تا آخر عمر یا تا زمانی‌ که تفاهم داشته باشند با هم زندگی‌ زناشویئ دارند که عاقلانه‌ترین راه کار هست } کاملا حرف من رو تایید میکنه که روابط زن و مرد به صورت رسمی به عنوان ازدواج ثبت نمیشه و بصورت دوستی زن و مرد هست ...و خیلی از این روابط ممکن هست ناموفق باشه و زن و مرد از هم جدا بشن ولی چون ارتباط آنها به صورت ازدواج ثبت نشده جدا شدن آنها هم به عنوان طلاق ثبت نمیشه...در مورد ازدواج یک مرد با 4 زن واقعا من تا بحال چنین مردی رو ندیدم همانطور که در جوامع سکولار هم اگه یه مرد بخواد میتونه با 4 تا زن دوست بشه و غیر قانونی نیست هر چند شاید شما هم تا بحال چنین مردی رو ندیدید...
سه‌شنبه 12 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
*پسر شجاع* - ایران - تهران. در مورد حمایت مالی از زن بعد از طلاق علاوه بر اینکه مهریه های سنگین بعنوان پشتوانه مالی زن قرار داده میشه...}} اون مهریه های سنگین برای سطح مرفه جامعه است که درصد کمی از مردم را تشکیل میدهند. بیشتر مردم زیر خط فقر هستند نه مردها پولی برای پرداخت دارند و هم اینکه دختر ها هم نمی توانند بخاطر مهریهء سنگین شوهر رو از دست بدهند. بحث ما کلی است نازنین واقع بین باش و با کلمات و جملات بازی نکن
سه‌شنبه 12 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
*پسر شجاع* - ایران - تهران. {{اتفاقا زن به این دلیل خیلی راحت میتونه از شوهرش طلاق بگیره و در مورد شانس مجدد زن طلاق گرفته برای ازدواج دوم در اسلام هیچ محدودیتی برای تعداد ازدواج زنها وجود نداره و اگه زنها در ازدواج دوم مانند ازدواج اول نمی توانند براحتی همسر دلخواه خود را پیدا کنند این به فرهنگ مردم بستگی داره نه اسلام}} 1- کدام زنی را دیدی که "خیلی راحت بتواند از شوهرش طلاق بگیرد!!"" مثل اینکه خیلی وقته در ایران زندگی نمیکنید نازنین؟!! 2- من هم نگفتم اسلام محدودیت گذاشته است که زن دیگر شوهر نکند! گفتم با توجه به حق و حقوق زن در جامعهء "اسلامی" از لحاظ محدودیتهای شغلی یا کاری و دستمزد نسبت به مرد و دلایل دیگری که بالا گفتم؛ زنها قادر نیستند در هیچ جامعهء اسلامی استقلال داشته باشند ( نه تنها ایران بلکه هیچ کشور دیگری) کامنتها رو که برای مسلمان ایرانی نوشتم بخون لطفاً در ضمن ××××واقع بین باش××××
سه‌شنبه 12 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
sara-j - سوید - استگهلم . در ضمن شما که میگید صیغه یعنی روسپیگری .....من از شما یه سوال دارم اصلا اعتقاد دارید در تمام جوامع گروهی از زنها هستند روسپی هستند حتی جوامعی که مشکل مادی ندارند ....من فکر میکنم صیغه حداقل راهی برای این زنها و مردانی هست که اینگونه روابط دارند که به نظر من متمدنانه تر از مراکز روسپی جوامع سکولار هست..
سه‌شنبه 12 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
bluestar - ایران - تهران. همه شما کاربران خرد ستیز ضد مذهب!..}} خرد ستیز رو با ضد مذهب بکار بردی؛ که یعنی جون خودت؛ بگی مذهب و خرد با هم مترادف هستند؟! اصلاً یک ذره خِرد تمامیت مذهب و دین و خدا رو زیر سوال میبره. تو و باور88 و باقی همفکرانتان نمونهء بسیار خوبی هستید برای دیگران که ببینند درون مذهب شیعه چه میگذرد.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
بر اساس آمار سازمان ثبت احوال در سال 87، 110 هزار و 510 مورد طلاق ثبت شده .....نسبت طلاق به ازدواج در سال 87، 5/12 درصد بوده است .. یعنی از هر هشت ازدواج یک مورد به طلاق انجامیده است..
سه‌شنبه 12 آبان 1388

gogoli - ایران - تهران
asir@.P - فرانسه - پاریس ..... دوست عزیز! هیچ دقت کردی این «آنتی جان» تا بحال چقدر موذیانه ما ها رو سر هیچ و پوچ به جون هم انداخته؟! میدونی چقدر وقت و انرژی رو که میشد صرف بحثهای مفید بشه با این حرفهای خودش هدر داده؟ شما برو کامنتهای ایشون قبل از انتخابات رو بخون ببین چه مواضعی داشته و به چه کسانی توهین کرده. به نظر شما اینا تصادفیه؟ من اینطور فکر نمیکنم. ضمنا مقدس ترین موضوع تو زندگی شما چیه؟ اگه کسی به اون توهین کنه شما چه حالی پیدا میکنید؟ برای بسیاری از مردم ایران مذهب امری مقدسه ونباید به علت اشتباهات یه عده معدود به کلیت مذهب اسلام توهین کرد. در مسیحیت هم از این اختلافات و درگیریها هست. بسیاری از دوستانی که در این سایت از مذهب دفاع میکنن خودشون افراد منتقد و روشنفکری هستند اما اینو خوب فهمیدن که باید حرمتها رو نگه داشت.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
*پسر شجاع* - ایران - تهران. بر اساس آمار سازمان ثبت احوال در سال 87، ....}} آمار دادن کاری نداره؛ یک لحظه تهش از توی اینترنت در میاد:. https://www.sarmayeh.net/ShowNews.php?41650
سه‌شنبه 12 آبان 1388

gogoli - ایران - تهران
آنتی جان - افغانستان - غارهای تورابورا !!... شما اول یه حمام برو بعد بیا بحث رو ادامه بده،چون سری قبل بدجوری کثیف شدی!! میبینم که باز به «ادبار» افتادی و هیچ «تدبیری» بجز توهین به ذهن علیلت نرسیده، عزیز «مدبر»!! من به اندازه تو با صیغه آشنا نیستم! اما ظاهرا تو اثرات شوم این پدیده رو با تمام وجود حس کردی و هیچ رقمه فراموش بکن قضیه هم نیستی!! تو اگه این موذیگریهای خودتو صرف یه کار مفید میکردی الان مجبور نبودی به..صیغه فکر کنی و حسرت بخوری! تو که از «روشهای غربی» دفاع میکنی چطور؟! آیا حاضری این «روشها» رو به خانواده خودت تامیم بدی؟! ضمنا حالا که از ضدیت با اسلام به جایی نرسیدی داری روی اختلافات شیعه و سنی کار میکنی؟! ملاعمر و بن لادن از تو باهوشتر پیدا نکردن؟! راستی نگفتی تو جنوب خوزستان به گاومیش چی میگن؟! دلم بحال اون هالو هایی میسوزه که به تو میگن: «اهوازی آزاده» !!
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

shahin 12 - انگلیس - انگلیس
*پسر شجاع* - ایران - تهران . ضمنا این همه هم دروغ نگو و افکار طالبانیتو برای خودت نگه دار یا برو تو سایت طالبان و حزب الله هیون بهت به به و چه چه بزنند
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - (اهواز؟ کیش؟ استانبول؟ نیوسیتی؟) میدونی مشکلت چیه؟ اینه که مثل اسم شهر که هنوز انتخاب نکردی و هر روز یه چیزی مینویسی عقیدت هم متزلزل و ناپایداره و اصول ثابتی در زندگی نداری. تو هر روز یه چیزی میگی. به راحتی در عرض یک هفته نظرت رو 180 درجه عوض میکنی. راست میگن که دروغگو کم حافظه است. امان از روزی که دروغگو مثل تو نادان هم باشه.
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز. (( bavar88 - هلند - امستردام حاضرم قسم بخورم تو از خود ما هستی. مثل همهء ماها که به خامنه ای و احمدی نژاد و کلاً جمهوری اسهالی فحش های رکیک میدهیم خیلی دوستت دارم به کارت ادامه بده که پیروزی نزدیک است و واقعاً خسته نباشید رزمنده ( بخاطر فحش هایی که بخاطر بدل کاری میخوری!) :-)) درود بر تو ادامه بده و بنویس. زنده باشید)). سه‌شنبه 5 آبان 1388 https://www.iranianuk.com/article.php?id=43084
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

asir@.P - فرانسه - پاریس
gogoli - ایران - تهران .. مذهب من بی مذهبیست. با هیچ کس تا زمانی که بی مذهبی مرا با مذهب خود محدود نکند مشکلی ندارم. در ضمن در مورد اعتقادات هر کاربر هر نظری دارید با خود کاربر در میان بگذارید. شاد باشید
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

gogoli - ایران - تهران
آنتی جان - افغانستان - غار تورابورا !... میبینم که بازکم آوردی و به «ادبار» افتادی و هیچ «تدبیری» بجز توهین به ذهن علیلت نرسیده، عزیز «مدبر»!! شما اول دست و روتو بشور بعد بیا بحث رو ادامه بده،چون سری قبل بدجوری کثیف شدی!! من به اندازه تو با صیغه آشنا نیستم! اما ظاهرا تو با اثرات شوم این پدیده کاملا آشنایی و هیچ رقمه فراموش بکن قضیه هم نیستی!! تو اگه این موذیگریهای خودتو صرف یه کار مفید میکردی الان مجبور نبودی به صیغه فکر کنی و ...! تو که از «روشهای غربی» دفاع میکنی چطور؟! آیا حاضری این روشها رو به خودت تعمیم بدی؟! ضمنا تو دم از غیرت نزن که این لباس به تنت خیلی گشاده! راستی حالا که از ضدیت با اسلام به جایی نرسیدی داری روی اختلافات شیعه و سنی کار میکنی؟! ملاعمر و بن لادن از تو باهوشتر پیدا نکردن؟! نگفتی تو جنوب خوزستان به گاومیش چی میگن؟! دلم بحال اون هالو هایی میسوزه که به تو میگن: «اهوازی آزاده» !!
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

blueberry64 - ایران - تهران
2 روز نبودم از همه بحث ها غافل شدم.. خووووووب دیگه چه خبر؟
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
asir@.P - ((مذهب)) به معنای راه است. وقتی میگویید مذهب من بی مذهبی است یعنی اعتراف میکنید راه من بیراهه است.
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

shahin 12 - انگلیس - انگلیس
*پسر شجاع* - ایران - تهران . ببین جوجه طالبان تو منو ناراحت نمیکنی بلکه با اون کامنتهای مسخره طالبانیت حالمو بهم میزنی این یعنی چی؟...حالا درست یا نادرست من نظرم رو میگم .اخه بچه مگه مجبوری دروغ بگی؟مجبوری در مورد چیزی که کمترین اطلاعی نداری اظهار نظر بکنی و به مردم اطلاعات غلط بدی؟تو میخوای من باور بکنم که بیشتر از نصف فامیلات تو اروپا هستند؟! و 3 تا دایت تو (همین)المان هستند؟! تو اون کله .. چیه که فکر میکنی همه مثل .. گوسفند هستند؟یعنی تو هر موقع با فامیلات صحبت میکنی فقط از زیر شکم صحبت میکنی؟فامیلات کجای اروپا هستند تو این سایت هم نظر میدن؟ وقتی بهت میگم عقده ای هستی میگی نه! جوجه تو که اینقدر از غرب متنفری برای چی میخوای (ساکن)غرب بشی؟ساکن اروپا شدن جور عرضه میخواد. البته برای امثال تو ارزو میکنم برای چند روز هم که شده بیاید و از نزدیک ببینید که هیچکدام از حرفهای اخوندا در مورد غرب درست نیست.بجای نوشتن این همه چرت و پرت و دروغ یکم مطالعه بکن یا به اعضای همین سایت که تجربه زندگی در کشورهای مختلفو دارند اجازه بده تجربیاتشونو در اختیار تو امثال تو بگذارند.
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

parang - سوید - سوندسوال
*پسر شجاع* - ایران - تهران . عزیز من در جوامع سکولار غربی وقتی به کسی تجاوز بشه مسلما شخص متجاوز دستگیر و زندانی میشه.. اینی که شما میگین تو این جوامع مراکز روسپیگری زیادی هست مگه تو ایران نیست(خانه عفاف).فقط متمدن؟؟؟؟!!!!! بودنش داشتن کلاه شرعیشه!!!!! ضمنا یه سوال؟ چرا یه مرد میتونه همزمان با هم چند همسر اختیار کنه(حالا چه دائم چه صیغه) ولی یه زن نمیتونه؟؟؟؟ من همسرم دانمارکیه و شاید خیلی بیشتر از معمول باهاشون قاطی ام ولی مردی با چهار زن ندیدم؟! و اگر هم باشه به عنوان یه مریض شناخته میشه. اخرش نفهمیدیم صیغه خوبه یا بده؟؟ اگه خوبه که برا همه باشه و شما تافته جدا بافته نیستین!. bluestar - ایران - تهران. خرد ستیز و ضد مذهب؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (+) چه ربطی به شقیقه داره؟
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

METRADAT - انگلستان - لیدز
گاگولی ایران تهران می دونی تو خوزستان به گاو میش چی میگن. میگن یابوی پایین شهر.جا افتاد برات یا دوباره....
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

gogoli - ایران - تهران
METRADAT - انگلستان - لیدز ..... مثل اینکه تو این سایت باید به یه زبون دیگه بجز فارسی صحبت کرد! شما داستان «دوستی خاله خرسه» رو شنیدی؟! اصلا ایشونو میشناسی؟! گلابی جان! ظاهرا زندگی تو غربت هم نتونسته شخصیت «گنده دماغ» امثال تو رو عوض کنه. (اصل بد نیکو نگردد زانکه بنیادش بد است). هنوز دم از پایین شهر میزنی؟! ایکاش میدونستم خودت بچه کدوم محلی! حالا که میخوای بهش کمک کنی لا اقل جواب رو به این «بچه اهوازی» مفلوک برسون!
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - قم
. bluestar - ایران - تهران هاهاها کم آوردی؟! اینها چیه که میگی؟! تب داری؟ حالت خوب نیست؟! جواب سولات رو بده. چیکار داری من کیم یا کجام. عجب مسلمون بیسوادی هستی تو. :-))
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

fahj - ایران - تبریز
پسر شجاع- تهران چقدر با منطق حرف می زنی ازت ممنونم. انتی اسلام -sara-j - سوید - استگهلم من نمونه های زیادی دارم که در یک خانواده بعد از فوت پدر بچه ها حاضر به نگهداری مادر خود نشدند وبالاجبار به صیغه مردی در امدن والان از این امر خیلی هم راضی هستند. شاید شماها بگید که زن باید ازداواج میکرد نه صیغه میشد ولی در جامعه ما به دلیل ارث و میراث بجه های مرد اجازه ازدواج دوم را نمی دهند. ایا این امر دلیل حمایت اسلام از زن نیست که کاسه گدایی برندارد.
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. gogoli - ایران - تهران..{{نگفتی تو جنوب خوزستان به گاومیش چی میگن؟}} به گاومیش میگن گوگولی :-)) نوش جانت
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
gogoli - ایران - تهران }} و {{bluestar - ایران - تهران}} چرا شما دوستان اینقدر با حرارت و با انرژی از صیغه طرفداری میکنید؟!!! خانواده های خودتان هم در این مجموعه قرار میگیرند دوستان عزیز. آیا حاضر هستید؟! اَه چه سوالی بود!! شما مسلمین همیشه حاضرید و گوش به فرمان رهبرید.
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

sara-j - سوید - استگهلم
*پسر شجاع* - ایران - تهران. 1)دوست عزیز در جوامع سکولار هیچ گاه ۴ مرد به یک زن هتک حرمت نمیکنن مگر اینکه اون زن خودش بخواهد و ما نمیتوانیم در مورد چنین اشخاصی‌ تصمیم بگیریم یا نظر بدهیم و ما طرف حرفمون جوامع سکولار نیست (کاش ما در بیشتر بحث‌هایمان خودمان را با جوامع سکولار مقایسه میکردیم).بحث ما صیغه در جوامع اسلامی بخصوص ایران هست.نباید ایران رو با جوامع سکولار مقایسه کرد چون ایران حکومتش دینی هست.دین اسلام که انقدر ادعا داره چرا داره با اسم رنگ‌و لعاب داده شده صیغه روسپیگری رو رواج میده؟؟؟؟؟؟؟روسپیگری،صیغه،تن فروشی یکی هستند اما در جوامع سکولار چون بحثی‌ از مذهب نیست در حکومتشان پس ایرادی هم وارد نیست اما در ایران با وجود حکومت اسلامی زن‌های روسپی بیشتری نسبت به یک کشور غربی دارد!!!!!!!!!!!دوست عزیز به قول خودتان صیغه راه متمدن تر و بهتری است که اسلام در برابر روسپیگری قرار داده اما در کدام کشور غربی خانم‌ها کنار خیابون قیمت میدهند؟؟؟؟قیمتی به ازای تنشان!!!!!!
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

sara-j - سوید - استگهلم
*پسر شجاع* - ایران - تهران . 2)در ضمن صیغه در اسلام فقط قانونی برای هوسرانی مردان در پشت نقاب شرعی هست چون اکثرا آقایانی متاهل هستند که از نظر مالی مشکل ندارند به طرف صیغه کشیده میشوند!!!!!شما گفتید در صیغه هم حق و حقوقی برای زن در نظر گرفته شده و من از شما پرسیدم برای من چند مثال از این حق و حقوق بزنید که چیزی نگفتید و من هم چنان منتظرم مثالهای شما رو بشنوم.شما چرا فقط دنبال آمار هستید آمار گرفتن کار سختی نیست در جوامع سکولار آزادی انسانها و حق و حقوق‌شان بیشتر از آمار ارزش داره من در محل کارم همکار هایی دارم که من هم سن بچه اونها هستم ولی‌ اون‌ها هنوز با همسرانشان عقد نکردند و سال‌های سال است که با هم زندگی‌ میکنند به نظر شما کلّ این آمار‌های ایران درست هست آیا فقط آمار گرفتن الان شده مشکل اصلی‌ کشور ما؟؟؟؟؟پس خوبه من هم یک آمار بنویسم براتون در استان ایلام که یک استان کوچک هست بالاترین آمار خود سوزی زنان مخصوصا زنان متاهل نسبت به کلّ شهر‌های ایران را داراست!!!!!!!
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

sara-j - سوید - استگهلم
*پسر شجاع* - ایران - تهران . 3)آیا به نظرتون فقط ثبت یک ازدواج مهم هست برای خاطره چند عدد(آمار)؟؟؟؟پس کسی‌ که به زور ازدواج میکنه بعد مجبور به خود سوزی میشه امارش دست کی‌ هست؟؟؟؟؟؟؟(نخواستم موضوع صیغه رو به اینجا بکشم ولی‌ باید جواب کامنت‌هاتون رو میدادم در مورد آمار).من نگفتم اطلاعات شما در در مورد جوامع سکولار بر گرفته از فیلم هست اما شمائی که اهل فیلم نگاه کردن هستید خوب هست گاهی فیلم‌های ایرانی‌ هم نگاه کنید با مضمون صیغه!!!!!!در مورد ازدواج یک مرد با ۴ زن مطمئن باشید تا مطمئن نباشم حرفی‌ نمیزنم همین سا یت یکی از تاپیک هاش نشان دادن همان فیلم بود که آقایی ۴ زن داشتند مستندی بود به کارگردانی خانم ناهید پرشون و این مستند ۲ بار من خودم در تلویزیون سوئد دیدم.در جوامع سکولار یک مرد می‌تونه با ۱۰ زن هم دوست باشه ولی‌ فقط دوست تاکید می‌کنم فقط دوست نه بیشتر اما در جامعه ما این طور نیست و این دوستی‌‌ها بیشتر اوقات به روابط فیزیکی‌ کشیده میشه!!!!!!!!!!
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

sara-j - سوید - استگهلم
*پسر شجاع* - ایران - تهران . 4)من هم قبول دارم در جوامعی که خانم‌ها مشکل مالی هم ندارند روسپیگری هست ولی‌ در آن جوامع آن خانم خودش می‌خواهد و همان طور که در کامنت اول گفتم به ما مربوط نیست اما صیغه متمدن تر نیست هیچ خیلی‌ وحشی تر هم هست چون در اینجا زن کمتر خودش می‌خواد بیشتر هوس رانی مردها هست و اسلام چون یک دینی است که کاملا موضع اش مشخص هست یعنی‌ قانون طرفدار مردهاست صیغه رو فقط برای مردها قرار داده وگرنه به ندرت وجود دارد که زنی‌ بخواهد برای مدت زمان مشخصی و فقط برای منظور خاصی‌ با مردی زندگی‌ کند.شاد باشید
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

asir@.P - فرانسه - پاریس
bluestar - ایران - تهران ... خیال کنید با ریشه یابی کلمات راهتان را پیدا کردید و من اعتراف می کنم راهم از شما جداست. سرگرم و دلخوش باشید .
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
parang - سوید - سوندسوال . اولا خانه عفاف یک طرحی بود شبیه مراکز روسپیگری غرب که با مخالفت همه مواجه شد و اجرا نشد دوما طبق قوانین اسلامی هم اگه یک نفر مرتکب تجاوز بشه تنبیهات سختی براش در نظر گرفته میشه ...هر چند من کاری به بازی سیاست ندارم که دولتها برای سرکوب مخالفان هر کاری میکنند از تجاوز سربازان امریکا به زندانیان ابپغریب گرفته تا تجاوز عاملان حکومت فاسد ایران به زندانیان...
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

sara-j - سوید - استگهلم
fahj - ایران - تبریز . (((ایا این امر دلیل حمایت اسلام از زن نیست که کاسه گدایی برندارد.)))شما با همین یک جمله کلّ اسلام رو بردید زیر سوال!!!!!با همین جمله تموم حرفهای خودتون رو نقض کردید!!!!متاسفم برای اسلام که می‌خواد برای دست نگرفتن کاسه گدایی از طریق صیغه جلوگیری کند!!اسلام حقی‌ برای زن قائل نشده که حالا بخواهد دلم سوزی یا ترحم کند !!بهتر بود میگفتین آیا این دلیل حمایت اسلام از هوسرانی مردها نیست.دوست عزیز اشتباه نکن به نظر شما ایران کشور ثروتمندی هست یا سوئد؟ایران فقط با پول نفتش می‌تونه کلّ کشور رو تحت حمایت مالی قرار بدهد حالا دیگر سرمایه‌ها پیشکش ولی‌ سوئد چی‌؟۱ صدم ایران سرمایه ندارد .اما یک زن در سوئد وقتی‌ متارکه میکنه یا همسرش رو از دست میده دولت از اون خانم حمایت میکنه تا محتاج کسی‌ نباشه هر چند اینجا اکثرا خودشون کار می‌کنن و حتی نیاز به حمایت دولت ندارند.اسلام قانون صیغه رو گذاشت که مردها راحت تر به کمر به پائین خودشان برسند!!!
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

sara-j - سوید - استگهلم
fahj - ایران - تبریز . 2)تا جائی‌ که من اطلاع دارم هر چند کم مبلغی هر ماه به زنان بی‌ سرپرست داده می‌شه در ایران .بعد هم وقتی‌ که یک مرد فوت میشه از طرف قانون حتما به خانمش ارث تعلق میگیره پس نیازی به حمایت فرزندان نداره.مثال شما حتی یک بچه رو هم قانع نمیکنه.
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
shahin 12 - انگلیس - انگلیس. 1)ببین عزیز جان اولا هرکسی که یه بار کامنتهای تو رو بخونه میفهمه عقده ای بودن از تمام هیکلت داره میباره ...دوما یه بار خودت مثل یک آدم نسبتا با شخصیت {هر چند که میدونم برات سخته} کامنتهای خودت رو بخون تا ببینی از اول تا آخرش مزخرف نوشتی ...سوما تو که به قول خودت پات رسیده اون ور آب و تمام افتخارت این هست چرا از فرهنگ تحمل عقاید مخالف اونها چیزی یاد نگرفتی راستش با دیدن امثال شما کاملا میشه فهمید مغز فسیل شده بعضیها حتی با رفتن به اروپا تکون نمیخوره .....چهارما من هم نقاط مثبت زیاد غرب رو مبیینم و دوست دارم آنها هم در ایران باشد و هم نقاط منفی رو میبینم و دوست ندارم آنها در ایران باشد و مانند تو و همفکرات نیستم که تا چشمت به چند تا اروپایی افتاد فکر میکنند برای پیشرفت باید تمام هویت ایرانی رو کنار گذاشت و کاملا به سبک اروپا زندگی کرد و اعتقاد دارم اگه میخواییم پیشرفت کنیم باید به سبک ایرانی باشه همون طور که ژاپن و کره هم با حفظ فرهنگ خودشون پیشرفت کردند...
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
shahin 12 - انگلیس - انگلیس. 2) پنجما بابا تو سرتاپای حرفات دروغه مثل این حرفت که گفتی از هر 10 ازدواج 7 تا منجر به طلاق میشه!!!!! که من آمار سال 87 رو نوشتم تا به قول خودت با چشمای کورت ببینی که از هر 8 تا ازدواج یکی منجر به طلاق میشه .....ششما راستش این آخرین جواب من به کامنتهای مزخرف تو بود چون هر چی فکر میکنم ارزش جواب دادن نداری ...در آخر یادم رفت بگم کاسه کوزه ات رو جمع کن بابا هی طالبان طالبان میکنی طالبان هم از افکار امثال مغزهای فسیل شده مثل تو بوجود آمده اگه باور نداری بقول خودت یه کم مطالعه کن تا ببینی طالبان صدام و القاعده رو همین آمریکا و اروپا بوجود آوردند و تو پاچه کشورهای مسلمان کردند...
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

gogoli - ایران - تهران
آنتی جان - افغانستان - غار تورابورا - سوراخ موش سوم - بعد از بز پنجاه و یکم - منقل دوم! .. حالا هی طفره برو «اهوازی آزاده»!! واقعا من علاوه بر تربیت و شعور، تحت تاثیر این حاضرجوابی و طنز تو قرار گرفتم! عبید زاکانی باید بیاد پیش تو تلمذ کنه! من در مورد زندگی تو در افغانستان اولش شوخی میکردم. اما با توجه به حرفات کم کم دارم اعتقاد پیدا میکنم که احتمالا داری از روی زانوی «عمو اسامه» یا «ملا عمر» با ما کل کل میکنی! ببینم حقوقت رو با واحد بز میدن یا با تریاک؟! من تو رو به گاومیش تشبیه نمیکنم، چون از دوستان خوزستانیم درباره این حیوون «مفید» خیلی چیزا یاد گرفتم! بچه اهوازی! تو یعنی تو جنوب خوزستان یه آشنا هم نداری؟! نمیتونی از اونا بپرسی به گاومیش چی میگن؟! تو چجور خوزستانی ای هستی که با گاومیش تا حالا آشنا نشدی؟! چند ساله افغانستان زندگی میکنی؟! با محیط اونجا آشنا هستی؟ اگه ازت چیزی بپرسم کم نمیاری؟!
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
fahj - ایران - تبریز . خیلی ممنون دوست عزیز....
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

fredoparto - انگلستان - آکسفورد
دوستان عزیز، این سایت در اختیار تمامی ملت ایران است و هر کسی با فرهنگ مختلف، باسواد و کم سواد، ایدئولوژی مخصوص خود را دارد و می تواند ایده اش را مطرح کند. بنابراین خرده گیری و استهزاء یکدیگر کار به جائی نمی برد. ما در شرایطی هستیم که باید یکدیگر را حمایت کنیم و به افکار هم احترام بگذاریم. اوایل سال 57 را بیاد بیاورید که حتی دشمنان با هم دوست شده بودند و شرایط چنین اقتضاء می کرد و اکنون شرایط چنین است. هشت مطلب از هر دَه مطلبی که در این سایت نوشته می شود ایراد به گفته یکدیگر است که چیزی جز تضعیف روحیه نیست. وقتی می توانیم از خواندن و نوشته هم، حتی اگر مورد تأییدمان نباشد، لذت ببریم، چرا نویسنده آن را مخاطب قرار دهیم و از اصل مطلب دور بیافتیم.
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
Napoleon - ایران - تهران . .....دم به ان طرز فکرت.که اینقدر عقب افتاده است.مانند همه مسلمانهای خدا پرست.
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
1. fahj - ایران - تبریز...{{. من نمونه های زیادی دارم که در یک خانواده بعد از فوت پدر بچه ها حاضر به نگهداری مادر خود نشدند وبالاجبار به صیغه مردی در امدن ...}}} دوست نازنین چقدر شما با این منطقتان به من کمک کردید! بسیار سپاسگزارم: 1-همون مسئلهء ارث یک معضل دیگر مسلمانان است که فرزندان همه سهم میبرند ولی مادری که این همه زحمت کشیده هیچ سهمی از راث نمی برد و از شما تشکر میکنم که این نکته را یادآور شدید!2- زنی که شوهرش مرده باشد و در شناسنامه اش این مورد ذکر شده باشد؛ میتواند ازدواج مجدد کند.
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
2. fahj - ایران - تبریز...حال اینکه فرزندان اجازه ندهند یک سلیقهء شخصی و یک تصمیم خانوادگی است. چرا صیغه؟ چرا نمیگی ازدواج نکردند؟! 3- اتفاقاً در همین مسئله هم یکی دیگر از ظلم و ستمهای قوانین شیعیان نهفته است! بعد از مرگ پدر؛ حضانت فرزندان با جد پدری است. یعنی پدربزرگ پدر میتواند فرزندان را از چنگ مادر در بیاورد و هزاران ظلم و ستم دیگر به زنان روا میشود تا در نهایت در این شرایط فجیع تن به صیغه شدن بدهند. لطف کن و این لینک را مطالعه کن و ببین زنان در یک حکومت اسلامی شیعه در چه شرایطی زندگی میکنند و شما نسخهء صیغه شدن برای آنها می پیچید که نه تنها بزرگترین توهین به جنس زنان؛ بلکه به بشریت است:. https://www.signforchange.info/spip.php?article1935
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
3. fahj - ایران - تبریز. شما فرمودید:{{..ولی در جامعه ما به دلیل ارث و میراث بجه های مرد اجازه ازدواج دوم را نمی دهن...}} شما دارید از فعل "صیغه" دفاع میکنید یا ازدواج؟ مگر کسی که بخواهد زنی را صیغه کند؛ ازدواج میکند و جشن عروسی میگیرد؟!!!!!! یا مگر هرکسی که زنی را صیغه میکند؛ الزاماً بچه دارد؟ حتی خیلی بچه ها بخاطر اینکه دستشان به جایی بند نیست و استقلال مالی ندارند و اگر پدر خانواده؛ پول توی جیبیشان زا قطع کند؛ از گرسنگی میمیرند و..... دم بر نمی آورند و حتی برای چاپلوسی و گرفتن امتیاز از پدر خانواده؛ او را به ازدواج دوم تشویق هم میکنند. در ضمن توی همین تهران هزاران نفر دارند با چند زن زندگی میکنند و هیچ کسی خبر ندارد؛ تا اینکه بمیرند و مسئلهء ارث به میان بیاید.
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
4. fahj - ایران - تبریز. یکی از همسایه های ما ( آپارتمانی) که یکی از فوتبالیست های معروف هم هست؛ با زن دومش در طبقهء بالای خانهء ما زندگی میکند و هیچکسی هم خبر ندارد چون کاملاً در جریان زندگی اش هستم. دوست عزیز؛ من هم در ایران زندگی میکنم. شما یک جوری حرف میزنید مثل اینکه ما توی این مملکت نیستیم و نمی دانیم چه خبر است!!! در آخر این قانون یک قانون ظالمانه است که از مردها حمایت میکند و زنها را کالای مصرفی قرار داده است و طبق قوانین اسلام است و همهء فقها و علما این قانون را قبول دارند و دیگر اینکه یک زن وقتی ازدواج میکند؛ خوشگل ترگل ورگل و عزیز است. بعد از مدتی که دو یا سه بچه بدنیا می آورد ( حداقل!) از قیافه و شکل و بدن می افتد و اسلام و مذهب شما شیعه به آن مرد حق میدهد که یک زن خشگل تر بگیرد چون؛ زن قبلی دیگر بدرد نمیخورد. این قانون جنگلی و ظالمانه است. حالا شما می خواد خوشت بیاد یا بدت بیاد.
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
آنتی اسلام - تو راحت باش. اونها که باید میفهمیدند فهمیدند.
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
bluestar - ایران - تهران از فحشهایی که نثارت میشه معلومه همه فهمیدند. نوش جونت :-))
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

shahin 12 - انگلیس - انگلیس
ببین جوجه من هرگز نگفتم که باید بروش غربیها زندگی کرد من هیچ وقت نمیگم باید اینجوری زندگی کرد باید انجوری زندگی کرد این شما جوجه طالبان هستید که ایرانو پادگان کردید همش باید باید میکنید.تو اون امار رو نوشتی انتی اسلام هم جوابتو داد.من فقط بهت میگم اون چشای کورتو باز کن به دوربت خوب نگاه کن ببین مردم کشورت تو چه جهنمی که اخوندا براشون درست کردن زندگی میکنند.من بهت گفتم تو که حتی تو خوابت هم غرب و ندیدی انقدر غرب غرب نکن امدی با یه دروغ بزرگتر گفتی!و فکر نکن که من از اوضاع ایران هیچ خبری ندارم من بخاطر مسائل شخصی مجبور حداقل سالی 3 بار به ایران برم اینم بگم تمام خانواده من تو ایران هستند خلاصه حوصله نوشتن ندارم باز هم چشای کورتو باز کن به دوربرت نگاه کن غربو بی خیال هرچی هست بهترین امکاناتو تو اختیارشون دارند خانوادهای غربی 1 درصد هم مشکل خانوادهای ایرانی رو ندارند و حداقل جوونهشون تو ازادی زندگی میکنند و هر روز یه بسیجی ... نشسته جلو شونو نمیگیره بگه چرا اینو پوشیدی چرا موهات اینجوریه و غیره.
چهار‌شنبه 13 آبان 1388
asir@.P - فرانسه - پاریس
چه میشد که این آقایان مسلمان ، زن میشدند و از این همه حقوق و مزایا که در ایران برای خانم ها وجود دارد بهره ای می بردند ؟! کدامتان زن هستید که اینقدر سنگ حقوق زن ها در ایران را به سینه میزنید؟ لطفا بگوئید!! کدام زنی وقتی میتواند از حقوق برابر با یک مرد برخوردار باشد این قوانین اسلامی را قبول می کند ؟!! چرا زن های ما باید به این حقوق قانع باشند ؟ کمی شرم کنید شما هیچ ارزشی برای زن حتی برای مادرانتان قائل نیستید و با کمال بی شرمی در مورد حقوقشان به بحث می نشینید! زن های ما اینقدر خودشان،خودشان را آدم حساب نمی کنند دیگر هیجکس آنها را آدم حساب نمی کند!!!
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

bij - المان - المان
fredoparto گرام، ((این سایت در اختیار تمامی ملت ایران است و هر کسی با فرهنگ مختلف، باسواد و کم سواد، ایدئولوژی مخصوص خود را دارد و می تواند ایده اش را مطرح کند)) کاملن بجا! اما ((ما در شرایطی هستیم که باید یکدیگر را حمایت کنیم)) نه در انسجام نظر که دیکتاتوری بعد از ((سال 57 را)) ببار میاورد! اینکه ((به افکار منطقی هم احترام بگذاریم)) و انتقاد از نظرات هم داشته باشیم هیچ منافاتی با هم ندارند، مگر تقدسگرایی دیوار حایل بین تبادل نظر قرار گرفته باشد. بعنوان مثال اگر شخصی جنایتی را مرتکب شده باشد منطقن جانی نامیده میشود، کاربرمقدس ماب کلمه جانی را برای ان شخص برنمی تابد! وحدت استراتژیک در عمل منطقی و انسانی اعتراض، تنها در اختلاف نظر واقعیت بلند مدت مییابد!!!
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
آنتی اسلام - ایران - اهواز .. فرید اقای عزیز همین هفته ی پیش بود سراغ یکی از دوستانم رو از یکی دیگر از دوستانم گرفتم. گفت از حال بیچاره محمد نپرس که کله پا شده. گفتم چی شده مگه؟ گفت زنش مهریه اش رو گذاشته اجرا! گفتم این بیچاره که هنوز عروسی نکرده! گفت آره. دختره گفته باید تمام مهریه ام رو بدی. اونم همه ی هزار و خورده ای سکه ی تمام بهار آزادی! تازه خونه ات هم نمیام! بایدم منو طلاق بدی! حالا این هم بماند که بیچاره دوستم دیگه نزدیکه کارش به تیمارستان و.. بکشه... آره فرید آقای گل اگه اونطوری میشه اینطوری هم میشه. در گفته ی بالا به دو تا مورد توجه کنید : 1. (( باید تمام مهریه ام رو بدی )) 2. (( بایدم منو طلاق بدی )) حتما میگید که حق طلاق با مرد هست ، خوب به نظر شما به فرض که همسر دوستم مهریه اش رو ببخشه آیا دیگه دوستم رغبتی برای زندگی با این فرد داره؟
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
آنتی اسلام - ایران - اهواز . فرید جون مرسی. بذار اول یک دل سیر بابت این حرفت بخندم : ((به غیر از احمدی نژاد و خامنه ای و دارو دسته شون. که اونها اصلاً آدم حساب نمیشوند. )) هاهاهاهاهاها... واقعا فرید آقایی یی یی یی.. آره عزیزم روحانی واقعی منتظری صانعی... آمّا بریم سر اصلا مطلب. فرید جون من حرفی غیر از حرف آیت الله صانعی نزدم که! منم گفتم اگه فردی میخواد زن بگیره باید از زن اول ( = زن قبلیش. حالا هر چند تا که هست ) اجازه بگیره. {{ بدون رضایت آنها نمى تواند زن بگیرد }}.. نظر من هم با نظر آیت الله صانعی منافاتی نداره. 2. فرید جان اولا من این رو بگم. من بالشخصه مخالف چند همسری هستم. خودم هم بهیچ عنوان به همسر آینده ام نه در خفا و نه آشکارا خیانت نخواهم کرد. از قدیم گفتن خدا یکی زن هم یکی ، یکی... :-))) اوخخخخخخخخخ ببخشید اشتباه شد. درستش اینه : خدا یکی زن هم یکی. ... جیگرتو فرید جون
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
آنتی اسلام - ایران - اهواز .. به فرض که مهریه اش رو هم ببخشه احتمالش خیلی کمه که با دختره زیر یک سقف زندگی کنه فرید آقای گمپ گل.. .. بعد هی بگید قوانین اسلام ضد زن هست! درسته که شما گفتید به فرض اینکه مهریه کم باشه ولی نمیشه حقیقت رو نادیده گرفت. در پایان هم بگم که مضمون کامنت اولم همین نکته بود که بنده با فعل صیغه هم مخالف هستم. حالا اینکه در زمانی کاربرد داشته یا نداشته من کار ندارم من حال رو دارم نگاه میکنم فرید جان بزرگوار. دوستت دارم از اینجا تا اونجا + به اندازه های موهای سرت ( خدایی ناکرده موهات که نریخته؟! )... فرید آقا را عشق است.
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. مسلمان ایرانی - ایران - شیراز...}}ز همین هفته ی پیش بود سراغ یکی از دوستانم رو از یکی دیگر از دوستانم گرفتم. گفت از حال بیچاره محمد نپرس که کله پا شده. گفتم چی شده مگه؟ گفت زنش مهریه اش رو گذاشته اجرا!...}} اینم یکی دیگه از قوانین ظالمانه و احمقانهء اسلامی است نازنین. همه چیز باید نصف نصف بشه
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز . آماری که درباره طلاق و ازدواج گفتم اتفاقا از روزنامه سرمایه و سازمان ثبت و احوال بود ...نمیدونم منظورت چی بود؟.....
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. مسلمان ایرانی - ایران - شیراز دوست گل و نازنینم؛ همهء انسانها خوب هستند؛ اما این قوانین هتند که انسانها رو عوض میکنند. اگر دادگاه و پاسگاه و نیروی انتظامی و.. نباشه هیچ جرمی نخواهد بود. اگر ارتش و بمب و تانک و اسلحه و .. نباشه؛ جنگی هم نخواهد بود. لطفاً کامنتهام رو بخون. دوستت دارم
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
. {{آنتی اسلام - ایران - اهواز. bluestar - ایران - تهران . جایی که منطق تمام بشه و عقل موجود نباشه فحش شروع میشه. در ضمن من که گفتم تو راحت باش. زیاد به خودت فشار نیار. مغزت error میده
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
. {{نتی اسلام - ایران - اهواز. gogoli - ایران - تهران }} و {{bluestar - ایران - تهران}} چرا شما دوستان اینقدر با حرارت و با انرژی از صیغه طرفداری میکنید؟!!! خانواده های خودتان هم در این مجموعه قرار میگیرند دوستان عزیز. آیا حاضر هستید؟! اَه چه سوالی بود!! شما مسلمین همیشه حاضرید و گوش به فرمان رهبرید.}} چرا شما انقدر با حرارت از بی بند و باری جنسی دفاع میکنید؟ خانواده خودتان هم در این مجموعه قرار میگیرند. آیا حاضر هستید؟؟؟ آه چه سوالی بود. معلومه که شما لامذهبها همیشه حاضرید و گوش به فرمان هوس.
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

gogoli - ایران - تهران
آنتی جان - افغانستان - غار تورابورا .. موجود عاشق پیشه!چی شد پس؟! بادت خالی شد؟! دیگه نفسکش نمیخوای؟! فعلا مشغول«تدبر» هستی؟!
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
shahin 12 - انگلیس - انگلیس . 1)راستش تصمیم داشتم جوابتو ندم ولی با این کامنتی که گذاشتی واقعا نشان دادی چیزی در چنته نداری و همش داری چرت و پرت میگی اگه راست میگی تو یکی از کامنتهای من پیدا کن که من گفته باشم حتما باید کسی عقیده ای رو قبول کنه اتفاقا من مخالف اجبار هستم و میگم هیچ کسی حق نداره به اجبار کسی رو وادار به کاری بکنه نه موافق کسانی هستم که میگند حجاب باید اجباری باشه و نه موافق کسانی که میگند بی حجابی باید اجباری باشه بلکه گفتم حق انتخاب پوشش باید آزاد باشه البته این یک مثال بود واین رو اگه بقول خودت کور نباشی میتونی در تمام کامنتهام ببینی.. در مورد غرب خیلی دوست دارم با اینهمه ادعا بگی کدوم حرف من دروغ هست بابا مثل اینکه واقعا کوری هر کسی که یه بار پا تو اون جا گذاشته باشه به راحتی میفهمه که یه دختر 18 ساله به اندازه یه پیرزن 70ساله ایرانی تجربه سکس داره اگه قیافه درست و حسابی نداری که کسی تو رو آدم حساب کنه گناه دیگران چی هست که متهم به دروغگویی میکنی ...
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
shahin 12 - انگلیس - انگلیس . 2)اگه منظورت مشکلات اقتصادی هست قبول دارم ایرانیها مشکلاتشان زیاد هست ولی بدبخت و بیچاره تو اروپا هم کم نیست همین کنار رودخانه سن پاریس برو ببین چقدر بیچاره و بیخانمان اونجا ریخته .....در مورد آمار طلاق آنتی اسلام تها منبع خبر رو معرفی کرد وخود آمار درست هست یعنی از هر 8 ازدواج یک ازدواج در ایران منجر به طلاق میشود....
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
shahin 12 - انگلیس - انگلیس . 3)حرف من این هست خلیلی از شماها که در خارج هستین و خودتان را از صبح تا شب میکشید تا یک زندگی بخور و نمیر داشته باشید و وقتی ایران میایید با هزار تا دروغ اروپارو بهشت معرفی میکنید اینقدر به مردم دروغ نگید اگه ما در ایران مشکل داریم بخاطر نوع عقیده مردم یا مسلمانی آنها نیست بخاطر بی عرضگی حکومت ایران هست که یه مشت بیسواد مفت خور دارند به مردم حکومت میکنند و اگه یک حکومت درست وحسابی در ایران باشد که افراد متخصص و کارشناس مسوول باشند مطمن باش خیلی از مشکلات مردم ایران حل خواهد شد و خیلی از خانواده ها در ایران اگر مشکل اقتصادی نداشته باشند با همین فرهنگ خود بهتر از خیلی از اروپاییها میتوانند از زندگی لذت ببرند ....حالا باز بیا بگو داری دروغ میگی !!!!!!!!!!!!!
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
sara-j - سوید - استگهلم . راستش من از مجموع کامنتهای شما این رو متوجه شدم اگه یک چیزی اختیاری باشه مشکلی نداره و اگه اجباری باشه خوب نیست من هم با شما موافقم ولی اگه یک دختر مثلا به گفته شما مجبور به ازدواج با یک مرد بشه به نظر شما دلیلش چی هست ؟ با تجربه ای که من دارم مهمترین دلیل مشکلات اقتصادی یا سطح فرهنگ پایین خانواده آن دختر هست حالا این چه ربطی به اعتقادات مردم ایران و مسلمان بودن آنها هست چرا یک خانواده مسلمان معتقد که تحصیلات و فرهنگ بالا دارند هیچگاه دختر خود را مجبور به ازدواج اجباری نمیکنند و حق انتخاب همسر را برای او محترم میشمارند ...امیدوارم فکر نکنید هر کسی که خود را مسلمان نامید و مثلا نماز هم خواند باید یکباره همه اصول اخلاقی و فرهنگی رو در بالاترین سطح ممکن انجام بده ...به نظر من عامل اصلی مشکلات مردم ایران مشکلات اقتصادی هست و عامل این مشکلات اقتصادی هم حکومت بی عرضه ایران هست ....و بسیاری از محدودیتهایی که این حکومت به اسم دین انجام میده در حقیقت سرپوش گذاشتن به بی عرضگی خودش هست ...
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز . بابا خوبه که گفتی{یکی از همسایه های ما ( آپارتمانی) که یکی از فوتبالیست های معروف هم هست؛ با زن دومش در طبقهء بالای خانهء ما زندگی میکند و هیچکسی هم خبر ندارد} یا جای دیگه گفتی{ در ضمن توی همین تهران هزاران نفر دارند با چند زن زندگی میکنند و هیچ کسی خبر ندارد؛ تا اینکه بمیرند و مسئلهء ارث به میان بیاید.}..اتفاقا همه حرف ما هم این هست که اگه کسی در ایران بخواد زن دوم بگیره غیر قانونی و خلاف هست وگرنه اگه خلاف نبود و قانون هم حمایت میکرد برای چه باید زندگی مرد با زن دومش مخفیانه باشه ...حالا اگه یک مردی در جامعه سکولار دوچار اشتباه بشه و ازدواج کنه {چون دوستی با زن بهتره لااقل مجبور نیستی اگه خواستی زن رو طلاق بدی ثروتت رو با اون نصف کنی} و بعد از ازدواج مخفیانه با یک زن دیگه ارتباط داشته باشه و حتی ازدواج کنه شما بخاطر خلاف این مرد کل قوانین اون جامعه رو زیر سوال میبرین ؟؟؟؟...
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
آنتی اسلام - ایران - اهواز . {{ همه چیز باید نصف نصف بشه }} اتفاقا فرید آقا یکی از شرایطی که موقع عقد طرفین میتوانند بگذارند نصف شدن ثروت و دارایی موقع طلاق است! در غرب میگن باید نصف نصف بشه ولی اسلام میگوید نصف نصف شدن هم یکی از راه هاست! ؛-) قوانین اسلام فکر اینجاش رو هم کرده فرید جان. خودتون میدونید که من بدون تحقیق حرفی رو نمیزنم و همچنین اگر مطمئن نباشم چیزی رو نمیگم. من خودم این مسئله رو قبلا شنیده بودم ولی مطمئن نبودم واسه همین از خواهرم که ترم آخر حقوق هست پرسیدم و خواهرم این رو گفتند. موقع ازدواج هم معمولا قدرت دست دختر هست. به قولی این دختر هست که ناز میکنه. هموطنان ترک یک ضرب المثلی دارند میگن : قیز اوباسی ، ناز اوباسی.. یعنی خانواده ی دختر ، خانواده ای که باید ناز بکنه!
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
آنتی اسلام - ایران - اهواز . {{ اگر دادگاه و پاسگاه و نیروی انتظامی و. نباشه هیچ جرمی نخواهد بود }} فرید آقای گل اینکه در جامعه ای کلانتری و پاسگاه و.. باشه توهین به هر شهروندی هست. بهتر بود جمله تون رو اینطور میگفتید که اگر جرم و جنایتی نبود دادگاه و کلانتری و نیروی انتظامی و.. نبود. به نظرتون درست تر نیست؟ چون اگر من نوعی جرمی نکنم دیگه دادگاه هم معنایی نداره! میدونید سالانه چقدر بودجه واسه جلوگیری از جرم و جنایت صرف میشه؟ اگر حاکمیت به جای اینکه در محله ی ما به جای کلانتری پارک یا فرهنگسرا میگذاشت بهتر نبود؟ یک چیز رو من شنیده ام حالا دقیق به صحتش آگاه نیستم اگر دوستانی اطلاعات تکمیلی تر دارند ممنون میشم که تصحیح بفرمایند. شنیدم که در کشوری اروپایی در سال فقط یک روز دادگاهها باز هست که اون روز رو هم صرف تمیز کردن دادگاه میکنند و بعد درش رو می بندند!
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

sara-j - سوید - استگهلم
*پسر شجاع* - ایران - تهران. دوست عزیز اگر من گفتم در جوامع سکولار ایرادی نیست به این منظور بود چون آنها مذهب را با هیچ چیزی قاطی‌ نمیکنند و اگر کسی‌ دوست دارد روسپیگری کند حتما طرف مقابل هم راضی‌ هست و مذهب از یکی از آنها طرفداری نمیکند (یعنی‌ دو نفر خودشون میخوان )ولی‌ در جوامع اسلامی مذهب فقط پشتیبان مرد هست و بس . صیغه یک موضوعی است که کاملا با اختیار مرد انجام میشود و زن هم تا مجبور نباشد (در بیشتر موارد )راضی‌ به این کار نمی‌شود.اما حرف من در مورد ازدواج اجباری فقط بحث آمار بود نه بیشتر چون اون خودش یک بحث جداست.محدودیت متاسفانه در قانون اسلامی ایران زیاد هست ولی‌ دین اسلام محدودیتی برای صیغه و ازدواج‌های مجدد قرار نداده!!!!!!!!!!!!!!!!!
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
bluestar - ایران - تهران تو وقتی نمی فهمی که بدست آوردن حق و حقوق زنان از دست رفتهء زنان با بیبند وباری ربطی ندارد؛ مقصر خانوادهء شما هستند که در آنچنین وضعیتی شما را تربیت کردند و واقعاً برای پسرت متاسفم که همچین پدری دارد.
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
1. *پسر شجاع* - ایران - تهران این بحث اونقدر پیچیده نیست که اینقدرررررر ادامه پیدا کند. از شما خواهش کردم که کامنتی را که برای مسلمان ایرانی نوشته بودم بخوانید؛ چون جوابتان در آن است. نخواندید؛ مجبورم کپی پیست کنم برات:1- آیا یک زن شیعهء ایرانی؛ از لحاظ قدرت مالی تامین است که به شوهر خود این اجازه را ندهد که شوهرش زن دیگری صیغه نکند؟! چون اگر به شوهرش اجازه ندهد و شوهر او را بیرون کند؛ زن بیچاره راه برگشت به خانهء پدر هم ندارد و همان قانون اسلامی که به شوهر اجازهء گرفتن 4 زن میدهد؛ از او حمایت نمیکند و باید کنار خیابان کار کند!! ( یعنی آیا برابری درآمد (پولی) و چه برابری حقوق انسانی میان زن و مرد یکسان است ؟!!! که شوهر حداقل از جایی ترس داشته باشد تا زن دوم یا سوم یا. نگیرد! و شما فرض کن مهریه کم باشد.)
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
2. *پسر شجاع* - ایران - تهران آیا یک زن شیعهء ایرانی از لحاظ حمایت جامعه تامین است؛ که در صورت طلاق؛ نه یک زندگی بهتر از قبل، بلکه یک زندگی در حد یک شهروند نرمال و طبیعی را در جامعه، و بدون سرکوفت و تهمت و انگ "روسپی" از جانب مردم و خانوادهء خودش حتی؛ داشته باشد؟! آیا یک زن شیعهء ایرانی در همان خانه ای که با "مردش" زندگی میکند؛ می تواند زیر ضربات مشت و لگد شوهر دوام بیاورد و زنده بماند و "قانون" از او حمایت کند؟ آیا همان زن ایرانی شیعه بخاطر عقب افتادن "سن ازدواج زنان" به دلیل دانش آموختگی؛ میتواند سر حرف شوهرش که می خواهد یک زن دیگر بگیرد حرفی بزند؟! و...
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. مسلمان جان شیرازی- ایران عزیز حاج مجتبی نازنین؛ ختم کلام ( چون من و تو از بحث های بی نتیجه خوشمون نمیاد!) عزیز دل اونکه توافق بشه که همهء اموال زن و مرد بعد از طلاق نصف نصف بشه؛ یک "توافق" است نه قانون اسلام. اتفاقاً من چون توی ایران ازدواج کردم و مجبور بودم طبق قوانین اسلام ازدواج کنم ( بر خلاف میل خودم و همسرم مجبور بودم و چاره ای نداشتم!) مهریه خانومم؛ یک شاخه گل رز و یک جلد کتاب شاهنامه بود. ما داریم راجع به قوانین اسلام صحبت میکنیم، که ایا انسانی و عقلانی هستند یا خیر! در همین روزگار حتی مهریه می تواند دست چپ و پای راست قطع شدهء داماد باشد!!!! عزیز دل؛ این قوانین ( صیغه-مهریه-متعه و...) متحجرانه هستند. شمایی که روشنفکر و تحصیل کرده هستی و خودت اذعان کردی:{{من بالشخصه مخالف چند همسری هستم. خودم هم بهیچ عنوان به همسر آینده ام نه در خفا و نه آشکارا خیانت نخواهم کرد. از قدیم گفتن خدا یکی زن هم یکی }} چرا از صیغه حمایت میکنی و آن را یک قانون ننگین علیه زنها نمیدانی؟ چون یک شیخ پیر؛ بنام آیت الله صانعی آنطور دوست دارد و آنجور فکر میکند؟!
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - ؟؟؟؟ - هه هه. جوک سال بود؟ من هنوز ازدواج نکردم ... کسی که باید برای او متاسف بود اون دختر بچه بیچاره است که بابای نادان وادارش میکنه مثل طوطی بگه ((خامنه ای دیگه دوستت ندارم)) بعد هم بندازه تو اینترنت. در ضمن تو طرفدار حق و حقوق زنان نیستی. دقیقا طرفدار بی بند و باری جنسی هستی. تو پستهای مربوط به سکس همجنسها و مشابه اون دقیقا طرفداری کردی. ((ای که پنجاه رفت و در خوابی - مگر این پنج روز دریابی))
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

shahin 12 - انگلیس - انگلیس
*پسر شجاع* - ایران - تهران. افرین پسر خوب داری یواش یواش درست می شی.من تقریبا دوساله هر روز به این سایت سر میزنم و هیچ وقت هم بخاطر عقاید و اعتقادات کسی باش بحث نکردم و نمکنم تا زمانی که نخواهد عقایدشو برا دیگران تحمیل بکنه و مثل تو از چیزی که کمترین اطلاعی نداره و مدام دروغ میگه میزنم تو پرش و اما اول دروغهای که گفتی در مورد غرب و خودتی گفتی بعد سعی در تحمیل عقاید طالبانیت بدیگران.1- در کشورهای غربی مردها بدون اطلاع همسرشان بچه ها را برای آزمایش میبرند تا مطمن شوند 2- بابا من دوبار هر بار 3 ماه رفتم اروپا همه اینهارو دیدم(ج- حتی تو خوابت هم اروپا رو ندیدی). نصف بیشتر فامیل ما تو اروپاست تو همین آلمان من 3 تا دایی دارم و به احتمال زیاد شاید همین تابستان ساکن اروپا شدم. .(ج- تو گفتی منم باور کردم .. خودتی خالی بند)
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

shahin 12 - انگلیس - انگلیس
*پسر شجاع* - ایران - تهران . ادامه مزخرفاتت. دلیل اصلی فروپاشی خانواده ها در غرب این است که این ویژگی غریزی غیرت از مردان گرفته شده(ج- اخه عقده ای تو مدفوغ خودتو ول کردی و میگی مدفوع غربیها بو میده تو همین نت سرچ کنی میبینی امار فاحشهای متاهل بطور باور کردنی بالا رفته تازه 11 درصذشون با اطلاع شوهرشون اینکار و میکنند.گدبه دستش به گوشت(غرب) نمیرسه میگه کثیف) من معتقد هستم سنگسار جزو قوانین اسلام نیست.(ج.برو یه کمی مطالعه بکن اسلام واقعه رو طالبان دارن اجرا میکنند.)من موندم شما از کجا میگید که در ایران فساد بیشتر از غرب است آن هم بصورت پنهانی با این روابط عمیق خانوادگی که تا عموها و داییها گسترده است دیگر جایی برای فساد آن هم بصورت پنهانی باقی نمی ماند(ج.بهت میگم عقده غرب داری باز میگی نه.از کدوم روابط عقیق حرف میزنی حتی تو روستاها هم رفت امد خیلی خیلی کم شده و فقط تو مراسمات همدیگه شرکت میکنند.متاسفانه اگه اینجوری پیش بره حتی تو مراسمات همدیگه هم شرکت نخواهند کرد.ادامه داره
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

bij - المان - المان
*مسلمان ایرانی و پسر شجاع* گرامی، و هم مکاتبه ای هایمان در انطرف خطوط نظری، شما معترفید که صیغه و احکام ضد زن اسلامی حداقل در این زمان مصرف ندارند یا ((مهمترین دلیل عقب افتادگی، مشکلات اقتصادی و سطح فرهنگ پایین خانواده)) در ایران و ((عامل این مشکلات اقتصادی هم حکومت)) ایران است. پس از خانواده تا کشورداری دین اسلام هیچ چیز به درد بخور ندارد که ارائه بدهد!!! جواب مسلمین مثل همیشه این است که مسلمانان اسلام را خراب کرده اند :-(( که رایج ترین سفسطه ها در بین مسلمانان است! ١) دینی که 1400 سال نتوان آنرا پیاده کرد و پیاده شدن آن تنها حکومتهای فاشیستی و ظالم را پدید آورده است، آیا دینی کاربردی است؟ *** معنی فرهنگ چیست؟ فرهنگ مجموعه پیچیده ای است که در برگیرنده دانستنیها , اعتقادات، هنرها، اخلاقیات، قوانین، عادات و هرگونه توانایی دیگری است که بوسیله انسان بعنوان عضو جامعه کسب شده است. ...
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

bij - المان - المان
٢) *مسلمان ایرانی و پسر شجاع* .. ٢) با بکارگیری اعتقادات، قوانین و عادات برخاسته از اسلام، منطقن فرهنگ عقب افتاده نتیجه میشود و اگر دولتی چون دولت خاتمی یا احمدی نژاد ((بی عرضه)) هستند، فقط و فقط با بکارگیری قوانین متحجر اسلامی است که اقتصاد و دیگر مقولات اجتماعی به لجن کشانده میشوند و حتی شما را در مخمصه قرار میدهند! هر نوع دفاع از مفهومات ضد انسانی(مثل صیغه، حمایت از مردسالاری) = سقوط اخلاقی است! کمی با خود صادق باشید! ایدولوژی «اگر انسانی»، متعلق به قرن پیش ایده ای عقب افتاده است!! حال مکتب اسلام با وجود انواع و اقسام احکام و گزاره های ضد انسانی انهم متعلق به چندین قرن پیش از نظر شما مسلمین فیلتر کننده اسلام و معتقد به عرف جامعه مدنی چقدر عقب افتاده است و چرا باید مرجع قرار گیرد؟!!!
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
آنتی اسلام - ایران - اهواز . فرید جان عزیز و دوست داشتنی من در دو کامنت جداگانه عرض کردم که {{ همچنین صیغه ( متعه ) صحیح نمی باشد. }} و {{ در پایان هم بگم که مضمون کامنت اولم همین نکته بود که بنده با فعل صیغه هم مخالف هستم. }}.. نمیدونم از کدوم حرف بنده این استنباط رو کرده اید که من از صیغه دفاع میکنم ولی فکر کنم به اندازه ی کافی این دو جمله گویای این امر بود که من راجع به صیغه مخالف هستم. فرید جان اگه قوانین اسلام ضد انسانی بود راه نصف شدن ثروت موقع طلاق رو می بست. شما گفتید همه چیز باید نصف نصف بشه منم گفتم اسلام هم مخالف این امر نیست چون اگر بود میگفت نه خیر نصف نصف نمیشه!
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
آنتی اسلام - ایران - اهواز {{ مجبور بودم طبق قوانین اسلام ازدواج کنم }} ممکنه از فرید آقای دوست داشتنی بپرسم فرق ازدواج در ایران و خارج از کشور چیه؟ در آخر هم آرزو میکنم که همراه با همسر محترمتون زندگی خوب و خوشی داشته باشید. چند تا بچه ی ناز و خشگل هم داشته باشید و اذیتتون بکنند! دوستت دارم فرید عزیز
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

farhad1124 - امارات - دبی
abtin174 - ایران - تهران . نه پسر جون من فقط واقعیت رو نوشتم حالا هر کی خوشش نمیاد به من ارتباط نداره
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

farhad1124 - امارات - دبی
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو . من حال میکنم با این فحشهایی که میدی ادامه بده تا همه بدونن آنتی اسلامها کیا هستن در ضمن اسم واقعی من فرهاد هست اسم پسرم آرین اسم دخترم فرنوش اسم همسرم نازنین و افتخار میکنم مسلمان و ایرانی هستم در ضمن برای عقیدم جونم رو هم میدم چون به عقیدم ایمان دارم شما برای عقیدت چکار میکنی بهترین فحشهای رکیک رو میسازی حتما.
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
shahin 12 - انگلیس - انگلیس. بابا تو که من هر چی درباره ایران گفته بودم رو دوباره کپی کردی تازه با پررویی هم میگی که همش دروغ هست آخه آدم حسابی نصف کسایی که در اینجا کامنت میذارن از داخل ایران هستند اگه چیزهایی که من در مورد ایران گفتم اگه دروغ بود که باید از اینهمه ایرانی داخل ایران یک نفر اعتراض میکرد و میگفت دروغ هست واقعا برای من جالب هست تا بحال یکی از ایرانیهای داخل کشور با حرفهای من مخالفت نکرده و اتفاقا بیشترین حمایتها از حرفهای من توسط ایرانیهای داخل بوده آنوقت تو و چند نفر از خارج داری به من میگی هر چی درباره ایران گفتم دروغ هست!!!!! بابا داری چشم بسته غیب میگی کی داره با پر رویی دروغ میگه!!!!هر چند که امثال شما به سنگ پای قزوین گفتین زرشک...
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
shahin 12 - انگلیس - انگلیس. این درباره حرفهای من در مورد ایران درمورد غرب کجای حرفهای من دروغ بود بیشتر بودن تجربه جنسی یه دختر 18 ساله تو همون انگلیس از یک زن 70 ساله ایرانی یا بی خانمانهای اروپایی که با رسیدن زمستان اخبار یخ زدن اینها رو بازم میشنوی البته اگه کر نباشی .. بد جور سوختی که گفتم نصف فامیلهای ما تو اروپا هستند فکر کردی همه مثل خودتن قاچاقی خودشون رو به اروپا برسونن تقاضای پناهندگی کنن چند سال تو کمپهای پناهنده ها سماغ بمکند واقعا خیلی دوست دارم همین تابستان که اومدم همون جایی که هستی ببینم باز هم این چرت وپرتها رو میگی یانه البته مطمن باش کاملا قانونی میام و با هویت ایرانی نه مثل بعضیها که ایرانی بودنشان رو انکار میکنند ...راستی بعد چند سال دربدری تونستی مجوز کار بگیری یا فعلا مجبوری بقول دوستان ویندو بشوری.....در مورد سنگسار هم واقعا مغز فسیلیت کشش این بحث رو نداره وگرنه به اندازه کافی توضیح دادم و کاملا ثابت کردم سنگسار جزو قوانین اسلام نیست...
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

asir@.P - فرانسه - پاریس
چرا خانم های مسلمان از حقوق اسلامیشون مثل آقایون مسلمان در این سایت دفاع نمی کنند و تعدادشون اینقدر کمه ؟! جای تعجبه!! راضی هستند یا نه؟ یا طبق عادت بازم میگن* هر چی خدا بخواد و یا راضی هستم به رضای خدا * جنسیت خداتون دیگه مشخص شده مرده. حالا راضی باشید به رضای مردهاتون که دارند براتون خدائی می کنند.
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. bluestar - ایران - تهران بر اون پسر و پدرش لعنت
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. bluestar - ایران - تهران اگر راست میگی
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان . واقعا من هنوز متوجه نشدم که اگه کسی مثل خامنه ای یا احمدی نژاد و بقیه آنها بی عرضه و فاسد هستند چه ربطی به اسلام داره ...مثلا اگه احمدی نژاد یک رییس جمهور لایق بود که میتوانست تولید و صادرات رو در کشور بالا ببره و باعث افزایش ثروت و اشتغال مردم بشه کجای قوانین اسلام نوشته که باید اینکارها رو انجام ندهی موضوع این هست که احمدی نژاد و کل مسوولین این حکومت اصلا سواد و شایستگی حکومت ندارند و مدارک جعلی آنها هر روز بیشتر معلوم میشه در حالیکه بسیاری در ایران متخصص و مدیر لایق وجود داره که همه انها هم مسلمان هستند به راحتی میتوانند اوضاع اقتصادی و فرهنگی ایران رو سر و سامان بدهند .. ولی این حکومت بخاطر از دست ندادن منافع مالی و قدرت با حضور این متخصصان در حکومت مخالف هست....
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

bij - المان - المان
asir@.P عزیز، سپاسگزارم! اگر زنان منطقشان بر احساساتشان در تصمیم گیری فائق اید انسانهایی خواهند بود چون زنان مسلمان و غیر مسلمان کمپین یک میلیون امضا!!!
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
1. پریسا جان اولا اینکه شما که به خدا اعتقاد نداری جنسیتش را هم نمیدانی. من قبلا هم گفته ام خدای من انسان نیست پس مردهم نیست. واما مساله دوم این هست که مرد هوسران٫ هوسران است خواه عمامه دار باشد خواه کت وشلوار پوش. من با صیغه مخالفم چون به استقلال زن معتقدم و اگر مردی واقعا بخواهد به زنی کمک کند باید از نظر حرفه ای و نه عاطفی این مهم را به جا اورد. البته من تنها مردان را مقصر نمیدانم بلکه به نظر من این خانمها هستند که باید مدافع حقوق هم باشند تا وقتی خانمهایی هستند که به خود اجازه ازدواج یا صیغه شدن یک مرد متاهل را میدهند و برای احساسات خدشه دار شده همسر اول ارزشی قائل نیستند دیگر چه توقعی از مردان بوالهوس می توان داشت؟!
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
2.هوسرانی هم قبل از هرچیز ریشه در تربیت انسان دارد. اگر همه ما در تربیت کودکانمان بکوشیم مسلما نسل بعدی هم موفقتر و عاقلتر خواهد بود انقدر که هوسرانی را یک راهکار نداند. در پاسخ به دوستانی هم که روسپیگری در غرب را هدف گرفته اند عرض می کنم که این پدیده اینجا بسیار منفور است و فقط برای اینکه قابل کنترل باشد اجازه علنی بودن دارد. در دانمارک مردم بارها خواستار غیر قانونی شدن ان شده اند که بنابر دلیلی که عرض کردم این کار انجام نشد. اما از سال 2009 این کار در نروژ منع شده است. موفق باشید
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

sara-j - سوید - استگهلم
asir@.P - فرانسه - پاریس . دوست عزیز مگه این اسلام حقی‌ هم واسه زنها در نظر گرفته که نیومدن ازش دفاع کنن؟؟؟هر زنی‌ از اسلام طرفداری کنه شک نکن دوست داره تحت سلطه مردی باشه بقول خیلی‌‌ها سایه یک مرد رو سرش باشه!!!!!!!!!!هر چی‌ بد بختی میکشیم از این اسلام هست چرا کسی‌ نمیگه یک مرد در کنار یک زن باشه همیشه باید سایه یک مرد رو سر یک زن باشه؟؟؟؟؟؟؟؟
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

bij - المان - المان
*پسر شجاع* - ایران - تهران، آیا آنچه امروز وضعیت مسلمانان است نتیجه تربیت و محیطی نیست که اسلام برایشان پدید آورده؟! مشترک تمامی کشورهای اسلامی که در فقر و فلاکت و بدبختی یکی بدتر از دیگری هستند چه چیزی به غیر از اسلام میتواند باشد؟ آیا غیر از این است که درهر کشوری که اسلام وجود دارد از دموکراسی و حقوق بشر خبری نیست؟ همانطورکه تاریخ اسلام گواهی میدهد!! حال برداشت واقعی اسلامگرایانی که از تاریخ اسلام فرار میکنند از اسلام چیست که اسلام خود را اسلامی و بقیه اسلام ها را غیر اسلامی میدانند؟ از همین رو است که تمام مسلمانان تنها خود را مسلمان واقعی میدانند و باقی مسلمانان را به شرک، کفر و نفاق و داخل کردن امیال شخصی در قرائت آنها از اسلام متهم میکنند. جالب است بی پایه و اساس بودن اسلام تا حدی است که اختلافات بسیار فاحش در برخی موارد دیده میشود. ...
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

bij - المان - المان
٢) پسر شجاع .. مثلا عده ای معتقد به ازدواج موقتی هستند اما عده ای آنرا زنا میدانند. ستون دین اسلام یکی دیگر از مثالهاست! شاید یکی از راهکارهایی که بتوان برای حل این مشکل از دیدگاه سکولار یافت این باشد که اسلامی را ملاک اسلام بدانیم که قرائت اکثریت اسلامگرایان کشورمان است. و آن اسلام بدون شک اسلام سنتی، یعنی همان اسلامی است که در حوزه ها و توسط آیت الله ها و حجت الاسلامها و در یک کلام آخوندها، تئوریزه، تبلیغ و پیاده میشود. از نظر فقه سنتی ربا حرام است، موسیقی حرام است، زناکار را باید سنگسار کرد، دست و پای دزد را باید برید، مرتد را باید کشت، همجنسگرا را باید کشت، صیغه جاری شود، اما این قوانین بقدری نابخردانه و غیر انسانی هستند که به دلیل مبارزات فرهنگی و اجتماعی جامعه ایرانی آیت الله ها هرگز نتوانسته اند آنها را به جامعه تحمیل کنند، ...
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

bij - المان - المان
٣) پسر شجاع .. از طرفی این قوانین بعضاً بسیار مضر هستند، اما به مرور زمان منسوخ شده و از بین خواهند رفت، لذا پیاده کردن این نوع اسلام پرداخت هزینه های زیادی را میطلبد که جامعه ایرانی حاضر به پرداخت آن نشده است، اما در برخی از موارد، قوانین و اصول اسلامی نه بطور کامل بلکه بطور ضمنی پیاده شده اند، از آنجمله کشتن و ترور مخالفان اسلام است. از نظر اسلامی کسی که عمل آن غیر اسلامی باشد اما ظاهر وی اسلامی باشد و ادعای اسلامی بودن بکند اما در واقع به کفر نزدیکی بیشتری داشته باشد منافق حساب میشود، بعبارت دیگر دگر اندیش مسلمان در اسلام سیاسی منافق خوانده میشود. *** بطور مثال آیت الله خلخالی گفته بود: (تازه بود که حاکم شرع شده بودم و بنا داشتم تا با منافقین قاطعانه برخورد کنم. ...
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

bij - المان - المان
٤) پسر شجاع .. امین شریعتی پانزده ساله به دست او اعدام انقلابی شد و در حالی که به خانواده اش گفته بودند فلان روز از زندان آزاد می شود، جنازه نوجوان تحویل خانواده اش شد. به سالی نرسید که مادرش دق کرد و مرد و پدرش راهی دارالمجانین شد.) * سوره احزاب آیات 60 و 61: (اگر منافقان و کسانی که در دلهایشان مرضی است و آنها که در مدینه شایعه می پراکنند از کار خود باز نایستند ، تو را بر آنها مسلطمی گردانیم تااز آن پس جز اندکی با تو در شهر همسایه نباشند. اینان لعنت شدگانند هر جا یافته شوند باید دستگیر گردند و به سختی کشته شوند.) پس حکم و سیاست و جنایات انها مبتنی بر بینش و منش اسلامی است!!!
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

sara-j - سوید - استگهلم
bij عزیز یکی از مسائلی‌ که برای خود من مشکلاتی رو به وجود آورده همین احساسات است.اما مدتیست که دارم تمرین می‌کنم که با منطق پیش برم و تصمیم بگیرم.(اما خوشحالم با منطق مذهب و اعتقادات مذهبی‌ رو کنار گذاشتم).
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. مسلمان ایرانی - ایران - شیراز پس نتیجه بحث : "صیغه" فعلی انسانی است یا ضد انسانی است ؟! لطفاً جواب را با یک کلمه ر پاسخ بگویید ( با سپاس از استاد خودم)
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

bij - المان - المان
huria عزیز، مینویسی ((این پدیده اینجا بسیار منفور است ..)) بد نیست یک comment هم در مورد نوشته من در کامنت (در ادامه کامنت خردمندانه hovakhshatare ...) بدهی!!! شاید هنوز درست نگرفته ام منظورت از *منفور* چیست و حکمت با حکم نروژیها چه ارتباطی میتواند داشته باشد؟!
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

asir@.P - فرانسه - پاریس
huria - دانمارک - کپنهاگ...1 ـ (اولا اینکه شما که به خدا اعتقاد نداری جنسیتش را هم نمیدانی...) کنایه ای به خدایی کردن مردها بر زنها بود.2 ـ (البته من تنها مردان را مقصر نمیدانم بلکه به نظر من این خانمها هستند که باید مدافع حقوق.. ) من هم منظورم دقیقا همین بود. تا زمانی که خانم ها خودشون کاری نکنند هیچی درست نمی شود و من متاسف میشوم وقتی میبینم که زنان هنوز فرزندان مردسالار پرورش میدهند و میگویند جامعه ،جامعه مردسالار است!! تا لب به اعتراض باز میکنیم و حقمان را مطالبه می کنیم با لحنی که انگار این واژه یک فحش و ناسزاست می گویند فمنیست هستی!! با هر چه موافق هستند با اسلام مطابقت دارد و از هر چی خوششان نمی آید بی کفایتی سران نظام است ...
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

shahin 12 - انگلیس - انگلیس
*پسر شجاع* - ایران - تهران. جوجه عقده ای بحث کردن با تو و امثال تو شعر خوندن .ولی قصد ندارم حالا حالا ولت کنم چون تو دروغگویی و وقاحت مافوق تصوره دست احمدی نژادها رو از پشت بستی.گفتی من در مورد غرب دروغ نگفتم.غربیها که مسایل جنسی را بدون محدودیت به سطح جامعه کشانده اند و حتی روابط سکسی در پیاده روها و پارکها.ج.عقده ای تو کدوم پیاده رو و پاک غرب سکس میکنند؟شرم هم خوب چیزه.گفتی خودتونو میکشید یه نون بخور نمب=یری بخورید.ج.اینجا قانون مار هست و قانونی 8 ساعته و 4 ساعت هم در روز میتونی اضافکاری داشته باشید.دوما اینجا هیکس گرسنه نیست هیچکس هم کار نمیمنه زنده بمونه اینجا مار میکنند تا زندگی بکنند اینجا پایه حقوق ساعتی نزدیک 6 پونده حقوق کارگر ساده با کار اسان.مواد غذای نصبت به حقوق خیلی ارزونه مثلا 3 تا مرغ 10 پونده.میگی به دروغ وقتی میاین ایران میگید اروپا بهشته.ج.این یه حقیقته تلخیه اروپا از بسیاری نظر در مقایسه با ایران بهشته اینجا اگه بخواهی پیشرفت کنی کسی پاتو نمیکشه و ازادی است مهمتر از همه چیز مجبور نیستند هر روز با ادمهای عقده ای مثل تو چش تو چش بشوند
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

asir@.P - فرانسه - پاریس
در این سایت سؤال کردم فقط یک کشوراسلامی نام ببرید که در آنجا عدل الهی برقرار است و مسلمانان چه زن چه مرد راضی از زندگی. هنوز منتظرم واقعا کنجکاو هستم بدانم. لطفا اگر میدانید بگوئید چون اگر معجره ای باشد همین است چه بسا کافرانی که با شنیدنش ایمان بیاورند.
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

shahin 12 - انگلیس - انگلیس
*پسر شجاع* - ایران - تهران. اینکه کسی با حرفهات مخالفت نمیکنه دلیل بر حق بودن مزخرفاتت نیست و چون هر روز امثال تو رو تو جامعه می بیند میدونند چه موجوداتی هستید و چه کی تا حالا این مزخرفاتتو تایید کرده؟؟گفتی چون بیشتر از نصف فامیلات تو اروپا هستند من می سوزم این نشون میده که چقدر بدبختی و اگر فرض کنیم که حداقل 100 فامیل داری نصف بیشتر میشه حداقل 60 نفر از فامیلات تو اروپا هستند باید اینو ثابت بکنی خنده داره نه؟گفتی من پناهنده هستم و تو کمپ بودم تو اگه ثابت بکنی که من تو عمرم یه روز پناهنده بوده ام و 1 ساعت تو کمپ بودام هرچی بخوای بهت میدم ولی ولی اگه نتونی ثابت بکنی فقط میندازم توصورتت و یه تا عبرتی باشه برای بقیه بچه پرروها.نا گفته نمانند گربه پناهندها 1000 تا شرف داره به عقده ایهای مثل تو گفتی شیشه پاک کنی کار کردن عیب نیست هزاران انگلیسی شیشه پاک میکنند خیابان تمیز میکنند اشغال جمع میکنند همین بقول تو شیشه پاک کنها متاسفانه ارزششون از دانشمندان ایرانی در جوامع بین المللی و خیلی جاها مثل فرودگاها بیشتره.
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

shahin 12 - انگلیس - انگلیس
*پسر شجاع* - ایران - تهران. خلاصه اکثر ایرانیان خارج خیلی زرنگتر از این حرفها هستند و اگثرا ادمهای موفقی هستند شیشه پاکنی کار ادمهای تنبله.بهرحال باید بهم ثابت بکنی من شیشه پاکنه پناهند ام.دیگه با تو بحثی ندارم قرار ملاقات بذار
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
shahin 12 - انگلیس - انگلیس . 1)امیدوارم حالا فهمیده باشی که همینطوری تهمت زدن به دیگران چه مزه ای داره ....راستش برای من مهم نیست که تو پناهنده ای یا نه شیشه میشوری یا نه هر کاره ای هستی برای من مهم نیست ....ولی این بازی رو تو اول شروع کردی و هر چی از دهنت دراومد به من گفتی طالبانی عقده ای دروغگو.....من در گفتن تمام این حرفها هیچ منافعی ندارم بلکه درست یا غلط آن چیزی که به نظرم میرسه میگم شاید هم واقعا اشتباه باشه ولی امثال شما بجای بحث منطقی از همان اول شروع به توهین میکنید راستش من از خیلی از کسانی که مخالف من بودند ولی با من منطقی بحث کردند خیلی چیزها یاد گرفتم ....امثال شما فکر میکنید برای سرنگونی این حکومت باید همه هویت و داشته های مردم ایران رو زیر سوال ببرید و اگر مثلا گفته شود در ایران بیش از 90درصد جمعیت زیر 30سال ایران باسواد هستد فکر میکنید تایید این موضوع یعنی طرفداری از حکومت ایران ...
جمعه 15 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
shahin 12 - انگلیس - انگلیس . 1)...تمام حرف من این است که اولا این حکومت هم کارهای زیادی برای پیشرفت ایران انجام داده و اقتصاد ایران یک اقتصاد بزرگ در میان کشورهای دنیا هست {اگه در گوگل ایران را سرچ کنی میبینی ایران 17 امین اقتصاد دنیا هست} ولی فساد آن خیلی بیشتر از کارهایی هست که انجام داده و من موافق صدرصد این هستم که سیستم حکومت ایران باید تغییر کند دوما اگر قرار باشد تغییری در ایران انجام شود باید بر اساس احترام به فرهنگ و عقاید مردم ایران باشد چون مردم ایران دارای سابقه تمدنی چند هزار ساله هستند و به هیچ وجه به راحتی شیوه زندگی خود را تغییر نمی دهند مثلا مردمی که چند هزار سال ازدواج را یک امر مقدس میشمردند به هیج وجه به سبک زندگی غربی به شیوه دوستی زن و مرد راضی نخواهند شد و به نظر من بزرگترین اشتباه شاه این بود با اینکه کاملا کشور را به سمت پیشرفت میبرد ولی به فرهنگ و اعتقادات مردم ایران توجه نکرد و سعی کرد زندگی به سبک غربی رو در ایران رواج بده اشتباهی که کشورهای عربی با همه دیکتاتوری خود مرتکب نشدند ...
جمعه 15 آبان 1388

bij - المان - المان
*پسر شجاع* - ایران - تهران، ((تجربه جنسی یه دختر 18 ساله تو همون انگلیس از یک زن 70 ساله)) این حرفت درست مثل اعتراض احساساتی رفسنجانی در پارلمان هندوستانه که سوال کرد چرا شما زبان اینگلیسی را همانند از زبان مادریتان میدانید که نشانه وابستگیست :-( یکی از نماینده ها اجازه خواست و از او پرسید شما چقدر خرج فراگیری اینگلیسی مجموعن در ایران میکنید :-)) عزیز دل دین! کلی در ایران خرج کلاسهای ازدواج میکنند تا از روابط جنسی اگاهی پیدا کنند!!! ((بی خانمانهای اروپایی که با رسیدن زمستان اخبار یخ زدن)) من از امار بی خانمانها در اروپا که بهیچوجه قابل مقایسه با بی خانمانها درایران بخصوص بچه های خیابانی نیست سخن بمیان نمیاورم اما نتایج بوجود امدن این معضل اجتماعی جالب است که بی خانمانها در اروپا که اکثرن مجردن با وجود بیمه اجتماعی(پول خورد و خوراک، سلامتی، پول حق خانه داشتن و ..) از کار و خانه داشتن محرومند چون ایندو لازم و ملزوم همدیگرند! بی خانمانها در ایران زیر، زیر خط فقر قرار دارند انهم با خانواده! ...
جمعه 15 آبان 1388

bij - المان - المان
٢) پسر شجاع .. فرق بی خانمانها درایران و اروپا برایت جا افتاد(صرفنظر از کمیت)؟! معضل پناهندگی از افغانی و ایرانی ناراضی تا انیشتن معترض و یهودی به هیچوجه قابل تمسخر نیست!!! حقوق خارجیان در جوامع متمدن چون المان در قیاس با سیاره زمین با یک مثال: مدرسه ای که در ان اکثریت خارجیان درس میخوانند با روزهای فرهنگیشان تعطیلی وکلاسهای اموزش زبان برای اکثریت دایر است بطوریکه برای اکثریت ترک کلاس ترکی و تعطیلی عید قربان دارند! جالبتر اینکه المانیها در اقلیت هیچ اعترضی ندارند!!! اما درایران افغانی که بعنوان مثال از پدر افغانی و مادر ایرانی بدنیا امده حق تحصیل ندارد با وجود مسلمان بودن!!! در خاتمه درجواب کامنت غیرانسانیت برای چندمین بار: اگر در اروپا یا امریکا مشکلات و معضلاتی هست با وجود مکانیزمهای دموکراتیک قابل طرح و رفع و رجوعند! در کشور اسلامی که با دموکراسی سنخیتی ندارد این معضلات از طرف حکومت دامن زده و جلوی مردم ازاه را با امت اسلامی مانع میشوند!!!
جمعه 15 آبان 1388

bij - المان - المان
تصحیح! * پسر شجاع .. (حقوق خارجیان در جوامع متمدن چون المان در قیاس با سیاره زمین با یک مثال..) حقوق خارجیان در جوامع متمدن چون المان در قیاس با *سیاره ایران* با یک مثال ..!
جمعه 15 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
آنتی اسلام - انقدر لعنت به فرید نفرست.
جمعه 15 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. مسلمان ایرانی - ایران - شیراز ...{{.. ممکنه از فرید آقای دوست داشتنی بپرسم فرق ازدواج در ایران و خارج از کشور چیه؟...} حاج مجتبی نازنین؛ جواب شما رو مادر یک شهید میده جای من؛ امیدوارم حرف ایشون رو دیگه قبول داشته باشید :-)) . {{ندا از شوهرش طلاق گرفته بود و بعد از جدایی از شوهرش سعی کرد که شغلی برای خود پیدا کند ولی تقریبا غیر ممکن بود هر بار که به مصاحبه ایی میرفت یا فرم استخدامی را پر میکرد احساس میکرد به او به گونه ایی متفاوت نگاه می کنند , پس تصمیم گرفت که در خانه بماند}} https://www.iranianuk.com/article.php?id=43371
جمعه 15 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
آنتی اسلام - ایران - اهواز. bluestar - ایران - تهران بر اون پسر و پدرش لعنت/// نوه دختر 2 - 3 ساله رو یادت رفت. حالا که لعنت میفرستی به هر سه تاشون بفرست تا کلکسیون لعنت تکمیل بشه. لوول
جمعه 15 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
asir@.P - فرانسه - پاریس1. فکر نمی کنم در هیچ کشوری عدل الهی برقرار باشد چون ساکنان یا بهتر بگویم حاکمان همه کشورها انسان هستند حتی کشورهای اسلامی. اما تجربه نشانداده که وارد نکردن باور یا دین(از هر نوع) در حکومت و قانونگذاری سبب اجرای عدالت بیشتری می شود. از طرفی همین کشورهای پیشرفته از انجا که تنوع طلب هستند و هر جانداری حق نفس کشیدن را در انها دارد٫ به طور کامل دین را حذف نکرده اند. من با فرانسه اشنا نیستم اما در همین دانمارک وزارت کلیسا داریم و به ان مالیات هم تعلق می گیرد.
جمعه 15 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
asir@.P - فرانسه - پاریس2. یا همین اسرائیل بیش از 76 درصد مردم یهودی هستند یعنی دیندارند و میدانیم که این دین قوانین سختتری نسبت به اسلام دارد. مخصوصا در مورد زنها. اما می بینیم اسرائیلیها در عین حالیکه به دین خود می پردازند حالا چه از نوع قدیمش( خاخامها) و چه از نوع متجددش( مردم عادی)٫ کشوری دارند که بعد از امریکا پیشرفته ترین کشور در زمینه تاسیس شرکتهای مختلف در سراسر جهان است. البته به پیشرفته بودن این کشور همه اگاه هستند. در پایان مشکل اساسی ما کفر و ایمان نیست. کوبا که یک کشور کمونیستی و کافر است از بسیاری از کشورهای مسلمان و ضعیت بدتری دارد. کافیست انها را از نزدیک ببینید انقدر افسرده اند که دل هر انسانی به حالشان میسوزد. مشکل ما عدم صلاحیت حکمداران ماست و اینکه وقتی به قدرت میرسند همه را فراموش می کنند. و دستگاه رسیدگی و پیگیری این سواستفاده ها هم ضعیف است. و الی اخره.. البته خود شما به همه اینها واقف هستید. بدرود
جمعه 15 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. *پسر شجاع* - ایران - تهران. این رو بخون:. https://www.iranianuk.com/article.php?id=43380
جمعه 15 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
bij . عزیز و خردمند نمیدانم کجای نظرم مبهم بود. فقط منظورم از منفور بودن این پدیده اینست که جمع کثیری از دانمارکیها نظر مساعدی به این کار ندارند. یکبار در پارلمان٫ بعضی از احزاب خواستند این کار را یک اشتغال معمولی به حساب اورند به طوریکه حتی حقوق بازنشستگی و مزایایی مشابه به ان تعلق گیرد که تصویب نشد. همانطور که عرض کردم تنها بهانه موجود برای بقای این بازار اینست که دولت بران نظارت دارد و مثلا بهداشت و حقوق ابتدایی افراد رعایت میشود. از انجایی که دوستان همیشه به کل جامعه غربی ارجاع میدهند نه دانمارک٫ به نظرم رسید مثالی از یک کشور غربی که خرید این کار در ان ممنوع است ارائه دهم که همان نروژ هست.امیدوارم رفع ابهام شده باشد. شاد و پیروز باشید
جمعه 15 آبان 1388

shahin 12 - انگلیس - انگلیس
*پسر شجاع* - ایران - تهران . اینجا وقتی بجه به دنیا میاد همه هزینه بیمارستان مجانیه برای چند هفته از طرف بیمارستان میرن بچه رو تو خونه چک میکنند هر هفته به حساب والدین بچه پول واریز میکنند از طرف دولت برای بچه حساب بانکی باز میکنند و حدود 250-300 پوند و بجز بچه کسی حق نداره به اون پول دست بزنه و هر ماه و هر سال سودش میاد روش تا 18 سال وقتی بچه 18 سالش شد میتونه از اون پول استفاده بکنه و غیره اینها رو باید بدونی نه اینکه تجربه دختره 18 ساله رو.
جمعه 15 آبان 1388

shahin 12 - انگلیس - انگلیس
*پسر شجاع* - ایران - تهران . اینجا یه نفر که 18 سالش شد اگه کار ثابت داشته باشه خیلی راحت بدون ضمانت کسی میتونه وام مسکن بگیره و خونه بخره وام بگیره بهترین ماشین بخره و خیلی چیزهای دیگه. مثل ایران اخوند زده نیست که برای یه میلیون تومان وام باید 3 نفر ضامن کارمند داشته باشی.اینجا اگه بیکار باشی بهت حقوق بیکاری میدن خیلیها بهونه میارن میگن کمر درد دارن نمیتونند کار بکنند حقوق بیکاری میگیرند میشنند خونه ابجو میخورند فوتبال تماشا میکنند و غیره
جمعه 15 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان . 1)تمام این حرفهایی که زدین مربوط به وضعیت اقتصادی بود ...یک ضرب المثل هست هر کی به اندازه پولی که میده آش میخوره اگه مثلا کمیت بی خانمانها در آلمان کمتر از مثلا ایران هست بخاطر این هست که اقتصاد آلمان قویتر از ایران هست شما در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس که بسیار متعصب مذهبی هستند و از نظر ما ایرانیها اسلام در ایران پیشرفته تر از این کشورها است ولی چون وضع اقتصادی اسن کشورها خوب است شما در این کشورها بی خانمان به این صورتی که در ایران و آلمان هست نمی بینید بلکه خدمات گسترده اقتصادی هم به شهروندان خود میکنند و باور کنید مردمشان هم از حکومتهای این کشورهای عربی خیلی راضی هستید و من تا بحال در این کشورهای ثروتمند عربی حاشیه خلیج فارس اعتراض و شورشی نشنیده ام و تمام حرف من هم این هست که عامل اصلی ناراضی بودن مردم ایران و عامل اصلی محدودیت در ایران مشکلات اقتصادی است و اگه یک حکومت شایته و کاردان در ایران باشد با توجه به ثروتهای طبیعی ایران به راحتی میتواند در یک زمان کم ایران را تبدیل به یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا کند....
جمعه 15 آبان 1388

shahin 12 - انگلیس - انگلیس
*پسر شجاع* - ایران - تهران . اولا من بهت تهمت نزده ام و نخواهم زد و مثل تو هم از طرف مردم هم صحبت نکرده ام و نخواهم کرده.بهت گفتم دروغ نگو تو اون بالا هم چندتا از دروغهای که خودت گفتی مثل سقر به اروپا و شرق اسیا نصف بیشتر فامیلا تو اروپا د غیره چاپ کرده ام چون مطمئنم حتی تو خوابت هم این کشورها رو ندیدی اگه دیده بودی اصلا در مورد سکس صحبت نمیکردی و میدیدی که هرچی صدا و سیمای اخوندا در مورد جامعه غربی میگه دروغه.ت تو کشورهای پیشرفته و غیرمسلمان برخلاف ایران تنها چیزی که فکرشونو مشغول میکنه شغلشونه.اینجا معنی دوست دختر و پسر با ایران خیلی فرق میمنه عین زن و شوهر می مونه ولی تو ایران دوست دختر به معنی سکسه یا اینکه دختره سعی میکنه مثلا مخ پسر رو بزنه تا باهاش ازدواج بکنه.اینجا شاید تجربه دختره 18 ساله بیشتر از یه پیر زن 80 ساله ایرانی باشه هیچ فرقی هم نمیکنه یه پسر 18 ساله هم تجربه از بابا بزرگ من نه ولی خیلی از بابا بزرگهای ایرانی بیشتره (عیب نداره تو تابستون میای ارشادشون میکنی)
جمعه 15 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان . 2)و وقتی هم که مشکلات اقتصادی رفع شد بسیاری از محدودیتها و مشکلات فرهنگی در اثر تحصیل و آموزش و تخصیص منابع مالی حل میشود....و این کار هم کاملا شدنی است و مطمن باشید قسمت بسیار بزرگ راضی بودن و ناراضی بودن مردم در تمام کشورهای دنیا و از جمله اروپا و آمریکا ارتباط مستقیم با وضع اقتصادی آن کشورها دارد و در همین اروپا و آمریکا ما بارها شاهد این بودیم که با بد شدن وضع اقتصادی اعتصابها و تظاهرات گسترده تمام این کشورها را فرا گرفته و مطمن هستم اگر وضع اقتصادی در این کشورها خیلی بدتر شود آمار جرم و جنایت هم در این کشورها بالا خواهد رفت ...
جمعه 15 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان . 3)و همه حرف من این هست کسانی که در خارج هستند به مردم آدرس اشتباهی ندهند و بگویند که عامل اصلی رفاه در کشورهای اروپا وجود دولتهای کاردان و شایسته و استفاده از کارشناسان و متخصصان در تمام زمینه ها هست و ایجاد این حکومت هم از طریق احترام به رای اکثریت می باشد کاری که دولت ایران و مسوولین آن بخاطر به خطر افتادن منافع اقتصادی و قدرت با انجام آن مخالف هستند و شما در این سایت به اندازه کافی دیده اید که اکثر مسوولین حکومت ایران افراد بیسوادی هستند و بیشتر مدارک آنها جعلی هست ...مهمترین کار مردم ایران این هست به به این حکومت بیسواد و فاسد دیکتاتور پایان دهند و حکومتی بوجود آورند که مسوولین آن هر عقیده ای داشته باشند اولا تمام مسولین با رای اکثریت مردم برای مدت محدود انتخاب شوند دوما تمام مسوولین حکومت کاردان و متخصص باشند سوما در برابر مردم پاسخگو باشند ...
جمعه 15 آبان 1388

bij - المان - المان
huria عزیز، ((نظر مساعد)) نداشتن به هیچوجه تنفر را تداعی نمیکند! huria عزیز، انتظار میرفت راجع به نوشته ام نظری میدادی: (اگر این کسب و کار به ذائقه مردان هوسران مذهبی به *ظاهر* خوش نمی اید، باید گفت این کسب در جامعه تقاضا میشود و همان فرد مذهبی ان میکند که در انظار به ظاهر مخالفت کرده است!! پس اگر چیزی باید *فحشا* نامیده شود ان *مردان دو دوزه باز مذهبیند*!!!..) نروژ بعداز سوئد دومین کشور است که با همت چپها و برخی ازفمنیستها ممنوعیت تن فروشی را به اجرا دراوره اند. فنلاند با گرفتاری تجارت زنان تنفروش بخصوص در همسایگی روسیه کشور سوم خواهد بود. نکات زیر قابل توجه است: ١) کشورهای اسکاندیناوی و دانمارک زمینه پذیرش ممنوع کردن انرا با تجربه ١٠ ساله سوئد دارند بطوریکه ضررها و منافعی را متوجه سوئد کرده است! ٢) ممنوع کردن در کشورهای عقب افتاده بدتر از سم است!!! ...
جمعه 15 آبان 1388

bij - المان - المان
٢) huria .. ٣) قبل از ممنوع کردن در جوامع پیشرفته به عوارض ان و راهکارهای ان توجه و اقدامات لازمه طراحی و رسیدگی شود! ** چپها با استفاده از حمایتهای کلیسا یعنی همراه انگیزه های منفی، متاسفانه به نتیجه رسیدند. در هر صورت با اینکه من مخالف هر گونه ممنوعیت با توجه به عوارض ان در این مورد هستم، اما انگیزه نظر مساعد نداشتن، بیشتر در جهت حمایت از زنان در ان جوامع است!!! با احترام!
جمعه 15 آبان 1388

shahin 12 - انگلیس - انگلیس
*پسر شجاع* - ایران - تهران . البته من نمیگم اینجا بهشته ادمهاش هم فرشته هستند ولی در مقایسه با ایران بهشته مسله اینکه همه از زندگیشون راضی هستند و هر جا میرند با افتخار میگند مثلا انگلیسی هستد هرجا هم میرند هیچ مشکلی ندارند مثل ما نیستند تا میگیم ایران باید 1 ساعت هم در مورد روسری زنان و تو سری زنان و پرچم اتیش زدن تو ایران و غیره بهشون توضیح بدهیم اخر سر هم بعضیاشون بگنند تو ایران شتر و بزات هنوز هست یا فروختی(این اتفاق برای یکی از دوستام که جوون خیلی زرنگیه با 2000 هزار دلار از ایران خارج شده الان حداقل فقط 20 تا انگلیسی براش کار میکند) .تف بشرف هرچی اخونده ایرانیان خارج از ایرانو بی ابرو کرده و ایرانو جهنم برای ایرانیان داخل از ایران.
جمعه 15 آبان 1388

bij - المان - المان
*پسر شجاع* - ایران - تهران، عجب مثالی زدی درست ضد ادعایت، کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس چون امارات!! اشتباه شماره ١- امارات بعنوان مثال از انسانهای بی خانمان بی بهره که نیست وجودشان بیداد میکند(البته در قیاس با جوامع اروپایی وگرنه ایران کجا و امارات کجا)! ٢- ٧٠-٨٠ درصد مردم امارات را خارجیان تشکیل میدهند که این مهم: یک) قوانین غیراسلامی را برای جذب انها لازم دانسته ، دو) برای حفظ پرستیژ در مقابل خارج راه بسوی سیستم سکولار دارند! ٣- استفاده درست از منابع طبیعی با عقل = سیاست غیرمکتبی میطلبد که کشورهای شدیدن اسلامی = عقب افتاده چون ایران و پاکستان از ان بی بهره اند! پس پایه ای چون اقتصاد باید مدرن شود نه با ایده ٥٠ سال پیش، پسرفتگی را چون کوبا زمینه قرار داد!!! و کشوری اسلامی با ایده ١٤٠٠ سال پیش؟؟! شوخی نیست! کشوری با این خصوصیات باورنکردنی در خاورمیانه ایران نام دارد :-((
جمعه 15 آبان 1388

bij - المان - المان
*پسر شجاع* - ایران - تهران، ((راضی بودن و ناراضی بودن مردم در تمام کشورهای دنیا و از جمله اروپا و آمریکا ارتباط مستقیم با وضع اقتصادی آن کشورها دارد)) در دوره خاتمی هم و غم اصلاح طلبان بر بهبود وضع فرهنگی و رسیدن به ازادیهای زمین گیر شده بود و مخالفینشان اصول گرایان تمام حمله خود را بر معیشت یا بعبارتی اقتصاد بهتر قرار دادند. تا اینجا مطمئنن مخالفتی نداری! پس ((راضی بودن و ناراضی بودن مردم در تمام کشورهای دنیا)) یا مشکل اقتصادیست یا مشکل فرهنگی و نداشتن ازادیهای فردی و اجتماعی! در جوامع اسلامی هر دو این مقوله ها با هم از کمبود تا نایاب در نوسانند!!! پسر خوب! اگر اقتصاد ایران در مرداب لجنی با ان همه منابع طبیعی فرو رفته به خاطر بی تخصصی تنها نیست چون متخصصین نخبه در ٨ سال دولت اصلاح طلب کم نبودند بلکه وارد شدن تفکر مکتبی (نه عقب افتادگی ٥٠ ساله در کوبا بل) از نوع پسرفته ترینشان یعنی ملغمه ای از تفکر حجازی بیسواد در 1300 تا 1400 سال پیش و غیرانسانی ترین ان شیعه علوی! اگر ..
جمعه 15 آبان 1388

bij - المان - المان
٢) پسر شجاع .. در جوامع متمدن اعتصاب و تظاهراتی بوقوع میپیوندد، در نتیجه همان مکانیزمهای دموکراسی برای کنترل است! اگر کسی به رای و مال مردم خیانت کرد، این افکار عمومیست که راهبر و کنترل کننده است! در نتیجه خاطی از استعفا تا خودکشی قرار میگیرد! در جوامع اسلامی الله کنترل کننده است صدای او را هم هیچکس نمیشنود جز امام یا ولایت فقیه یا اخوند معتبر فیضیه!!! امیدوارم گرفته باشی تفاوتها را که در مقیاس سال نوری قابل بیان هستند!
جمعه 15 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
shahin 12 - انگلیس - انگلیس. در مورد سفر به اروپا و شرق آسیا دیگه بیشتر از این توضیح نمیدم وهمین تابستان اتفاقا باز هم میخوام به اروپا سفر کنم و شاید مدت طولانی هم اونجا باشم همانجا باهات قرار میذارم و اگه دوست داشتی بهت نشون میدم که خیلی راحت تر از دخترهای ایرانی میشه مخ دختر های انگلیس رو زد قرار ما برای تابستان ...در مورد دختر و پسرهای 18 ساله و تجربه سکس آنها فکر نمی کنی که همه آنها تجربه اشان با یک نفر و حداکثر 2-3 نفر باشه من با قاطعیت میگم روابط دختر و پسرهای انگلیسی خیلی بیشتر از این حرفاست که مردم ایران به اینگونه روابط حتی اگه بخاطر پول نباشه بی بندو باری میگن ...ودر ایران هم کسانیکه اتفاقا مشکل مالی ندارند ولی روابطشان به سبک غربی اینگونه هست کم نیستند..
جمعه 15 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
bij . گرامی با سپاس از توضیحاتتان. شاید من به خاطر زن بودنم نسبت به این معضل(به نظر من) بیشتر حساس هستم. در حقیقت هم بیشتر با خانمهای دانمارکی(تااقایان) سر این مساله گفتگو داشته ام که خوشبختانه با من هم عقیده بوده اند. نکته ای که فرمودید*انگیزه نظر مساعد نداشتن، بیشتر در جهت حمایت از زنان در ان جوامع است* یک انجام وظیفه انسانیست و به نظر من از هر عارضه فرعی دیگری مهمتر است. در پایان من بعنوان یک زن هم با صیغه در کشورهای اسلامی و هم با خرید و فروش جسم بانواندر کشورهای دیگر به شدت مخالفم و مطمئن باشید هیچ زنی حاضر به قبول این فرومایگی نمیشود مگر به اجبار روزگار٫ که یک انتخاب غلط را به همراه دارد. خواندن داستانهای واقعی این خانمها به شدت انسان را متاثر می کندو باعث نفرت بیش از پیش او نسبت به این پدیده میشود. در هرصورت متشکرم از اینکه وقتتان را به من دادید. با درود و احترام.
جمعه 15 آبان 1388

I LOVE ALLAH - ایران - کرج
تازه عضو شدم.عاشق اسلامم.حکومتو هم قبول دارم.اما تعصب ندارم.اگر کسی بتونه متقاعدم کنه که اسلام بده یا حکومت اسلامی بده در عقایدم تجدید نظر می کنم به شرط اینکه اگر من هم دلیل قانع کننده آوردم قبول کنید.
جمعه 15 آبان 1388

I LOVE ALLAH - ایران - کرج
صیغه هوسرانی هست.اما اشتباه نکنید.اسلام امیال انسانو سرکوب نکرده بهش جهت داده تا کنترل بشه.انسان با حیوان تفاوت داره پس نمی تونه مثل حیوان بی قید و بند باشه.در سیستم سلامتیش اختلال ایجاد می شه.اگر یک خانم که شوهرشو از دست داده.طلاق .یا فوت.بچه داره و نمی تونه درگیر روابط خویشاوندی بشه باید چطوری سکس کنه؟آیا روابط آزاد غربی خوبه؟اینکه حیوانیه.اسلام برای صیغه پاداش هم قرار داده.وعده ی بهشت.بله .اگر من مسلمان نتونم ازدواج کنم نمیتونم پاک بمونم و سکس نکنم.اسلام نخواسته دینو سخت کنه بلکه آسون کرده.اگر صیغه نباشه ناخواسته سکس َآزاد زیاد می شه.و سکس آزاد استفاده ی ابزاری سرمایه دار از زن هست.اما صیغه قانونمده .در ضمن اگر همسر اول اجازه نده مرد نمی تونه صیغه یا ازدواج دیگری انجام بده.برای دختر اجازه ی پدر لازمه.اصل و پاداش اصلی هم برای ازدواج دائم در نظر گرفته شده. کامل کردن نصف دین.اسلام دین زندگیه درسته .از بدیهانهی و به خوبیها امر می کنه.خدانیکوکاران رو وعده ی بهشت داده.کمک به دیگران صواب داره.اخلاق خوب .گذشت.مهربانی .خوبه .قهر بده.بد دهنی و دروغ و غیبت بده......اصلا من نمی دونم چطور بدون اسلام می شه زندگی کرد.؟آیا تعهدی هست که هرجا نفعت حکم کرد بدی نکنی ؟
جمعه 15 آبان 1388

I LOVE ALLAH - ایران - کرج
از پروکسی استفاده می کنم .و اگر نیومدم اینجا در خدمتم....YAHOO.COM در مورد حکومت محکم نیستم اما اسلام چرا.مطمئنم خیر دنیا رو می خواد و انسان از اسارت سرمایه دار و اسارت هوس نجات میده و به سعادت دنیا و مهمتر آخرت می رسونه
--------------------
کاربر گرامی
درج ایمیل در بخش نظرات ممنوع می باشد لطفا برای تبادل ایمیل با دیگر کاربران از تالار پرنیان استفاده نمائید.
با تشکر
جمعه 15 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان . اولا من اولین بار هست که از شما میشنوم که در امارات بی خانمان بیداد میکند !!!!!!!چون تا آنجا که میدانم مردم امارات حتی بصورت ماهانه حقوق هم میگیرند ....دوما اشتباه نکن مردم به خاتمی و اصلاح طلبها اعتماد کردند ولی فهمیدند آنها هم پشت پرده با اصولگراها معامله کردند ....وحالا هم موسوی و کروبی بهانه هستد ومن معتقدم این حکومت نتوانست بسیاری از اهداف و برنامه های دینی را عمل کند علارغم بسیاری از ادعا هایی که داشت.....
جمعه 15 آبان 1388

bij - المان - المان
I LOVE ALLAH - ایران - کرج، ((باید چطوری سکس کنه؟)) اگر خانمی و این سوال میکنی برو پیش چهار تا خانم با تجربه برات توضیح بدهند!! اگر اغایی(!) لازم نکرده برای خانمها تعیین تکلیف کنی!!! خانمها مثل اقایان که ((حیوان)) نیستند ازادانه هر غلطی دلشان خواست میکنند! کی این داستان برات تعریف کرده که مردها قانونگذارند و زنان در اسارت ان قوانین؟! اسلام دین کامل کاملن از سیستم مردسالار حمایت میکند! و برای مردان همه جوری در نظر گرفته شده از دختر بچه 8-9 ساله تا حوریان بهشتی! بقیه اش برای بیان جز شرم و تاسف هیچ چیز دیگری باقی نمیگذارد.. متاسفم برات که شروع کامنتت ضد انسانی شروع شد!!!!!
جمعه 15 آبان 1388

bij - المان - المان
*پسر شجاع* - ایران - تهران، اگر منظورت اولین بار این جمله را از من شنیدی بله برای اولین بار در این سایت بیان کردم اما اگر منظورت برای اولین بار میبینی که جوابش باز ساده تر است: امارات حالا حالاها باید پا بزند تا به کشوری چون المان برسد در المان بی خانمان ها ((بصورت ماهانه حقوق هم میگیرند)) خب که چی؟!! ((مردم به خاتمی و اصلاح طلبها اعتماد کردند ولی فهمیدند آنها هم پشت پرده با اصولگراها معامله کردند)) من اشتباه نمیکنم، تو میکنی چرا؟ چون (مردم مدینه به محمد اعتماد کردند ولی فهمیدند او پشت پرده با ابوسفیانها معامله کرده)!!! :-( ومن معتقدم این حکومت نمیتواند بسیاری از اهداف و برنامه های مردمی را عمل کند چون به بینش و منش اسلامی پایبند است!!!
جمعه 15 آبان 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
bij - المان - المان 1. درود بر شما همسخن گرامی. اول من به شما یک معذرت خواهی بدهکارم. بابت کامنتهایی که مربوط به هفته ی پیش بود و متاسفانه من وقت نکردم پاسخم را خدمتتان بدهم. دوم اینکه نکته جالبی را خدمتتان عرض کنم. میخواستم شما را دعوت کنم که در بحث بین بنده و آقای آنتی اسلام راجع به فرهنگ و.. شرکت کنید. میخواستم نظر شما را راجع به فرهنگ و اصول و مبانی آن و نقش آن در یک جامعه را جویا شوم که دیدم خودتان به آن اشاره کرده اید! فکر کنم تله پاتی کرده ام! بگذریم... بزرگوار ، از آنجایی که بنده رشته ی تحصیلی دانشگاهی ام هم در مقطع کارشناسی و هم کارشناسی ارشد مدیریت بوده است کاملا با شیوه های مدیریت آقایان حاکم بر جمهوری اسلامی آشنا هستم. نظر شما را به خواندن این لینک جلب میکنم. خواهشمندم ابتدا این لینک و بخصوص پاراگراف آخر را مطالعه فرمایید و سپس به خواندن ادامه ادامه دهید. با تشکر. https://www.iranmalaysia.com/123NewsDetail.aspx?NewsId=18712.
جمعه 15 آبان 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
bij - المان - المان 2. یک مدیر است که یک جامعه ، فرهنگ ، سیاست ، اقتصاد ، دین ، مذهب و.. را دستخوش "تغییر" میکند. آنهم با توجه به نظرات شخصی اش یا نظرات دیگران ( نظرات دیگران = نظر دین ، مذهب ، مکتب ، شخص خاص و.. ) مطلبی که مد نظر بنده است اینست که یک مدیر با راهکارهایی که ارائه میدهد میتواند زمینه ی سقوط یا پیشرفت و تعالی یک جامعه و حتی جهان را انجام دهد. اگر مدیری همانند ماهاتیر محمد در ایران روی کار می آمد چرا ایران نمیتوانست یکی از کشورهای پیشرفته ی جهان باشد؟ همین ماهاتیر مالزی را پیشرفته ترین کشور اسلامی کرد. دوست گرامی مهمترین مشکلی که ما در کشور داریم عدم مدیریت صحیح است. در مدیریت بحثی داریم تحت عنوان مدیریت 8+2 . این مدیریت میگوید در ژاپن 8 انسان کم هوش وجود دارد که 2 مدیر با هوش بر آنها مدیریت میکنند در حالی که در ایران 8 انسان با هوش وجود دارد که 2 مدیر کم هوش بر انها مدیریت میکنند! منظور از مدیر کم هوش مدیر نالایق یا واژه ای در همین حوالی می باشد!
جمعه 15 آبان 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
bij - المان - المان 3.باز هم میگویم بزرگترین مشکل مملکت ما نبودن مدیر متعهد آگاه مدبر تغییر گرا آزاد اندیش ووووو می باشد که متاسفانه یا کم دیده می شود یا اگر هم دیده شود اجازه ی کار را ندارند! چون اگر کار کنند دیگر مدیران که کم کاری میکنند زیر سوال میروند پس دیگر مدیران زیرآب او را به هر نحو ممکن میزنند تا خودشان زیر سوال نروند!. فرمودید که اسلام در مملکت داری حرفی برای گفتن ندارد ! پس نظر شما را نسبت به این حرف مولا علی ع جلب میکنم : هر حاکم اسلامی در سمتی قرار بگیرد که بداند فردی بهتر از او وجود دارد که میتواند آن مسئولیت را قبول کند و اگر آن مقام را به آن فرد نسپارد هم به خدا ، هم به پیغمبر و هم به مردم خیانت کرده است و به انها مدیون است!!!! از شما یک سوال دارم. شما چند نفر در طول تاریخ سراغ دارید که به این گفته اعتقاد دارند و به آن جامه ی عمل می پوشانند؟؟؟؟ خود حضرت علی ع نه تنها به این حرف اعتقاد داشتند بلکه آنرا به منصه ی ظهور رساندند!
جمعه 15 آبان 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
bij - المان - المان 4. ایشان 25 سال خود را خانه نشین کردند تا نه تنها معنا و مفهوم دموکراسی را در میان اعراب جاهلی جای بیندازند و به آنها بفهمانند ( با اینکه چیزی را درک نکردند ) بلکه خودشان اولین کسی باشند که به این حرف خویش جامه ی عمل پوشاند! شما جامعه ای را تصور کنید که این جمله در ان کاربرد دارد! به قول معروف چه جامعه ای شود آن جامعه !!! . دوست گرامی پیاده کردن قوانین اسلامی یا هر قانون دیگری در هر کشوری کار شاقی نیست ، بلکه چگونگی پیاده کردن آن مهم است. تنها یک چیز مهم است و آن توجه به خواسته های مردم و رجحان دادن خواسته های مردم بر خواسته های شخص و حزب و گروه مکتب و.. است. اگر مملکتی خواسته های حزبش را بر خواسته های مردم برتری دهد ( یعنی چیزی که ما در حال حاضر در کشور شاهد آن هستیم ) فاتحه ی آن کشور باید خوانده شود. نباید عقلمان جلوی چشممان باشد تا هرانچه را که می بینیم به اسلام و شیوه ی غلط پیاده سازی احکام آن ربط بدهیم.
جمعه 15 آبان 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
bij - المان - المان 5. دوست محترم حتما نام شهرام جزایری به گوشتان خورده است. شهرام جزایری گفته بود درآمد نفت را به من بدهید من مشکلات جوانان را حل خواهم کرد! پس ب.آی.ج گرامی مسئولان نه اینکه نمیتوانند بلکه نمیخواهند مشکلات مملکت حل شود. ممکن است این جمله را شنیده باشید که پس از انقلاب ج.ا.ا یک فرد انگلیسی گفته بود ما به محمد رضا شاه گفتیم اگر بخواهیم اعراب را ساکت نگه داریم باید شکم او را سیر بکنیم و اگر بخواهیم ایرانیان را ساکت نگه داریم باید آنها را گشنه نگه داریم ، و محمدرضا شاه به حرف ما گوش نداد. ولی مثل اینکه آخوندها این حرف را در هوا قاپیده اند و و به آن جامه ی عمل پوشانیده اند! دوبی و کیش دو جزیره ی دوقولو بودند چه عاملی باعث شد که امارات بشود یک قدرت بزرگ اقتصادی حداقل در منطقه و جزیره ی کیش چندان تغییری نکند؟ همین ""مدیریت"" بود. قبلا ما با آقای آنتی اسلام این بحث را تحت عنوان مدیریت اعراب انجام داده بودیم. ممکن است برخی از دوستان بابت این حرفم از بنده گلایه مند شوند ولی نباید سرمان را زیر برف بکنیم و حقیقت را انکار نماییم!.
جمعه 15 آبان 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
bij - المان - المان 6. بزرگوار ، اسلام و شیعه دین و مذهبی هستند که توأمان برای یک فرد {{{ مسلمان }}} از بدو تولد و حتی قبل از تولد تا مرگ و حتی پس از مرگ برنامه دارد! از زمان انعقاد نطفه تا شیر خوراندن به نوزاد و غذا خوردن و کسب علم و دانش و انجام فرایض دینی و ووووو برنامه هایی را تدارک دیده است. مثلا کجای این حرف عقب افتادگی است که پیامبر ص فرموده اند قبل از غذا و بعد از غذا نمک بخورید! علم تازه به این حرف رسیده است. یا در احادیث هست که ( معذرت میخوام ) انداختن آب دهان روی زمین حق الناس هست. ( حق الناس حقی است که حتی خدا هم نمیتواند ببخشد! ) در همین اروپا کسی که این کار را بکند چه برخوردی با وی خواهند کرد؟ بیشتر از این وارد جزئیات نمی شود و این دو مثال را صرفا جهت تقریب ذهن جنابعالی عنوان نمودم.
جمعه 15 آبان 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
bij - المان - المان 7. یک مدیر موفق کسیست که در مدیریت زمان و مدیریت بحران و مدیریت اقتضایی و مدیریت ارزشها و مدیریت سیستم های اطلاعاتی و مدیریت مشارکتی و مدیریت فرهنگی و مدیریت دانش و مدیریت استراتژیک و مدیریت فراکنشی و....... آشنایی کامل داشته باشد ، که تنها چیزی که در مدیریت این آقایان دیده نمی شود همین موارد ذکر شده است! چون محال است این صفات در یک حاکم باشد و جامعه اش رو به پیشرفت و تعالی نرود... علم پس از انقلاب ج.ا ارزش چندانی نداشته است. آقایان هر چه که میتوانسته اند حوزه ها را بزرگتر کرده اند و دانشگاه ها را محدودتر! ! .
جمعه 15 آبان 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
bij - المان - المان 8. "لشگر گوسفندان که توسط یک شیر اداره میشود, میتواند لشگر شیرانی را که توسط یک گوسفند اداره میشود , را شکست دهد." .
جمعه 15 آبان 1388

shahin 12 - انگلیس - انگلیس
*پسر شجاع* - ایران - تهران . اول برای مسافرت به خارج باید پاسپورت داشته باشی دوما اگر اینجا تشریف اوردی بهم اطلاع ندی خیلی نامردی در مورد مخ زدن دختر انگلیسی خیلی دوست دارم ببینم چطور مخ زنی میکنی با اون انگلیسیت پسر خوب من تو این چند سال اونقدر ایرانی با ادعا دیده ام تو ایران فقط بیشتر از بیشتر 10 تا دوست زن شوهر دار داشتند(چون زنای ایرانی خیلی بدبختند) وقتی پاشون به اروپا رسید مثل تو فکر میکردند با یه اشاره این دخترا دستشو میگیرند میبرند تو اتاق خوابشون و میگفتند من کمرو برا هرکسی وا نمیکنم از این صحبتها ولی بعد از چند ماه التماس کلفتهای سیاه و میکردند.بهر حال من ارزومه امثال تو برای یه هفته هم که شده بیان و اروپا و غرب و از نزدیک ببیند نه تنها غربیها رو بلکه ایرانیان باسواد و باشخصیت و جونهای زرنگ و با مرام که دیگه تو ایران کم پیدا میشه از دست اخوندا از کشورشون خارج شدن و به هیچ قیمتی حاضر نیستند به ایران اخوند زده برگردند
جمعه 15 آبان 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
shahin 12 - انگلیس - انگلیس . ببین داری جک میگی منظورم در مورد پاسپورت بود .....در مورد دخترها هم خیالت راحت سر هر چی دوست داری باهات شرط میبندم ...قرارمون تابستون یواش یواش داره ازت خوشم میاد ...
شنبه 16 آبان 1388

I LOVE ALLAH - ایران - کرج
در صیغه زن بعد از سکس اگر مدت صیغش تموم بشه یا از هم جدابشن تا حدود سه ماه اجازه نداره با صیغه ی کس دیگه بشه این کار هم از نظر ارث و مشخص شدن نسل هم از نظر بهداشت ارزش مند بوده و هست.در گذشته آزمایش دی ان ای نبود.دیگر اینکه زن چون می دونه باید بعد از هربار صیغه سه ماه صبر کنه پس صیغه ی با مدت کم قبول نمی کنه
شنبه 16 آبان 1388

I LOVE ALLAH - ایران - کرج
انصاف سوره بقره منظورشون بود به معنی گاو.اما آیه چه چیز بدی گفته؟
شنبه 16 آبان 1388

I LOVE ALLAH - ایران - کرج
باید دین را بررسی کرد.نه مسلمونها و تاریخو.من می پرسم اگر خدا بده چرا دستوراتش همش به خوبیه .خدا نیکوکاران را دوست دارد.مهربان باشید.همدیگر را ببخشید.به مستمندکمک کنید.ظلم نکنید وجلو ظالم بایستید. از مظلوم دفاع کنید.و اسم ها ی خدا مهربون بخشنده ی گناه رحمتش بر عذابش پیشی گرفته ....
شنبه 16 آبان 1388

shahin 12 - انگلیس - انگلیس
I LOVE ALLAH - ایران - کرج . بی خیال بابا بهت نمیگم برو قم و یا جای دیگه تو همون 45 متری گلشهر یه جای هست بپرسی بهت نشون میدن زنا برا صیغه شدن صف کشیدن حتی حاضرن چند ساعت هم صیغه بشن.ارت و نسل دیگه چیه؟بابا ایران اسلامی خیلی خر تو خرتر ازاین حرفهاست
شنبه 16 آبان 1388

bij - المان - المان
مسلمان ایرانی، درسته هم مکاتبه ای نازیباتر از همسخن است اما در این اینجا دقیقتر :-) همسخن عزیز! متاسفانه ان لینک قابل دسترسی نیست! ((چرا ایران نمیتوانست یکی از کشورهای پیشرفته ی جهان باشد؟)) جواب این سوال و کامنتت را در جواب دوستمان پسر شجاع داده ام: (اگر اقتصاد ایران در لجنزار، با ان همه منابع طبیعی، فرو رفته به خاطر فقط بکار نگرفتن متخصص نیست چون متخصصین نخبه در ٨ سال دولت اصلاح طلب کم نبودند بلکه وارد شدن تفکر مکتبی (نه عقب افتادگی ٥٠ ساله در کوبا بل) از نوع پسرفته ترینشان یعنی ملغمه ای از تفکر حجازی بیسواد در 1300 تا 1400 سال پیش و غیرانسانی ترین ان شیعه علوی، است)! ((در ایران 8 انسان با هوش وجود دارد که 2 مدیر کم هوش )) اگر این گزاره درست باشد در وهله اول مغزمان در چه جهت به تعمق می افتد؟ کمبود یا نبود اموزش یا به عبارتی اموزش غلط!!! ...
شنبه 16 آبان 1388

bij - المان - المان
٢) مسلمان ایرانی .. اموزش غلط از زیر زمین یا سوراخ اسمان بیرون نیامده بلکه شیوه غلط زندگی، ما را به این مصیبت (اموزش غلط) رسانده! شیوه غلط زندگی چیست؟ فرهنگ عقب افتاده دلیل و سبب اصلی ان مبتنی بر: ١- مشکل عمده نه تنها در مدیریت بعبارتی دشمن شماره یک فرهنگ پیشرفته = «تقدس»! ٢- گماشتن قوانین ضد عرف اجتماع و در نتیجه میل به رعایت نکردن انها ٣- بی تفاوتی نسبت به معضلات فردی و بخصوص اجتماعی ٤- کم کاری و وقت کشی! ٥- کمبود انتقاد و در صورت وجود برای دیگران اما تابو انتقاد از خود! ٦- فرار از مسئولیت ٧- وجود کمال در عقیده ٨- انزجار از تغییر برای رسیدن به ارامش کاذب ٩- کمبود وقت برای کودکان ١٠- مردسالاری ١١- .. از حوصله این تاپیک خارج میشویم. در ضمن فرهنگ عقب افتاده و اموزش غلط لازم و ملزوم همند! ((مدیر متعهد آگاه مدبر تغییر گرا آزاد اندیش)) با وجود اموزش غلط و فرهنگ عقب افتاده امکان پذیر نیست!!! ...
شنبه 16 آبان 1388

bij - المان - المان
٣) مسلمان ایرانی .. بعنوان نمونه تو = مدیرعامل، متوجه میشوی شرکت زیر دستت میتواند رشد بالایی داشته باشد اگر از وقت کارمندان به نحو احسنت استفاده شود. در این خصوص طرحهایی را اماده عرضه میکنی یکی از انان برچیدن نماز در شرکت (همانطور که تو معتقدی نماز یک روز ملغی بشود) است! اما با وجود فرهنگ مکتبی این مهم در نطفه خفه میشود و مثالهای عدیده دیگر که به مرحله بیان هم نمیرسند با وجود ازادیهای زمین گیر شده!!! ((نظر شما را نسبت به این حرف مولا علی ع جلب میکنم)) مسلمان ایرانی عزیز، من هم در مقابلش چند حکایت از وی نقل میکنم که متحجر یا ضد بشریست! چرا از او و دینت در اجتماع نقل قول می اوری مگرهمین تو به سیستم سکولار معتقد نیستی که دین شخصی و خانه نشین شود؟؟! بعد هم با دست و فکر باز ان ١٠ ، ١١ نکته فرهنگی مرا که در بالا اوردم با اموزش مدرن و صحیح منطبق بر زمان که انعطاف پذیر هم هست برطرف و با اخلاق انسانی ((مدیر متعهد آگاه مدبر تغییر گرا آزاد اندیش)) داشته باشیم!!! ...
شنبه 16 آبان 1388

bij - المان - المان
٤) مسلمان ایرانی .. ((پیاده کردن قوانین اسلامی یا هر قانون دیگری در هر کشوری کار شاقی نیست)) بالاخره به سیستم سکولار باور داری یا نه؟؟! کار شاقی است چون اگر ١٤٠ سال وقت میخواست قابل قبول نبود با ١٤٠٠ سال یک کمدیتراژیک در تاریخ بشریست! ((اگر مملکتی خواسته های حزبش را بر خواسته های مردم برتری دهد فاتحه ی آن کشور باید خوانده شود)) گل گفتی! پس حزب الله و بعبارتی اسلام باعث نابودی منابع ایران شد! ((شهرام جزایری گفته بود درآمد نفت را به من بدهید من مشکلات جوانان را حل خواهم کرد)) هر رشوه ده و رشوه گیری در دنیا مدعی برطرف کردن قسمی از مشکلات جامعه اش است! اکثرن هم با موفقیت چرا؟ چون در کوتاه مدت تقریبن همه چیز ممکن است بخصوص وقتی اخلاق انسانی زیر پا له شود!!! ((اگر بخواهیم اعراب را ساکت نگه داریم باید شکم او را سیر بکنیم و اگر بخواهیم ایرانیان را ساکت نگه داریم باید آنها را گشنه نگه داریم)) ...
شنبه 16 آبان 1388

bij - المان - المان
٥) مسلمان ایرانی .. این داستان همانقدر ارزشمند است که بگویی تمام بدبختیهای ما از انگلیس است :-( که از تو تحصیل کرده بعیده! ((نباید سرمان را زیر برف بکنیم)) متاسفانه اکثر اصلاح طلبان با مدیریت سیاسی خاتمی دچارش هستند! ((از بدو تولد و حتی قبل از تولد تا مرگ و حتی پس از مرگ برنامه دارد!)) قبلن برایت نوشتم که دقیقن، کامل بودنش دلیل ضد علمی بودنش است و درنتیجه عقب افتادگی، چون قوانین کامل ان موقع به درد ١٠٠ سال بعد هم نمی خورد! (( انداختن آب دهان ..)) مسلمان ایرانی عزیز، مثال از تجربیات مدیریتیت بزن این دیگر چیست؟! :-( قوانین عرفی در جوامع متمدن در حال تغییر و انطباق با نیازهای مردمند نه بر عکس انطور که مسلمان مدعی است!!! ((یک مدیر موفق کسیست که در مدیریت زمان و مدیریت ..)) اینها علمیست و قابل تغییر و هیچ ارتباطی به مکتبی فکر کردن مثل کمونیستیش ندارد! هرگز! یا میخواهیم دو تایی سرمان را زیر برف کنیم؟! :-) در اخر کلام مدیریت بزرگترین مشکل جامعه ما نیست حتی مکتب اسلام هم نیست بلکه تقدس و مقدس مابی است! با احترام!
شنبه 16 آبان 1388

bij - المان - المان
مسلمان ایرانی عزیز، در بحثهای گذشته سوالات من جواب داد نشده باقی ماندند! حداقل به این سوالات جواب بده: 1) حداقل دو مثال از احکام خمینی یا خامنه ای بنویس که *غیراسلامی* در جامعه جاری شده و قابل اجرا از طرف مسلمین قرار گرفته! 2) چرا اسلام با دموکراسی منافات ندارد؟ 3) با توجه به فرضیه تکامل همچنین حضور عینی علم زمانمان چطور میخواهی داستانهای قران بر گرفته از ادیان دیگر و سنت محمد همچنین ایات جنایی را توجیه کنی؟؟! میدانم جوابشان سخت است اگر سعی کنی منطقی جوابگو باشی! با احترام!
شنبه 16 آبان 1388

I LOVE ALLAH - ایران - کرج
ابتدا از مسئولان سایت تشکر می کنم .کارشون درسته.من اگر نظراتمو بی پروا می نویسم دوست دارم عیبامو منطقی بهم بگید.دوست ندارم تحت تاثیر حکومت داخلی به اشتباه بیافتم اما خب نظرم الان اینه. و فکر میکنم میتونم دفاع کنم .دینو که واقعا شناختم و بهش عشق میورزم و نظرم هم برنمیگرده و فقط دفاع میکنم در مورد چیزای دیگه عیبمو بگید ممنون
دوشنبه 18 آبان 1388

I LOVE ALLAH - ایران - کرج
. نماز نمی خونید مجبورید برید یوگا و ...تا آرامش بیابید که عمرا نیابید. روزه نمیگیرید مجبورید برید رژیم بگیرید که این کجا وآن کجا. اگر دین اسلام سخته ماه رمضونش باید سخت تر باشه اما ماه رمضون که میشه برامون حالت جشن داره.و همه شادیم. اخلاقی که دستور داده رعایت نمی کنید بعد اعصابتون بهم میریزه.این دنیا مثل روی معشوقه .عاشق ببینه نمیتونه توضیح بده چی میبینه همه میگن این خانم هم یکی مثل بقیه اما از کارهای عاشق پیداست که اون یکی مثل بقیه نیست دنیا هم این ظاهرو میبینید اما اگر به دستورات اسلام عمل کنید به عمقش پی میبرید والا در همین سطح میمونید. در مورد حقانیتش همین بس که هزارو اندی سال پیش دین آورده هنوز به روزه و حرف اول را تو دنیا میزنه اگر راست میگید یه دین نه یه فرقه درست کنید.عمرا نتونید
دوشنبه 18 آبان 1388

I LOVE ALLAH - ایران - کرج
شما کسایی هستید که امریکا و انگلیس که در صد سال گذشته اینهمه به ما صدمه زدن نادیده می گیرید و به حکومت آخوندی بد می گید وقتی میبینید انگلیس و امریکا با ایران دشمنن هر کس به ایران حکومتا میکنه مطمئن باشید باج نمیده بهشون وگرنه با شاه و دیگران خوب بودن و اموالمونو میبردن.اونا غلط میکنن که ژست حقوق بشر بگیرن و به حکومت اسلامی بد بگن.اول باید برادریشونو ثابت می کردن نه اینکه هرجا رفتن غارت کردن تا بیرونشون کردن.خوبه یک نگاهی به صدسال گذشتشون با ایران بکنید.حالا دلسوز ما شدن.
دوشنبه 18 آبان 1388

I LOVE ALLAH - ایران - کرج
. البته ما از جمهوری اسلامیی صحبت می کنیم که باید باشه والا این که هست که میدونیم ایراد زیاد داره . هرچه هست از مسلمانی ماست اسلام به ذات خود ندارد هیج نقص. این شما هستید که میگید جنس مخالف اسلام زن و مرد از جنس هم میدونه و تکمیل کننده ی هم و هرچه هست به صلاح مرد وزن هست.اگر بری از صدتا دختر کام بگیری بهتره یا فقط با عشق خودت باشی و ازدواج کنی .مردای ایران بیشتر پایبند همسرشونن یا اروپاییا که هروقت بخوان کاباره براشون هست
دوشنبه 18 آبان 1388

I LOVE ALLAH - ایران - کرج
اصلا دنیای غرب برا زن چه ارزشی قرار داده مثل ماشین کار کنه مثل عروسک تو دست سرمایه دار باشه دذ اسلام فقط ارزش مادر و همسر رو ببینید چه قدره اسلام از شما بهتر میدونه چی به صلاح زن هست چی به ضررش.شما خیرو صلاح خودتونو نمیدونید.هنوز نفهمیدید مشروب ضرر داره سکس آزاد انسانو بی ارزش میکنه .چی میگید.برا اسلام تعیین تکلیف می کنید.همین که نژاد پرستیو رد کرده که هنوز تو آلمان و فرانسه گرفتارشید.من روانشناسی زنارو میدونم.اونا نیاز دارن کی میگه ندارن/اگر همجنس گرایی زیاد شده بینشون چون مرد غرب دیگه مرد نیست چندشه .اگر مرد مرد باشه زن شیفتش میشه.برو مطالعه کن ببین اونا مثل مرد نیستن ولی نیاز دارن.دیگه از اسلام کمتر دفاع میکنم سعی میکنم ثابتش کنم که حقه و از طرف خداست و الا دستوراتی داره که عقل بشر بهش هنوز قد نمیده.شما هم به جای ایرادگیری در مورد حقانیتش صحبت کنید
دوشنبه 18 آبان 1388

I LOVE ALLAH - ایران - کرج
اسلام به زن استقلال مالی داده پس اگر حقوقش ضایع میشه مشگل جامعه ی پر از مشگل خودمونه نه اسلام . در مورد صیغه زنی که از سن بارداریش گذشته باشه لازم نیست بعد از یکبار صیغه سه ماه صبر کنه .و من هم تعیین تکلیف نکردم در اسلام خدا قانون تعیین کرده و به خیر هممونه
دوشنبه 18 آبان 1388

I LOVE ALLAH - ایران - کرج
من خانممو انقدر دوست دارم که حاظر نیستم کمتر از گل بشنوه.برام کانون لطافت و دوست داشتنو احساسه.چطور اجازه بدم بیاد بیرون تو جامعه هر مردی نگاهش کنه .خانمم آبرومه.عفتش مهمترین چیزمه.مگه خوشبختی فقط جلو چشم مردمه.خودم نوکرشم براش کار میکنم و آسایششو تامین میکنم.در ضمن خودش هم معلمه و تو مدرسه دخترونه درس میده.اسلان بهش حق مالکیت داده.پس استقلال هم داره.نزدیک خونه پدر مادرش زندگی میکنیم و همیشه خونوادش هم بهش نزدیکن(بچمونو نگه میدارن).قرآن گفته زنان لباس شما و شما لباس زنان هستید
سه‌شنبه 19 آبان 1388

I LOVE ALLAH - ایران - کرج
.پیامبر فرمود :من از همه ی شما با خانواده ام خوش اخلاق تر هستم .پس شماهم از همه خوش اخلاق تر باشید.و اینکه شخصی که فوت شده بود پیامبر فرمود ملائک به تشییعش آمده اند .وقتی خودش او را دفن کرد فرمود الان در عذاب است زیرا با خوانواده اش بد اخلاق بود. کلا اسلام مثل قانون نیست که راه گریز نداشته باشه .خیلی جاها مسلمون میتونه سرپیچی کنه اما گناه کرده.خدا با این کار خواسته انسان با اختیار خودش عمل کنه نه اجبار
سه‌شنبه 19 آبان 1388

I LOVE ALLAH - ایران - کرج
دلم برا زن غرب میسوزه که زن بودنشو فراموش کرده.فکر میکنه وقتی خوشبخته که بیشتر شبیه مردا زندگی کنه.اینطور نیست .زن وقتی به آسایش میرسه که زن باشه .این کفار یک زمانی دخترو زنده به گور میکردن اسلام جلوشون وایستاد حالا به بهونه ی حقوق مشابه (نه مساوی) زن را بدبخت میکنن.مرد و زن شبیه هم نیستن که حقوقشون شبیه هم باشه .تو غرب با صد نفر عشق میکنن بعد دیگه داره از سن عشق میگذره باهم ازدواج میکنن برعکس اسلام که چون راهی نداری برا رسیدن به عشقت وقتی عاشق شدی ازدواج میکنی
سه‌شنبه 19 آبان 1388

I LOVE ALLAH - ایران - کرج
جالبه امام خمینی کسی بود که در خونه پدر خانمشو از پاشنه در آورده بود تا بهش دختر دادن.و در نامه هاش هست که وقتی دور از همسرش بوده نامه نوشته عزیزم تصدق شما گردم اینجا همه چیز هست فقط جای شما خالیست.به خالق آسمانها و زمین ایمان نمی آرید تا وقتی مرگتون فرا برسه که دیگه دیره.همینکه اینهمه پیامبر اومده اینهمه آدم میگن خداهست قیامت هست با احتمالات ریاضی و عقل هم حساب کنی باید احتمال درست بودن حرفاشونو بدی .
سه‌شنبه 19 آبان 1388

+13
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.