بیانیه سپاه پاسداران در مورد نحوه راهپیمایی ۱۳ آبان

بیانیه سپاه پاسداران در مورد نحوه راهپیمایی 13 آبان

سپاه پاسداران از مردم خواسته تنها علیه آمریکا شعار دهند

سپاه پاسداران ایران در مورد نحوه مناسب برگزاری راهپیمایی روز 13 آبان بیانیه ای صادر کرده است.

در این بیانیه که در سایت خبری سپاه پاسداران انتشار یافته ضمن بازگویی سوابق مراسم روز 13 آبان، که جمهوری اسلامی آن را روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار نامگذاری کرده، از مردم دعوت شده است تا به طور گسترده در این راهپیمایی شرکت کنند و تنها علیه آمریکا شعار بدهند.

در این بیانیه آمده است که آمریکا در خلال سی سال گذشته در رابطه با ایران پی در پی شکست خورده و در نتیجه، جمهوری اسلامی به "موتور محرکه و الگوی نافذ و جامعی برای شکل گیری نهضت بیداری جهانی" مبدل شده است.

سپاه پاسداران در بیانیه خود تاکید می کند که سیاست ایالات متحده نسبت به جمهوری اسلامی مانند گذشته است و اظهارات مقامات آمریکایی در مورد تغییر سیاست این کشور را "در سطح ادبیات رایج و فریبنده سیاسی و گفتمان های بدون پشتوانه و صداقت رسانه ای" توصیف کرده است.

این بیانیه نتیجه می گیرد که آمریکا همچنان "دشمن شماره یک ایران اسلامی" به شمار می رود و از مردم می خواهد تا، با پیروی از دستورات آیت الله روح الله خمینی و آیت الله علی خامنه ای، آمریکا را همچنان دشمن خود بدانند.

سپاه پاسداران در پایان بیانیه خود ضمن دعوت از قشرهای مختلف مردم، به خصوص جوانان، برای شرکت گسترده در مراسم روز 13 آبان به منظور تجدید میثاق با آرمان های آیت الله خمینی و بیعت مجدد با آیت الله خامنه ای، بر "هشیاری آنان نسبت به احتمال شیطنت و فتنه انگیزی ایادی دشمن و عده ای غافل و فریب خورده در این همایش عظیم استکبار ستیزی" تاکید می نهد.

بیانیه سپاه پاسداران با متهم ساختن آمریکا به راه اندازی "جنگ نرم علیه ایران" ابراز اطمینان می کند که این جنگ نیز مانند جنگ هشت ساله علیه عراق با پیروزی جمهوری اسلامی خاتمه خواهد یافت.

هشدار علیه تجمع معترضان

تجمعهای بعد از انتخابات با برخورد خشونت آمیز مواجه بوده است

سپاه پاسداران در پایان بیانیه خود هشدار می دهد که مردم ایران "به هیچ جریانی اجازه نخواهد داد با طرح شعارها و مسایل انحرافی و دروغین، به اراده راسخ و عزم پولادین آنان خدشه ای وارد سازد."

همچنین، گزارش شده است که سرتیپ پاسدار احمد رضا رادان، جانشین فرمانده نیروی انتظامی، گفته است افرادی که مردم را به تجمع غیرقانونی تشویق می کنند باید پاسخگو باشند.

به گزارش خبرگزاری مهر، آقای رادان گفته است "رسما اعلام می کنیم کسانی که قصد تجمع غیرقانونی دارند و افرادی که مردم و جوانان را با فریب، دعوت و تشویق به تجمع غیرقانونی کنند باید پاسخگو باشند.

در خبری دیگر در همین مورد، سرلشکر پاسدار یحیی رحیم صفوی، فرمانده پیشین سپاه پاسداران و مشاور آیت الله خامنه ای نیز در مورد تظاهرات روز 13 آبان هشدار داده و گفته است که ممکن است کسانی بخواهند در این روز "فتنه گری کنند" و از مردم خواسته است تا "صف خود را از فتنه گران جدا کنند."

این فرمانده سابق سپاه در اشاره ای تلویحی به مقامات ارشد سابق جمهوری اسلامی که به نتیجه انتخابات اخیر ریاست جمهوری معترض هستند گفته است "عده که بعضا در زمان امام [روح الله خمینی] مسئولیت هایی داشتند ولی امروز در مقابل قانون، انقلاب، دولت و رهبری ایستاده اند جایگاهی در بین ملت ما ندارند."

بیانیه سپاه پاسداران و هشدار برخی از مقامات و نهادهای امنیتی در حالی انتشار می یابد که برخی وبسایت ها به نقل از معترضان به نتیجه مناقشه برانگیز انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری و نحوه برخورد خشونت آمیز دولت با اعتراضات گفته اند که از راهپیمایی 13 آبان، که تجمعی قانونی است، به منظور ابراز نظر خود استفاده خواهند کرد.

از زمان اعلام نتیجه انتخابات، دولت از صدور مجوز تجمع به معترضان خودداری ورزیده اند و در نتیجه، آنان برای این منظور، از اجتماعاتی که توسط حکومت بر پا می شود استفاده کرده اند.

شعارهای اعتراضی در تظاهرات دولتی

سپاه پاسداران علیه تظاهرات موازی روز قدس هشدار داده بود

در این زمینه می توان به یک مورد مراسم نماز جمعه و راهپیمایی جمعه آخر ماه رمضان، موسوم به روز قدس، اشاره کرد که اگرچه توسط حکومت راه اندازی شده بود اما در جریان آن، دهها هزارتن از مخالفان دولت در تظاهراتی موازی، شعارهای رایج حکومتی را نادیده گرفتند و به دادن شعارهای مورد نظر خود پرداختند.

از جمله شعارهای روز قدس ابراز مخالفت با دولت های روسیه و چین به دلیل حمایت از دولت محمود احمدی نژاد و تاکید بر اولویت مسایل ایران بود که با ابراز نارضایتی و خشم برخی از مقامات و رسانه های طرفدار دولت مواجه شد و حتی آیت الله خامنه ای مواجه شد.

در آستانه روز قدس سپاه پاسداران با صدور بیانیه ای، به تظاهرکنندگان مخالف دولت علیه حضور در آن راهپیمایی هشدار داده و معترضان را به خشونت تهدید کرده بود هرچند این اقدام مانع از حضور گروهی از معترضان در تظاهرات مخالف دولت نشد.

در خلال هفته های اخیر نیز برخی مقامات حکومتی نیز در این مورد اظهار نظر کرده اند و از جمله احمد جنتی، یکی از امامان جمعه موقت تهران، در خطبه های نماز جمعه روز 16 اکتبر در مورد شرکت مخالفان دولت در راهپیمایی 13 آبان هشدار داد و اخیرا فرمانده سپاه سیدالشهدای استان تهران نیز گفت که "کانون فتنه اعلام کرده که در روز 13 آبان شیطنت هایی خواهد داشت."

همزمان، میرحسین موسوی مهدی کروبی و همچنین مجمع روحانیون مبارز با صدور بیانیه هایی خواستار حضور مردم در راهپیمایی 13 آبان شده اند.

آقای موسوی در بیانیه خود نسبت به خدشه دار شدن مصالح ملی ابراز نگرانی کرده و وبسایت تغییر - متعلق به حزب اعتماد ملی، گفته است که آقای کروبی در راهپیمایی روز 13 آبان شرکت می کند.

همچنین آیت الله یوسف صانعی، از مراجع تقلید شیعه در قم، با صدور بیانیه ای ضمن بزرگداشت روز 13 آبان، استبداد حکومت ها را زمینه ساز بهره برداری قدرت های استعماری دانسته و استعمار و استبداد را دو روی یک سکه توصیف کرده است.

armin100 - اتریش - سالزبور گ
این هارتو پوتها رو واسه روز قدس هم کردن .ای ننگ به تو جعفری و دار ودستت .به زودی شر تو و این رژیم اسلامی از سر مردم ایران کم میشه.جاوید ایران
دوشنبه 11 آبان 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
خامنهای و هوادارانش ..ه زیادی خواهند خورد!!!
دوشنبه 11 آبان 1388

baba kurosh - ایران - قم
اونی که باید بترسه شما جنایتکارایید که دورتون داره تموم میشه. مرگ بر چین مرگ بر روسیه مرگ بر بسیجی مرگ بر سپاه مرگ بر احمدی نژاد مرگ بر مصباح یزدی مرگ بر خامنه ای مرگ بر جمهوری اسلامی
دوشنبه 11 آبان 1388

Ezhaq - ایران - تهران
دوستان دقت کنید 13 آبان مرگ بر آمریکا گفته نشه تا جایی که ممکنه پرچم سبز بدست بگیرید که اگر صدا و سیما فیلم بگیرن به نام نظام تمامش نکنند. در آخر راهپیمایی مثل همیشه بسیجیها درگیر رو شروع می کنند. که به نفع ما تمام می شه زیرا نشان داده می شه که 13 آبان کلا چیزی که آنها می گویند نیست مرگ بر دیکتاتور فراموش نشه. دوستان ما همه با هم هستیم چه در ایران باشیم چه جای دیگر امیدوارم سگ های نظام خودشان را نشان بدهند هر چه درگیری بیشتر بشه به نفع ماست. زنده باد ایران، زنده باد خودم
دوشنبه 11 آبان 1388

ghom.666 - ایران - قم
بیرید خفه شوید ما حدود5 تا اتوبوس هستیم که میائیم تهران و شعار فقط فقط مرگ بر روسیه چین و جمهوری اسلامی نه جمهوری ایران..دیگه تمام شده هستید فقط ننگ تون است..اسلام پر....
دوشنبه 11 آبان 1388

bavar88 - هلند - امستردام
ایندفعه می خوام از گروهک سبز در ایران برای حضور در 13 ابان حمایت کنم. اگر شما گروهک سبز (طرفداران موسوی و کروبی) به خیابان بیاید و با جنبش سبز علوی (طرفداران حکومت ایران/ احمدی نژاد) زد و خورد کنید کلی از اعتبار ما ایرانیهای خارج نشین بالا می رود. معنی حرف من را اونهایی که الان در خارج هستند و شماها را برای کشاندن به خیابان تحریک می کنند خوب می فهمند. همیشه به یاد داشته باشید که با هر شلوغی شما در ایران بر پز ما در خارج افزوده می شود. پس به پیش تا عزتی دیگر!!!!!
دوشنبه 11 آبان 1388

abiabi - انگلستان - لندن
این پاسدارها مثل سگ میمونن و اگر از جلوشون رد بشی پاچت را میگیرن . پس بهتر هست ملت روز 13 آبان فقط کار خودشان را بکنند یعنی کم محلی به این سگها . ( زنده باد جنبش مردمی سبز ) مرگ بر خامنه ای و سگهای رژیم
دوشنبه 11 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
یکنفربه این یحیی رحیم صفوی، بگه که اگر مردم ایرانی خودشون رو از طرفداران شما جدا کنند برای شما فقط خلای پر باقی میماند.
دوشنبه 11 آبان 1388

sam2009 - آلمان - آمدن
تاریخ تکرار میشود کاربران گرامی خاطرات آشوب 1357 که موجب بقدرت رسیدن فتنه « آخوند» در ایران شد را بیاد دارند درست ماههای آبان و آذر سال 57 بود که هارت و پورتهای دیکتاتورهای نظام سلطنتی شدت پیدا کرد و الان هم پاسداران اسلام ضد بشر  هارت و پورتهای مثل دیکتاتورهای نظام سلطنتی سرمیدهند که امید است باعث سرنگونی و برچیده شدن این دین لجن و متعفن از ایران گردد . درضمن امروز روز بقدرت رسیدن رضا شاه کبیر و خلع سلطنت از احمد شاه قجر است روح روضا شاه کبیر شاد باد
دوشنبه 11 آبان 1388

amirpersia - ایران - تهران
bavar88 - هلند - امستردام . کم اوردین چه جور...! . اخرین تیرهای ترکشتونم داریم میبینیم!. همونجا جات خوبه/ زرنگی کنی زودتر پناهنده بشی به نفعته!.
دوشنبه 11 آبان 1388

ukguy4u - انگلیس - لندن
سران و طرفداران جمهوری اسلامی بدونن اگه یک روز به آخر عمرشون مونده باشه ما نمیزاریم اون یک روز رو راحت باشن بالاخره ما تلافیشو سرشون در میاریم. ما بیشماریم .
دوشنبه 11 آبان 1388

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
سپاه غلط کرد و سپاهیان به گور پدرانشان خندیدند که چنین بیانیه ای صادر کردند. مرگ بر دیکتاتور. استقلال، آزادی، جمهوری ایرانی.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
bavar88 - هلند - امستردام ! اگه یه ...زاده توئ این دنیا باشه, اونم تویئ!!
سه‌شنبه 12 آبان 1388

bavar88 - هلند - امستردام
amirpersia - ایران - تهران : اخه پسر خوب ما خیلی وقته از صدقه سر امثال شماها اینجا ماندیم. شماها باید یک فکری به حال خویش بکنید که در منگه گرفتار امدید. تعریف من از احمدی نژاد فقط به خاطر هسته ای اون است چیزی که حالا حالا مونده تا امثال شماها به افق اینده برسید. kamia1 - المان - کلن: معلومه که معنی حرف من را خوب گرفتی که رگت به جوش امد. نترس کسی نفهمید.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

mashady - انگلیس - منچستر
دوستان شعارها باید درست وحسابی با شند مرگ بر روسیه یا چین دردی دوا نمیکنه شعار باید بزنه به ریشه مثل مرگ بر خامنه ای مرگ بر فلسطین درود بر اسرائیل مرگ بر هرچی شاه و شاهزاده موفق باشید
سه‌شنبه 12 آبان 1388

shayan2uk - انگلیس - هال
bavar88 - هلند - امستردام . حتما جیره و مواجب این ماهت نرسیده که به دریوزه گی افتادی ٫ نترس کار شرافتمند برای امثال تو همونجا هم پیدا میشه ٫ فقط کافیه بری پشت یکی از اون ویترین های معروف آمستردام سجده کنی ٫ بالاخره دو تا . که پیدا میشه از خجالتت دربیاد.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

OmidParsi - ایران - تهران
با هرچه عشق نام تو را می توان نوشت/. با هرچه رود نام تو را می توان سرود/. بیم از حصار نیست/. که این قفلهای خسته را با نام سبز تو می توان گشود. برای جنبش سبز با جنبش سبز و به امید وزیدن عطر خوش آزادی و دمکراسی در وطن. میعادگاه ما خیابان های تهران 13 آبان
سه‌شنبه 12 آبان 1388

mehraeen - ایران - تهران
sam2009 - آلمان - آمدن . به حق باید گفت رضا شاه کبیر .
سه‌شنبه 12 آبان 1388

سکوت - ایران - تهران
پیشنهاد شیخ شجاع در مورد راهپیمایی سکوت اگه واقعاْ همه همراهی کنند . بسیار مفید بر فایده است اما همراه داشتن پرچم و نشان سبز هم تاکید میشه. زنده باد شرافت ایرانی زنده باد عزت و اقتدار و عدالت ملی زنده باد انسانیت.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

123 - ایران - تهران
توجه توجه ؟خانمهای بچه دار؟این روزها با آماده باش های مختلف و به دلیل مصرف بالای پوشاک بچه از طرف سپاه پاسداران نه سپاه مزدوران و بسیج مستضعفان نه خوایه مالهای آقاقیمت این محصول بالا وبالاتر رفته و کمیاب شده برای بچه ها به جای پوشاک از چفییه استفاده شود .
سه‌شنبه 12 آبان 1388

Kavkaz - ایران - تهران
این حرکتی است که آغاز شده و سد کردن راه آن محال است.*پرچمی که یکبار برافراشته شود دیگر هیچگاه پایین نخواهد آمد*حال آنهایی که جیره خوار نظامندو سنگ آن را به سینه میزنند بدانند که سرنگونی سرنوشت محتوم استبداد است چه خوشتان بیاید و چه نیاید.دیر و زود دارد اما سوخت و سوز ندارد.شاید سالها به طول بینجامد اما خواهد شد.*به امید آن روز*
سه‌شنبه 12 آبان 1388

Kavkaz - ایران - تهران
نظام شاهنشاهی هم در اواخر دوران خود متوسل به قدرت نمایی در برابر مردم شد.خط و نشان کشیدن مقامات نظامی برای مردم-رژه نیروهای مسلح در خیابانها-نمایش سلاحهایی که در دست سربازان برق میزد-استقرار تانکهای نظامی با لوله های بلند در میادین شهر مثل میدان خراسان-نمایش تیربارها بر روی خودرو های ارتشی در حالی که فشنگهایشان برق میزد-استقرار کماندوهای تنومند و ورزیده مسلح در تقاطع خیابانها.اینها همه نشانه های زوال پهلوی بود.برای ترساندن مردم این مانورهای نظامی را انجام میدادند اما خود خیلی بیشتر میترسیدند.هر چند مردم و حتی روشنفکران فریب خمینی را خوردند و این انقلاب توسط آخوندها مصادره شد اما حکومت فریبکاران جاودانه نخواهد بود.اگر مردم در سیزده آبان امسال سرکوب شوند و مورد کشتار و تجاوز قرار بگیرند باز هم فایده ایی برای رژیم نخواهد داشت.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

invincible - آمریکا - مینستا
سلام به هموطنان عزیز:. مثل اینکه راهی‌ نمونده بجز نابودی پاسدارها و آخوندها و بسیجیها،مثل بعد از ساله ۶۰ چپیها،گروههای مسلح مثل مجاهدین باید این پاسدارهای کثیف رو به درک واصل کنن،این دفعه حتا اوباما هم حتا زیر میزی نمیتونه بهشون کمک کنه،اینها پوشالی هستن که فقط با سلاح شیر هستن و بدون سلاح پوشالی،واگتی‌ در کردستان در گیری پیش میاد پاسدارها انقدر میترسن که بدون نیروی هوایی‌ اصلا قادر به مبارزه نیستن(که فقط از هیلری کلینتون باید کمک بگیرن) تا پژاک رو که باهاشون میجنگه توی لیست تروریستی بگذارن بعد میان میگن مرگ بر آمریکا،فقط وای به رزوی که مردم جواب گلوله رو با گلوله بدن باید یک بار دیگه مجلس کثیف ارتجاع رو منفجر کرد،حتا اینبار حتا شیرک هم از فرانسه نمیتونه بید به کمکشون!!!! موفق باشید
سه‌شنبه 12 آبان 1388

$persian$ - ایران - تهران
bavar88 - هلند - امستردام. اوضاعت خیلی بی ریخته برات آرزو می کنم از گمراهی خارج بشی و اگه نشد آرزو میکنم شر تو و تمام امثالت که سرجمع 2میلیون بیشتر تو کشور نیستید از سر این خاک پاک کنده بشه و برید اونجایی که لیاقتتونه . راستی باور حتی یه لحظه به این فکر کردی چرا هیچ جایی تو این دنیا نیست که امثال شما با اون تفکراتتون زیادتر از مخالفینتون باشن چرا واقعا وقتی ماست سفیده چرا میگی سیاه چیزی می ماسه یا واقعا گمراهی؟
سه‌شنبه 12 آبان 1388

aria-aria-nl - هلند - روتردام
مرگ بر سپاه اشغالها توپ تانک هویجی دیگر اثر نداره
سه‌شنبه 12 آبان 1388

jakjak - آمریکا - ماساچوست
نظام کثیف ولایت نکت بار فقیه های دیوانه و روانی علی گدا به زباله دان تاریخ پیوست . وعده ما حضور سبزتان فردا 13 آبان ساعت 10 صبح مقابل سفارت آیالات متحده آمریکا . شعار همه – مرگ بر هیچ کس دانشجو افشاء کن افشاء کن ولایت علی گدا رسوا کن رسوا کن . سپس هجوم به سوی مرکز اصلی دروغ رسانی نظام صدا و سیما و گرفتن این نهاد مردمی که همیشه زیر سلطه علی شیره ای بوده و آزادی آن – هجوم و محاصره مجلس شورای دزدان و کلاشان بی ناموس – محاصره قوه مجریه و قضائیه – پیوستن جمع تمامی نیروهای مردمی ارتشی و سپاهی و بسیجی به مردم و همه به بیت کثیف رهبری – و در نهایت آزادی و استقلال ایران و برافراشته شدن پرچم شیر و خورشید درفش کاویانی بر سرتاسر ایران پهناور و ایجاد یک حکومت مردمی با انتخابات مردم در یک جمهوری مردمی . به امید آن روز موفق و پیروز باشید .
سه‌شنبه 12 آبان 1388

WAXY - امریکا - سیاتل
پرچم روسا رو آتیش بزنین خیلی خبرش میپیچه
سه‌شنبه 12 آبان 1388

salar_20 - ایران - همدان
خا ینه ای وسپاه غلط کرد و سپاهیان به گور پدرانشان خندیدند که چنین بیانیه ای صادر کردند
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.