حامد کرزی رئیس جمهوری افغانستان شد

حامد کرزی رئیس جمهوری افغانستان شد

آقای کرزی یک روز پس از کنار رفتن عبدالله از دور دوم انتخابات، برنده اعلام شد

کمیسیون انتخابات افغانستان حامد کرزی را برنده دومین انتخابات ریاست جمهوری این کشور اعلام کرده است.

این تصمیم در حالی اعلام شد که مقامات این کمیسیون گفتند دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در افغانستان برگزار نمی شود.

روز گذشته عبدالله عبدالله، یکی از دو نامزد دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در اعتراض به برآورده نشدن شرایطش، از شرکت در انتخابات منصرف شد.

آقای عبدالله خواستار برکناری مقامات ارشد کمیسیون انتخابات به دلیل جانبداری از حامد کرزی در انتخابات بود.

دور اول انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در بیستم آگوست، به دلیل تقلب در آن به پیروزی هیچ یک از نامزدهای انتخابات منجر نشد و انتخابات میان دو نامزد پیشتاز - عبدالله و کرزی - به دور دوم رفت.

عزیز الله لودین، رئیس کمیسیون انتخابات افغانستان در یک کنفرانس خبری در کابل اعلام کرد که به دلیل انصراف آقای عبدالله از شرکت در دور دوم انتخابات، حامد کرزی، تنها نامزد دور دوم انتخابات را برنده اعلام می کند.

آقای لودین گفت: "ما حامد کرزی را برنده اعلام می کنیم، چون اکثریت آرا را در دور اول انتخابات بدست آورده و تنها نامزد برای دور دوم انتخابات است."

او گفت که این مسئله از یک سو خطر "حوادث ناگوار" امنیتی را در روز انتخابات از بین می برد و از سوی مردم افغانستان را از انتظار طولانی برای تعیین رئیس جمهوری بیرون می کشد.

مشروعیت؟

پس از حدود دو ماه بررسی ادعاهای تقلب در دور اول انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی بخشی از آرای انتخابات را باطل اعلام کرد. به این اساس، آرای آقای کرزی که در نتایج ابتدایی حدود پنجاه و پنج درصد بود، زیر پنجاه درصد رفت.

رامین انوری، خبرنگار بی بی سی در کابل می گوید، یکی از دلایل اصلی برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری، مشروعیت دادن به این روند بود، اما او می گوید، حالا سوال اصلی این است که دوره پنج ساله ریاست جمهوری آقای کرزی از مشروعیت لازم برخوردار خواهد بود؟

حامد کرزی در حالی برنده دومین انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اعلام می شود که بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد ساعاتی پیش در یک سفر از قبل اعلام ناشده وارد کابل شده و با آقایان کرزی و عبدالله دیدار کرده است.

آگاهان مسایل سیاسی می گویند، بعید نیست که آقای بان در این دیدار توافق آقای عبدالله را برای اعلام چنین تصمیمی گرفته باشد.

ظرف روزهای اخیر، دیدارهای زیادی در کابل صورت گرفته تا به روند جنجال برانگیز انتخابات این کشور، در مطابقت با قوانین افغانستان پایان داده شود.

از یک طرف پیروزی آقای کرزی مردم افغانستان را از یک انتظار طولانی بیرون کشید، اما از سوی دیگر این نگرانی با قوت خود باقی است که واکنش هواداران عبدالله عبدالله به این تصمیم چه خواهد بود.

آنتی اسلام - ایران - اهواز
رئیس جمهور های زوری در کشورهای جهان سوم! ایران؛ عراق افغانستان پاکستان و......
دوشنبه 11 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
تکرار یک تاریخ, به فاصله چند ماه
دوشنبه 11 آبان 1388

bavar88 - هلند - امستردام
باز هم پیش بینی احمدی نژاد مثل همیشه درست اومد. باز به شهامت ایت عبدا. عبدا.. که وقتی فهمید دور دوم رای نمی اورد صحنه را به رقیب واگذار کرد. ای کاش موسوی هم این شهامت را داشت و ابرو ریزی بیشتر را برای خودش نمی خرید. دارم می بینم زمانی که مثل کاظم شریعتمداری به استغفار می افتد و به اصطلاح به چیز (گ...) خوردن می افتد.
دوشنبه 11 آبان 1388

bavar88 - هلند - امستردام
آنتی اسلام - ایران - اهواز : تو را چه به این کارها تو برو همون جات را هر دفعه عوض کن از اهواز تا کیش حالا خدا می دونه که کدوم کشور هستی! ههههههه. حاضرم شرط ببندم که ایران نیستی وکرنه تا حالا باطوم چندبار بهت رسیده بود.
دوشنبه 11 آبان 1388

ukguy4u - انگلیس - لندن
دیکنانور افعانستان !
دوشنبه 11 آبان 1388

iran-tabriz20 - ایران - تبریز
طفلی احمد .. تنها نمونه مثل خودش تو کشور همسایه هم پیدا شد خاک تو سرتون بی عرضه ها واسیه یه سمت و مقام چیکارها که نمی کنن .
دوشنبه 11 آبان 1388

zagros_FINLAND - فنلاند - هلسینکی
باز خوب بود اونا تقلب رو پذیرفتن و خواستن که دوباره انجام بشه اما ایران چی‌، با کودتا احمدی نژاد می‌خواد بگه من رئیس جمهرم اما نمیفهمه که کسی‌ قبولش نداره به جز یه مشت بسیجی‌ و تندرو، سر خود آفتابه بدست،... مثل این یارو از هلند .iraq و افغانستان هم از جمهوری ولایت فقیه بهتر هستند
دوشنبه 11 آبان 1388

teyseh - هلند - امستردام
یه آقایی اینجا همیشه کامنت میذاره، راجع به سابقه ایشان نوشتم سانسور شد، فقط می‌خواستم طرفداران ا.ن را بشناسید.
دوشنبه 11 آبان 1388

shahin 12 - انگلیس - انگلیس
bavar88 - هلند - امستردام. .. شو مزدور بمیری خیلی بهتر از این زندگی جیره خواریه تو از انسانیت اصلان بوی نبردی اگر برده بودی خودتو بخاطر چند تومان برده یه جنایتکار نمیکردی پیشنهاد میکنم برای یه بار هم که شده نون بازوتو بخور این نونا خوردن نداره هر چند که شما ها به خوردن.... عادت کرده اید
دوشنبه 11 آبان 1388

teyseh - هلند - امستردام
shahin 12 - انگلیس - انگلیس : لطفا خونتون رو کثیف نکنید از این اراذل و اوباش ۷ میلیون داریم، که با پول نفت ارتزاق میکنند. ایشان هم آمستردام نیست اطراف روتردام هستند.
دوشنبه 11 آبان 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
bavar88 - هلند - امستردام. پسرک بیوجود تا حالا چندبار ازت خواستم خودتو نشون بدی و مثل بقیه بسیجیهای جیره بگیر مزدور وجود اینو نداشتی که جواب بدی!بارها بهت گفتم فاصله من و تو 70 کیلومتر هم کمتره .تو بخوای خودم برات باتوم داغ کرده میارم.ترسو بزدل مثل یه مرد دارم میگم تنها میام.اگه غیر از باتوم با شیشه ابجو هم مشکلی نداری اونو هم میارم.به تو و امثال تو بقول ما تهرانیها میگن ... پررو که تا هر روز بوسیله ازادیخواهان اینجا قهوه ای نشین از نظر روح مازوخیزمیتون ارضا نمیشین. اگه فقط یه جو غیرت داشتی جواب منو میدادی گل پسر!
دوشنبه 11 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
دوستان این bavar88 - هلند - امستردام , خیلئ منفور و بئ...س هستش.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

bavar88 - هلند - امستردام
immortal1977 - هلند - امرسفورت: من هنوز باطوم سفارشی از ایران به دستتم نرسید هر وقت رسید ادرس بده خودم می ام خدمتتون. شما چرا زحمت بکشید.ههههه!
سه‌شنبه 12 آبان 1388

baas - هلند - روتردام
bavar88 جواب ابلهان خاموشی است .
سه‌شنبه 12 آبان 1388

Sonia236 - آمریکا - نیویورک
دوستان جواب 88 Yavarرو ندید اون همینو میخواد که شماها به جونش بیفتید خارشش بخوابه! پس جوابشو ندید که بترکه!
سه‌شنبه 12 آبان 1388

gogoli - ایران - تهران
آنتی جان - افغانستان - تورابورا! ... آقا تبریک! عجب «تدبیر» جالبی! به سلامتی ایشالا کی «ملاعمر» و «بن لادن» رو تو غار پاگشا میکنید؟!!
سه‌شنبه 12 آبان 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
bavar88 - هلند - امستردام . پس من تلفنمو توی پرنیان برات میزارم از نا.. کمتری اگه زنگ نزنی بیوجود بی...! من خودم یه باتوم شخصی دارم که برای امثال شما استفاده میکنم تو نگران باتوم نباش که اینجا جورتو جور میکنم.کاری میکنم دیگه نتونی روی صندلی پشت کامپیوتر بشینی .یعنی واقعا وجودشو داری که با تلفنت بهم زنگ بزنی!? نابارور 88 کمی مردونگی و غیرت واقعا لازمه اینهمه بیرگ نباش ..
سه‌شنبه 12 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.