اعلام سقف دستمزد ستارگان سینمای ایران : مهران مدیری و هدیه تهرانی گرانترین بازیگران سینما

اعلام سقف دستمزدهای هنرپیشگان ایرانی :
مهران مدیری و هدیه تهرانی گرانترین بازیگران سینما

پس از آنکه دستمزد 90 میلیونی محمد رضا گلزار برای سه روز بازی در یک فیلم تبدیل به یک جنجال رسانه ای شد، برخی رسانه های دیگر به تکاپو افتادند تا درباره سقف دستمزد بازیگران ایرانی اطلاعاتی به دست آورند.اطلاعاتی که در این زمینه به دست آمده یک نکته جالب دارد و آن اینکه بازیگران قدیمی و پیشکوستی که برخی از آنها که از اساتید بازیگری محسوب می شوند گاهی دستمزدی در حد نیمی از دستمزد بازیگران خوش تیپ سینما دارند!در برنامه چهارسو که با موضوع عدالت در دستمزد بازیگران سینما با حال و هوای یک 90 سینمایی روی آنتن شبکه یک سیما رفت، رضا استادی روزنامه نگار و منتقد سینما با عنوان کارشناس برنامه به پرسش های پدرام کریمی مجری برنامه چهارسو پاسخ داد. استادی در این برنامه گفت: اگر بازیگری در سینمای ما از نظر امنیت شغلی، عدم استفاده از امور تبلیغاتی برای گذران مالی بازیگران، تامین اجتماعی و... مشکل دارد باید مشکلات خود را در جای دیگری حل کند و افزایش بی رویه دستمزدها راه حل درستی برای این قضیه نیست.وی با رد این فرضیه که عمر مفید ستاره های سینما در عرصه بازیگری کوتاه است، بازیگرانی مثل عزت الله انتظامی، علی نصیریان، محمد علی کشاورز و.... مثال زد که در سنین بالا به ایفای نقش در فیلم های مختلف مشغول هستند.این منتقد همچنین در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به اینکه امروزه همه نیروهای جوان، سینما را در بازیگری جست وجو می کنند و کسی به سراغ رشته های فنی نمی رود، گفت: اگر قرار است دستمزدها در سینمای ایران به رویه جهانی خود نزدیک شود، این اتفاق نباید فقط در عرصه بازیگری رخ دهد چرا که اینگونه سینمای ما به پیکره ای بدل می شود که دست و پا و سرش نحیف است و تنها شکم بزرگی دارد.

 در بخش‌هایی از این برنامه زنده تلویزیونی بازیگرانی چون رضا رویگری، شهاب حسینی، نیلوفر خوش خلق، عباس امیری و ... به بیان دیدگاه‌های خود درباره افزایش دستمزدهای بازیگری و ناعدالتی موجود در آن پرداختند.
همچنین حسین فرحبخش تهیه کننده فیلم‌های پرمخاطب سینمایی با اشاره به اینکه برخی از بازیگران سینمای ایران بی‌انصاف هستند، چند پاره شدن تهیه کنندگان سینما در سال‌های اخیر را یکی از عوامل افزایش بی‌حساب و کتاب و دستمزد برخی از بازیگران دانست و گفت: سابق بر این نوعی وحدت رویه در دستمزدهای بازیگران از سوی اتحادیه تهیه‌کنندگان وجود داشت که چند پاره شدن تهیه‌کنندگان و تشکیل انجمن‌های مختلف تهیه و تولید فیلم، این وحدت را از بین برد.
رضا استادی کارشناس این برنامه در جمع‌بندی مطالب خود به این نکته اشاره کرد: تولید سریال‌های تلویزیونی بلند مدت و تله فیلم‌ها در سال‌های اخیر که موجب شده بازیگران سینما بیشتر وقت خود را به کارهای تلویزیونی اختصاص دهند، یکی از دلایل بالا رفتن سقف دستمزدها بوده است.

حمید فرخ‌نژاد 18 تا 30 میلیون تومان
- پرویز پرستویی 40 تا 50 میلیون تومان
-فاطمه معتمد آریا 30 میلیون تومان
-ترانه علیدوستی 30 میلیون تومان
-الناز شاکر دوست 35 تا 40 میلیون تومان
- نیکی کریمی 45 میلیون تومان
- جواد رضویان 60 میلیون تومان
- لیلا حاتمی 45 میلیون تومان،
-باران کوثری 30 میلیون تومان
- رضا عطاران 70 میلیون تومان
- رضا کیانیان 30 میلیون تومان،
-امین حیایی 40 تا 60 میلیون تومان
- مهران مدیری 100 میلیون تومان
- امیر جعفری 30 میلیون تومان
- کامبیز دیرباز 25 تا 30 میلیون تومان
- مهناز افشار 40 میلیون تومان
- شهاب حسینی 60 تا 70 میلیون تومان
- عزت‌الله انتظامی 40 میلیون تومان
- مجید صالحی 15 تا 20 میلیون تومان
-حامد کمیلی 30 میلیون تومان
-حامد بهداد 35 میلیون تومان
- علی نصیریان 25 میلیون تومان
- رضا شفیعی جم 40 میلیون تومان
- اکبر عبدی 40 تا 50 میلیون تومان
- محمدرضا فروتن 40 تا 60 میلیون تومان
- بهرام رادان 50 میلیون تومان
-هدیه تهرانی 100 میلیون تومان.
استادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، هدف این برنامه را توجه به قشر نادیده و زحمت‌کش سینمای ایران عنوان کرد و افزود: به دلیل آنکه در بخش سینما چه در حوزه مطبوعات و چه در حوزه رسانه برنامه‌های چالشی تهیه و پخش نمی‌شود از آغاز پخش این برنامه به دنبال آن بودیم تا با وارد شدن به موضوعات حساس و مهم در حوزه فرهنگ و سینما آنها را تحلیل کنیم و هرگز به دنبال یک جنجال بیهوده نبودیم.
وی ادامه داد: متاسفانه در سینمای ایران تعدادی بازیگر وجود دارند که با وجود آنکه نقش‌های خوبی ایفا نمی‌کنند اما دستمزدهای بالایی می‌گیرند واز سوی دیگر بازیگرانی وجود دارند که با وجود بازی‌های خوب دستمزدهای کمی می‌گیرند و در شرایط سختی زندگی می‌کنند و برای تامین آتیه خود دچار مشکل هستند.

استادی در این برنامه بالاترین و آخرین سقف پیشنهادی دستمزد برخی از بازیگران سینمای ایران را که از طریق گفت وگو با چند مدیر تولید و تهیه کننده به دست آورده بود بدین شرح اعلام کرد:

maloosakjuju - ایران - تهران
وا... چه خبره! حالا هی برو جون بکن درس بخون یه کاره ای شو. خودمونو بکشیم ماهی 1 میلیون حقوق داریم... حالا اینا... لطفا اعترض نکنید که اینا هنرمندن و کارشون سخته!! خداییش اینا زحمت می کشن یا ما که از صبح تا شب تو دانشگاه دنبال استادیم. هم درس می خونیم و هم کار می کنیم؟!!!!
دوشنبه 11 آبان 1388

easy_busy - مالزی - کوالالامپور
واقعا متاسفم! استادانی مثل رضا کیانیان و عزت الله انتظامی و حامد بهداد انقدر کم بگیرن، و مبتدیانی مثل گلزار که یا امثالش که پول واسه قیافه یا کله گنده گیشون می گیرن ، انقدر زیاد!! اینجا هم ناحق
دوشنبه 11 آبان 1388

siavash ghomayshi - ایران - شیراز
حرومتون باشه
دوشنبه 11 آبان 1388

bazyan1350 - هلند - ماستریخت
سلام. maloosakjuju - ایران - تهران. دوست عزیز این دلیل نمیشه . همیشه تحصیل باعث درآمد نیست. برای پول درآوردن باید راهش رو بلد باشی . هستند کسانی که فقط سواد خواندن نوشتن دارند آنوقت میلیارها میلیار پول جمع کرده اند. پس سعی کن راهش رو یاد بگیری. به قول خودت کار اونها سخت تره یا کار شما در حالی که شما خودتان را بکشید هم ماهی بیشتر از یک میلیون درآمد نداری؟ اما من میپرسم کار شما سخت تره یا کار یک کارگر که از صبح تا شب جون میکنه تازه ماهی یک مییون هم نمیرسه . پس راش مهمه
دوشنبه 11 آبان 1388

you39 - بلژیک - هاسلت
مهران مدیری آش و لاش رو چه به این دستمزدها . این عوضی هم از آخور می خوره هم از استبل...
دوشنبه 11 آبان 1388

milad bandar - ایران - بندر
سلام دوستان لطفا جواب بدید. بنظر شما یه رقصنده مرد 21 ساله خارج از کشور میتونه موفق باشه؟ . لطفا جواب بدید.
دوشنبه 11 آبان 1388

artosh - ایران - تهران
حامد کمیلی 30 میلیون تومان / خیلی بیش از اینا حقشه. هم چهرهء بسیار خوبی داره و هم از نظر اخلاقی فوق العاده است. بازیشم که دیگه حرف نداره.اون وقت اون گلزار دستمال واسه 3 روز..؟!!!! حامد جون دوست داریم.
دوشنبه 11 آبان 1388

سپیده صبح - ایران - تهران
maloosakjuju - ایران - تهران . شما کجا کار میکنید که ماهی یک میلیون حقوق دارید؟؟؟ این احیانا حقوق یک کارمند معمولی نیست می شه بیشتر توضیح بدید؟
دوشنبه 11 آبان 1388

nima.mp3 - ایران - اصفهان
maloosakjuju - ایران - تهران. باهات کاملا موافقم. این دستمزدا واقعا بی عدالتی و بی انصافیه . الان یه مهندس تو این مملکت جون بکنه با سابقه بالا بیشتر از 1.5 میلیون بش نمیدن اونوقت این بچه قرتیا مفت مفت پول پارو میکنن و تازه گند میزنن به سینمای ایران . جدیدا فیلمای ایران خیلی بی محتوا و تجاری شده. ادم حالش به هم میخوره.
دوشنبه 11 آبان 1388

maliheh_uk - انگلستان - لندن
مهناز افشار همون 4 میلیون تومان لیاقتشه.متاسفانه عده ی کمی از این دستمزدها میگیرند که بیشترشون اصلا هنرمندنیستن و در عوض هنرمندای پیشکسوتمون اخر پیری باید گوشه خانه سالمندان و در فقر از دنیا برند
دوشنبه 11 آبان 1388

keykhosro - ایران - شیراز
من هم موافقم من هم شاغلم هم درس میخونم هیچ وقتی برای خودم ندارم یعنی الکی الکی جوونیم مالیده شده اونم برا ماهی نهایتش 700 یا 800
دوشنبه 11 آبان 1388

Mr_Slim - ایران - تهران
هر کی خوبه کمتر میگیره هه
دوشنبه 11 آبان 1388

iran_khalije ta abad fars - انگلستان - لیدز
. اخه خانم یا اقای ملوسک تحصصیل کرده و زحمتکش! هدف از ساختن این برنامه ها خراب کردن هنرمندان و به وجود اوردن فاصله مابین انها و مردم می باشد.به اسامی ذکر شده دقت کنید.اینها هنرمندان حامی جنبش سبز هستند که دولت کودتا با مطرح کردن اینگونه مسائل قصد تخریب انها را دارد.
دوشنبه 11 آبان 1388

hovakhshatare - ایران - تهران
بازیگری بعد از کارگری معدن دومین شغل سخت دنیا محسوب میشه و عجیب نیست اگه بازیگرا دستمزدهای بالایی بگیرن ولی چیزی که عجیبه اینه که هدیه تهرانی و نیکی کریمی فقط به دلیل اینکه شاید برای ایرانیها قیافه جذابتری از فاطمه معتمدآریا دارند بیشتر از این بازیگر خوب دستمزد بگیرن
دوشنبه 11 آبان 1388

sibzaminirani - ایران - ایران
حالا اینها هنرمندن و کارشون سخت باز هم قابل تحمله که پول بگیرن. من وقتی درآمد فوتبالیستها را میشنوم حالم به هم میخوره
دوشنبه 11 آبان 1388

smehdi - ایران - ساری
حالا هی برو انتگرال بگیر!!! ای تف!!
دوشنبه 11 آبان 1388

Yase-banafsh - سوئد - گوتنبرگ
ای بابا! هی خواستم برم بازیگر شم پدرم گفت رفتی دیگه خونه برنگرد!
دوشنبه 11 آبان 1388

man iraniam1 - هندوستان - بنگلور
حالا نه که بن هور می سازن با این فیلمای ابگوشتی شون .مارو باش دلمون خوشه حقوق بگیریم .
دوشنبه 11 آبان 1388

bahareiran - ایران - ایران
رضاکیانیان. 30 عزت اله انتظامی 40. بعد اونوقت هدیه تهرانی 100. ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!معلوم میشه تو ایران برای قیافه و عشوه پول میدن نه واسه جوهر
دوشنبه 11 آبان 1388

NEDER - کانادا - ونکوور
smehdi - ایران - ساری. خیلی بامزه گفتی.
دوشنبه 11 آبان 1388

Yase-banafsh - سوئد - گوتنبرگ
milad bandar - ایران - بندر . دوست عزیز بستگی به این داره که چه رقص هایی بلد باشین مثلا رقص ایرانی به تنهایی حداقل اینجا که مطرح نیست. ولی رقاصی که بتونه همزمان تانگو و سالسا و چاچا و سامبا و والس و .. برقصه حتما موفق خواهد بود. درضمن تا اونجایی که به کشور سوئد مربوطه هیچ رقاص زن یا مردی فقط رقاص نیست و اکثرا هنرهای دیگه هم دارن. این سنی که گفتید برای شروع عالیه. امیدوارم تا حدی جوابتونو گرفته باشید. موفق باشید.
دوشنبه 11 آبان 1388

chıya - ایران - ارومیه
اخه این گلزار سوسول کجاش خوشتیپه.
دوشنبه 11 آبان 1388

alisam - ایران - تهران
محمدرضا گلزار 90 میلیووووووووووووووووووووون!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! مادره جان! من رفتم تو کما یکی امبولانس خبر کنه!
دوشنبه 11 آبان 1388

sepideh sepid - انگلستان - لندن
آرتوش-ایران-تهران-باهات موافقم.
دوشنبه 11 آبان 1388

ukguy4u - انگلیس - لندن
hovakhshatare - ایران - تهران . دلبندم بعد از کارگر معدن ، پرستاری سخن ترین کاره نه بازیگری !!!
دوشنبه 11 آبان 1388

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
دزدی که نمیکنند! رقم خود را میگویند و این تهیه کننده است که بین بفرما و بیلاخ یکی را انتخاب میکند!
دوشنبه 11 آبان 1388

زنده باد ایران و ایرانی - امارات - دبی
چقدر ارقام بی ربطه !!!!! اصلا با توانایی هنرمندان هم خونی نداره و بسیار بسیار تاسف باره که اساتید ما بین هنرمندهایی که صرفا بخاطر داشتن چهره ی سینمایی خوب معروف شدن گم رنگ شدن . هرچند که همگی ما استادی همچون عزت الله انتظامی را بر سر میگذارم
دوشنبه 11 آبان 1388

barbud_daneshmand - بلزیک - گنت
you39 - بلژیک - هاسلت . مهران مدیری آش و لاش رو چه به این دستمزدها . این عوضی هم از آخور می خوره هم از استبل.. دوست خوبم صحیحش اینه:هم از توبره میخوره وهم از اخور..(اصطبل محل نگهداری اسبهاست.پیروز باشید
سه‌شنبه 12 آبان 1388

maloosakjuju - ایران - تهران
bazyan1350 - هلند - ماستریخت بله. حرف شما رو قبول دارم. اما من نوعی دارم درس می خونم. اینا اگه نصفشونم بازیگری خونده بودن، من دلم نمی سوخت. سپیده صبح - ایران - تهران، آقای nima.mp3 - ایران - اصفهان یه جورایی جواب منو به شما داد. :).
سه‌شنبه 12 آبان 1388

(_JuSt MujiZ_) - پاکستان - لاهور
فقط "ترانه علیدوستی" .. 300 میلیارد دلار هم براش کمه چه برسه 30 میلیون تومان ...
سه‌شنبه 12 آبان 1388

milad bandar - ایران - بندر
Yase-banafsh - سوئد - گوتنبرگ . مرسی از جواب کاملتون.
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

shakhe shekaste - امارات - دبی
با سلام......واقعا این بازیگرا مفت مفت دارن پول پارو میکنن!!!!!! با اینکه من خودم طرفدار گلزار هستم اما خداییش بازیش 90میلیون نمی ارزه.....من برم خدا شاهده بهتر بازی میکنم فقط حیف که بابام نمیذاره.... گور بابا درس و دانشگاه پاشین بریم بازیگر شیم......
پنج‌شنبه 14 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.