بان: ادیان نیز باید با تغییر آب و هوا مبارزه کنند

بان: ادیان نیز باید با تغییر آب و هوا مبارزه کنند

بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد، از رهبران مذهبی خواسته است با صحبت کردن در باره خطرات گرمایش زمین برای مردم کمک کنند کنفرانس تغییر آب و هوا، که قرار است در ماه دسامبر در کپنهاک دانمارک برگزار شود، نتیجه مفید در بر داشته باشد.

آقای بان فردا (دوشنبه، 2 نوامبر)، در گردهمایی که رهبران مذهبی جهان در باره تغییر آب و هوا در بریتانیا برگزار می کنند، شرکت خواهد داشت.

او گفت سیاستمداران به تنهایی نمی توانند راه حل های پایدار برای کنترل و متوقف کردن روند نامطلوب تغییر آب و هوا پیدا کنند.

دبیرکل سازمان ملل گفت ایجاد جو سیاسی که لازمه توافقی معنادار در کنفرانس کپنهاگ است به مشارکت شخصیت های مذهبی تکیه دارد چون آنها بر افکار و نظرات بسیاری از مردم جهان نفوذ دارند.

بنا به گزارش خبرگزاری ها میزبانی گردهمایی روز دوشنبه در کاخ ویندزور بر عهده شاهزاده فیلیپ، همسر الیزابت دوم، ملکه بریتانیاست.

این گردهمایی که از دوم تا چهارم نوامبر برپاست، "بزرگترین نهضت جامعه مدنی در تاریخ مبارزه با گرمایش زمین" توصیف شده است.

در جریان گردهمایی "دین و محیط زیست" دفترچه راهنمایی توسط "ائتلاف مذهب و حفظ محیط زیست" (ARC)، که توسط شاهزاده فیلیپ بنیان گذاشته شده است، معرفی خواهد شد که در آن آورده شده رهبران مذاهب و پیروان آنها به لحاظ اخلاقی موظفند در حفظ سلامت کره زمین مشارکت داشته باشند.

در این گردهمایی انواع مختلفی از ابتکارات عملی، از کاشت هشت و نیم میلیون درخت در تانزانیا گرفته تا سیاست های جهانگردی "سبز" برای زائران مذهبی، معرفی خواهد شد.

نزدیک به دویست رهبر مذهبی و سازمان های سکولار در این گردهمایی، که از جمله از سوی سازمان ملل متحد، برنامه توسعه و بانک جهانی حمایت شده است، شرکت خواهند داشت.

mohsen6730 - ایران - قزوین
آره راه حل خوبی کلا انسانها حرفای سیاست مدارا رو کم گوش میدن.شاید بشه با تبلیغ مذهبی این کارا رو کرد.من زیاد پیگیر گرمای زمین نیستم اما میدونم اوضاع خیلی خیطه.
دوشنبه 11 آبان 1388

persia_64 - ایران - طهران
مفتی های مفت خور مردن راجع به مسائل اینچنینی فتوا بدن /
دوشنبه 11 آبان 1388

khonns - ایران - ایران
دین جه ربطی به خرارت زمین داره ,می خواهند بارشون روى دین خالى کنند,جرا حرارت خورشید را کم نمی کنند!
دوشنبه 11 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.