اعلام تشکیل جنبش سبز علوی بر علیه جنبش سبز اعتراضی توسط رسانه های دولتی

اعلام تشکیل جنبش سبز علوی بر علیه جنبش سبز اعتراضی
توسط رسانه های دولتی

کودتاچیان به خفت بار ترین وضع تسلیم جنبش سبز شدند

ساعتی پیش خبرگزاری فارس خبری را منتشر کرد که اوج بیچارگی و درماندگی کودتاچیان در برابر موج عظیم و مهار نشدنی حرکت مردم را نشان میدهد .
کودتاچیان امروز با این کار یکی از بزرگ ترین اشتباهات تاکتیکی خود را مرتکب شدند . این اشتباه نشان از ضعف عمیق تحلیلگران حکومت در تحلیل وضعیت دارد . از زمان آغاز جنبش سبز تا به اکنون هیچگاه حاکم مستبد به این وضوح تسلیم شدن خودش را فریاد نزده بود .
خبرگزاری فارس طی خبری که امروز مخابره کرد تشکیل یک جنبش جدید را اعلام کرد .
نام این جنبش ،  جنبش سبز علوی
است و قرار است در حمایت از حکومت از این پس با لباس و نمادهای سبز در همه راهپیمایی ها شرکت کند .
تحلیلگر حکومت گمان کرده با این کار نماد سبز را حکومتی می کند و این نماد را از دست مردم در می آورد و مردم کم کم از رنگ سبز به دلیل حکومتی بودن بدشان می آید و بی خیال این رنگ می شوند .
غافل از اینکه این حرکت صد در صد به نفع جنبش سبز است ،  اول اینکه ترس مردمی که بخاطر برخوردها از نماد سبز استفاده نمی کردند از بین می رود و مردم با قاطعیت بیشتری حتی در روزهای عادی دستبند سبز به دست در خیابان ها می چرخند  و ثانیا همه مردم چه مخالف و چه موافق حکومت به وضوح صدای  اعلام بیچارگی حکومت را می شنوند و برای حضور در میدان صد چندان روحیه می گیرند .
واقعا اگر حکومت رسما میخواست اعلام بیچارگی کند چه راهی بهتر از این وجود داشت ؟
حکومت رسما امروز گفت که چون با رنگ و روی خودش اقلیت بودنش به چشم می آید مجبور است به رنگ اکثریت سبز پوش در بیاید تا قلت هوادارانش را در برابر کثرت مخالفین بپوشاند .
باید به پیش واز این کار کودتاچیان رفت .
باید  گفت اندک هوادارنت را سیزده آبان با رنگ سبز به میدان بیار . بگذار ما صد چندان از رنگ سبز بسیجی ها روحیه بگیریم . هر بسیجی با دست بند و پیراهن سبز در سیزده آبان به مخالفین حاضر در صحنه صد چندان روحیه می دهد زیرا یا انکه سبز پوشیده از ماست و به ما پیوسته و یا مخالفیست که تسلیم عظمت ما شده و با رنگ سبزش در برابر ما سر تسلیم فرو اورده است .
باور کنید هیچ چیز نمیتوانست به طرح ماندن در خیابان در 13  آبان به اندازه این کار خبرگزاری فارس کمک کند .
امیدوارم کاری که شروع کردند را نیمه کاره رها نکنند .
خبر را به نقل از خبرگزاری فارس  بخوانید تا در ادامه همین تاپیک در مورد اینکه این حرکت حکومت تا چه اندازه می تواند به نفع جنبش سبز باشد صحبت کنیم .

"جنبش سبز علوی " اعلام موجودیت کرد


https://www.farsnews.net/newstext.php?nn=8808100183


به گزارش خبرگزاری فارس، در اطلاعیه این جنبش با اشاره به جایگاه رنگ سبز در ساختار تاریخی و دینی تشیع، از برخی سوء استفاده ها و مصادره این نماد توسط گروه های سیاسی انتقاد کرده و به مناسبت نزدیکی به ایام پربرکت عید غدیر، از عموم مردم متدین خواسته است تا با استفاده از این رنگ، اجازه سوء استفاده و مصادره این نماد مذهبی توسط گروه های سیاسی را بگیرند.

متن کامل اطلاعیه منتشر شده از سوی این جنبش به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

"الم تر کیف ضرب الله مثلاً کلمة طیبه کشجرة طیبه اصلها ثابت و فرعها فی‌السماء

توتی اکلها کل حین باذن ربها و یضرب‌الله الامثال للناس لعلهم یتذکرون

و مثل کلمة خبیثه کشجرة خبیثة اجتثت من فوق الارض مالها من قرار

یثبت‌الله الذین امنوا بالقول الثابت فی الحیوه الدنیا و فی‌الاخره و یضل‌الله الظالمین و یفعل‌الله ما یشاء‌ "

سوره مبارکه ابراهیم آیات 27-24

مردم متدین علوی و فاطمی ایران اسلامی

دل و جان سرزمین ولایت مدار ایران اسلامی، قرن‌های متمادی است که به نور ایمان و دلدادگی به مکتب سبز علوی و سرخ حسینی روشن و منور است. افتخار ایرانیان غیور و با شرف، پذیرایی جانانه از آیین جاودانه و راهگشای اسلام عزیز و آغوش گشودن صمیمانه به معرفت ناب و بی‌پیرایه ولایت اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام بوده است. چنانچه جای جای این خطه نورانی و سبز، مزین به قدوم فرزندان و سلاله پاک نبوی و علوی بوده و پناهگاه جاودانه سادات و فرزندان منزه و آراسته علوی و فاطمی بوده است.

در طول این سالیان مملو از شور و دلدادگی، رنگ غیرت آفرین ، دشمن ستیز و مظلوم نواز "سبز " به عنوان نمادی از مکتب پرتوافکن تشیع و شاخصی در تکریم و تعظیم مکتب آزاده پرور حضرت علی بن ابیطالب علیه و علی ابناءه المعصومین افضل صلوات المصلین در میان مردم مشهور بوده است.

هنوز پیشگامی روحانیت و سادات جلیل القدر شیعه علوی در روند پیروزی و راهبری انقلاب شکوهمند اسلامی از اذهان محو نشده است. اقتدای مردم ولایت مدار ایران به زعامت مرجع عالیقدر و ولی فقیه زمان حضرت آیت الله العظمی امام خمینی (قدس الله نفسه الزکیه) و تبعیت بی‌پیرایه آنان از سید و سلاله پاک زهرای مرضیه، فرزانه دوران، حکیم صبور و فقیه بصیر زمان مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای (ادام الله ظله العالی) نمونه‌ای از پیشتازی سبز علوی و ولایت مداری سادات علوی میان امت و امام در سه دهه اخیر بوده است.

چنانچه آذین بستن پیشانی رزمندگان علوی به سربندهای سبز "یا زهرا "، "یا حسین شهید "، "یاعلی‌بن ابیطالب "، " یا قمر بنی هاشم " در دوران دفاع مقدس ملت ایران و عطر دل‌انگیز

پارچه‌های متبرک سبز ضریح علی بن موسی الرضا (ع) در سجاده‌های عبادت زلال بندگان خالص پروردگار، خود حکایت ازدر هم آمیختگی رنگ و محتوای سبز در سلوک معرفتی غیور مردان این سرزمین دارد.

امت علوی و ولایی ایران

همانگونه که مستحضرید چندی است به مدد برخی فعالیت‌های سیاسی و حزبی خاص که مع‌الاسف مورد تعرض و بهره‌برداری دشمنان این مرز و بوم علوی و مهدوی نیز قرار گرفته است، رنگ مکتبی و سبز علوی به مصادره دغل بازان و سیاست پیشگان مرتبط با اجانب درآمده است.

متاسفانه دشمنان در شبیخونی نیرنگ آمیز با هتک حرمت این نماد دینی و فرهنگی، ‌به محتوای آن نیز جسارت روا داشته اند. برخی نیز با سوء استفاده‌ از این رنگ و نماد متعلق به سادات و روحانیت به بهانه بازی‌های سیاسی، تقدس آن را نشانه گرفته و حرمت آن را با مصادره به مطلوب و انحصاری ساختن آن در فعالیت‌های خویش لکه‌دار ساخته‌اند.

از این رو است که حرکت مکتبی و مردمی "جنبش سبز علوی " در خیزشی عمومی و فراگیر علیه انحصاری ساختن این رنگ با مسمای ناب علوی و حفظ سیادت و قداست رنگ سبز اعلام موجودیت کرده و در اولین بیانیه خویش با تبریک حلول ایام فرخنده میلاد سبز امام رئوف و عطوف، حضرت علی بن موسی‌الرضا علیه آلاف التحیه و الثناء از عموم ملت ولایی و آسمانی ایران عزیز دعوت می‌نماید که به مناسبت در پیش بودن ایام مبارک عید سعید امامت و ولایت، عید الله الاکبر، روز اکمال دین و اتمام نعمت و انتصاب شریف حضرت مولی ‌الموحدین امیر المومنین علی بن ابیطالب علیه الصلاة و السلام به ولایت مطلقه الهی و عید سادات وفرزندان جلیل القدر امام علی بن ابیطالب (ع) با ترویج و استفاده از این نماد متبرک، رنگ مقدس "سبز " را به مامن خویش بازگردانده و گامی تاریخی در جهت اثبات ولایت مداری و علوی محوری خویش بردارند.

در این زمینه ستاد "جنبش سبز علوی " از عموم امت ایران می‌خواهد که:

1- "جنبش سبز علوی " که متشکل از سادات، معتقدین و دل سوختگان مکتب تعالی بخش تشیع ناب علوی است از عموم محبین و معتقدین به ولایت امیرالمومنین امام علی بن ابیطالب علیه الاسلام می‌خواهد که با تمسک به "قبة الخضراء " و گنبد سبز نبوی صلی الله علیه و آله و سلم از این پس و به خصوص در مراسم مذهبی در پیش رو همچون عیدین سعیدین قربان و غدیر خم و نیز محرم و صفر سالار شهیدان کربلا حضرت ابی‌عبدالله الحسین علیه‌ السلام با تظاهر و بر تن کردن لباس‌ها، شال‌ها و پرچم‌‌های مزین به این نماد مقدس سبز در مجامع عمومی و مذهبی همچون مساجد، تکایا، حسینیه‌ها، مدارس، ‌دانشگاه‌ها، خیابانها، حوزه‌های علمیه، مجامع کارگری و کشاورزی، صنعتی و تجاری، بازار، جشن‌ها و میهمانی‌ها و محیط فعالیت‌ ورزشی، پژوهشی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، محیط کار و کسب رزق حلال و ... حاضر شده و اوج دلدادگی و صفای خویش، ولایت مداری، فراگیری و دلبستگی به مکتب سبز علوی خویش را به نمایش گذارند.

2- از عموم هم میهنان عزیز درخواست داریم که در ایام متبرک پیش رو به خصوص عید بزرگ سادات علوی - عید غدیر خم - با آویختن پرچم سبز رنگ و مزین به نام مطهر ائمه طاهرین علیهم السلام بر سر در منازل ، مغازه‌‌ها و محیط‌‌های در اختیار خود، افتخار خویش در زنده نگاه داشتن نمادهای مذهبی و محترم و نیز اعتراض خود به سوء استفاده ازنمادهای دینی و مکتبی در بازی‌های سیاسی و حزبی را اعلام نمایند.

3- استفاده گسترده از رنگ سبز می‌تواند در قالب‌های گوناگون همچون چراغانی با نور افشان‌های سبز، نصب تابلوها و تراکت‌های مزین به این رنگ و عکس گنبد مطهر پیامبر اعظم (ص) و ائمه‌ هدی علیهم السلام در تمامی نقاط شهرها، روستاها و حتی محیط‌های تفریحی سالم صورت گیرد.

4- همچنین به رسم احترام و ادب و تعظیم این ایام بزرگ، سادات جلیل القدر علوی می‌توانند هدیه‌هایی شامل شال و سربند سبز و یا سایر اقلام سبز رنگ به میهمانان عالیقدر خویش اهدا نمایند.

5- ستاد "جنبش سبز علوی " از تمامی دل‌ سوختگان و پیروان و رهروان مکتب امیر‌المومنین (ع) درخواست می‌نماید که برای ثبت این حرکت مردمی و فراگیر با صرف بخشی از دارایی خود در خرید اقلام تبلیغاتی سبز رنگ در جمع محبین اهلیت علیهم السلام در هر هیئت، مجلس و مراسم در روستاها و شهرهای کشور، زکات مال خویش را پرداخته و به پیشبرد این جنبش مکتبی یاری رسانند.

6- همچنین ستاد خودجوش و مردمی "جنبش سبز علوی " از عموم مراجع معظم تقلید و روحانیت معظم، نخبگان، اساتید حوزه و دانشگاه، جوانان، بانوان، ورزشکاران، هنرمندان، کسبه، کارگران، کشاورزان، صنعتگران، طلاب، دانشجویان، دانش‌آموزان و سایر اقشار و صنوف کشور می‌خواهد که ضمن ترویج هرگونه ایده سبز علوی به فراگیر سازی این جنبش علوی و الهی در هر کوی و برزن کشوراهتمام ورزیده و با تشکیل ستادهای خودجوش مردمی رسالت الهی و مکتبی خویش در تبلیغ درست مکتب نورانی بخش اسلام و تشیع را اجرایی نمایند.

7- منازل، مساجد، اتومبیل‌ها، میادین عمومی و ورزشی، بیمارستان‌ها، مراکز بهزیستی و حمایتی و ... می‌توانند ضمن شادی آفرینی در دل محبین اهل بیت عصمت و طهارت و ابوالائمه امیر المومنین علی(ع) به ترویج روح عدالت گستری، ظلم ستیزی، ولایت مداری و ستیزی علوی اهتمام ورزند.

8- ستاد "جنبش سبز علوی " همچنین با اعلام تاسیس پایگاه اطلاع رسانی "جنبش سبز علوی " به نشانی اینترنتی https://www.jsanews.ir
از تمامی فعالین مکتبی و ولایی محیط‌های اینترنتی و مجازی درخواست می‌کند با انتشار ایده‌های سبز این جنبش و هر آنچه در این مسیر به اذهان خویش خطور می‌کند به تعمیق بخشی پایه‌های فکری سادات و معتقدین جنبش سبز علوی کمک و یاری رسانند.

9- حضور دسته جمعی مردم با رنگ سبز در خیابان‌ها، میادین و جشن‌های اعیاد پیش رو به عنوان سمبلی از شروع حرکت "جنبش سبز علوی " به شمار رفته و حرکت این جنبش به مدد الهی در محرم و صفر و ما بعد آن نیز ادامه خواهد یافت.

10- "جنش سبز علوی " معتقد است مکتب 1400 ساله تشیع به مثابه کلمه طیبه و شجره سبز و بارور طوبی ریشه درمحکمات و سر بر آسمان دارد و با دست‌اندازی بیگانگان که به مثابه شجره پلید و خبیثی‌اند که نه ریشه‌ای دارند و نه بر و ثمری ، اندک تزلزلی در ادامه مسیر سبز علوی ملت ایران و معتقدات آنان بروز و ظهور نخواهد یافت و خداوند بر هر امری قادر و توانا است.

والسلام علی من اتبع الهدی
ستاد جنبش سبز علوی


جنبش سبز علوی در برابر جنبش سبز اعتراضی

رادیو دویچه وله : خبرگزاری فارس خبر از تشکیل گروهی با نام «جنبش سبز علوی» داد. این گروه که هیچ نامی از اعضای آن ذکر نشده هدف خود را جلوگیری از سوءاستفاده برخی گروه‌های سیاسی از ’’رنگ سبز علوی‘‘ عنوان کرده است تشکلی با نام «جنبش سبز علوی» طی بیانیه‌ای به مناسبت نزدیک شدن به عید غدیر از عموم مردم خواسته تا با استفاده از رنگ سبز «جلوی سوءاستفاده و مصادره این نماد مذهبی توسط گروه‌های سیاسی را بگیرند».

 

در این بیانیه هیچ نامی از اعضای اولیه این تشکل ذکر نشده است. همچنین بر این نکته تاکید شده که رنگ سبز رنگ تشیع است که «به مصادره دغل‌بازان و سیاست‌پیشگان مرتبط با اجانب درآمده است».

 

نویسندگان این بیانیه از مردم خواسته‌اند تا «رنگ مقدس سبز را به مأمن خویش بازگردانده و گامی تاریخی در جهت اثبات ولایت‌مداری و علوی محوری خویش بردارند».

 

برخی از راهکارهایی که اعضای تشکل سبز علوی به مردم پیشنهاد کرده‌اند به شرح زیر است: تظاهر و بر تن کردن لباس‌ها، شال‌ها و پرچم‌های مزین به نماد سبز در مجامع عمومی و مذهبی، آویختن پرچم سبز رنگ مزین به نام ائمه، استفاده گسترده از رنگ سبز در قالب چراغانی، نصب تابلوها و تراکت‌های مزین به این رنگ  و حضور دسته‌جمعی مردم با رنگ سبز در خیابان‌ها، میادین و جشن‌های اعیاد پیش رو.

 

چگونه رنگ سبز وارد اعتراضات شد

 

 قبل از برگزاری دهمین دور انتخابات ریاست جمهوری، میرحسین موسوی نامزد اصلاح‌طلب، رنگ سبز را به عنوان رنگ تبلیغاتی خود انتخاب کرد. پس از پایان انتخابات و اعلام نتایج آن، معترضان به نتایج انتخابات، این رنگ را به عنوان رنگ اعتراض خود برگزیدند. این در حالی است که بسیاری از معترضان، طرفداران موسوی نبودند. حتی در میان آنها کسانی بودند که اصلا رای نداده بودند اما هم‌اکنون رنگ سبز به عنوان رنگ اعتراضی گروهی از مردم ایران شناخته می‌شود.

 

«راه سبز امید» نامی است که میرحسین موسوی برای تشکل خود پس از انتخابات گذاشته است. این جبهه بنا دارد در چارچوب نظام جمهوری اسلامی، برای تغییر روند کنونی اقدام کند.

 

«جنبش سبز» نیز نامی است که معترضان به وضعیت کنونی حکومت در ایران برای حرکت خود برگزیده‌اند.

 

در چنین شرایطی «جنبش سبز علوی» اعلام موجودیت کرده است. عبدالرضا تاجیک، دبیر سرویس سیاسی روزنامه توقیف‌شده "شرق"، می‌گوید، استفاده از اسامی مشابه و گاه یکسان توسط جناح اصول‌گرا سابقه‌ای طولانی دارد: «از ابتدای انقلاب و شاید اگر نخواهیم خیلی تاریخی بحث کنیم، ولی همیشه وجود داشته است. مثلا بحث دفتر تحکیم را داریم که الان دو تشکل با دو گرایش فکری متفاوت به همین نام وجود دارند. برخی از جریانات دانشجویی را داریم که همنام هستند. حتی رسانه‌های همنام را ایجاد کرده‌اند. مثلاً ما مجله‌ی "ایران فردا" را داشتیم که خب طبیعتاً به عنوان کسانی که طرفدار آقای مهندس سحابی بودند، به عنوان "ایران فردایی‌ها" شناخته می‌شدند. در همان زمان ما می‌بینیم که گروهی به نام "ایران فردا" هم اعلام موجودیت می‌کند. گروههای سیاسی همنام را ایجاد کردند. در انتخابات مجلس پنجم یا ششم، اگر اشتباه نکنم، ما گروه همنام داشتیم. همیشه وجود داشته است.»

 

این ناظر سیاسی اما معتقد است که ایجاد تشکل‌های هم‌نام، جز سردرگم کردن افراد، ضربه دیگری نمی‌تواند وارد کند. وی می‌گوید: « اینها سعی می‌کنند با این کار یک مقدار ذهنیت جامعه را مشوش کنند. اسامی متشابه که می‌آید، یک مقدار افراد به خطا می‌افتند و این ضربه را می‌زند. ولی موفق نبوده‌اند. یعنی گروه‌های همنام نتوانستند جایگزین گروه‌های قبلی بشوند، مگر اینکه فشارهای بیرونی، آن گروه اصلی را محدود کرده یا از بین برده باشد.»

 

با رنگ سبز به خیابان‌ها بیایید!

 

«جنبش سبز علوی» در بیانیه خود از مردم دعوت کرده تا در مراسم و اعیاد پیش رو با رنگ سبز در خیابان‌ها و میادین حاضر شوند. این در حالی است که طرفداران جنبش سبز از روز قدس امسال اعلام کردند که از این پس در هر فرصتی در خیابان‌ها حاضر خواهند شد و به اعتراضات خود ادامه خواهند داد. پس از روز قدس قرار است طرفداران این جنبش در روز ۱۳ آبان نیز با نمادهای سبز در خیابان‌ها راهپیمایی کنند.

 

گویا بناست از این پس طرفداران حاکمیت کنونی نیز به بهانه اعیاد مذهبی با استفاده از نماد سبز به خیابان‌ها بیایند. آیا رنگ سبز آن گونه که در شهرهای بزرگ به عنوان رنگ اعتراض شناخته شده، در شهرستان‌های کوچک نیز شناخته شده است؟ آیا استفاده از رنگ سبز توسط جناح اصولگرا نمی‌تواند منجر به سردرگمی مردم شهرهای کوچک و روستاها شود؟

 

تاجیک در این مورد می‌گوید: «الان در شرایطی که ما در ایران قرار داریم، وضعیت به گونه‌ای است که رنگ سبز نماد معترضین به ساختار سیاسی و روند کنونی است و هرجا شما رنگ سبز را می‌بینید، مشخص است که این گروه به ساختار سیاسی معترض هستند. در شهرهای کوچک هم رنگ سبز به عنوان نماد معترضان به ساختار سیاسی و بخصوص معترضان به نتیجه‌ی انتخابات است. حتی در برخی از روستاها این مشاهده شده است. البته گفتم بحث تاریخی و مبحث نماد تشیع را هم نباید فراموش کرد. ولی در حال حاضر با توجه به گفتمان غالبی که در عرصه‌ی سیاسی هست، من فکر می‌کنم حتی در شهرهای مختلف هم نماد سبز به عنوان نماد معترضان به ساختار سیاسی باشد.»

 

این روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب می‌گوید، حتی اگر قصد بنیان‌گذاران جبهه سبز علوی، مصادره به مطلوب رنگ سبز باشد، باز هم موفق نخواهند شد: «می‌خواهم به این نتیجه برسم که رنگ سبز و این حرکتی که در حال حاضر دارد انجام می‌شود، یک پیشینه دارد و مشخص است که از طرف چه فرد و چه ستادی به عنوان پیشنهاد به مردم ارائه شده و در بدنه‌ی اجتماعی هم پذیرفته شده است. این آقایان با این کار می‌خواهند مصادره به مطلوب کنند، ولی تجربه نشان داده است که این عمل اتفاق نمی‌افتد و اگرهم چنین کاری را انجام بدهند، باز به نفع جنبش سبز واقعی و همان معترضان به ساختار است.»

 

پیش‌بینی می‌شود که در روزهای خاصی مانند ۱۳ آبان، ۲۲ بهمن یا اعیاد مذهبی این دو حرکت "سبز" در برابر یکدیگر صف‌آرایی خواهند کرد.


فرمان مصادره رنگ سبز صادر شد

جنبش راه سبز : خبرگزاری فارس روز یکشنبه دهم آبان ماه با انتشار بیانیه ای از اعلام موجودیت تشکلی با نام جنبش سبز علوی خبر داده است. این تشکل که هویت آن مجهول است هدف خود را مقابله با سوء استفاده و مصادره رنگ سبز توسط برخی گروه های سیاسی اعلام کرده و خبر داده است که به طور گسترده از این رنگ در تمامی نقاط شهرها، روستاها و حتی محیط های تفریحی سالم استفاده خواهد کرد. رنگ سبز سیدی که نماد کمپین میرحسین موسوی پیش از انتخابات ریاست جمهوری بود، پس از وقایع انتخاباتی به نماد گسترده همه معترضان تبدیل شد و در سراسر دنیا اعتراضات مردم ایران با نام جنبش سبز شناخته شد. میرحسین موسوی نیز مدت ها پس از آن که استفاده از نماد سبز به صورت خودجوش توسط اقشار مختلف مردم صورت می گرفت از راه افتادن شبکه فراگیری با نام راه سبز امید برای پیگیری خواسته های اعتراضی خبر داد.

 

اطلاعی از هویت تشکل جنبش سبز علوی در دست نیست و این تشکل تنها  توضیح داده که  متشکل از سادات، معتقدین و دل سوختگان مکتب تعالی بخش تشیع ناب علوی است.  این تشکل آدرس تارنمای اینرتنتی خود را نیز اعلام کرده اما در این تارنما نیز به جز متن بیانیه هیچ اطلاعات دیگری درباره این تشکل وجود ندارد. در بیانیه تشکل تازه تاسیس جنبش سبز علوی  گفته شده که  در مراسم مذهبی پیش رو به طور گسترده از نمادهای سبز استفاده خواهد شد.  این تشکل از مردم خواسته که  با تظاهر و بر تن کردن لباس‌ها، شال‌ها و پرچم‌‌های مزین به این نماد مقدس سبز در مجامع عمومی و مذهبی همچون مساجد، تکایا، حسینیه‌ها، مدارس، ‌دانشگاه‌ها، خیابانها، حوزه‌های علمیه، مجامع کارگری و کشاورزی، صنعتی و تجاری، بازار، جشن‌ها و میهمانی‌ها و محیط فعالیت‌ ورزشی، پژوهشی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، محیط کار و کسب رزق حلال و ... حاضر شوند. این در حالی است که گزارش های متعددی از سطح شهر تهران و دیگر شهرهای بزرگ ایران در دست است که حکایت از برخورد نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی با استفاده کنندگان از رنگ سبز دارد.  سپاه پاسداران نیز در بیانیه ای که پیش از مراسم روز قدس امسال منتشر کرد هشدار داده بود که  با حاملان نمادهای رنگی مقابله خواهد کرد. مقامات سپاه پاسداران پیش از این نیز بارها علیه آن چه انقلاب مخملی سبز رنگ در ایران می خواندند هشدار داده بودند. ادارات مختلف وزارت آموزش و پرورش نیز در بخشنامه ای که روزهای نخستین مهرماه منتشر شد استفاده از تجهیزات و ملزومات لباس به رنگ سبز در کلیه مدارس و ادارات دولتی را ممنوع کردند. گفته می شود که  دانشگاه علامه طباطبایی نیز استفاده از هر نوع رنگ سبز را در پوشش دانشجویان ممنوع کرده است و هشدار داده که با افرادی که چنین پوششی دارند برخورد می شود.

یک کارشناس سیاسی در این زمینه به خبرنگار جرس می گوید: واضح است که حکومت جمهوری اسلامی قصد دارد با راه اندازی چنین تشکل مجهول الهویه ای  جنبش سبز را مصادره به مطلوب کند و نشان دهد که  استفاده گسترده از نمادهای سبز نه به عنوان یک حرکت اعتراضی بلکه در راستای حمایت از حکومت است.  محمود احمدی نژاد  در روز یکشنبه ۲۴ خرداد ماه سال جاری در حالی که متهم به تقلب در نتایج انتخابات بود در میدان ولیعصر تهران حاضر شد و  شال سبزی را بر گردن انداخت. او گفت:  آنهایی که می گویند من خرافه پرست هستم خودشان اینجوری هستند و شال سبز گردن می کنند و خودشان را به ائمه نسبت می دهند.


من اینجا افتخار می کنم که به شما بگویم من فرزند پیامبر هستم ...تلاش های حکومت برای مصادره جریان های سیاسی  محدود به راه اندازی تشکل جنبش سبز علوی نیست و پیش از این نیز سابقه دارد. تنها چند هفته مانده به انتخابات ریاست جمهوری دهم، یک سایت طرفدار محمود احمدی نژاد با نام تابناک راه اندازی شد.  این در حالی است که سایت اصلی تابناک که وابسته به محسن رضایی است یکی از پربیننده ترین سایت های خبری ایران  به شمار می رود. محمود احمدی نژاد در تبلیغات انتخاباتی خود به طور گسترده از سرود یار دبستانی من استفاده کرد. سرودی که به عنوان نماد جنبش دانشجویی و اصلاح طلبان در ایران جای افتاده است. به عنوان موردی قدیمی تر درباره مصادره جریان های سیاسی می توان به دفتر تحکیم وحدت اشاره کرد.  در سال ۱۳۸۱ با هدایت مخالفان اصلاحات و بسیج دانشجویی دانشگاه های رشت، شیراز و شاهرود اعلام شد که شورای مرکزی جدیدی برای دفتر تحکیم وحدت انتخاب شده است. پس از آن بود که دفتر تحکیم وحدت به دو شاخه طرفدار حکومت با نام طیف شیراز یا اقلیت و شاخه اصلاح طلب با نام طیف علامه یا اکثریت تقسیم شد.

kamia1 - المان - کلن
هههههه- ترس برادر مرگ
دوشنبه 11 آبان 1388

dkdk - دانمارک - اسلیس
حالا اگر موسوی و کروبی بخواهند طرفداران خودشان را به رخ دولت بکشند و بخاطر متصرف شدن رنگ سبز از طرف دولت و حامیانشان باید طی بیانیه ای موج سبز را به احترام خونهای ریخته شده و خون بانوی ازاده ندا برنگ قرمز تغییر بدهند چرا که از سبز پوشیدن از این به بعد دولت سبزها را حامیان خود مینامد.این رنگ تنها یک سنبل است بنابراین میتواند قرمز و برنگ خونهای عزیزانی چون ندا و سهراب و .....باشد.امیدوارم موسوی و کروبی این زکاوت را داشته باشند که دولت نتواند بسود خودش از رنگ سبز بهره برداری کند.
دوشنبه 11 آبان 1388

albalooo - ایران - تهران
خاک تو سر تون کنند درختها رو هم اگر فطع کنید فقط ما سبزیم سبز سبز سبز خاک تو سرت خامنه ای
دوشنبه 11 آبان 1388

sabzrokh - هند - بمبی
وقتی شورت جنبش لجنی رو کشیدیم رو سر ا.ن , میفهمه با مردم نباید شوخی کرد...
دوشنبه 11 آبان 1388

zaer79 - ایران - تهران
حالا حتما خواهید دید که رنگ سبز ما ایرانی هابیشتره یا رنگ سبز شما اجنبی ها. البته شما اینقدر پررو هستید که از الان یه جواب و یه دروغ براش درست کردید یا میگید فتوشاپیه یا میگید اینا همه پاسدار و بسیجی ان یا یه دروغ و بهانه دیگه . راستی تا کی می خواهید ملت ایران رو انکار کنید؟؟؟
دوشنبه 11 آبان 1388

Atheist-0 - کانادا - ونکوور
فقط یک سناریو را میشود از این خبر حدث زد و ان اینست که در روز 13 ابان وقتی مزدوران در حال فرار هستند شناخته نشوند تا خود را بجای امنی برسانند.
دوشنبه 11 آبان 1388

mohsen6730 - ایران - قزوین
بچه ها من باز میترسم یه جوون بدبخت اینجا فدا کارای اینا بشه ما که تهران نیستیم اما تهرانیا مراقب خودتون باشید.میگن بد جوری بگیر بگیر می خواد بشه
دوشنبه 11 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
هه هه هه . پس فکر کردید جنبش سبز اعتراضی ما چیه؟ خود میرحسین گفت رنگ سبز رو از روی پرچم سبز اهل بیت (ع) انتخاب کرده. چون فهمیدند اکثریت اعضای جنبش سبز مذهبی ها هستند به خیال خودشان میخواهند جنبش را دچار تفرقه کنند. اینها معاویه های هزاره سوم هستند. ((جنبش سبز علوی)) درست مثل قرآن های سر نیزه سربازان معاویه هست. تا وقتی قرآن ناطق (میرحسین موسوی) هست کسی به این قرآنهای سر نیزه توجه نمیکنه.
دوشنبه 11 آبان 1388

khodekhodeshe - بلژیک - انت ورپ
مرده شور اون جنبش علوی و مهدویتونو با هم ببره بدبختا.این از اون ننگهایی هست که با این رنگا پاک نمیشه.
دوشنبه 11 آبان 1388

$persian$ - ایران - تهران
غلط زیادیه
دوشنبه 11 آبان 1388

irany awareh - سوید - استگهلم
خال محبوبان سیاه و دانه فلفل سیاه--هر دو حان سوزند اما این کحا و ان کحا. اگر پشت رنگ سبز سهله پشت کوه قاف هم پنهان بشید باز هم دیکتاتورید و رو به انزوال.
دوشنبه 11 آبان 1388

123 - ایران - تهران
نهضت سبز ایران باخون قرمز ندا وهمسفرانشراهانش رنگین شده قابل مصادره نیست .اا
دوشنبه 11 آبان 1388

parandeh_shargh - ایران - کرمان
بابا این عقل کل کار مردم رو راحت کرد از این به بعد هرموقع تو تظاهرات گرفتنتون بگید ما جنبش سبز علو ی هستیم لووووووول
دوشنبه 11 آبان 1388

damst2005 - ایران - تهران
اصلاً بحث مصادره و این حرفها نیست . پشت پرده این اقدام این است که می خواهند رنگ سبز را به عنوان نماد طرفداران حکومت جا بزنند و از این به بعد در هر تجمع و راهپیمایی مثل سیزده آبان که طرفداران جنبش سبز حضور پیدا می کنند آنها هم حاضر شوند تا مرز دو طرف مشخص نشود و همه فکر کنند سبزپوشها طرفداران حکومت هستند. با این کار ظاهراً می خواهند کاری کنند که رنگ سبز در دید دیگران به عنوان نماد طرفداری از حکومت جا بیفتد تا اقدامات جنبش سبز را خنثی کنند. به نظر من بهتر است اگر انها چنین کاری کردند طرفداران جنبش سبز تغییری در لباس و نماد خود بدهند تا رنگ سبزها از هم مشخص شود مثلا آرمی یا چیزی به لباسها و پارچه های خود اضافه کنند مثل عکس موسوی یا کروبی یا یک نماد مثل ندا آقا سلطان . با این کار این توطئه هم خنثی خواهد شد انشا الله. دوستانی که با این نظر موافق هستند از این پس آن را در بین هواداران منتشر کنند تا در اقدامی هماهنگ به این هدف نائل شویم
دوشنبه 11 آبان 1388

kiya - ایران - ساوه
بادرود:. حکومت می خواهد با این حرکت مانعی بر سر راه جنبش سبز ایجاد کند ولی مردم عزم خود را جزم کردند تا ریشه این حکومت آخوندیسم را بخشکانند . مردم همچنان امیدوار باشید. 13 آبان را به کابوسی برای رژیم تبدیل کنیم. به امید جمهوری ایرانی.
دوشنبه 11 آبان 1388

مهرتابان - ایران - تهران
mohsen6730 - ایران - قزوین دوستخوبم از چی میترسی روز قدس بااون همه ترسوندن مردم میلیونی امدند و شجاعانه آزادی ایران و ایرانی رو فریاد زدند پس 13 آبان هم می آییم تا به کسانی که کشتند و شکنجه و تجاوز کردند و 30 سال به نام دین هم به مملکت خیانت کردند و هم به دین و هم به مردم نشان بدهیم دوره قلدری و جنایت سر آمده .به شما عزیز ایرانی هم پیشنهاد میکنم اگر در شهرتان خفقان است با دوستان همفکرتان در اطراف دانشگاه قزوین تجمع کنید ***دیگر برای ترسیدن فرصت نداریم امروز ایرانی شجاعتر از همیشه حقش را فریاد میزند.***
دوشنبه 11 آبان 1388

bahram55 - نروژ - ریوان
گیرم که رنگ خود سبز نمودی باقلب سیاهت چه میکنی. این دغل های روباه صفت از که به ارث برده اند این تغییر رنگ بوقلمونی را......به 1400 سال پیش برگردید و در سوره های مکی و مدنی جواب را ببینید.جنبش سبز حلبی اخرین تیر در ترکش جمبولی اسهالی . ساعت سرخ جنبش سبز تا ابد می طپد.پاینده باد ایران سبز.
دوشنبه 11 آبان 1388

kaveh52 - ایران - تهران
واقعا این محمود صبورچیان و طرفدارانش یک مشت آدم بزرگسال با اخلاقهای بچه گانه هستند . نمی دونیم گریه کنیم یا بخندیم که همچین کسانی بر ما حکومت می کنند
دوشنبه 11 آبان 1388

farid ario - ایران - تهران
خدایا شکرت که دشمنان ما را از احمق ها قرار داده ای.....زنده باد ایران سبز
دوشنبه 11 آبان 1388

انسانیت - ایران - تهران
به یاد جمله معروف گاندی افتادم که گفت:«ابتدا شما را نادیده میگیرند بعد به شما میخندند بعد با شما مبارزه میکنند بعد پیروز میشوید».
دوشنبه 11 آبان 1388

artosh - ایران - تهران
خیلی خوشحال کننده است. حکومتیان هم دارن به جنبش سبز میپیوندند. اول لباسشان سبز میشود و طولی نخواهد گذشت که تفکرشان هم سبز خواهد شد و خود خامنه ای را سرنگون خواهند کرد. زنده باد جنبش صلح طلب سبز ایرانی که سنگدلترین دشمنان خود را نیز رام میکند. زنده باد ایرانیه سبز و سبز اندیش.
دوشنبه 11 آبان 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
اسمش را بگذارند جنبش سبز ا.ن.ی بهتر است . طزفداران ا.ن بیشتر کیف می کنند!!
دوشنبه 11 آبان 1388

shiva_v - ایران - شیراز
احتمالاً کسی که همچین فکری کرده در روز 7 آبان ماه تکرار کامل سریال امام رضا رو از شبکه 1 دیده و با الهام گرفتن از صحنه ای که موج عظیم علویان بدون ترس وارد مرو میشدند و حکومت عباسی نمیتوانست کاری را انجام دهد و مردم هم برای کمک به این موج همه لباس سبز بر تن کردند که ماموران حکومتی نتوانند با انها در گیر شوند .این فکر به کاه پوکش خطور کرده و میخواسته از این ترفند به نفع حکومت جلاد اسلامی استفاده کند.
دوشنبه 11 آبان 1388

parviz1 - انگلستان - کترینگ
شعارهای 13آبان و یا روزهای بعد را چطور میخوان به نفع رژیم اسهال گدا علی و دولت ان نژاد درست کنند؟!!!!!!دیوار نویسی و دانشگله ها و مدارس و یا وقتی ان نژاد میره نمایش ملی نشون بده و ملت مرگ بر دیکتاتور و دولت کودتا استعفا و یا خون نداها و سهرابها و تجاوزات در زندانها و دزدیها و مدارک 30سال جنایت و غارت و.....را چه کار میکنن.قیافه نکبت و کریح مزدوران و بوی تعفن این مزدورها را هم با این چرندیات میتونن درست کنند؟!!!!!!!!
دوشنبه 11 آبان 1388

poriyaye_vali - قطر - دوحه
بر علیه غلطه... علیه یعنی بر علیه
دوشنبه 11 آبان 1388

pejvakkkk - ایران - بیرجند
احمق بی شعور الانم همینجوریه سادات، معتقدین و دل سوختگان مکتب تعالی بخش تشیع ناب علوی همونائی ان که حالشون از این بوزینه و رئیسش به هم میخوره
سه‌شنبه 12 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.