نبش قبر، رازگشای مرگ مشکوک کشتی گیر ایرانی در آلمان

نبش قبر، رازگشای مرگ مشکوک کشتی گیر ایرانی در آلمان

پرونده مرگ مشکوک یک کشتی گیر ایرانی در کشور آلمان پس از گذشت 9 ماه از وقوع حادثه در دادسرای جنایی تهران به جریان افتاد و دستور نبش قبر، انتقال جسد و ارسال پرونده به ایران صادر شد. به گزارش خبرنگار ما زن و مرد میانسالی که عزادار فرزند 21ساله شان به نام مهرداد بودند با مراجعه به شعبه اول دادسرای جنایی طی شکایتی خواستار پیگیری علت مرگ پسرشان شدند و یک دختر جوان را به عنوان مظنون به قتل معرفی کردند.

مهرداد و خانواده اش از سال ها قبل به آلمان مهاجرت کرده و در شهر اسن ساکن بودند. پسر ایرانی که علاقه زیادی به ورزش داشت همزمان با تحصیل در دانشگاه به صورت حرفه یی وارد دنیای کشتی شد و به عضویت یک تیم هم درآمد. مهرداد در این اثنا با دختری ایرانی که او نیز مقیم شهر اسن بود، آشنا و به وی علاقه مند شد. زندگی پسر جوان بر مدار موفقیت می چرخید تا اینکه روز 22 بهمن سال گذشته در حالی که برف سنگینی باریده و هوا به شدت سرد بود مهرداد به خانه نامزدش رفت. سه ساعت بعد یکی از دوستان پسر ایرانی با پدر وی تماس گرفت و از مرگ مهرداد خبر داد. این اتفاق بسیار ناگهانی و تکان دهنده بود و زمانی مشکوک به نظر رسید که پلیس مقداری قرص را کنار جنازه پیدا کرد. از آن به بعد پدر و مادر مهرداد خواستار تحقیق درباره علت مرگ فرزندشان شدند اما کارآگاهان جنایی اسن فوت پسر کشتی گیر را خودکشی قلمداد و اعلام کردند نیاز به تفحص های بیشتر وجود ندارد. والدین مهرداد نمی توانستند فرضیه خودکشی را باور کنند به همین خاطر بر خواسته خود پافشاری کردند ولی به نتیجه یی نرسیدند و جسد دفن و پرونده مختومه شد. اولیا ی دم متوفی که همچنان مرگ مهرداد را مرموز می دانستند و عقیده داشتند پسرشان مورد سوءقصد قرار گرفته و کشته شده است وقتی در آلمان همه درها را به روی خودشان بسته دیدند چمدان شان را بستند تا با بازگشت به کشور از طریق دستگاه قضایی ایران موضوع را دنبال کنند. والدین مهرداد پس از تنظیم شکوائیه به محمدحسین شاملو - بازپرس ویژه قتل - توضیحاتی دادند و خاطرنشان کردند؛ پسرمان در زندگی بسیار موفق و جوانی باروحیه و شاداب بود و هیچ مشکل بزرگی نداشت که بخواهد به خاطر آن به زندگی خود پایان دهد. آنها همچنین توضیح دادند؛ وقتی به پلیس آلمان اصرار کردیم تحقیقات بیشتری انجام بدهد به ما گفتند اگر کالبدشکافی صورت بگیرد و ادعای ما درباره به قتل رسیدن مهرداد ثابت نشود ما به دو تا پنج سال حبس محکوم خواهیم شد.

بازپرس شاملو پس از تشکیل پرونده، به بررسی اظهارات شکات پرداخت و به این نتیجه رسید که باید تحقیقات زیادی درباره مرگ جوان کشتی گیر صورت بگیرد به همین خاطر طی نامه یی به اینترپل خواستار آن شد که پلیس آلمان پس از نبش قبر جنازه را به ایران تحویل دهد و رونوشتی از پرونده را نیز ارسال کند تا بررسی های جامع تری در این زمینه انجام شود. بنابر این گزارش در صورت انتقال جسد به ایران، پزشکی قانونی وظیفه کالبدشکافی و انجام آزمایش سم شناسی را بر عهده خواهد گرفت تا مشخص شود آیا طبق ادعای اولیای دم نامزد مهرداد در مرگ این پسر نقش داشته یا کشتی گیر جوان خودش به استقبال مرگ رفته است؟

artimis - ایران - بوشهر
فکر نکنم ماجرا به این صورت باشه . عین همین خبر رو سایت تابناک هم گذاشته بود . ولی اگه پلیس تهدید به زندان اون هم فقط به دلیل عدم اثبات ادعا در صورت کالبد شکافی داده باشه پس سیستم قضاپیش خیلی ایراد داره . دوماْ مگه سر جریان زهرا کاظمی ایران حاضر شد جسد رو تحویل بده به خانواده اش ؟ یا حتی با خواسته کانادا برای کالبد شکافی جسد توسط یک پزشک ایرانی و یک پزشک کاناداپی و یک پزشک که از طرف سازمان ملل معرفی بشه موافقت کرد ؟ حالا چرا خودشون این درخواست رو کردن ...
دوشنبه 11 آبان 1388

sepanta_mehr - ایران - تهران
طفلک.. چه تاریخ نحسی رو واسه مردن انتخاب کردن
دوشنبه 11 آبان 1388

silvester - ایران - تهران
عجب المانی ها از بازپرس ترسیدند!!!
دوشنبه 11 آبان 1388

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
خداییش پلیس اروپا در مقابل پلیس ایران پشم هم نیس . حیف اینهمه باهوشی و هنر پلیس ایران که داره تحت چنین رژیم قاتل و سیستم جاهلی کار می کنه
دوشنبه 11 آبان 1388

blueberry64 - ایران - تهران
ای بابا. نمیدونم چرا پدر مادرها همیشه فکر میکنن بچه هاشون تو بهترین موقعیت و شرایط هستن و از همه چی راضی. و از هر کدومشونم بپرسی میگن دخترم یا پسرم هیچ مشکل و ناراحتی نداره. نهایت چیزی که به چشمشون بیاد قوی و ضعیف بودن تو درسه!
دوشنبه 11 آبان 1388

rezanl - هلند - امستردام
من که نفهمیدم این معما چطور رازگشائی شده ؟ شما میدونید ؟ پس این تیتر چیه ؟ خدا بیامرزتش
دوشنبه 11 آبان 1388

sibzaminirani - ایران - ایران
این 22 بهمن همه جا باعث دردسره!
دوشنبه 11 آبان 1388

aarnoosh - المان - رور
خود کرده را تدبیر نیست.
دوشنبه 11 آبان 1388

fredoparto - انگلستان - آکسفورد
جناب بازپرس شاملولو، لطفاً قبل از فرستادن نامه تان به اینترپل و تقاضای بازگشت جنازه مقتول از آلمان، که بسیار دور تر از بهشت زهرا است، ابتدا دستور فرمائید جنازه هائی را که رژیم بصورت مخفیانه و بدون کالبد شکافی و اجازه خانواده آنها دفن کرده نبش قبر کنند تا علت مرگ مشکوک آنها مشخص شود. خیلی ممنونیم.
دوشنبه 11 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.