ربودن و شکنجه یک شهروند بهایی

ربودن و شکنجه یک شهروند بهایی

یک شهروند بهایی ساکن شیراز توسط افراد ناشناسی ربوده شد و مورد شکنجه و آزار قرار گرفت.

به گزارش هرانا به نقل از کمیته بهاییان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، آقای روح الله رضائی شهروند 46 ساله بهائی شیراز، هنگامی که دراوّلین ساعات بامداد  مورخ 8/8/1388  از محلّ سوخت گیری ماشین شخصی اش به خانه و نزد همسر و دو فرزندش باز می گشت، توسط افراد ناشناس متوقّف، ربوده و به محلّ نامعلومی منتقل می شود. در این محل مورد تهدید وتوهین قرار گرفته و در یک اعدام نمایشی به دارآویخته می شود و در سرمای زیاد او را برهنه نموده و نقاط مختلف دست و سینه و پیشانی اش را با آتش سیگار سوزانده و سپس نامبرده را در یکی از جادّه های اطراف شیراز رها می سازند.

لازم به ذکر است آقای رضائی در سال 1360 در سن 18 سالگی نیز 5 سال را در پشت میله های زندان عادل آباد شیراز گذرانده  و سخت ترین شرایط و وضعیّت و فشارهای شدید روحی و جسمی را فقط به دلیل مذهب خود تحمّل نموده است .

sima9 - امریکا - سندیگو
پایان شب سیه سپید است
دوشنبه 11 آبان 1388

blueberry64 - ایران - تهران
عجب!! اما همینطوری قضاوت نکنیم بهتره (که به خاطر مذهبش بوده) حالا الان همه میان فحش رو میکشن به جون کشور و دولت و نظام(هرچندحقشونه ها) ولی ممکنه کس یا کسانی با این آقا خصومتی غیرمربوط به دینش داشتن** به هر حال کارشون خیلی بد بوده.
دوشنبه 11 آبان 1388

mashady - انگلیس - منچستر
این بیچاره ها نباید بزارن کسی بفهمه که بهائین مثل هموطنان یهودی مراسم دینیشونرو فعلا باید مخفیانه داشته باشند به امید ازادی واقعی به امید رهایی از هر گونه حکومت دست نشانده بیانه و دینی و پادشاهی و دیکتاتوری
دوشنبه 11 آبان 1388

bluestar - ایران - تهران
blueberry64 - ماجرا مشکوکه. شاید حتی کار خود بهاییها باشه تا با کارهایی مثل این یک هولوکاست برای بهاییت دست و پا کنند.
دوشنبه 11 آبان 1388

lovers - آمریکا - هیوستون
من نمیدونم اینا چه کرمی دارند که به بهاییهاو یهودیا گیر میدن . و جالب اینجاست که میگن حکومت ما حکومت مظلومهاست اخه از بهای مظلوم تر دیدید؟
دوشنبه 11 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. blueberry64 - ایران - تهران نازنین بخاطر دین بهاییت بوده. چه جرم و خصومتی بدتر از این!!! بهاییت شیعه را نقض میکند. چون اونها میگن مهدی اومد و مرد. اما شیعیان مثل اینکه دوست دارند حالا حالا ها منتظر بمونند تا خوب جیبشون از پولهای یک مشت ا ح م ق پر بشه
دوشنبه 11 آبان 1388

داود متال - ایران - تهران
blueberry64 - ایران - تهران . باهات موافقم
دوشنبه 11 آبان 1388

shorideh - ایران - یزد
لب خشک مظلوم گو خوش بخند. که دندان ظالم بخواهند کند
دوشنبه 11 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
توی این حکومت دیکتاتوری و فاشیستی؛ لازم نیست که شهروندان بهایی "فیلم" بازی کنند. به اندازهء کافی حق و حقوقشان توسط شیعیان خورده شده است و آزار و شکنجه دیده اند.
دوشنبه 11 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. bluestar - ایران - تهران ماجرا مشکوکه. شاید حتی کار خود بهاییها باشه تا با کارهایی مثل این یک هولوکاست برای بهاییت دست و پا کنند. ...}} تا اونجایی که ما میدونیم؛ "هلوکاست" یعنی : نسل سوزی؛ نسل کشی و این ربطی به موضوع این خبر ندارد. اما چیزی که مسلم است فعالیت شیعیان؛ چه در زمان شاه، توسط انجمن حجتیه و چه در زمان جمهوری اسهالی، دست کمی از هلوکاست نداشت و ندارد.
دوشنبه 11 آبان 1388

bita932 - هلند - سوست
میفرمایند ای ظالمان ارض از ظلم دست خود را کوتاه نمایید که قسم یاد نموده ام از ظلم احدی نگذرم...
دوشنبه 11 آبان 1388

sima9 - امریکا - سندیگو
داود متال - ایران - تهران ، blueberry64 - ایران - تهران : لطفا منصفانه قضاوت کنید. درضمن با نظرbita932 - هلند - سوست موافقم میفرمایند: . بدانید چون صبح نورانی از افق قدس صمدانی بردمد؛البته اسرار واعمال شیطانی که در لیل ظلمانی معمول شده ظاهر شود و بر عالمیان هویدا گردد. . .
دوشنبه 11 آبان 1388

ramino909 - ایران - تهران
عنقریب شرق و غرب نعره یا بهآء الابهی بلند کند و جمیع اقالیم کشور ایران را تقدیس نماید و جمیع امم فارسیان را تمجید کنند زیرا شمس حقیقت از آن افق درخشید و ندای الهی از آن اقلیم بلند شد. زهی عزّت جاوید از برای آن بوم و بر و زهی سعادت شدید از برای آن دیار. اگر قدر بدانند و سمند همّت در این میدان برانند. چه بسیار که دولت پایدار بدر خانه آید و در بکوبد ولی صاحب خانه از نادانی آن مهمان را براند
دوشنبه 11 آبان 1388

bardia.kaviani - سوییس - زوریخ
بهاییان به تمام ادیان احترام می گذارند
سه‌شنبه 12 آبان 1388

sayna_a_2006 - ایران - سربندر
این شخص یکی از عوامل جاسوسی رژیم صهیونیسم بوده و به خاطر کم کاری و نیز به خاطر درخواست پول هنگفت برای معطوف کردن اذهان عمومی در برابر تجمعهای فرقه ای برضد نظام اسلامی ورد این کارها توسط ایشان وتوبه نمودن توسط عوامل رژیم اسراییل ربوده و مورد ازار قرار گرفته است. این گزارشات توسط ایشان به هنگام مراجعه به نیروی انتظامی جهت تنظیم شکایات ابلاغ گردیده است. آنتی اسلام - ایران - اهواز جناب اقای کنسرو لوبیا . محض اطلاع شما همکنون وهابیون و عوامل رژیم اسراییلی در اطراف فارس به خرید زمین واحداث منازل اقدام نموده اند و ان فقط برای ارعاب بین هموطنان اقدام به انجام این کارها می کنند .
سه‌شنبه 12 آبان 1388

blueberry64 - ایران - تهران
دوستان نت من 2روز قطع بود نتونستم جوابتونو بدم. من فقط گفتم شاید به خاطر دینش بوده اما میتونسته دلیل دیگه ای هم داشته باشه همیشه نباید بدبینانه به قضایا نگاه کرد و همه چیز رو مربوط به یک چیز کرد. با آرزوی شادی برای همگی
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.