فسادمالی محمدرضا رحیمی درحد شهرام جزایری است

فساد مالی محمدرضا رحیمی درحد شهرام جزایری است

روزنامه سرمایه: محمدرضا رحیمی در حالی این روزها به عنوان معاون اول احمدی نژاد از سوی رئیس دولت انتخاب شده که هنوز برخی از نمایندگان مجلس با پیگیری شکایت خود از این معاون دولت بر این اعتقاد هستند که تخلفات وی در فساد مالی سر به فلک کشیده و تمامی اسناد آن هم موجود است.شکایت احمد توکلی، الیاس نادران و علیرضا زاکانی سه نماینده اصولگرای مجلس از معاون اول احمدی نژاد در شرایطی تقدیم کمیسیون اصل نود شده که نادران درباره شکایتش از رحیمی و ارائه مدارکی علیه او به مراجع قانونی سخن می گفت و در واکنش به این جمله که «دولت را تضعیف نکنید»، گفت: «کسی که فساد مالی در حد شهرام جزایری دارد، نمی تواند پرچمدار مبارزه با فساد مالی باشد.»
 الیاس نادران یکی از نمایندگانی که بیش از دیگران پیگیر این بحث است و تا به حال چند بار در نطق های خود در مجلس بحث تقلبی بودن مدرک رحیمی را پیش کشیده است با تاکید براینکه « ما از مراجع قانونی مثل قوه قضائیه و مجلس پیگیر شکایت علیه رحیمی هستیم»، گفت: «اسنادی را که تا امروز درباره رحیمی به دست مان رسیده به مراجع قانونی ارائه کرده ایم. تخلفات رحیمی بیش از جعل مدرک است. در مدارک و اسنادی که به دست ما رسیده، فساد مالی و مدیریتی و استفاده از امکانات دولتی و دریافت حقوق با ارائه مدارک تقلبی به روشنی قابل اثبات است.» اما شکایت از معاون اول رئیس دولت از سوی این سه چهره اصولگرای مجلس در حالی است که چندی بعد رحیمی نیز با ارسال شکایتی به کمیسیون اصل نود از این سه نماینده شکایت کرد. این شکایت در شرایطی است که نادران با استقبال از آن تصریح کرد: «من شکایتی ندیده ام ولی اگر ایشان شکایت کند، استقبال می کنم و خوشحال می شوم ببینم چه مدارکی از من دارد.»نادران با تاکید بر پیگیری شکایت از رحیمی در مراجع قضایی گفت: «تلاش می کنیم دولت و احمدی نژاد را از این مخمصه رها کنیم.»
تلاش برای رهایی دولت و احمدی نژاد از مخمصه ای به نام رحیمی در شرایطی است که به گفته الیاس نادران برخی از اعضای دولت تصمیم دارند با حکمیت میان شاکیان و رحیمی این موضوع را حل و فصل کنند. اما نادران بر این اعتقاد است که حکمیت باید اولاً در بی طرفی صورت بگیرد و ثانیاً همه به نتیجه آن پایبند باشند. وی افزود: «صلاحیت ملی و مدیریتی و علمی رحیمی باید به اثبات برسد؛ رحیمی در این زمینه ها دروغ گفته است.»
نادران گفت: «اگر ما این مساله را علنی نکردیم به این دلیل است که احمدی نژاد و دولت آسیب نبینند و اگر تعلل کنند و کار به محاکم قضایی برسد همه باید پاسخگو باشند.»
درحالی که نادران با خبرنگاران صحبت می کرد فرهاد تجری نماینده قصر شیرین که پیش از این نیز بارها خواستار عقب نشینی نادران از طرح شکایت خود علیه رحیمی شده بود از کنار او رد شد و خطاب به وی گفت: «دولت را تضعیف نکن،»نادران که این حرف را شنیده بود در پاسخ به او و در همان جمع خبرنگاران گفت: «کسی که فساد مالی در حد شهرام جزایری دارد، نمی تواند پرچمدار مبارزه با مفاسد اقتصادی باشد.»
محمدرضا رحیمی معاون امور حقوقی و پارلمانی احمدی نژاد در دولت نهم در حالی از سوی رئیس دولت به عنوان معاون اول دولت دهم معرفی شد که پیش از این عوض حیدرپور نماینده شهرضا در قالب سوالی از وزیر علوم و تحقیقات خواستار بررسی مدرک تحصیلی ارائه شده از سوی رحیمی شده بود که وزیر علوم بعد از بررسی صحت و سقم مدرک مذکور تاکید کرد طبق گزارش جاسبی، مدرک دکترای حقوق آقای رحیمی جعلی است.
تایید جعلی بودن مدرک رحیمی و انتصاب وی به عنوان معاون اول رئیس دولت دهم در حالی است که ماجرای مدرک دکترای وی از دانشگاه آکسفورد، وی را به چهره ای حاشیه ساز در دولت تبدیل کرده است. از این رو برخی نمایندگان اصولگرای مجلس ابهاماتی را نیز درباره مدرک دکترای محمدرضا رحیمی معاون پارلمانی احمدی نژاد مطرح کردند و مدرک تحصیلی او را «قل دوم» مدرک کردان نامیدند. با این حال رحیمی این موضوع را قاطعانه تکذیب و تهدید کرد مدعیان را در صورت تکرار ادعا به دادگاه می کشاند اما تهدید رحیمی کارساز نبود و نمایندگان مزبور عقب نشینی نکردند و چند روز بعد با صراحت بیشتری خواستار پاسخگویی رحیمی درباره نحوه اخذ مدرک دکترای خود شدند و در نهایت وزیر علوم، جعلی بودن مدرک دومین مقام دولت احمدی نژاد را صادر کرد. از حدود دو سال پیش که بحث مدرک جعلی علی کردان وزیر سابق کشور در مجلس مطرح شد، بحث هایی هم درباره تقلبی بودن مدرک رحیمی به میان آمد که حال با انتصاب وی به معاون اولی و با شکایت این سه نماینده اصولگرا وارد مرحله جدیدی شده است.
WAXY - امریکا - سیاتل
یکسری ازگل بی بته , ندید پدید که به قدرت برسن نباید انتظار بیش از این داشت
دوشنبه 11 آبان 1388

Nazanin 2009 - ایران - ارومیه
اون موقع این اقا میاد به این و اون تهمت دزدی میزنه بعدش معاون خودش دزد از اب در میاد واقعا که روتو برم انتریییییییییی
دوشنبه 11 آبان 1388

invincible - آمریکا - مینستا
سلام به هموطنان عزیزم:. مصدق میگفت اگر من حتا یک ساعت بیکار بشینم،مردم باید از من سوال کنن که چرا بیکار نشستی و کار نمیکنی‌ انوقت رژیم آخوندی دزدی و چپاول رو به حدی رسونده که حتا روی شاه رو سفید کرد مثلا خود رژیم خسارته جنگ ضد میهنی رو ۱ بیلیون دلار گفت بود که همش رفت توی جیب آمریکا،و اروپا، روسیه،و چین.میخواستن بگن مردم هم دزدان که بد از انتخابات مردم زدشو نشون دادن،موفق و پیروز باشید وقت سحر نزدیک است،به کوری چشم اوباما و دولتهای استحاله!!!!
دوشنبه 11 آبان 1388

$persian$ - ایران - تهران
این 2تا می خوان چیکار کنن که انقدر به هم نزدیک شدن اه اه اه اووووووووووق تصورشم حال بهم زنه
دوشنبه 11 آبان 1388

123 - ایران - تهران
از قدیم گفتن سگ زرد برادر شغال است. اینها همه مثل هم هستند شهرام جزایری رحیمی رفیقدوست ناطق نوری یزدی مکارم شیرازی و.............خاندان میلیون فامیل امروز گند رحیمی مئ اد فردا محصولی دوروز بعد کردان بعد لاریجانی بعد حدادعادل بعدحاج اقاگلستانی مردم باید هوشیار باشند گول این بازی ها را نخورن حق راباید با چنگ ودندان گرفت.نه با سکوت
دوشنبه 11 آبان 1388

داود متال - ایران - تهران
هر دم از این باغ بری می رسد
دوشنبه 11 آبان 1388

kaveh52 - ایران - تهران
ما که دیگه از هیچ چیز تعجب نمی کنیم
دوشنبه 11 آبان 1388

siavash ghomayshi - ایران - شیراز
حرومتون باشه
دوشنبه 11 آبان 1388

rezanl - هلند - امستردام
فساد بزرگترین ضدانقلابه که انشاالله کمر این حکومت اسلامی رو میشکنه!. منکه واسه خامنه ای طناب هم خریده ام
دوشنبه 11 آبان 1388

jakjak - آمریکا - ماساچوست
رحیمی بزغاله این آخرین پیامه. . ای رهبر آزاده آماده ایم آماده . احمدی احمدی رحیمی رو رها کن . دست از دماغت بر دار بکن درون دماغ رحیمی . من نمی دونم این گشنه گداها را از کجا پیدا می کنند یک شبه معاون اولشان می کنند و فردا همین بالا قد الم می کنه و می خواد در انتخابات بعدی رئیس جمهور شود . خاک بر سر رهبر فرزانه که دستی دستی داره ایران را به .. می ده . عزیزان این شعار را در روز 13 آبان تکرار بفرمائید . ... عنتری عنتری مرگت فرا رسیده . دانشجو دانشجو افشاء کن افشاء کن خامنه ای و عنتری رسوا کن رسوا کن.
دوشنبه 11 آبان 1388

omidefarda - استرالیا - ملبورن
یکی از اقوام بسیار نزدیک بنده قبل از انقلاب محصل دبیرستانی در قروه کردستان بود که این جناب رحیمی در انجا بعنوان دبیر مشغول تدریس بود. این فامیل بنده میگفت که رحیمی سر کلاس درس از خاطرات دانشجویی اش در تهران میگفته که چطوری دختر بازی می کرده و.. مثلا می گفته که موقع راه رفتن هر دختر یا زنی که از جلو می امده فقط حواسش به سینه های اون خانم بوده! توجه داشته باشید ایشون معلم بوده و سر کلاس جلو بچه دبیرستانی ها اینجور حرفها رو میزده اون هم موقعی که خیلی از مردم در حال انقلاب و مبارزه بودند و یا مثل کروبی و موسوی توی زندان بودند. حالا این بابا شده سردمدار مبارزه با ضد انقلاب و معاون رئیس جمهور کودتا گر. مرگ بر خائنین به ملت ایران و مرگ بر دولت تزویر و ریا.
دوشنبه 11 آبان 1388

artosh - ایران - تهران
دولتی که با تقلب و کودتا بر سر کار میاد از این بهتر نمیشه. دردناکترین لحظات در تاریخ ایران ثبت میشه. متقلبان و دزدان و جاعلان تکیه بر صندلی قدرتی زده اند که روزی کوروش کبیر بر روی آن نشسته بود. مرگ بر رژیم اسلامی.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

alireza-perspolisi - ایران - بندرعباس
همه اش .
سه‌شنبه 12 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.