برای اولین بار در جهان اسلام : فعالیت رسمی ۳ زن مؤذن در بحرین

برای اولین بار در جهان اسلام : فعالیت رسمی 3 زن مؤذن در بحرین

اعلام رسمی فعالیت سه زن در بحرین به عنوان موذن، وزیر دادگستری و امور اسلامی این کشور را در معرض استیضاح پارلمان قرار داد.

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه فرامنطقه ای الشرق الاوسط چاپ لندن، جامعه بحرین دیروز با خبر شگفت آوری مواجه شدند. وزارت داگستری و امور اسلامی بحرین اعلام کرد سه زن در مساجد مختلف این کشور به عنوان موذن مشغول به کار شده اند.

این امر باعث شد یکی از نمایندگان پارلمان بحرین،  وزیر دادگستری را تهدید به استیضاح کند.  این نماینده پارلمان بحرین گفت که فعالیت یک زن به عنوان موذن"بدعتی است که هیچ مسلمانی جرائت انجام آن را ندارد پس چگونه وزارت ما در بحرین مجوز آن را می دهد؟

شیخ خالد بن علی آل خلیفه وزیر دادگستری و امور اسلامی بحرین پیش از این در پاسخ به سئوال یک نمایندگان سلفی پارلمان از وجود چند زن موذن در مساجد وابسته به اداره اوقاف جعفری  در بحرین خبر داده بود.

براساس گفته های این وزیر، "مریم حسن علی" در مسجد شیخ محمد مومن (یکی از مساجد بزرگ منامه) و خانم ها "فوزیه علی حسن رستم" و "سلوی احمد سلطان" در مسجد الشیخ درویش در منطقه الدیه در پایتخت بحرین فعالیت می کنند.

شیخ جاسم السعیدی از نمایندگان سلفی پارلمان بحرین دراین باره گفت که از مجوز وزارت دادگستری و امور اسلامی بحرین برای تخریب دین اسلام در قالب زنان موذن تعجب می کند.

وی افزود: این ننگی برای همه ما در بحرین است. این مصیبت است که بازی گرفتن  دین به این اندازه برسد.

این نماینده پارلمان بحرین تاکید کرد که وی در انتظار پاسخ و توضیح وزارت دادگستری و امور اسلامی درباره سمت و فعالیت واقعی این سه خانم است.

او گفت: تمامی مذاهب اسلامی درباره حرام بودن فعالیت زنان به عنوان موذن تاکید دارند اما سئوالی که در اینجا مطرح می شود این است که اداره اوقاف چرا به این موضوع تن داده است.

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
مگه چه اشکالی داره؟ کجا قرآن نوشته زن نباید مؤذن باشه؟
یکشنبه 10 آبان 1388

blueberry64 - ایران - تهران
***این مصیبت است که بازی گرفتن دین به این اندازه برسد*** من تاب تحمل چنین ننگ بزرگی رو ندارم. وااااااااااااااااای
یکشنبه 10 آبان 1388

botparast - ایتالیا - میلان
تبریک به جهان اسلام!!!!!!!
یکشنبه 10 آبان 1388

massoudoslo - نروژ - اسلو
ما مرد ها که تا به امروز با نوع اداره کردن و ترویج مذهب در دنیا از هر نوع و شکلش هیچ نتیجه خوبی رو نداشتیم و فقط - تر - زدیم !! حالا چه اشکال داره خانم ها هم یک دوری بزنند !!؟؟ این دوستان عرب ما هم که از اسلام فقط قابلمه ،قوری ، بچه، حجاب رو یاد زن هاشون میدن !! . مسلمان ها میدانند که اگه پایه زن در توضیح و تفسیر عملی احکام دینی باز بشه اونوقت دیگه خبری از این دنیای (( بابا کرم )) مرد ها نیست !! نه صیغه ، نه امر و نهی، نه زور و فشار و نه به اسارت کشیدن زن ها با قوانین مذهبی
یکشنبه 10 آبان 1388

lolita lolita - ایران - مشهد
یادمه بردران بسیجی‌ دانشگاه ما هروقت با یه دختر حرف میزدن یا زمینو نگاه میکردن یا آسمونو!‌ای مرده شور خودتون و دین سکسیتون رو یکجا ببره که حتا تارهای صوتیه زن هم براتون عین آ تحریک بر انگیزه! فقط چون به تیریش قبای مذهبی‌‌ها بر می‌خوره؟! به درک!۱۴۰۰ ساله که داریم هر جور توهینی که به شعور و جسممون می‌کنن رو میشنویمو میبینیمو هیچی‌ نمیگیم..بسه دیگه، بگذارین یکم اونا هم مدارا رو یاد بگیرن...تعارف تا کی‌؟! همه میدونیم کیا در اشتباه.
یکشنبه 10 آبان 1388

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
واقعا چرا؟
یکشنبه 10 آبان 1388

leila leila - سوئد - گوتنبرگ
اینهمه خواننده و رقاص زن در دنیای عرب از صبح تا شب در برنامه های تلویزیون مشغولند و ای احمقها چیزی نمیگن. جالبه که در دنیای مسلمانی اوردن اسم خدا با صدای بلند برای زنان حرام است اما اواز خوندن و رقصیدن با بدن نیمه عریان ممنوع نیست چون شهوت شیوخ و مردان دینی را ارضا میکنه. حماقت هم حدی داره
یکشنبه 10 آبان 1388

بهدین - آمریکا - نشویل
یا أیها المومنات این مطلب رو خوب بخونید.
یکشنبه 10 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
اوه چه پیشرفتی 3 موذن زن!!!!!!!! اینها مادام کوری اسلامی هستند.
یکشنبه 10 آبان 1388

armita100 - ایران - تهران
عجب!! دنیا داره به سمت آخر الزمان میرسه خدا عاقبت همه رو بخیر کنه آمین همش تقصیر احقی نجاد و علی دست چلاق است مرگ بر هر دو شون
یکشنبه 10 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
اتفاقن این درست است. چرا که نه. زن ها هم می توانند موذن بشوند.
یکشنبه 10 آبان 1388

khoorkhootak - ایران - تهران
مسولین سایت ُ. خبر دانشگاه خواجه نصیر رو بزارین. امروز صفار هرندی اومده بود دانشگامون . همه پشت کردن به صفار هرندی و شعار دادن. اون هم برای خودش حرف می زد. من نه فیلم دارم نه عکس. و گرنه می زاشتم براتون
یکشنبه 10 آبان 1388

Mehriran - سوپد - مالمو
خودشون هم توی این اسلامشون موندن.
یکشنبه 10 آبان 1388

بهدین - آمریکا - نشویل
حالا به‌ این تفسیرها و داستانهای مضحک در مورد حقوق زنان که‌ در سایت حوزه‌ منتشر شده‌اند یه‌ نگاه‌ بیاندازید:. https://www.hawzah.net/Hawzah/Questions/QuestionView.aspx?LanguageID=1QuestionID=7388SubjectID=75757.
یکشنبه 10 آبان 1388

بهدین - آمریکا - نشویل
سوای حقوق زنان در اسلام، هیچ به‌ تصویر بهشت فکر کرده‌اید. تا ابدالآباد یه‌ جا لم بدید و جوانکهای همچون لولو و حورالعینها هی بهت خوراکی بدن و هی سکس گروهی انجام بدید.حالا معلوم نیست اگه‌ کسی از دست این زندگی یکنواخت خسته‌ شد میتونه‌ خودکشی بکنه‌ یا نه‌.
یکشنبه 10 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
به به چه خبر های خوشحال کننده ای!! بالاخره عقل و منطق و خِرد داره خودش رو توی اسلام وارد میکنه. آخه چرا شنیدن صدای زن "حرام "است؟!! آیا این توهین به جنس زن نیست؟ چرا زن باید در اسلام اینقدر سکسی و جنسی باشد و در هیچ دین یا مذهب دیگری اینچنین نباشد؟!! آیا این توهین به آفریدهء خدا نیست؟ آیا این خلاف مردم سالاری و دموکراسی نیست؟!! شاید مردم آن منطقه یا آن کشور دوست داشته باشند که موذن مسجدشان زن باشد!! چرا نباید این حق را داشته باشند که خودشان موءذن را انتخاب کنند؟!! اسلام دینی سیاسی و برای حکومت است. و مخالف مردم سالاری است. متحجر ها بیدار شوید. صبح است
یکشنبه 10 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
وفا سلطان یک منتقد زن عرب می گوید: به هر چه می خواهی اعتقاد داشته باش ولو اینکه سنگی را بپرستی٫ فقط مرا با ان نزن!
یکشنبه 10 آبان 1388

tehranboy - کانادا - ادمونتون
پایه های دین اسلام به مقدار 8.2 درجه ریشتر در بحرین لرزید. حالا بااین مصیبت چه باید کرد...مفت خورهای اسلامی احساس خطر کردنند.
یکشنبه 10 آبان 1388

(_JuSt MujiZ_) - پاکستان - لاهور
فکرشو بکنید .. قاری عبدالرقیة .. ههههه ...
یکشنبه 10 آبان 1388

wAXY - امریکا - سیاتل
همین سنی ها از ما جلوترن خاک بر سر آخوندا
یکشنبه 10 آبان 1388

karlos - فنلاند - هلسینکی
نباید فراموش کنیم که کپی رایت این بدعت(حق موذن زن) در اختیار سازمان مجاهدین می باشد و دولت بحرین را مجبور به گرفتن اجازه از مجاهدین می کنیم.به این میگن سازمان پیشرو که چندین سال پیش، پیش بینی کرده بود که روزی خواهد رسید که در ان بانوان مکرمه به همه حق و حقوق خود از جمله حق اذان خواندن می رسند لذا همراه انقلاب مریم و مسعود ،مرضیه هم انان را به عقد دائم در اورد و هم اذان را با صدای بلند خواند.اسلام ما خیلی اوانگاردتر از هر نوع اسلام دیگری است.
یکشنبه 10 آبان 1388

poriyaye_vali - قطر - دوحه
من بحرین رفتم ...خیابون المعارض شهر منامه مرکز فاحشه هاست ..تا دلت بخواد دیسکو وبار و روسپی اونجاست بیشتر ماشینهایی که تو این خیابون دیده میشه پلاک سعودی یا قطره خصوصا اخر هفته که قطریها وسعودیها میرن اونجا دلی از عزا در میارن..اینا هیچکدومش ننگ نیست فقط اگه یه زن اذان بگه میشه ننگ دنیای اسلام..مسخره
یکشنبه 10 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
huria - دانمارک - کپنهاگ . وفا سلطان یک بانوی با شهامت ونازنین است من او را از صمیم قلب می ستایم که بر ضد زن ستیزی این دین ننگین و کشتارش بر خاسته درود بر او.
دوشنبه 11 آبان 1388

ukguy4u - انگلیس - لندن
وای چه مصیبتی ! دیدین چی شد؟ چه خاکی بریزیم سرمون ؟. فردا آسمون به زمین میاد شاید هم امام زمان لباسسشو بپوشه دیگه بگه حالا وقتشه . شاید هم تا الان جزیره بحرین رفته باشه زیر آب !
دوشنبه 11 آبان 1388

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
poriyaye_vali - قطر - دوحه. چه جالب . مگه بحرین دیسکو و مشروب آزاده ؟
دوشنبه 11 آبان 1388

manenarenji - المان - اسن
مرده شور ببره دین اسلام چه موذن مرد باشه چه زن.
دوشنبه 11 آبان 1388

alisam - ایران - تهران
اینم شد خبر؟!چند وقته دیگه تنور این سایت مثل زمان انتخابات داغ نیست!
دوشنبه 11 آبان 1388

mashady - انگلیس - منچستر
غرب بفکر برنامه ریزییه تا نیروگاههای اتمی بیشتری بسازه کشورهای اسلامی گیر اینند که نظر مراجع تقلید رو عوض کنند تا به خانومها اجازه اذان گفتن بدن غرب بفکر پیشرفت الکترونیکی وساخت رباطهای پیشرفته تره کشورهای اسلامی به فکر اینکه با کدوم پا وارد مستراح میشه شد
دوشنبه 11 آبان 1388

vahid22 - آلمان - هامبورگ
مسلمان ایرانی - ایران - شیراز . خودتو نزن به ..!در اسلام صدای زن نباید بلند به گوش نامحرم برسه!!تو چه مسلمونی هستی که اینو نمیدونی؟.
دوشنبه 11 آبان 1388

آیدا - ایران - ایران - خوزستان
من هنوز نمی دونم چرا باید نماز بخونم .
دوشنبه 11 آبان 1388

AKHOONDAK - ایران - تهران
سلام بر همه مسلمات... دوستان آ یه 223 سوره بقره ....آخرشه.. لللللووووللللل
دوشنبه 11 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو کاملا موافقم. شهامت این بانوی شجاع انهم در برابر افراطیون دد منش حقا که ستودنیست. به امید بیشتر شدن وفاها در همه جوامع زن ستیز.با درود
دوشنبه 11 آبان 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
ehsan_2nd_time - یوکی - لندن. بله کاربر محترم. کلوبهای همجنسگرایی یاهر نام دیگر که دارد هم به شهروندان( مواطنین) کشورهای شیخ نشین سرویس کامل می دهد. بحرین از لحاظ این خدمات در کشورهای عربی معروف هست!
دوشنبه 11 آبان 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
poriyaye_vali - قطر - دوحه . درسته من خودم هم دیدم که عربستانی ها چهارشنبه پنج شنبه میرن اونجا. مخصوصا عربستانی ها...
دوشنبه 11 آبان 1388

baas - هلند - روتردام
با این تصمیم میخواهند مساجد را پر کنند .
دوشنبه 11 آبان 1388

amir-amir - کانادا - تورنتو
جنتى٫ یزدى کجایید که ستون و پایه هاى اسلام تان به لرزه درآمد
دوشنبه 11 آبان 1388

poriyaye_vali - قطر - دوحه
ehsan_2nd_time - یوکی - لندن . بله دوست عزیز بحرین قبل از اینکه دبی ازاد بشه ازاد بودومیشه گفت بحرین ودبی وقاهره هر 3 مراکز عیش ونوش کشورهای عرب زبانند..یه سر برو بحرین دخترای مغربی روببین مغزت از کلت میپره بیرون
دوشنبه 11 آبان 1388

poriyaye_vali - قطر - دوحه
مردم کشور بحرین فوق العاده باکلاسند واینم بر میگرده به اصالتشون که ایرانیند..برای یه بحرینی افتخاره که فارسی حرف بزنه بر عکس ایرانی قطریها که عارشون میشه بگن اصلیتشون ایرانیه..حتی بیشتر جوونای بحرینی لباس عربی نمیپوشند وعجب تیپایی هم میزنند
دوشنبه 11 آبان 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
vahid22 - آلمان - هامبورگ . تواشیح میدونی چیه؟ معمولا آیه های قرآن رو میخونند. یعنی هم خانمها و هم آقایون. که البته بصورت گروهی هست. حالا همین برنامه رو از تلویزیون پخش میکنند. حالا چه فرقی بین گروهی و فردی داره؟ پس اشکالی نداره
دوشنبه 11 آبان 1388

darya_24 - بحرین - بحرین
poriyaye_vali - قطر - دوحه . تو هم دیگه نیازی نیست که اینقدر پیاز داغش و زیاد کنی
سه‌شنبه 12 آبان 1388

darya_24 - بحرین - بحرین
poriyaye_vali - قطر - دوحه . تو هم دیگه نیازی نیست که اینقدر پیاز داغش و زیاد کنی در ضمن اصلا هم جونهای بحرینی خوش تیپ نیستن خیلی هم بی کلاس و منگلند این جوونهای ایرانی هستند که یک خورده اینها رو آدم کردن مشتی بحرانی.....
سه‌شنبه 12 آبان 1388

poriyaye_vali - قطر - دوحه
darya_24 - بحرین - بحری ...هلا بالبحرانی.
سه‌شنبه 12 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.