در مدارس ایران روحانی تمام وقت مستقر می شود

در مدارس ایران روحانی تمام وقت مستقر می شود

استقرار روحانی در مدارس یکی از طرحهای معاونت پرورشی آموزش و پرورش است

وزارت آموزش پرورش ایران تصمیم گرفته تا در تمامی مدارس کشور یک روحانی مستقر شود تا علاوه بر برگزاری نماز جماعت، به سئوالات و شبهات دانش آموزان پاسخ دهند.

علی اصغر یزدانی معاون پرورشی وزارت آموزش و پروش به خبرگزاری دانشجویان گفته است که: "در حال تعریف استقرار دائمی روحانیون در مدارس هستیم تا بتوانیم ساز و کار آنها را به طور دقیق و مشخص تعریف کنیم."

این اولین بار است که وزارت آموزش و پرورش تصمیم گرفته تا روحانی در مدارس مستقر کند. پیش از این گاهی به صورت موردی در جشن های مذهبی و عزارداری ها روحانیون در مدارس حضور پیدا می کردند و در برخی مواقع نیز به عنوان پیشنماز فعالیت داشتند.

البته در برخی مناطق روحانیون تدریس کتابهای دینی در مدارس را برعهده داشتند ولی به نظر می رسد اکنون قرار است همواره یک روحانی که پرسشها و شبهات دانش آموزان پاسخ می دهد، به عنوان عضو ثابت نظیر مدیر و ناظم مدرسه فعالیت کند.

به گفته آقای یزدانی، "به تناسب نیاز هر استان، منطقه و مدرسه، از روحانیون توانمد و کارآمد برای همکاری با آموزش و پرورش استفاده خواهد شد."

در وزارت آموزش و پرورش ستادی به نام "ستاد همکاری های وزارت آموزش و پرورش و حوزه علمیه" ایجاد شده و این ستاد طرح استقرار دائمی روحانیون در مدارس را تهیه کرده و قرار است به زودی اجرای آن آغاز شود.

هدف از استقرار روحانی درمدارس "پاسخگویی به نیازهای فرهنگی دانش آموزان" است و قرار است در مرحله اول روحانیون در مدارس شبانه روزی، استعدادهای درخشان، استثنایی و مراکز تربیت معلم مستقر شوند.

از مراکز استانها نیز خواسته شده تا روحانی مورد نیاز مدارس را به وزارت آموزش و پرورش اطلاع دهند تا نیروی مورد نیاز آنها تامین شود اما اعزام مبلغان دینی به مدارس بر عهده ادارات آموزش و پرورش هر استان است.

در این طرح آمده که "با اجرایی شدن این طرح، روحانیون می توانند همانند سایر مربیان مدارس در طول سال تحصیلی برنامه های فرهنگی را با نظامندی خاصی، اجرا کنند و بر اساس توانمندی در برنامه های فرهنگی مدارس مشارکت کنند."

معاونت پرورشی که اکنون مدیر آن خبر از استقرار روحانیون در مدارس داده، در دولت دوم محمد خاتمی از سوی مرتضی حاجی وزیر وقت آموزش و پرورش با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی حذف شد.

تا پیش از آن معاونت پرورشی به طور مجزا از سایر معاونتها، فعالیتهای پرورشی و امور فوق برنامه دانش آموزان مانند سرپرستی گروههای سرود و تئاتر و مسابقات مدارس را بر عهده داشت و مربیان امور تربیتی در مدارس زیر مجموعه این معاونت بودند.

بعد از ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد معاونت پرورشی مجلس به احیای دوباره معاونت پرورشی رای داد و اکنون این معاونت علاوه بر نقش قبلی خود، فعالیت های دیگری نیز نظیر استقرار روحانیون را بر عهده گرفته است.

در طول سالهای فعالیت معاونت پرورشی همواره کارمندانی به عنوان معلم پرورشی در مدارس حضور داشتند اما تعداد آنها به اندازه تمام مدارس نبود و تعداد زیادی از مدارس بدون معلم پرورشی بودند.

گفته می شود که بعد از اجرای طرح استقرار روحانیون در مدارس، این روحانیون جایگزین معلم پرورشی خواهند شد.

Complicated Life. - ایالات متحده - دالاس
خوب شاید فردا هم محمد (ص) را فردا میحواهند بیارند در دانشگاه .دین اسلام شرم بر تو . اسلام تنها دین است که با یک باد معده ستون ان (نماز)فرو میریزد بر سر به خطا نژاد . مرگبر خدا پرستی بیدار باد وجدان
یکشنبه 10 آبان 1388

ghom.666 - ایران - قم
واقعا که داریم همین جور به عقب بر میگردیم این میخواهند نسلهای سن پائین را با مزخرفاتشان مغزشان پر کنن و حکومت کنن ولی ایرانی تاریج نشان داده همیشه خودشو پیدا میکنه و از مغزشو از مزخرفات پاک میکنه و به جنگ ظلم میره.من نمی دانم این انگلیس و امریکای خائن چه نقشه ای با این اخوندهای ک...اسلامی دارن میکشن.
یکشنبه 10 آبان 1388

baas - هلند - روتردام
نابود باد روحانی متجاوز بی وطن تازی پرست و اسلام تهوع اور .
یکشنبه 10 آبان 1388

black chador - امریکا - ولدن
اسم این پژوه را میذارن ؛پژوه ملانصرالدین؛
یکشنبه 10 آبان 1388

blueberry64 - ایران - تهران
همیشه آرزو داشتم برگردم به همین سالهای نزدیک گذشته و جمع دوستان مدرسه!! الان آرزومو پس گرفتم. اییییییییش!!! با پرونده درخشان روحانیون گرانمایه در ارتباط های کثیفشون با زنها، خدا به داد مدارس دختونه برسه. آمار فحشا رفت بالا
یکشنبه 10 آبان 1388

elham58 - انگلیس - نیوکاسل
برید درس طلبگی و روحانیت بخونید که کا ر زود گیرتون میاد و نونتون تو روغن هست!!!
یکشنبه 10 آبان 1388

mehr47 - ایران - تهران
آقا یه چند تا از این برادرای روحانی بفرستین تو توالت عمومی یه وقت ایمان مردم در نره....
یکشنبه 10 آبان 1388

parviz1 - انگلستان - کترینگ
فقط همین کم بود که ملا بره تو مدرسه .این بیناموسهای بچه باز حرامزاده را نباید تو مدرسه راه داد.اینها به دختر خودشون هم رحم نمیکنند چه رسد به بچه های بیگناه ملت.اگر بزودی گندش در نیامد که فلان ملای بیناموس پسر بچه را تو دفترش داشته ارشاد مییییییییکرده با فلان دختر بیچاره 9ساله را ...... آخه این بیناموسها میخوان برن مدرسه چه بخورن.مگر مدارس معلم دینی و قران نداره و خیلی هم از ملاهای بیناموس هرزه چشم جران کثافت ک . باسوادتر هم هستن.ملت ما اجازه نمیدن تا ملاهای.. پاشون به مدراس باز بشه.
یکشنبه 10 آبان 1388

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
عمر این رژیم اینقدر دوام نخواهد داشت تا بتواند از این غلطهای زیادی بکند!
یکشنبه 10 آبان 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
مثل سیب زمینی ها که دولت به مردم میداد ، آخوندها هم روی دستشون باد کرده !
یکشنبه 10 آبان 1388

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
فوق العاده است! هم شغل و درآمد جدبد برای آخوندها در راهست و هم اینکه دانش آموزان سوالات بسیاری در مورد احکام جنابت و غسل دارند! آنقدر بچه ها به ملاها متلک بیندازند و در صف نماز وضو را با صوت! باطل بکنند که خود آخوندها از غلط خوردنشان پشیمان شوند.
یکشنبه 10 آبان 1388

tehranboy - کانادا - ادمونتون
تو این چند ساله انقدر جوجه اخوند تولید شده که مونده رو دست دولت اسهالی حالا بایدکار به اینها داده بشه از طرف دیگه بد فکری هم نیست اوضاع عوض بشه یکی از اینها نمیتونه فرار کنه و به دست بچه های مدرسه گیر می افتند و بری محاکمه اماده.
یکشنبه 10 آبان 1388

manis - انگلیس - شفیلد
این طرح تقریبا بیست سال پیش به تصویب رسید ولی آخوند کافی برای این کار نداشتن . البته تصمیم گرفتن در تمام ارگانها ، شرکتها ، موسسه ها حالا چه دولتی و چه خصوصی یه آخوند بزارن . طبق آماری که گرفتن تقریبا برای این پروژه دو میلیون آخوند تعلیم دیده احتیاج داشتن که نبود . فکر کنم الان به این پروژه نزدیک شدن و از مدرسه ها شروع کردن. در ضمن کار این آخوندها جاسوسی هست نه چیز دیگه ای .
یکشنبه 10 آبان 1388

maryam_mehr - امارات - دبی
دیگه بهش نباید گفت مدرسه حوزه علمیه بهتره
یکشنبه 10 آبان 1388

123kkambiz - امریکا - گلندل
آخوندها برای خودشان تولید کار میکنند.
یکشنبه 10 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
از این به بعد باید اسم مدرسه رو عوض کنیم بگذاریم "کارخانه ی شستشوی مغزی و بچه خرکن".
یکشنبه 10 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
خاک بر سرتان دینتان.خدایتان که نوباوگان ایران را با زهر اسلام مسموم کرده اید.
یکشنبه 10 آبان 1388

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
ناظم ترکه به دست و فاطی کماندوها کم بودند ملای روضه ای هم اضافه شد.
یکشنبه 10 آبان 1388

kamia1 - المان - کلن
کلاس اکابر. جیم دو زبر جنو دو پیش جون. جن جن جون,حالا بر عکس,, جون جان جن. !!1
یکشنبه 10 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
اسلام اسلام اسلام اسلام. نیاز ما فقط و فقط اسلام است. تنها مشکل ملت ما فقدان احکام اسلامی و آزاد نبودن مذهب شیعه است. شیعیان جمع شوید تا برویم پیش خدا// یا به ما حال دهد یا بزند گردن ما
یکشنبه 10 آبان 1388

ardesheer - امرپکا - نپو پورت
اتفاقا خیلی هم جالب میشه بچه ها سوژه خنده اشون ردیف میشه دردوران سربازی ما هفته ای یه روز یه ملا میامد به ما درس احکام بده خدایش اینقدر میخندیدیم که حد نداشت اوایل سعی میکردیم از زیرش در بریم دیدیم نه خیلی با حاله مخصوصا وقتی بحث های سکسی
یکشنبه 10 آبان 1388

Ezhaq - ایران - تهران
بقدری آخوند زیاده شده که نمی دانند آنها چکار کنند. توصیه می کنم مازاد را بسوزانید.
یکشنبه 10 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
گوگولی و آستربلو ( بلو آستر سابق) برین سرکلاس درس. جمهوری اسهالی به شما آخوند زاده ها نیاز مبرم دارد
یکشنبه 10 آبان 1388

bager63 - نروژ - شی
آنتی اسلام - ایران - اهواز . پاسخ به مطلبی که در خبرگذشته برام نوشتی. به قول قاضی شارع در سریال سربداران در سالها قبل /افسوس که نیاموختی/ من چی نوشتم و تو یک صفهه ورق امتهانی پر کردئ و چی نوشتی. بدرد امثال تو راست میگن علوم انسانی جوشن کبیر فقط می خوره نه علوم انسانی غرب که فاکت من از ریچارد لیپا بیارم
دوشنبه 11 آبان 1388

aria378 - ایران - تهران
بالاخره باید برای این همه طلبه مشتاق اشتغال زایی کرد اینها که دانشجو نیستند .مگر مدارس معلم پرورشی ندارند؟ . چطور است پای سپاه و بسیج را هم به مدارس باز کنند .
دوشنبه 11 آبان 1388

vahid22 - آلمان - هامبورگ
Complicated Life. - ایالات متحده - دالاس. خاک ...!!لطفا اندازه سوادت حرف بزن!همه ایرانیها خداپرستند!نه مسلمون الله پرست!!
دوشنبه 11 آبان 1388

آیدا - ایران - ایران - خوزستان
چقدر مسخره
دوشنبه 11 آبان 1388

parandeh_shargh - ایران - کرمان
مار از پونه بدش میاد عهدی میاد دم خونش سبز میشه.حالا چرا خودتونو ناراحت میکنید بچه ها خوراک خنده دانش اموزا جور شد .
دوشنبه 11 آبان 1388

kiya - ایران - ساوه
بادرود:. حکومت می خواهد با این حرکت مانعی بر سر راه جنبش سبز ایجاد کند ولی مردم عزم خود را جزم کردند تا ریشه این حکومت آخوندیسم را بخشکانند . مردم همچنان امیدوار باشید. 13 آبان را به کابوسی برای رژیم تبدیل کنیم. به امید جمهوری ایرانی.
دوشنبه 11 آبان 1388

koroshe-kabir - ایران آزاد - ایران آزاد
به نظر من بهتره که چندتا الاغ هم برای این آخوندکها بیارن تا در راستای آموزش مسائل جنسی به دانش‌آموزان با این الاغ‌ها جماع بکنن. البته می‌تونن دوتا آخوند برای هر مدرسه بزارن تا بهتر مسائل اسلامی در مورد هم جنس بازی را برای فرزندان جمقوری اسهالی توضیح بدن
دوشنبه 11 آبان 1388

sam1 - انگلیس - لندن
خیلی با حال......فکرش رو بکن .. بچه دبستانی داره نماز میخونه یهو بی اختیار تلنگش در بره... اون وقت اسلام ناب محمدی خنده دار می شه
دوشنبه 11 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
bager63 - نروژ - شی نهج البلاغهء زن ستیز یادت نره
دوشنبه 11 آبان 1388

bager63 - نروژ - شی
آنتی اسلام - ایران - اهواز . حالا میخوای تو به من بگی نهج البلاغه و منم به تو بگم جوشن کبیر. اما حرف من این است که اگر به یهودئ/ بهایی/سیاه پوست/ عرب یا عجم هم به جز مسلمانها توهین می کردی باز هم همین جبه گیری را علیه تو داشتم چون نفس کار راسیستی و فاشیستی است. البته علوم انسانی شریعتمداری را نمیدانم اما علوم انسانی اینور اینو میگه
سه‌شنبه 12 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.