حذف سلسله های پادشاهی ایران از کتابهای درسی مدارس

حذف سلسله های پادشاهی ایران از کتابهای درسی مدارس

خسرو معتضد: از روی بیکاری به تاریخ کشور گیر می دهندحذف شده های جدید نظام آموزشی ایران: پادشاهان گذشته، علوم انسانی و خلیج فارس

جنبش راه سبز : حدف و اعمال نظرهای جدید در کتب درسی و دانشگاهی، کماکان ادامه دارد.

به تازگی عکسی از روی جلد کتاب فارسی سال اول دبستان منتشر شده است که به نقشه ایران اختصاص یافته است اما در این تصویر که دریای عمان و دریای خزر به رنگ آبی در جنوب و شمال نقشه دیده می شود، نشانی از آب های خلیج فارس نیست.

این اقدام دفتر تالیف و برنامه ریزی کتب درسی در حالی صورت گرفه است که در سال های اخیر مناقشه کشمکش بر سر حذف نام فارس از خلیج بارها به یک موضوع مهم رسانه ای تبدیل شده و حتی نهادها و مقامات رسمی ایران نیزوارد موضع گیری های مکرر در این زمینه شده اند.

بس از اجرایی شدن این تصمیم ختی سایت های خبری منتسب به جریات اصولگرا نیز به اعتراض واداشته شدند. سایت فردا در این زمینه نوشته است: معلوم نیست این اقدام سوال برانگیز و حاتم بخشی به کشورهای عربی با چه توجیهی صورت گرفته است.

در کش و قوس اعتراضات و بحران های پس از انتخابات، این سومین بار است که نهادهای تصمیم گیر اقدام به ایجاد تغییر و تحول اساسی در کتب درسی و دانشگاهی کرده اند.

حذف برخی دروس علوم انسانی

پیش از این پژوهشگاه علوم انسانی، اعلام کرده بود پس از بررسی سرفصل ها و دروس علوم انسانی دانشگاه ها، برخی از این دروس دانشگاهی حذف شده اند. به گفته حمیدرضا آیت اللهی ، رئیس این پژوهشگاه، این اقدام بر اساس رهنمودهای رهبری  و به دستور شورای عالی انقلاب فرهنگی صورت گرفته است.

مقام رهبری جمهوری اسلامی در سخنانی ضمن انتقاد جدی به تدریس برخی دروس علوم انسانی، اعلام کرده بود تدریس بسیاری از این علوم در دانشگاهها موجب ترویج  شکاکیت و تردید در مبانی دینی و اعتقادی دانشجویان خواهد شد. وی گفته بود: «بسیاری از علوم انسانی مبتنی بر فلسفه هائی است که مبانی آن ها مادیگری و بی اعتقادی به تعالیم الهی و اسلامی است و آموزش این علوم موجب بی اعتقادی به تعالیم الهی و اسلامی می شود.»

پیش از سخنان رهبری، سعید حجاریان تئوریسین اصلاح طلبان نیز در دادگاه متهمان پرونده انتخاباتی طی سخنانی که به عنوان اعترافات وی مطرح می شد تدریس علوم انسانی در دانشگاه ها را مورد انتقاد قرار داد و سپس در یک برنامه تلویزیونی نیز مشابه همین سخنان آیت الله خامنه ای بر زبان حجاریان جاری شده بود و در نهایت پس از تمامی این مراحل حذف برخی از دروس علوم انسانی در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفت.

حذف شاهان  ایرانی

دیگراقدام حذفی در این حوزه از سوی رئیس گروه مطالعات تاریخ وزارت آموزش و پرورش به اطلاع افکار عمومی رسید که طی آن یعقوب توکلی به خبرگزاری مهر گفته بود: در کتاب های تاریخ جدید در مقاطع راهنمایی و متوسطه با رویکرد فرهنگی و تمدن پرور جایگزین تاریخ نگاری های سیاسی و نظامی و پادشاهان و جنگ ها می شود و با این رویکرد پادشاهان و جنگجویانی  نظیر چنگیز خان مغول یا سلطان محمد شاه و پادشاهات دیگری از این قبیل حذف  می شوند.

پس از انتشار این خبر، کارشناسان تاریخ و تعلیم و تربیت اعتراضاتی را مکتوب کرده بوده اند که طی آن وزارت آموزش و پرورش به تلطیف فضا بر آمد و اداره کل برنامه ریزی و تالیف کتب درسی برای تلطیف فضا چنین پاسخ دادند:  به دلیل اینکه در تاریخ، تنها نام پادشاهان و جنگهای آنان و زمان ورود و خروج آنان آمده و کمتر به تمدن ایران پرداخته ایم، در نظر داریم چهره های علمی آن زمان و عملکرد فرهنگی و افتصادی سلسله هاهای مختلف را در کتار سایر موارد وارد کتاب های درسی کنیم.

برخی از صاحب نظران معتقدند تشابه سازی شاهان گذشته با رفتارهای برخی از حاکمان و نهادهای قدرت در شرایط کنونی ایران توسط دانش آموزان، نهادهای تصمیم گیر را بر آن داشته تا در متون کتاب های تاریخی دست برده و چنین تصویرسازی هایی را از فضای آموزشی حذف منند. بر این اساس برخی ها متذکر شدند به جای حذف رفتار شاهانه و منش های دیکتاتوری در سیستم فعلی، ترجیح داده اند شاهان  و دیکتاتورها را از کتب درسی دانش آموزان حذف کنند.

صادق آینه وند، استاد تاریخ دانشگاه تربیت مدرس در این زمینه گفت: تاریخ امری واقع است که اتقاق افتاده است و باید با تمام جزئیات نگاشته شود. اگر وزارت آموزش و پرورش در قصد نگارش تاریخ، علم، ملل و تمدن را دارد.

حذف برخی از دروس علوم انسانی در مقطع دانشگاهی، حذف شاهان و پادشاهان در مقطع راهنمایی و متوسطه و در نهایت حذف خلیج فارس از در مقطع دبستان اقدامات جدید دولت احمدی نژاد است که ظاهرا تاکنون خود رئیس دولت و یا وزاری مربوطه به صورت رسمی در خصوص دلایل و انگیزه های اصلی این شیوه های حذفی اظهار نظر نکرده اند.


کشور جدید التاسیس ایران
ابراهیم رها , روزنامه اعتماد : وارد روزنامه می شوم. یکی از همکاران را می بینم که ناراحت است. اول فکر می کنم چون من باز ستونم را راه انداخته ام می ترسد بلایی سر روزنامه بیاید اما بعد توضیح می دهد این دفعه استثنائاً این طور نیست و او چون مطلبی از او را بدون اجازه اش در نشریه یی دیگر چاپ کرده اند دلخور است. بعد دیدم بزرگ روی کاغذ نوشته «متن ما رو دزدیدن / دارن باهاش پز می دن.» با دیدن این جمله به فکر فرو می روم (خبر دارید که جز زندان در سایر اماکن هم می شود به فکر فرو رفت، به خدا،) و به این جمله مسوولان آموزش و پرورشً دولتً بعد از نهم فکر می کنم که گفته اند؛ «نام و دوره های حکومت پادشاهان از کتاب های تاریخ حذف می شود.» گمان می کنم با این درایت و تدبیر (اجزای لاینفک دولت احمدی نژاد) کتاب های تاریخ مدارس این طوری می شود؛ کشور ایران که فوق ً حداکثرش چند دهه پیش تاسیس شده سابقه یی دیرین و باستانی دارد، در ایران آثار باستانی فراوانی مثل تخت جمشید هست که آن را اسفندیار رحیم مشایی در دوره ریاستش بر سازمان میراث فرهنگی ساخته است،

در گذشته یک تعداد جنگ در ایران اتفاق افتاده مثلاً اسکندر مقدونی به ایران حمله کرده که چون در آن زمان پادشاه یا سلسله یی در کشور وجود نداشته راهش را گرفته و رفته است.

بعد از این زمان یک سلسله دیگری وجود نداشته که آنها هم به هیچ جا حمله نکرده اند و مرزهای ایران هم توسعه پیدا نکرده تا دوره سلسله دیگری که کلاً از بیخ وجود نداشته و یزدگرد سوم هم که اسمش اشتباهاً چند جا آمده همسایه آن آسیابان مروی بوده که چون به ناموس او نظر داشته توسط آسیابان به قتل رسیده است. و ...

همین طور که در فکر هستم می بینم که مسوولان گفته اند مانکن ها نباید سر داشته باشند و فروشگاه ها نباید کراوات را در معرض دید عمومی قرار بدهند. ما کلاً با این فرمایشات موافقیم. فقط دوستان دقت داشته باشند که آنچه در مانکن ها ایجاد اشکال می کند کله شان نیست. اعضای دیگرشان هم به ما مربوط نمی شود، در مورد کراوات هم حق با دوستان است. آدم کراوات ببندد احتمال دارد به هزار و یک گناه بیفتد، نه، جدی می گویم،

مانکن تحریک امیز و کروات و تاریخ پادشاهان
وبلاگ حرف دل : دیروزسه  تا خبر شنیدم یه کم باور کردنش برام سخت بود .... .اولیش در مورد مانکن های تو مغازه بود ....مثل اینکه نیروی انتظامی دستور داده مانکن های تحریک امیز رو از ویترین ها بردارن ........ولی خیلی معذرت میخوام کدوم ادمی با دیدن مانکن تحریک بشه .....حالا گیریم که تحریک هم شد ...میخواد با مانکن چی کار کنه ؟....کسی که با دیدن مانکن تحریک بشه مریضه .....من در این مورد بیشتر توضیح نمیدم وفقط از پروردگار شفای عاجل برای همه کج فکران رو خواستارم .....شنیدم کروات رو هم ممنوع کردن ....دلیل اینکه کروات رو ممنوع کردن نمیدونم ولی چندان هم تعجب نمیکنم ..............اما خبر سوم .....قراره تاریخ پادشان ایرانی رو از کتاب های تاریخ مدارس حذف کنند ....به نظر من این کار شرم اور ترین کار با تاریخ یک کشور هست ...اینها دارن اشکارا تاریخ ایران رو از بین میبرن .....جای تعجب نداره که تمام اثار تاریخی ایران در کشور های دیگه است .....دوره طالبان رو در افغانستان که یادتون میاد .....طالبان با تانک تمام اثار تاریخی افغانستان رو از بین برد مثل مجسمه معروف بودا .........ببینید تاریخ یک کشور چه خوب وچه بد جزئ از هویت مردمان اون کشور محسوب میشه ....کشور هایی که ازپیشینه تاریخی زیادی برخور دار نیستند به شدت به دنبال هویت تاریخی خود هستند اونوقت ما با دستانمون داریم تاریخون رو از بین میبریم ....چند وقت پیش شنیدم که در کشور امارات در حین حفاری یک شی که قدمتی کمتر از دویست سال داشت رو پیدا کردند و کلی باعث خوشحالی اونها شد واز اون شی به عنوان یک اثر تاریخی یاد کردند اونوقت ما  ایرانی ها با تمدن ده هزار ساله ...به دنبال نابود کردن اون هستیم 
عصر ایران : انسان از شکست‌های پیش آمده در تاریخ باید درس بگیرد و اگر افرادی مانند سلطان محمد خوارزمشاه باعث شکست‌های بسیار در ایران شده‌اند و انسان‌های ابلهی بوده‌اند، ما باید به جای حذف آنها از اقدامات آنها عبرت بگیریم.

خسرو معتضد از کارشناس تاریخ کشورمان، در گفت‌وگو با خبرنگار «فردا» به شدت از طرح حذف نام پادشاهان از کتاب‌های تاریخی انتقاد کرد و گفت: این نظر یک نظر ناپخته‌ای است که از سوی افراد بیکار و کم‌سواد داده شده است. مگر می‌شود طی طرحی نام پادشاهان را از این مملکت حذف کرد که یک سری آدم بی‌معلومات برای شیرین زبانی در یک جلسه این نظر ناپخته را می‌دهند.

معتضد حذف نام پادشاهان از تاریخ را غیرممکن خواند و افزود: چند وقت پیش قانونی گذاشتند که عمل جراحی زنان را مردان نمی‌توانند انجام دهند. مگر ما چند جراح زن در ایران داریم که مردان را از انجام این کار منع می‌کنند. قانونی که هیچ وقت اجرا نشد همانگونه که حذف نام پادشاهان امکان‌پذیر نیست و غیرممکن به نظر می‌رسد.

پادشاهان از خود ما بوده‌اند و در میان مردم ایران قرار داشتند. در تمام دنیا تاریخ ملت‌ها به قرون قدیم، قرون وسطا، عصر جدید، قرون معاصر و عصر اتم و فضا تقسیم شده است و ما نمی‌توانیم این بخش‌ها را از تاریخ ایران حذف کنیم. به عنوان مثال حکومت خارجی سولوکوست. 80 سال در زمان مابین هخامنشیان و اشکانیان در ایران حکومت کرد. در حالی که یک حکومت خارجی هم بود. اما ما نمی‌توانیم بگوییم که این 80 سال خواب بوده است و نمی‌توان آن را از تاریخ حذف کرد.

وی در ادامه با اشاره به تلف شدن وقت مملکت اظهار کرد: با این حرف‌ها و نظریه‌ها فقط وقت مملکت را هدر می‌دهیم. در حالی که امور مهم‌تری وجود دارد که می‌توان به آنها رسیدگی کرد. جزایر خلیج فارس که غیر از 4 جزیره بقیه به صورت متروکه درآمده‌اند، وضعیت مسکن جوانان، و وضعیت سیستان و بلوچستان و بسیاری دیگر از مشکلات را کنار گذاشته‌ایم و از روی بیکاری به تاریخ گیر داده‌ایم.

افرادی که به حذف نام پادشاهان می‌اندیشند می‌خواهند به تاریخ این مملکت ... بزنند و آینده را خراب کنند و بعد از چند سال عنوان می‌کنند که ما اشتباه کردیم. من تقاضا دارم برای این آقایان بیکاره کار جور کنند تا این قدر به تاریخ گیر ندهند.

تاریخ نگار کشورمان با اشاره به اینکه دیگر در ایران استاد بزرگ تاریخ نداریم، خاطرنشان کرد: خدابیامرزد استادان سعید نفیسی، عباس اقبالی، دکتر بهمنش، شیبانی، فلسفی و سایر اساتید تاریخ ایران را. دیگر در ایران کسی جای این افراد را نمی‌تواند بگیرد و اکنون شاهد این هستیم که در ایران استاد تاریخ وجود ندارد. من امروز شنیدم که این مسئله حذف نام پادشاهان را تکذیب کرده‌اند. مگر می‌شود امثال خواجه نصیرالدین طوسی و سعدی با اینکه افراد خوبی بودند، جای پادشاهان ایران را بگیرند. من می‌گویم که حتی یک ورق از تاریخ ایران هم نباید حذف شود.

معتضد در پایان به ضررهایی که این طرح برای دانش‌آموزان و آیندگان دارد اشاره کرد و گفت: با این کار دیگر هیچ کس درس تاریخ را نمی‌خواند و من بارها شاهد آن بوده‌ام که معلمان در سمینارهای مختلف می‌گویند که دانش‌آموزان از درس تاریخ بدشان می‌آید. درس تاریخ مرده‌ترین درس ایران شده و علت آن هم نظریاتی است که اینگونه افراد داده‌اند.
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
تا داستانهای احمقانه ی کور و کچلهای تازیان هست تاریخ ایران به چه کار اید؟؟هدف ملایان عربیزه و اسلامیزه کردن ایران است دلیل..واژه های بین المللی مثل کامپیوتر و فکس تبدیل به فارسی می شود اما!!!!!!صدها لغت فارسی را تبدیل به عربی می کنند!!!!...
شنبه 9 آبان 1388

bij - المان - المان
ذهنیات خمینی با تکیه به دین محمد و مذهب علی دوباره بشکل اسلام ناب، زنده میشود! ایا دوران او و اعمال بشدت عقب افتاده اش، امروز هم کاربرد میتواند داشته باشد؟؟! زهی خیال باطل با وجود روشنگری و تکنیک مدرنی که انروز نایاب بود!
شنبه 9 آبان 1388

siya48 - آلمان - کلن
حتی اگر کتاب تاریخ رو هم از بین کتابها حذف کنند،وظیفهٔ پدر و مادر هاست که تاریخ دیرینهٔ ایران رو به فرزندان خود آموزش دهند.ولی‌ من موندم ،اگه یک بچه از معلمش بپرسه که اسم داریوش و کوروش به چه معنیه،براش حکم اعدام صادر میکنند.یا نه ......اینکه قیافهٔ اون معلم دیدنیه،خنده داره
شنبه 9 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - کیش
این هم یکی دیگر از خدمات اسلام و مسلمانان برای این مملکت! امیدوارم لکهء ننگ این دین پلید؛ هرچه زود تر از نام ایرانزمین پاک شود
شنبه 9 آبان 1388

baba kurosh - ایران - قم
اینجوری که اینا دارن پیش میرن اسم ایرانم عوض میکنن مرگ بر این نظام فاسد اسلامی. وعده ما 13 آبان
شنبه 9 آبان 1388

siavashoma - انگلستان - منچستر
بعد از پهلوی ملعونیان به رهبری روح الله ملعون و بعد ان خامنه ای ملعون امدند و سی سال بدبختی و حقارت به بار اوردند و با جنبش سبز مردمی به حکومتی ازاد و جمهوری دموکراتیک رسیدیم . بزودی فرزندانمان جنین خواهند خواند و دید. تاریخ همیشه زنده و پایدار سینه به سینه خواهد گشت و ملعونیان اگر شعور کافی داشتند که می فهمیدند با این کارها فقط مرگشان نزیکتر می شود
شنبه 9 آبان 1388

arsene lupin - ایران - برزخ
یک هیتلر دیگه. یک بدتر از هیتلر.. کم کم باید منتظر کوره های ادم سوزی هم باشیم. میخواد ذهن مردم رو از نو بساره. میخواد همه چیز رو از اول بسازه. بسازه؟ همه چیز رو از اول نابود کنه.
شنبه 9 آبان 1388

TAAT - ایران - اردبیل
متأسّفانه پای سیاسی کاریهای کثیف به محدوده های آموزش و پرورش همگانی کشور کشیده شده و هویّت ملی ایرانیان با روشهای اساسی خدشه دار میشود.کاش کمی عاقل باشیم و وادی مقدّس علم را به سیاسیون نسپاریم.
شنبه 9 آبان 1388

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
نفرین بر این حکومت اشغالگر حنایتکار، حتما میخواهند بگویند تاریخ ایران از زمان یورش اعراب به ایران آغاز شد و عمر و علی و ابوبکر و خلفای اموی و عباسی پادشاهان ایران بوده اند. خاک بر سر این حکومت قهرمانان تاریخ ما شده سید جمال الدین اسد آبادی و عزیز الله حکیم و نواب صفوی و ... همین است که پانترکی به نام شاهسون به تاریخ ایران بی احترامی کرده و مدعی میشود اسلام ایرانیان را متمدن کرد!
شنبه 9 آبان 1388

mohsen_raja - ایران - تهران
حذف ابهای خلیج فارس از روی جلدکتاب، حذف بعضی از دروس علوم انسانی، حذف شاهان از کتاب تاریخ، حذف اسراییل از روی نقشه زمین، حذف...حذف...حذف...فقط با حذف اسلام از پس نام ایران و وازه جمهوری همه اینها درست میشه،دور نیست ان زمان.
شنبه 9 آبان 1388

darius mis - انکلستان - لندن
بزودی و برای همیشه یوغ نکبت اسلام را از کشور و از تمام گتب درسی محو وبه زباله دان تاریخ خواهیم ریخت .بهمت تمام تودهای شریف ایرانی .
شنبه 9 آبان 1388

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
این آرزوئی است که چلاقعلی و ان نژاد بایستی آنرا به گور ببرند!
یکشنبه 10 آبان 1388

Afshin London - انگلستان - لندن
اونوقت دوستانی که چشم به چاه دوختن تا مهدی جونشون بیاد اعتراض میکنند که چرا به مقدسات ما توهین میکنید. لعنت به اسلامتون که جز نکبت و بیسوادی چیزی ندارد
یکشنبه 10 آبان 1388

roshan1980 - ایران - ایران
خوب احمقا این که دیگه اسمش تاریخ نمیشه!
یکشنبه 10 آبان 1388

berahnegi - فرانسه - پاریس
نمیدونم چی‌ بگم؛ دلم می‌خواد هر چی‌ فحش رکیک تو این دنیا هست نصیب اسلام و این اخوندهای بی‌ همه چیز کنم ولی‌ حیف که درج نمیکنید! کار اشتباهی‌ کردید iranianuk این قانون رو گذاشتین، اینجا هم یکی‌ دیگه از جاهایی‌ بود که میتونستیم یه کم خودمونو خالی‌ کنیم. ولی‌ الان نگاه نکرده حذف می‌کنید، مطمئناً سایت شما بیشتر از بالاترین بازدید کننده نداره؛بروید بالاترین رو نگاه کنید، با اون همه کاربر همه جور انتقادی توش مطرح می‌شه و هیچ وقت هم نظر کسی‌ حذف نمی‌شه. ولی‌ باز هم دمتون گرم برای خبرهای خوبتون..این فقط یک انتقاده،امیدوارم که درج کنید در غیر این صورت شما هم یه تابناک دیگه هستید...مرسی‌.
یکشنبه 10 آبان 1388

azerila - بلژیک - بروکسل
با این کارها گور خودشونو میکنن. مطمعن باشید رژیم بعدئ در ایران رژیمی ناسیونالیستر از نازیهای المان خواهد بود. ارزوی بهترینها برای ایران.
یکشنبه 10 آبان 1388

armin100 - اتریش - سالزبورگ
خدا کنه این سلسله اخوندی حذف بشه. و تو ارتمیس عزیز گل گفتی
یکشنبه 10 آبان 1388

blueberry64 - ایران - تهران
نمیدونستم تاریخ تاسیس ایران بهمن 57 بوده!!! پادشاهان گذشته هم که مربوط به زمان ماموت ها هستند
یکشنبه 10 آبان 1388

saeed85 - ایران - تهران
افسوس وصد افسوس. وقتی ما به تاریخ و فرهنگ خودمان پشت می کنیم از خارجی ها چه انتظاری داریم. از ماست که بر ماست.
یکشنبه 10 آبان 1388

borzoopersia - انگلیس - بیرمنگهام
اگر کسی شک داشت که این تازی پرستان حرامزاده با این اسلام لعنتی شان ضد ایران هستند این دیگر کار را تمام کرد. ننگ تاریخ بر شما آخوندهای بی همه چیز باد.
یکشنبه 10 آبان 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
بروید دعای کمیل بخوانید. هرچه بیشتر اشگ بریزید و بر استخوان های پوسیده ی امامان معصوم ناله و فغان کنید. سرتان را به دیوار بکوبید...اینجوری نه..محکمتر! دستتان را به ضریح حرم و هرم ! بگیرید و با دسته های فلزی بر پشت خود بکوبید.روزتولد امام رضا را با تولد کورش بزرگ عوض کنید. همه بگید یا حسین. یا امام زمان! از چاه دربیا و ما را کمک کن! اینقدر اینطوری کنید که دایناسورهایی که سی سال قدرمت دارند تاریخ ما را حذف کنند. حقتان است.
یکشنبه 10 آبان 1388

saeed1 - کانادا - تورونتو
با تشکر از آقای خسرو معتضد محقق ارزشمند تاریخ ایران. بنظر من تاریخ بایستی تمام و کمال همانطور که اتفاق افتاده در کتب هم بیاید.
یکشنبه 10 آبان 1388

amir-amir - کانادا - تورنتو
از این تازى هاى بى وطن چه انتظارى مى توان داشت که همانند پیشینیان وحشى گرشان فرهنگ این مرز و بوم را هدف بغض و کینه قرار داده ولى اینطور نخواهد ماند روزى فرا خواهد رسید که همه شان به زباله دان تاریخ خواهند پیوست
یکشنبه 10 آبان 1388

mehrab_alborzi - ایران - تهران
کتاب تاریخ حذف - جغرافی حذف - ریاضی و حسابداری حذف - استفاده از واژه های نا مانوس انگلیسی و به خصوص زبان فارسی ممنوع - حرفه و فن تعطیل - زیست شناسی تا اطلاع ثانوی - زمین شناسی را که بی خیال -. دیگه چیزی نمونده در نتیجه بین الجمعه ها تعطیل .
یکشنبه 10 آبان 1388

ساعت 12 - ایران - تهران
یکی از آشنایان ما معلم دبستان است که می گوید جدیداْ به آنها بخشنامه ای داده اند که آنها را از نام بردن نام شاهان ایرانی و تارخ آن زمان منع کرده اند . شما را به خدا بیایید با وحدت کامل مانع از به تاراج رفتن تنها و مهمترین سرمایه مان که همان افتخارات تاریخی و سرزمینی است بشویم و با تعریف کردن تاریخ کشورمان برای کودکان و نوجوانان خود و آشنایان و کودکان مردم مانع از این توطپه ننگین شویم.خدایا دست این اراذل و اوباش عرب پرست را از کشور ما کوتاه کن.الهی آمین.
یکشنبه 10 آبان 1388

babrmazandaran1 - ایران - مازندران
آقای معتضد - شما دیگه لطفا حرف نزن که تاریخ ایران رو با حرفات تو تلویزیون عوض کردی!! اگه دروغگو نبودی که اصلا جات تو صدا و سیما نبود!!
یکشنبه 10 آبان 1388

شاهسون - ایران - ساوه
خسرو معتضد خودش از بانیان این کار بوده در کانال 2 هم برنامه اجرا می کند و کلا تحریف تاریخ را به خوبی انجام می دهد کسی است که پدرش جاسوس انگلیس بوده خودش هم عامل روسیه حالا برای اینکه خودش را شیرین کند این حرفها را می زند
یکشنبه 10 آبان 1388

بابک - ایران - سبزوار
حالا می گویند ما دروغ گو نیستیم اینها نانشان را از راه دروغ می خورند
یکشنبه 10 آبان 1388

Kavkaz - ایران - تهران
از همان ابتدای شروع حکومت اسلامی معلوم بود که آخوندها با هر چیزی و هر سمبلی که ماهیت ملی و ایرانی داشته باشد دشمن هستند و در واقع هدفشان نابود کردن نمادها و آثار ملی بجا مانده از ویرانگریهای اعراب بود.مظاهری که آنها نتوانسته بودند نابود کنند ویا فرصتش را پیدا نکرده بودند.حالا دیگر دیر شده و تیرشان به سنگ خواهد خورد.اگر نام پادشاهان را حذف کنند آنگاه آن دسته از دانش آموزانی هم که به درس تاریخ علاقه ایی ندارند ترغیب خواهند شد تا شرح حال گذشتگان را به هر نحوی شده مطالعه کنند.چه در محیط های مجازی و چه در منابع غیر درسی و... نمیدانم چرا در این موارد کسانی مثل باور88 یا آقاکیان خفقان میگیرند؟
یکشنبه 10 آبان 1388

baas - هلند - روتردام
و سرگذشت محمد بچه باز به جای انها خواهدامد.
یکشنبه 10 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - کیش
با توجه به حذف سلسله های شاهنشاهی از تاریخ ایران ما دقیقا در سال سی ویکم هجری (پاریسی) انقلاب زندگی میکنیم
یکشنبه 10 آبان 1388

artosh - ایران - تهران
احتمالاْ آقا وقتی مانکن میبینن تحریک میشن. ای خاک بر سر اول و آخرتون. تا میتونید اسم امثال نصرالله و تروریستها رو بیارید تو تاریخ و مفتخران را حذف کنید. متاسفانه معلمان هم دور از چشم مدیران به بچه ها چیزی از فرهنگ غنی ایران نمیگن. البته اکثریت هم بسیجی هستن. متاسفم که با سرعت نور داریم به قرن ها قبل بر میگردیم. مرگ بر این حکومت عقب افتادهء جاهل و فاسد.
یکشنبه 10 آبان 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
تا..........ابله...هست...اسلام..وتخریب فرهنگ ایرانی نیز هست.
یکشنبه 10 آبان 1388

Jaleh_M - هلند - روتردام
چی می خوان اینا از جون مملکت. مردم... بابا ولمون کنید. امیدوارم اسم خودشون نه اصلا وجودشون از روزکار حذف شه.
یکشنبه 10 آبان 1388

memol2009 - هلند - امستردام
یواش یواش دارن ایران رو از رو نقشه پاک می کنند!! اول خزر رو به روسها میدن. بعد خلیج فارس. حالا پاشاهان حذف شدند بعد هم خدا میدونه!! اون هم از تاریخ که از 2500 به 1300 نزول کرد!!!
یکشنبه 10 آبان 1388

Kavkaz - ایران - تهران
شاهسون - ایران - ساوه .باهات موافقم.
دوشنبه 11 آبان 1388

hovakhshatare - ایران - تهران
در مورد مانکن که خوب واضحه، نگاه کردن به مانکن دین و ایمون آدم رو به باد میده!! کسانی هم که این مانکن های بی حیا رو توی ویترین میذارن در آتش جهنم کباب خواهند شد!! در مورد کراوات هم که معلومه، تمام مشکلات این مملکت ریشه در کراوات داره!! به قول ابوالقاسم حالت شاعر طنزپرداز: آنچه اسباب گرفتاری هر مرد و زن است / همه تقصیر کراوات من است! تازه اگه شما تصور کنید که جناب آقای دکتر احمدی نژاد اگه با اون قیافه جذابش کراوات بزنه چه شکلی میشه ترجیح میدید که کراوات ممنوع باشه!!! در مورد حذف پادشاهان هم که کاملا حق دارند. اسلام عزیز کاملا تصریح کرده که زن آدم نیست (اگه آدم بود که اسمش حوا نبود!!!) در قرآن هم تاکید شده که اگه زنتون حرفتون رو گوش نکرد کتکش بزنید! وقتی این تعالیم آسمانی به وضوح زن رو انسان نمیدونه اونوقت شما توقع دارید یه نفر مثل کوروش کبیر که حقوق زنها رو مساوی حقوق مردان میدونسته از کتب درسی حذف نشه؟!؟ اصلا شماها شاه میخواهید چیکار؟ شاه مردان یه دونه بوده اونم علی بوده که با شمشیر آدم نصف میکرده و در خیبر میکنده و کلی لات بازی دیگه در می آورده! الان توجیه شدین؟؟!!؟؟
دوشنبه 11 آبان 1388

33pooles - المان - دورتموند
اولین قدم برای مبارزه با اخوند و تازی در ایران انتخاب نام ایرانی برای خود هست .
چهار‌شنبه 13 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.